Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 12:10   #5181
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Meni je Serviio radio na Grundigu sa generičkim profilom. Titlove nije htio povuć pa sam morao transkodirati sve i ljepiti ih direktno na film. Dobro je to radilo čak i preko wifija. Jedino što nisam mogao premotavati, to je općenito tako na DLNA ili je to zbog transkodiranja? Nisam se previše zezao jer sam na kraju provukao 10 metara hdmi-a
Zbog transkodiranja
premotavanje/preskakivanje radi bez ikakvih problema, trzanja i.t.d. ako DLNA komunicira bez greške i ako postoji profil/renderer za uređaj te ga server ispravno detektira...

Hmm da ako vuče taj generički profil onda je valjda zato taj problem s titlovima...
nisam više ziher al čini mi se da taj generički profil kaže da uopće nema transkodiranja, e sad jel šalje titlove ili ne nemam pojma...
Jedino ak si mu ti rekel da transkodira baš sve kaj ima titl, a to je praktički pa sve...što je naravno loše jer se gubi kvaliteta a i bez veze se opterećuje PC...

Zakaj nisi probal napisat svoj "renderer" "profil" ili kak se to već zove u serviio-u...mislim za to već treba živaca i dosta znanja oko takvih pizdarija, al može se...
http://serviio.org/index.php?option=...=article&id=16
Treba se malo igrat s tim...

Znam da sam još davnih dana napravil profile za Philipsa 9603 i Panasonica V10, al za onaj prastari PS3 media server, no to se ziher može na svakom media serveru specijalno na ovima koji su free...
Iako više uglavnom nema ni potrebe kod novijih uređaja, oni ionak manje-više čitaju sve pa su tu manji problemi...

A možda ih je neko i napisal pa postavil na njihov forum, samo ih nisu uvrstili u sami program jer to obično ne rade dok ne isprobaju kompletnu seriju TV-a određenog proizvođača...
Ono glupo je da stave profil za Grundig u program ako ne podržavaju baš sve modele barem određene godine, jer bi im se naravno ljudi koji su kupili pro verziju s pravom bunili da im njihov TV ne radi iako je naveden kao podržan...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 20.01.2017. at 12:32.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:24   #5182
Da ga i dalje koristim bih se još potrudio napisati i detaljnije bih se pozabavio time, ali pošto je hdmi već bio provučen ovo je bilo samo za probu. Mogao bih se još malo poigrati s time kad mi bude dosadno
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:28   #5183
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Ovo me vec plasi......evo konvertira isti video koji sam malo prije "orginalno" prekopirao i po ovome sto pokazuje trajat ce otprilike koliko sam video traje...nekih 45-50 minuta sto i nije tako strasno, naravno jeste u odnosu na ove 3 minute ali velicina file je duplo manja.
A rezolucija 4x manja nego kad prekodiravaš UHD mig: i to prije nego počnemo sumnjati u kvalitetu tog enkodera, jer mi zvuči prebrzo...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:39   #5184
Evo ga...trajalo je 43 minute za video od 50 minuta

x265
Kod:
Complete name               : I:\DER MENSCHLICHE KOERPER - Episode #1.mkv
Format                      : Matroska
Format version              : Version 4 / Version 2
File size                   : 4.36 GiB
Duration                    : 50 min 2 s
Overall bit rate            : 12.5 Mb/s
Movie name                  : Episode #1
Writing library             : Lavf57.3.100

Video
ID                          : 1
Format                      : HEVC
Format/Info                 : High Efficiency Video Coding
Format profile              : [email protected]@Main
Codec ID                    : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration                    : 50 min 2 s
Width                       : 1 920 pixels
Height                      : 1 080 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Constant
Frame rate                  : 25.000 FPS
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0
Bit depth                   : 8 bits
Writing library             : x265 1.7-696-g2c9e44d:[Windows][GCC 5.2.0][64 bit] 8bit
x264
Kod:
Complete name               : D:\Eigene Dateien\Videos\DER MENSCHLICHE KOERPER - Episode #1.mkv
Format                      : Matroska
Format version              : Version 4 / Version 2
File size                   : 8.39 GiB
Duration                    : 50 min 2 s
Overall bit rate mode       : Variable
Overall bit rate            : 24.0 Mb/s
Movie name                  : Episode #1
Writing library             : Lavf57.3.100

Video
ID                          : 1
Format                      : AVC
Format/Info                 : Advanced Video Codec
Format profile              : [email protected]
Format settings, CABAC      : Yes
Format settings, ReFrames   : 3 frames
Codec ID                    : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                    : 50 min 2 s
Bit rate mode               : Variable
Maximum bit rate            : 32.0 Mb/s
Width                       : 1 920 pixels
Height                      : 1 080 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Constant
Frame rate                  : 25.000 FPS
Standard                    : PAL
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0
Bit depth                   : 8 bits
Scan type                   : MBAFF
Scan type, store method     : Interleaved fields
Scan order                  : Top Field First
Default                     : No
Forced                      : No
Color range                 : Limited
Color primaries             : BT.709
Transfer characteristics    : BT.709
Matrix coefficients         : BT.709
DURATION                    : 00:50:01.760000000
sad samo da usporedimo kvalitetu
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:43   #5185
Vidim da ti je original interlaced...ne vidim da je enkoder uzeo to u obzir...vidi da li ti se dešava combing (vidljivi efekt češlja) ili ti pokret nije više gladak a trebao bi biti...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:18   #5186
Usporedba x265, x264 i pusto sam direktni.iso preko mediaplayera u sva tri slucaja ja ne vidim nikakvu razliku u kvaliteti. Sjedio sam nekih 1,5m od TVa i sve one "greske" vidljive na orginalnom BD.iso su iste i na x265 iako mi se cini da je x265 nekako "zategnutiji", hocu reci...recimo kad je krupan kadar lica na x265 se vide nepravilnosti na kozi dok na BD.iso to izgleda kao da je lice napuderisano, jedna povrsina, istobojno tako sam ja to vidio.Ja idem u konverziju i jer orginalni BD ima 39,4 GB sa svime (4 epizode,bonus,FBI upozorenja, bla bla bla) a ovako te 4 epizode budu 18GB sto je ebena usteda prostora.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:41   #5187
@ The Best F1


Quote:
Tebi je izlaz na internet router (kutijica od T-coma na koju se spaja MaxTV uređaj, PC, sve ostalo) a TV i PC se trebaju povezat preko tog routera, dakle nebitno je imaju li PC i TV wiFi ili žičanu vezu, bitno je da su oba povezana na router tj. da na jednom i drugom uređaju imaš internet...

A to sigurno imaš jer vjerojatno pišeš preko PC-a, a na TV-u si isprobala smartTV funkcije znači da je i na njemu spojen internet...
Najljepša hvala na pomoći! Poslala sam ti pm.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:46   #5188
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@TBF1D: Buš ti videl kad ti počnu stizat PM-ovi
Nostradamus

Lila dobio sam PM
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:26   #5189
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Želiš reći da 10 bitne panele imaju UHD a ne FHD televizori? I logično mi je da je tako s tim što čisto sumnjam da je Samsung jedini. Oni su se istina jedini najbolje izreklamirali sa svojim "SUHD" ali vrlo je vjerojatno da i top modeli od drugih proizvođača imaju 10bitne panele. Npr. za neke LG modele se pouzdano zna da imaju ali samo zato jer je jedan kupac poslao upit u LG i potvrdan odgovor da njegov TV ima 10bitni panel, javno podijelio na netu.
nitko nije rekao da je samsung jedini, naveo sam primjer 49KS7002 kao najpovoljnijeg televizora sa 10-bitnim panelom.

pouzdano se zna da je broj telkača sa pravim 10-bitnim panelom minimalan:

samsung KS serija, lg UH950 te naravno svi lg 4K OLED-i, panasonic DX900, sony XD93/94, ZD9 dakle samo TOP modeli.


Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Aha. A to si mudro zaključio na osnovu...? Čega konkretno? Iz bacanja baba Marinog graha ili gledanja u kristalnu kuglu? Nije problem ako nema (moj model 100% nema), ali je problem što ti nemaš blage veze što Grundig ima, a što nema.
Gospođo, opet si u svađalačkom modu

grah i kugle nemaju veze s time, evo Brico ti je linkao te najskuplje grundige koji nemaju ništ od navedenog. tako važan feature kao što je panel a posebno 10-bitni panel bio bi istaknut odmah kad bi postojao

možda ne znam sve o turskim televizorima al za tebe sam akademik za ostalo
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:45   #5190
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zbog transkodiranja
premotavanje/preskakivanje radi bez ikakvih problema, trzanja i.t.d. ako DLNA komunicira bez greške i ako postoji profil/renderer za uređaj te ga server ispravno detektira...

Hmm da ako vuče taj generički profil onda je valjda zato taj problem s titlovima...
nisam više ziher al čini mi se da taj generički profil kaže da uopće nema transkodiranja, e sad jel šalje titlove ili ne nemam pojma...
Jedino ak si mu ti rekel da transkodira baš sve kaj ima titl, a to je praktički pa sve...što je naravno loše jer se gubi kvaliteta a i bez veze se opterećuje PC...

Zakaj nisi probal napisat svoj "renderer" "profil" ili kak se to već zove u serviio-u...mislim za to već treba živaca i dosta znanja oko takvih pizdarija, al može se...
http://serviio.org/index.php?option=...=article&id=16
Treba se malo igrat s tim...

Znam da sam još davnih dana napravil profile za Philipsa 9603 i Panasonica V10, al za onaj prastari PS3 media server, no to se ziher može na svakom media serveru specijalno na ovima koji su free...
Iako više uglavnom nema ni potrebe kod novijih uređaja, oni ionak manje-više čitaju sve pa su tu manji problemi...

A možda ih je neko i napisal pa postavil na njihov forum, samo ih nisu uvrstili u sami program jer to obično ne rade dok ne isprobaju kompletnu seriju TV-a određenog proizvođača...
Ono glupo je da stave profil za Grundig u program ako ne podržavaju baš sve modele barem određene godine, jer bi im se naravno ljudi koji su kupili pro verziju s pravom bunili da im njihov TV ne radi iako je naveden kao podržan...
Evo ja danas instalirao taj Servio i radi, samo razočaran sam. Uvalim tri diska sa par stotina filmova a on radi po svom učita samo manji dio od toga. Sam napravi podjele po autorima, žanrovima i sl. Pola filmova ne registrira na prvu dok ne osvježim pa učita još par, ali ne sve. Radi sve OK dok ne premotam na sredinu a onda gore nego Kodi preko neta! Spojeno je preko mreže, kako bi tek to radilo preko WIFI ne moram ni isprobavat! Definitivno onaj moj toster je najbolja opcija, pročita cijeli disk i piči, nema zastajkivanja kod premotavanja i TV pokaže sve što je na disku, za razliku preko mreže sa ovim programom, ne pokaže ni trećinu onoga što se nalazi na diskovima iako sam sve dobro podesio i dodjelio pristupe, jer prikaže diskove ali ne i sve što je na njima! Tako da sam debelo razočaran programom. Također na filmovima koji su tipa naslova 1080 pa naziv radi generički naziv tipa home1.mpg i slično. Katastrofa da nije u stanju ispisati točni naziv filma!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:54   #5191
Ja sam prije koristio Servio i meni je radio dobro osim nekad problema sa titlovima ali sve drugo za 5...Kako ce ti ispisati tocan naziv fillma kad naslov sadrzi 1080 kao da bi program znao da je Supermen 1080 ustvari Supermen i da bi znao da je FHD si stavio 1080, zasto se ne bi film zvao Supermen 1080 ali ga ne moze naci u svojoj bazi jer naravno ne postoji i naravno da ce naslov biti netocan...budimo reali.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:06   #5192
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Ja sam prije koristio Servio i meni je radio dobro osim nekad problema sa titlovima ali sve drugo za 5...Kako ce ti ispisati tocan naziv fillma kad naslov sadrzi 1080 kao da bi program znao da je Supermen 1080 ustvari Supermen i da bi znao da je FHD si stavio 1080, zasto se ne bi film zvao Supermen 1080 ali ga ne moze naci u svojoj bazi jer naravno ne postoji i naravno da ce naslov biti netocan...budimo reali.
Naslov je vl1080 pa ime iza toga, a on sve takve uopće ne razlikuje svi su home.mpg i svi imaju istu ikonu, a kada pokreneš onda vidiš da je drugi film!

Kod premotavanja šteka. Ne očita sve filmove na disku, manje od trećine i sl. Možda ga kolje windows 10 x64?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:10   #5193
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post

pouzdano se zna da je broj telkača sa pravim 10-bitnim panelom minimalan:

samsung KS serija, lg UH950 te naravno svi lg 4K OLED-i, panasonic DX900, sony XD93/94, ZD9 dakle samo TOP modeli.
ostalo
Prema onome što sam čitala na stranim forumima na tu temu, apsolutno nema načina da se "pouzdano zna" osim ako proizvođač to sam izričito ne istakne da ima 10bitni panel.
Reci mi na primjer, što misliš ima li ovaj Grundig 8k 10bitni panel ili nema? : ) - http://www.24sata.hr/tech/grundig-iz...ure-aja-489437

Ili recimo ovaj Grundig OLED? http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-l...65-vlo-9790-sp

Zadnje uređivanje Lila : 20.01.2017. at 23:27.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:17   #5194
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Naslov je vl1080 pa ime iza toga, a on sve takve uopće ne razlikuje svi su home.mpg i svi imaju istu ikonu, a kada pokreneš onda vidiš da je drugi film!

Kod premotavanja šteka. Ne očita sve filmove na disku, manje od trećine i sl. Možda ga kolje windows 10 x64?
Probaj Plex, ja ga koristim i sve radi presavrseno.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 00:46   #5195
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Naslov je vl1080 pa ime iza toga, a on sve takve uopće ne razlikuje svi su home.mpg i svi imaju istu ikonu, a kada pokreneš onda vidiš da je drugi film!

Kod premotavanja šteka. Ne očita sve filmove na disku, manje od trećine i sl. Možda ga kolje windows 10 x64?
Ja kad skinem film, preimenujem file u ime_filma (godina).mkv i obrišem sva druga govna iz tog foldera. Dugoročno me spasi muke.
Koristim kodi btw.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 04:36   #5196
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Probaj Plex, ja ga koristim i sve radi presavrseno.
Nebu njemu pomogel Plex i to ni najmanje...
Ono kaj on radi je ista šema kao da u nekog bjesnog benzinca tipa Ferraria natočiš lož ulje i onda eto veliš kak Ferrari kurca nevalja

Prva i osnovna stvar je imat ispravan naziv fajla, a tek onda ide sve drugo...
To je osnova za Plex, serviio, Kodi ili bilo koji media server, za bilo koji programčić za automatsko skidanje titlova i tak to...

Imaš totalno krivi naziv fajla, a čudiš se kaj ga software ne prepozna

Inače postoji odličan free program koji itekak može sredit stvar po tom pitanju...
Zove se theRenamer i on preimenuje te filmove tak da izvadi pizdarije iz naziva, nije problem ako želiš da u nazivu ostane 4K,1080p,720p i.t.d. čak ni ono tipa HDTV, pa ko je koder tipa Killers i.t.d.
sve to može bit u nazivu i čak je i dobro da je u nazivu, jer se onda kod detekcije tj. traženja titlova program bolje snalazi.
I dobra stvar kod tog programa je da se to može podešavat kaj da makne, a kaj da ostavi...
recimo kad ga podesiš da to ispadne ovak:
Kod:
Naziv serije(godina).S03E02.Naziv epizode (HDTV, 720p, x264, KILLERS)
onda nema nikakvih problema, jer su naziv, sezona i epizoda ispravno napisani i stoje na početku di i trebaju bit, pa ih svaki software detektira bez greške...
a kasnije program sam radi automatski, preimenuje i preseli fajl onak kak ga podesiš.

Postoji i drugi način sa NFO fajlom u kojem su podaci o konkretnoj seriji/filmu/epizodi unutar istog foldera pa se može detektirat preko njega,
al se nfo fajl i film moraju zvat isto, inače ni to ne igra...no to svi uredno brišu pa to rijetko ko koristi...

Sve u svemu da ima tu problema ne samo sa media server programima, nego i playerima, TV-ima i.t.d. kad imaš krivo napisani naziv filma/serije, a onda kraj njega titl koji se zove potpuno drugačije...
I nikak mi nije jasno zakaj se uploaderi napokon ne nauče kak to treba pisat, al ono fakat su rijetki koji naziv napišu kak se spada i u formatu kak se spada...
A sa titlovima i nazivanjem istih još i gora situacija...

A inače je uvijek najpametnije pročitat uputstva...
http://serviio.org/index.php?option=...=article&id=12
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 09:50   #5197
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Samo Android TV može instalirati Kodi.
Za ostale imate Android boxeve ili daleko najbolju stvar u vidu HTPCa.
HTPC se može složiti za male pare i pruža daleko veće mogućnosti od kojekakvih TV playera sa jadnim procesorima koje ugusi high bitrate.
Ovo zadnje je prošlost... Nijedan noviji plejer ne guši se na high bitrateu već eventualno na lošem enkodiranju, jer ti procesori jesu jadni za neke općenite zadatke koji se mogu obavljati na računalu, ali su vrlo sposobni za multimediju, i lako prenosivi, a htpc, ako nema hw decoding (a i tada), može lako udariti u plafon sa 4K 60 fps HEVC-om... Nadalje, još uvijek nema načina signalizirati HDR ili BT.2020 s PC-ja...

Naravno, moje skromno mišljenje...



Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 09:54   #5198
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje je prošlost... Nijedan noviji plejer ne guši se na high bitrateu jer ti procesori jesu jadni za neke općenite zadatke koji se mogu obavljati na računalu, ali su vrlo sposobni za multimediju, i lako prenosivi, a htpc, ako nema hw decoding (a i tada), može lako udariti u plafon sa 4K 60 fps... Nadalje, još uvijek nema načina signalizirati HDR ili BT.2020 s PC-ja...

Naravno, moje skromno mišljenje...



Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Još nisam vidio neki video da mi zagusi HTPC.
Zapravo,još nisam vidio niti jedan video koji će potjerati CPU preko 20%

A gledam ih svakodnevno.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 09:57   #5199
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Još nisam vidio neki video da mi zagusi HTPC.
Zapravo,još nisam vidio niti jedan video koji će potjerati CPU preko 20%

A gledam ih svakodnevno.
Koji CPU? Zaboravil sam, ali je AMD ?Ako ne tjera preko 20% znači da ima HW DECODING... Da li si probao 4K 60 fps HEVC?

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:02   #5200
Osjećam se k'o u prvom srednje. Evo našla tutorijal za HTPC - http://mymediaexperience.com/
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.