Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 12:46   #61
ja Mihaelu stiskam lagano nosić kao kad "odrasli" ispuhuju i on počne plitko disat i sve izađe van...doduše ne uspije svaki put, nekad on neda al ide polako....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:34   #62
kupili onaj šmrkomlat što ide na usisivač, najbolja stvar za koju ikad dadoh pare, zaspala ko mala beba. čudo mi je taj aparatić, sve živo izvukao iz nosa, a šta je sve bilo unutra ja i mm ostali u čudu. toplo preporučam svima, hvala na informaciji, spasilo nas.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:35   #63
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam čitajući uputstva skužila da fiziološka otopina ima rok trajanja od samo 7 dana kad se otvori. A ja ju koristila duže

Da li se vi toga držite? Zašto samo 7 dana???
valjda da bi više para trošili na to, frendica mi radi u bolnici i govori da kod njih i duže ostane boca otvorena i da nema nikakvih problema.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:02   #64
Thumbs up

Ja imam aspirator na baterije i super nam je sve izvadi.
genie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:44   #65
eto i mene ovdje..
mi jučer imali krizu..

alzo ovako..
ako nemate gdje kupiti fiziološku (jer je subota navećer, a vi ste na moru a dežurna apoteka je na sat vremena od vas..) možete je napraviti sami..
u vodu stavite malo soli i prokuhate..
e sad.. može vam se desiti da vam pomogne a možda i ne..

nama u tom stadiju nije pomogla..
mi smo se parili..
napravili smo saonu od kuhinje tako da smo na sve ringove (koji su na struju) stavili vodu da kipi a u jedan lončić sam stavila malo kamilice..
dudu u usta i znoji se...

eto to nam pomglo..
a tek nakon toga fiziološka..
nadam se da će to nekom pomoći..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:59   #66
preporučuju i da se napuni kada sa vrućom vodom pa bebu malo držat u kupaoni, kao najbolje se upari...ipak je velika vodena površina.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 23:43   #67
ja jednostavno izvućem vrh vatice cca 1 cm sa štapića za uši zarolam ju i sve se uhvati za nju
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 02:16   #68
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
ja jednostavno izvućem vrh vatice cca 1 cm sa štapića za uši zarolam ju i sve se uhvati za nju
e to sa štapićem za uho mi je ok za određenu vrstu šmrklja (one zelene), ali kad curi nos (one bijele) nikako, pa mi je ovaj šmrkomlat (na usisivač) strava
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:55   #69
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
e to sa štapićem za uho mi je ok za određenu vrstu šmrklja (one zelene), ali kad curi nos (one bijele) nikako, pa mi je ovaj šmrkomlat (na usisivač) strava
Slicno je i kod nas. Mi umjesto stapica koristimo blazinicu koju odvojimo na pola i napravimo spicu kojom izvadimo tzv. zelene (pokazala nam patronazna), a za ove bijele nema boljeg od "smrkomlata" (dobra usporedba...).
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:02   #70
Dok su moji bili malecki (a ponekad i sad kad su dobro smrkavi i zastopaju se) radili smo saunu od kupaonice. Tus u ruke, vrela voda i prskaj po hladnim plocicama sve dok se kupaona ne ispuni parom. (Beba naravno nije u kadi za to vrijeme!) Zatim ciscenje nosica tehnikama raznim, odnosno puhanje kad su narasli.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:31   #71
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
preporučuju i da se napuni kada sa vrućom vodom pa bebu malo držat u kupaoni, kao najbolje se upari...ipak je velika vodena površina.....
da al mi smo imali tuš kabinu i bojler nedovoljnog kapaciteta za napravit saonu..
zato je bila kuhinja u igri..
inače se slažem sa kupaonom-saunom..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:45   #72
Kuzim to, ali ako ne punis kadu nego jednostavno zalijevas hladnu povrsinu (plocice) vrucom vodom, dobijes masu pare s relativno malo potrosene vode.
Ali ne fali nista kuhinji, naglasak je na pari ionako
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 18:04   #73
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
kupili onaj šmrkomlat
da smrkomlat



Quote:
helior kaže: Pogledaj post
ja jednostavno izvućem vrh vatice cca 1 cm sa štapića za uši zarolam ju i sve se uhvati za nju
ali nakon toga mu istim stapicem uvali neku kremu u nos, evo plavva preporucuje petrovicevu zutu kremu, vazno je jer suhom vaticom izvuces slinicu, ali se istovremeno nadrazuje sluznica, tako da se treba sanirati kremom
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:41   #74
di ste kupile te šmrkomlate, u ljekarni ili
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:51   #75
mi smo kupili od nekog distributera koji to nosi doma, ali je rekao da o ima i u ljekarni, mislim da se taj aparatić zove ariana ili adriana tako nešto.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:22   #76
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
mi smo kupili od nekog distributera koji to nosi doma, ali je rekao da o ima i u ljekarni, mislim da se taj aparatić zove ariana ili adriana tako nešto.
Koliko to košta???
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 11:37   #77
I ja sam ga kupila preko distributera. Ima ih u ljekarnama, ali ne u svima. Najbolja varijanta nazvati ga na mob. (ima ga na njihovim stranicama pod kontakt) i stricek ga dostavi na vasa vrata u jako kratkom vremenu. Mi smo ga dobili vec drugi dan.
Zove se ariana.
Cijena mu je 188,00 kn.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:44   #78
vrijedi svake lipe koju platiš za njega, a može se korisiti do 6 godine djeteta.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:40   #79
Ja koristim nesto slicno ali puno jeftinije.Meni je to također olakšalo dječije prehlade. Naprava se zove "mucus extraktor".Slicni je pumpici na baterije samo sto u ovom slučaju jednu cjevčicu stavim djetetu u nosić a drugu u svoja usta i upuhujem. Negdje na pola puta je epruveta gdje se te šmrkljice talože. Košta nekih 12ak kuna u apoteci.
kostrokondza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:22   #80
Quote:
kostrokondza kaže: Pogledaj post
Ja koristim nesto slicno ali puno jeftinije.Meni je to također olakšalo dječije prehlade. Naprava se zove "mucus extraktor".Slicni je pumpici na baterije samo sto u ovom slučaju jednu cjevčicu stavim djetetu u nosić a drugu u svoja usta i upuhujem. Negdje na pola puta je epruveta gdje se te šmrkljice talože. Košta nekih 12ak kuna u apoteci.
Ne kužim kak to djeluje ako se upuhava ???
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.