Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 09:44   #3801
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
Bas ste zlatne no bojim se da nije to u pitanju... oduvijek mi se pri korjenu i vlasište masti a dolje suha i uvijek mi je bilo osjetljivo vlasište pa kad sam uspjela naci sampon ne bi ga mijenjala no vec dvije godine nikak naci nesto.... bebi samponi - strahota - očes Johnson, oces bebe, ma nastavite niz ista spika na vlasistu - ne opere, samo mi jos od njih se zapetlja donji diokose da je Bog ne bi rascesljao samponi bez SLS -a ne operu mi vlasiste a od Vichijevog me pocelo i svrbiti, od bio - urtekram i inih nista ne opere
mislila da nesto krivo radim pa probala co wash - Jezus to ne bi vise voljela ponavljati - što zbog svrbeza na glavi sto zbog rezanaca

hmm jabucni ocat i soda - to bormec jos nisam isporbala :trciigugla:
Mozda da probas sa Fitovalovim samponom? Meni je to jedini sampon koji mi vlasiste drzi pod kontrolom, a probala sam svvega i svacega ukljucujuci skupe sampone iz apoteka. S tim da ja kosu samponiram dva puta, prvi put s nekim random samponom cisto da mi opere kosu (trenutno sam na Niveinom micelarnom) a drugi put stavim fitoval, na vrhove masku/regenerator i rascesljam je
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:20   #3802
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Koji je silver šampon dobar?
swiss o par silver šampon. muller. 30ak kn

jel probao netko l'oreal botanicals liniju?
__________________
Moj mali blogić
BlaGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:17   #3803
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
uvijek mi je bilo osjetljivo vlasište pa kad sam uspjela naci sampon ne bi ga mijenjala no vec dvije godine nikak naci nesto
Prinzessin Sternenzauber 2in1 od maline! Nema sulfate parabene phenoxyethanol čak ni parfem. Ima vrlo blag miris maline, nekoliko voćnih ekstrakata i pantenol. To je prvi šampon u poslednjih nekoliko godina od kojeg me ne svrbi teme, a opere dobro kosu i nema slepljenosti i pored toga što ga razblažujem.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 23:09   #3804
došla sam prijavit kako mi je terra naturi za volumen otkazao poslušnost
kupila sam treću bočicu, naravno to nije jedini šampon koji koristim, no jest jedan od boljih koje imam. zadnjih par pranja u zadnja 2 tjedna došlo do katastrofe. koristila sam samo ovaj šampon. operem kosu ujutro prije posla, navečer već nije nešto, no može proći. sljedeći dan, dakle nakon 24 sata, masnaaa ko da radim u tvornici ulja. prestrašno našto. rezanci i ultra sjaj prisutni, a na vlasištu se izdvoje saleliti. dok hodam, osjetim kako mi je kosa teška i njiše se onako u zakeljenim skupinama pramenova. užasan osjećaj kad dodirnem kosu, osjećaj je ko da sam neki pakung stavila. i tak, bilo je dobro dok je trajalo. idem po neki dr.organic sljedeći tjedan kad ulovim vremena.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 01:28   #3805
Active plus samponu sam vjerna zadnjih 15 godina, bog i batina za masnu kosu!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:07   #3806
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
došla sam prijavit kako mi je terra naturi za volumen otkazao poslušnost
kupila sam treću bočicu, naravno to nije jedini šampon koji koristim, no jest jedan od boljih koje imam. zadnjih par pranja u zadnja 2 tjedna došlo do katastrofe. koristila sam samo ovaj šampon. operem kosu ujutro prije posla, navečer već nije nešto, no može proći. sljedeći dan, dakle nakon 24 sata, masnaaa ko da radim u tvornici ulja. prestrašno našto. rezanci i ultra sjaj prisutni, a na vlasištu se izdvoje saleliti. dok hodam, osjetim kako mi je kosa teška i njiše se onako u zakeljenim skupinama pramenova. užasan osjećaj kad dodirnem kosu, osjećaj je ko da sam neki pakung stavila. i tak, bilo je dobro dok je trajalo. idem po neki dr.organic sljedeći tjedan kad ulovim vremena.
Hmh... Meni se čini da su možda nešto prčkali po sastavu sad kad su uvodili ove nove linije. Nisam sigurna, ali kao da jesu malo drugačiji.
Ja sam prešla na Moisture umjesto volumena. Ok mi je. Nekad dva dana, nekad full masna nakon 24h. Al to kod mene ovisi i malo o stanju cijelog organizma, tako da nije za sve kriv samo šampon. Ipak, znam koliko je frustrirajuće kad ti se u 24h zamasti kao uljara

Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Active plus samponu sam vjerna zadnjih 15 godina, bog i batina za masnu kosu!
Daj malo više o njemu, please

neki link, di ga kupuješ?...
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:27   #3807
Quote:
BlaGal kaže: Pogledaj post
swiss o par silver šampon. muller. 30ak kn

jel probao netko l'oreal botanicals liniju?
L'oreal Botanicals me doveo na ovu temu! Imam šampon od šafranike i zbilja sam bila uvjerena prvih par pranja da je famozan (imam tretiranu suhu i tanku kosu i u principu bi mi uvijek dan nakon pranja bila posvuda, naelektrizirana, u zraku, izgledala bi strava. drugi dan i treći bi bila ok, četvrti za pranje ali možemo preživjeti još).
NO!
Skužila sam zadnjih dva tjedna da mi kosa izdrži jedan dan (!) nakon čega je toliko stravično masna, rezanci kao da sam uljem se po glavi polila (nikad prije viđeno!) i moram ju prati o d m a h. Znači bude toliko masna da se na prvo šamponiranje ni ne zapjeni kako treba.

Usudila bi se reći ako želiš zaglađenu i lijepu kosu na ravno jedan dan, Botanicals je super odabir.

Ja sad (nadasve očajnjikava) idem tražiti nešto drugo
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:00   #3808
Ima li tko iskustva s OGX Biotin & kolagen šamponom/regeneratorom? http://www.londondrugs.com/dw/image/...&sh=680&sm=fit

Inače, kosa mi je pri tjemenu lagano masna, vrhovi suhi i pomalo suhe peruti imam.
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:53   #3809
Tinturini šamponi

Ima li itko ikakvih iskustva sa tinturinim šamponima? konkretno neki koji je bio djelotvoran protiv peruti i dermatitisa,ako je netko to doživio. na njihov stranici za doslovno preko 70% šampona piše da su protiv peruti,što mi je malo prenapuhano
jedino što sam probala od njih je balzam od zelenog čaja koji se pokazao totalno nedjelotvoran pa nisam htjela dalje experimentirat

Imam užasnih problema s vlasištem,užasno se brzo masti,i svrbi kad je masno,puno peruti,malo pretjerano opada kosa,i dobijem rapidne bolove u tjemenu ako nedaj bože zavežem rep ili punđu(al npr,ako stavim kopču za kosu onda ništa),tolko da odma moram popit tabletu i oprat kosu 3 put u šamponu da bih došla k sebi. Dermatologa mi je već na vrh glave jer sam previše para spiskala na nešto što nije davalo nikakve rezultate,a i njima se to stanje ne čini zabrinjavajuće. Također isprobano hrpu eteričnih ulja,pakunga,ocat,neem prah i neznam šta sve ne. sa regularnim šamponima s vremenom dođem do toga da moram prat kosu svaki dan...

Ima netko nekakve preporuke za bilošto djelotvorno? perut mi osobno ne smeta tolko,samo taj svrab,bol i masnoća nek se maknu.
Zahvaljujem unaprijed svima koji odgovore
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 18:56   #3810
Nedavno sam prestala piti pilule nakon dosta godina i nakon toga su mi počeli problemi sa kosom i vlasištem - tjeme me počelo svrbiti, dobila sam perut, imala sam gotovo stalno neki nelagodan osjećaj.
Inače imam masni tip kose koji često perem, kosa mi dosta opada, ali i dosta raste nove mlade kose.

Na preporuku magistre u ljekarni uzela sam Ducray Elution i doslovno su mi se svi ti simptomi počeli drastično smanjivati nakon trećeg pranja. I dalje ga koristim jer mi odgovara, ništa me ne svrbi, riješila sam se peruti. Kosa mi je i dalje takva da je moram često prati (očito mi je grah tako pao što se tiče genetike), ali to je nešto što mogu preživjeti (period između dva pranja mi se malo produljio, ali ne nešto značajno).
Mislim da je oko 80kn bočica, stvarno najtoplije preporuke za njega
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 19:27   #3811
Najbolji šampon protiv peruti???
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:14   #3812
jel ima ko iskustva s Vichy Dercos šamponom za osjetljivo vlasište bez sulfata? treba mi nešto za povremeni svrbež i ljuskanje.
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:58   #3813
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
jel ima ko iskustva s Vichy Dercos šamponom za osjetljivo vlasište bez sulfata? treba mi nešto za povremeni svrbež i ljuskanje.
Evo ja danas uzeo Eucerin...oprao maloprije kosu i nema peruti. Kad pereš, dobro je vodom prvo operi(nemoj pretoplom jer ćeš spržit tjeme, nanesi šampon i utrljaj jako u tjeme, drži jedno 5min na glavi i isperi dobro.... I dosta ljudi ne pripazi kako regulira toplinu sušenja kose fenom, što također može oštetiti tjeme.
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:46   #3814
Trazim preporuku za najbolji sampon kod unistene kose (vrhova). Znam da cete mi reci da moram sisati, no nije mi jako ispucana kosa i vec sam se sisala. Pa koji bi mi sampon preporucili? Na prwthodnim stranicama sam cula da hvalite sampon Kron. Jel on jos uvijek aktualan?
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:26   #3815
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
jel ima ko iskustva s Vichy Dercos šamponom za osjetljivo vlasište bez sulfata? treba mi nešto za povremeni svrbež i ljuskanje.
imam ja i samo ću reći bježi od toga! jako sam ga forsirala svojevremeno kad sam ga kupila uvjeravajući samu sebe kako to mora biti dobro, no situacija je bila sve gora i gora. osim što nije prao kosu, i vlasište je postajalo sve isušenije, ljuskavije i sve je više svrbilo. nikako ne preporučujem!
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:45   #3816
Meni je bolji za smirenje vlasišta bio vichy energising, s crvenom naljepnicom. Iako mu to nije osnovna namjena.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:34   #3817
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
jel ima ko iskustva s Vichy Dercos šamponom za osjetljivo vlasište bez sulfata? treba mi nešto za povremeni svrbež i ljuskanje.
Napisala sam dva posta iznad o Ducray Elution da mi je bio izvrstan u sličnoj situaciji kao tvojoj
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:09   #3818
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
imam ja i samo ću reći bježi od toga! jako sam ga forsirala svojevremeno kad sam ga kupila uvjeravajući samu sebe kako to mora biti dobro, no situacija je bila sve gora i gora. osim što nije prao kosu, i vlasište je postajalo sve isušenije, ljuskavije i sve je više svrbilo. nikako ne preporučujem!
ajoj stvarno? pa kako to, bar taj nema sulfata pa sam mislila da bi mogao biti nježan za vlasište. da nisi možda slučajno koristila jedan od ona dva protiv peruti koji dolaze u verziji za suhu i masnu kosu koji imaju sulfate??

Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Meni je bolji za smirenje vlasišta bio vichy energising, s crvenom naljepnicom. Iako mu to nije osnovna namjena.
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Napisala sam dva posta iznad o Ducray Elution da mi je bio izvrstan u sličnoj situaciji kao tvojoj
ovi nažalost imaju sulfate, a mislim da su baš oni krivac za pretjerano isušivanje vlasišta, svrbež i ostale gluposti...
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:37   #3819
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
ajoj stvarno? pa kako to, bar taj nema sulfata pa sam mislila da bi mogao biti nježan za vlasište. da nisi možda slučajno koristila jedan od ona dva protiv peruti koji dolaze u verziji za suhu i masnu kosu koji imaju sulfate??
evo provjerila sam točan naziv jer sam već pisala o njemu negativno - vichy dercos šampon sa umirivanje osjetljivog vlasišta bez sls-a, svijetlo plava etiketa na kutiji i bočica.

e vidiš, frendica mi već godinama preporučuje baš da si uzmem taj sa sls-om protiv prhuti i zapravo sam inicijalno išla po njega kad sam ovaj gore kupila. bio je to trenutak očaja iako stvarno maksimalno izbjegavam sls, al sam nešto zabrljala sa bojama etiketa, otišla mi baterija na mobitelu pa nisam mogla ni provjerit i žena u ljekarni nije znala asortiman pa sam na kraju završila sa tim bez sulfata mislim da je njegov problem taj što je previskozan, ne pere kosu najbolje, a bome ni vlasište ne čisti, i onda kao da nastane neka uzročno posljedična reakcija - zaguši i vlasište i kosu te dođe do svrbeži i ljuštenja.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:51   #3820
ok, odustah od kupnje hvala na pomoći
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.