Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Dali biste ušli u vezu/brak s invalidnom osobom?
Da 175 43.86%
Ne 194 48.62%
Možda,ali bih se bojao/la reakcije društva. 35 8.77%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 399. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 02:13   #61
Quote:
Orgonica kaže: Pogledaj post
Ostati u kolicima zbog prometne nesrece je isto nasljedno. A i na ljudima se kao odmah vide "losi" geni... Isusbog.
Odakle ti to??? Pa ako je medicina zvanicno dokazala da CP do koje dolazi tokom i nakon porodjaja nije genetski nasledna, kako onda moze biti " sigurno nasledna" invalidnost koja nastane usred prometne nesrece.. A i btw, kako se to "vide" losi geni.. to se moze znati tek i jedino kada se utvrdi analizom strukture hromozoma, dna i dnk.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:23   #62
Quote:
shogun 218 kaže: Pogledaj post
Odakle ti to??? Pa ako je medicina zvanicno dokazala da CP do koje dolazi tokom i nakon porodjaja nije genetski nasledna, kako onda moze biti " sigurno nasledna" invalidnost koja nastane usred prometne nesrece.. A i btw, kako se to "vide" losi geni.. to se moze znati tek i jedino kada se utvrdi analizom strukture hromozoma, dna i dnk.
Joj, ne shvacas sarkazam bas dobro, a ni ironiju.
__________________
I think we should DDoS this server.
Orgonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:23   #63
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Ok, možeš svuda sam. Kakav si u krevetu? Jesi naporan u vezi? Jel ti mali kurac?

Kod takvih problema, mnogi se često izvlače na njih. Kako oni koji ih imaju, tako i okolina. Kao jebote, starci su me zajebavali zbog tog što si invalid, pa sam te ostavila. A zapravo si onak naporan pun kurac. Ili nitko me ne voli jer sam invalid. A dosadan ubi bože.

Ljudi imaju 100 problema u životu. Netko je invalid, netko Slovenac u Hrvatskoj (), netko je debel, netko je ovo netko je ono. Nisi ništa drugačiji od ostalih. Misliš da je Milovanu Milosavljeviću bilo 94e lakše u Zadru nego tebi u Vojvodini, da pronađe curu? Je kurac.
Misliš da je prištavoj curi s 30kg viška jer joj je sjebana štitnjača lakše pronać dečka od tebe?

Ljudi se pale i hlade na 150 tisuća stvari, mislim da tvoj otežani hod nije neki problem ljudima sa zadovoljavajućim IQ-om.

Paa kao sto rekoh..smatram da imam i vrlina i mana. Mada ipak mislim da imam vise vrlina. I opet kazem, ja nisam ni rekao da su moje bivse imale licnu barijeru zbog mog invaiditeta, jer da je tako bilo onda se nikad ne bi ni smuvale sa mnom, pretpostavljam. Kao sto nisu mnoge druge pre i posle njih, jer naprosto da bi me neko pozeleo sagledavati kakav sam kao osoba za vezu prvo treba da prevlada barijeru vezano za moj invaliditet. A tu su na startu mnoge odustale, jer su naprosto imale predrasudu, vizuelnu odbojnost ili neki strah. Ne znam zasto je tako i da li mora biti tako, al je tako bilo u vecini slucajeva, izuzev ove tri bivse. I btw..Nisam iz Vojvodine. Zivim u Beogradu(uza Srbija )
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:31   #64
Quote:
Orgonica kaže: Pogledaj post
Joj, ne shvacas sarkazam bas dobro, a ni ironiju.
Ok sorry, delovalo je kao ozbiljno.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:42   #65
Ovisi o kakvom invaliditetu pričamo.


https://www.forum.hr/showpost.php?p=8240345&postcount=312

Već sam negdje pisala o tome. Meni je čovjek u kolicima manje privlačan nego čovjek izvan kolica. I to je grozno i ružno i površno. Ali je tako kako je, meni. Ima žena kojima nije

E sad, ne znam koliko ti to točno zeznuto hodaš, ali ako si samostalan u kretanju, vjerojatno me takav invaliditet ne bi jako smetao.
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:45   #66
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
u tom bi slučaju više jedno drugome bili "na teret". to što još uvijek tragaš za onom pravom nema veze sa CP...ta forum je prepun naoko zdravih emocionalnih plegičara.

Pa ovako, ne mora da znaci... to moze biti npr osoba koja ima invaliditet slican mom i sa stepenom samostalnosti slicnoj mojoj. A moze biti i neki drugi oblik invaliditeta npr slepa osoba, ili amputirka, ili gluvonema, ako radi se sebi, ako se trudi, ako se dopadamo jedno drugom, ako smo kompatibilni, ne bi to bio onda "teret".

A to za "emcionalne plegicare".. ok to moozda stoji, ne znam.. ali ljudi ce reci kako nije fer osudjivati nekog ko ne moze uci u vezu sa osobom koja ima invaliditet. pa prema tome ne bih ja davao neke kvlafikacije o bilo kome. Ok, mozda bih voleo da ima vise ljudi koji nemaju barijere i predrasude, da bilo bi lepo. ali svako ima pravo na stav i izbor.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:48   #67
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
Ovisi o kakvom invaliditetu pričamo.


https://www.forum.hr/showpost.php?p=8240345&postcount=312

Već sam negdje pisala o tome. Meni je čovjek u kolicima manje privlačan nego čovjek izvan kolica. I to je grozno i ružno i površno. Ali je tako kako je, meni. Ima žena kojima nije

E sad, ne znam koliko ti to točno zeznuto hodaš, ali ako si samostalan u kretanju, vjerojatno me takav invaliditet ne bi jako smetao.

Vec sam to objasnio, vezano za moj invaliditet, ogranicenja..itd ali evo ponovicu taj post:

Moje fizicko stanje je diplegia(oblik cerebralne paralize). Ostecenje je vezano za noge, ali nisam u kolicima, pokretan sam. Sto se motorike i mobilnosti tice, dakle mogu obavljati sam najveci deo svakodnevnih aktivnosti kako u kuci tako i van kuce. Van kuce cak najcesce korisitim staku kao pomagalo naprosto zato sto se manje umaram kada treba duze pesaciti. Dakle, nije mi potrebna nikakva "pratnja". U kuci SVE svoje licne potreba i aktivnosti obavljam sam. Od ostalih aktivnosti takodje gotovo sve, a to znaci: umem kuvati, odrzavati cistocu, popravljati po kuci takodje umem( a ono sto ne umem pozove se majstor i plati). Sudje i ves ionako pere masina(umem ukljuciti). Jedino mi je problem kada treba pomerati, nositi teske stvari ili npr prati prozore ili kaciti zavese, tu je ogranicenje. Ali zato umem organizovati i platiti da se to uradi. Za neko detaljnije uredjivanje stana npr(pranje tepiha i sl.) i to se platiti ko da uradi, kad treba. Znaci, fakticki ne ovisim o prijateljima, rodbini, bliskim ljudima, voljenoj osobi. Van kuce, takodje najveci deo svakodnevnih radnih(poslovnih) i ostalih aktivnosti mogu obavljati sam. Tamo gde recimo ima ogranicenja npr vece kolicine namirnica se mogu preko neta poruciti iz samousluge na kucnu adresu(ako treba) isto tako i racuni se mogu placati preko neta(ako treba, a mogu i prosetati do banke). Ako me recimo nekad mrzi da idem negde peske, ili je kisa ili poledica, lepo se pozove taxi i odem kud treba. Dakle ni van kuce fakticki ne ovisim o bliskim ljudima. Ono sto ne mogu sam, umem organizovati tako da bliske ljude ne opterecuje. Izlazim dosta(kad god mi to poslovne obaveze dopustaju), idem svuda, volim biti na raznim mestima. Ok redje po diskotekama, jer tamo uglavnom svi idu da bi plesali, a i najcesce se stoji. Inace zaista volim dosta da izlazim. Tako da moje fizicko stanje(invaliditet) i ogranicenja zaista ne opterecuju bliske osobe. Dakle nema nekih "obaveza oko mene". Sto se tice samog stanja kao takvog, diplegia je neprogresivni oblik CP, dakle nema bojazni od nekog naknadnog "pogorsanja". To je ostecenje, stanje a ne oboljenje. Ostecenje je trajno to stoji, ostecenje je vizuelno jasno vidljivo(otezan hod), ogranicenja postoje i to stoji(mada se ogranicenja zapravo mogu dobrim delom ovladati rehabilitacijom, vezbom i pravilnom organizacijom), tako da samostalnost fakticki bude potpuna. u klinickom, medicinskom smislu nema bojazni od nekog "pogorsanja stanja". I povrh svega, diplegia nije "nasledna", sto je potvrdjeno i medicinski. Tako da moja potencijalna partnerka(ako joj se dopadam, ako postoji privlacnost, zaljubljenost) ne bi trebala imati neke bojazni od "obavezi i odgovornosti" niti od "opasnosti po potomstvo". Bar u mom slucaju. Sve drugo je vec problem predrasuda, barijera. I naravno pitanje izbora, tj sta ko ocekuje i trazi od potencijalnog partnera/ke.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:50   #68
Ja ne bi bio s 99% cura koje sam upoznao, no to sam samo ja
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:53   #69
Ali ja nigdje nisam spominjala teret i ovisnost. To bi mi bio najmanji problem
Nemam potrebu na takav način opravdavati svoj stva (ne kažem da svi kojima je "teret" razlog za ne to rade, ali ima ih).

OK, nemam pojma kakav si ti i bi li mi se svidio, ali to što ponekad koristiš štaku i ne vješaš zavjese svakako ne bi bio problem.
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 02:56   #70
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Ja ne bi bio s 99% cura koje sam upoznao, no to sam samo ja
Nisi
Da citiram svoju frendicu (kao odgovor na moj komentar da ne znam što ne valja sa monm jer su mi svi muškarci koje upoznajem glupi ili dosadni):
"Sve valja. 99% njih jesu glupi i dosadni."
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 03:04   #71
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
Ali ja nigdje nisam spominjala teret i ovisnost. To bi mi bio najmanji problem
Nemam potrebu na takav način opravdavati svoj stva (ne kažem da svi kojima je "teret" razlog za ne to rade, ali ima ih).

OK, nemam pojma kakav si ti i bi li mi se svidio, ali to što ponekad koristiš štaku i ne vješaš zavjese svakako ne bi bio problem.
Pa 99,9% ljudi ima upravo u vezi toga najveci strah, to da ce im takva veza biti "teret i odgovornost". Sto nije uvek bez osnova. Mada u mom slucaju mislim da nema razloga. Drugo ja sam napisao da van kuce najcesce koristim staku, naprosto tako se manje umaram a i sigurniji sam> I trece napisao sam da je moj otezan hod vidljiv vizuelno. A mnogima to moze biti vizuelno cudno. E sad sve zavisi sta ti trazis i ocekujes od potencijalnog partnera. Znaci ako bi iskreno pokazala da nemas barijere, predrasude, ako bi ti se dopao(mislim da nisam ruzan) i ako bi se ti meni dopala, onda ko zna..
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 05:59   #72
Evo tek sam se registrovao na ovaj forum.... i upravo pisem prvi post na ovoj temi... tema je super.... iskreno i ja sam osoba sa invaliditetom.... bio sam u vezi tek 2 puta... ali to je bilo jos prije 3 godine kada sam bio u osnovnoj skoli... stvarno nezz sta je sa ovim curama.... mislim da tu najvise utjece ufuranost.... misli ko je ona... Poznat sam kao momak koji voli da bude iskeren... znaci kada mi se neka cura svidja ja joj to kazem.... i znate li sta se desi tada.... odmah nekako smanji se nasa komunikacija... nije kao prije ili nikako ne komuniciramo.... u ovoj godini nisam jos naletio na neku curu koja mi se svidja... mada mislim da je sve to uzalud sto mi se neka cura svidja... kada ona prvo sto primijeti na meni jest moj fizicki problem.... normalno ja radim sve kao i ostali ljudi bez invaliditeta... ali ogorcen samtakvim odnosom cura prema meni... Inace imam problema sa rukama, ali kao sto vidite tipkam na tastaturi, pisem u svesku, lijepo crtam, mnogi kazu da sam veoma inteligentan i veoma zreo momak za svoje godine... naravno radim i fizicke poslove.... ali cure se jednostavno boje mene... tako shvatam ovo.... ali ne znam sta da vise napisem... sad u petak idem prijatelju na rodjus.... a na rodjusu ce da bude preko 70 cura.... i znam da ce mi neka cura zapasti za oko.... ali ja nemam vise samopouzdanja da joj prodjem... molim vas dajte mi neki savjet... ja znam da ce ipak prava ljubav doci vremenom.... samo treba strpljenja, ali da je i meni sto moji vrsnjaci i skolski drugovi.... da osjetim tu ljubav kao srednjoskolac.... da se imam cega sjecati kada budem poslovan i uspjesan covjek.... eto dosta od mene... meni se cini da sam i previse napisao... ali napisao sam sve sto mislim u ovom trenutku, mozda cak i manje....
Pijana_Naranča is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 06:25   #73
Quote:
shogun 218 kaže: Pogledaj post
Od skoro sam na forumu pa ne znam da li je vec bila ovakva tema. Ukratko.. imam telesni invaliditet(diplegia, oblik CP), pokretan sam. Psihicki, umno, intelektualno sasvim normalan. Imao sam do sada tri veze. Ali primetio sam da su se mnogi ljudi cudili mojim bivsim devojkama "kako mogu biti u vezi sa invalidom". Posebno je bilo problema sa roditeljima, rodbinom mojih bivsih devojaka. Zbog cega su te moje veze prilicno trpele i na kraju pucale. Naravno, biolo je tu i onih klasicnih razloga kao i u svim vezama, ali je posebno problem bio to sto su moje bivse devojke trpele pritisak svoje blize okoline, sto je stvaralo pritisak i njima i meni. Isto tako bilo je i dosta devojaka koje nisu zelele uci u vezu (pretpostavljam pre svega zbog mog invaliditeta), pa me naprosto uvek zanimalo, intrigiralo sta je to sto kod ljudi stvara predrasude, barijeru, odbojnost, strah da udju u vezu sa nekim ko ima telesni invaliditet. Primetio sam da mnogi ljudi u nacelu smatraju(iako ce retko otvoreno reci, ali se nasluti) da osobe sa invaliditetom ne mogu biti privlacni potencijalni partneri/ke za sex, vezu, brak. Pa cak i kada osoba sa invaliditetom pokaze da uspesno prevladava svoj invaliditet i ogranicenja. Pa sam se cesto pitao(uzimajuci i svoj primer) u cemu je toliki problem: da li u osobama sa invaliditetom ili u drugim ljudima, ili..? Znaci zanima me vise onako za uopstenu diskusiju, sta mislite o tome, da li bi se upustili u takvu vezu?

Odgovor bi mogao naći u samoj podsvijesti žena.
Tisućama godina su uvijek birale partnere koji će im dati zdravo i jako potomstvo i uz koje će se osjećati sigurno. Osoba sa invaliditetom je u startu zakinuta za to.
Ali danas je kao prisutna neka sigurnost pa možda i nađeš neku koja će biti spremna na određena odricanja.
konstantan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 06:46   #74
Quote:
konstantan kaže: Pogledaj post
Odgovor bi mogao naći u samoj podsvijesti žena.
Tisućama godina su uvijek birale partnere koji će im dati zdravo i jako potomstvo i uz koje će se osjećati sigurno. Osoba sa invaliditetom je u startu zakinuta za to.
Ali danas je kao prisutna neka sigurnost pa možda i nađeš neku koja će biti spremna na određena odricanja.

Pa shvatam ja to za podsvest i predrasude, ali to se pokazuje sve suprotno cinjenicama. medicina je vec pruzila i dalje pruza svoje nove zakljucke i nova saznanja, iz kojih je sve jasnije da:

-najveci broj telesnih invaliditeta Nije genetski prenosiv niti su uzrocnici geni.
- deca rodjena iz recimo veza gde su cak oba roditelja osobe sa invaliditetom, najcesce nemaju nikakvih defekata.
-mogucnost otklanjanja svih sumnji danas je znatno veca jer postoji mogucnost ispitivanja strukture hromozoma.

sto se tice odricanja..da u neki oblicima invaliditeta to moze biti i jeste problematicno za drugu stranu. Ali u mom slucaju, ni bivse devojke nisu se morale "odricati", znaci nisu morale "brinuti o meni", pa to nece morati ni neka druga, potencijalna. E sad, sve zavisi sta ko zapravo podrazumeva pod "odricanjem". Anyway hvala na savetu, treba biti strpljiv. Znam vec to odavno. Veteran sam ja u ovoj prici.

Zadnje uređivanje shogun 218 : 10.06.2010. at 06:59.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 06:54   #75
Quote:
Pijana_Naranča kaže: Pogledaj post
Evo tek sam se registrovao na ovaj forum.... i upravo pisem prvi post na ovoj temi... tema je super.... iskreno i ja sam osoba sa invaliditetom.... bio sam u vezi tek 2 puta... ali to je bilo jos prije 3 godine kada sam bio u osnovnoj skoli... stvarno nezz sta je sa ovim curama.... mislim da tu najvise utjece ufuranost.... misli ko je ona... Poznat sam kao momak koji voli da bude iskeren... znaci kada mi se neka cura svidja ja joj to kazem.... i znate li sta se desi tada.... odmah nekako smanji se nasa komunikacija... nije kao prije ili nikako ne komuniciramo.... u ovoj godini nisam jos naletio na neku curu koja mi se svidja... mada mislim da je sve to uzalud sto mi se neka cura svidja... kada ona prvo sto primijeti na meni jest moj fizicki problem.... normalno ja radim sve kao i ostali ljudi bez invaliditeta... ali ogorcen samtakvim odnosom cura prema meni... Inace imam problema sa rukama, ali kao sto vidite tipkam na tastaturi, pisem u svesku, lijepo crtam, mnogi kazu da sam veoma inteligentan i veoma zreo momak za svoje godine... naravno radim i fizicke poslove.... ali cure se jednostavno boje mene... tako shvatam ovo.... ali ne znam sta da vise napisem... sad u petak idem prijatelju na rodjus.... a na rodjusu ce da bude preko 70 cura.... i znam da ce mi neka cura zapasti za oko.... ali ja nemam vise samopouzdanja da joj prodjem... molim vas dajte mi neki savjet... ja znam da ce ipak prava ljubav doci vremenom.... samo treba strpljenja, ali da je i meni sto moji vrsnjaci i skolski drugovi.... da osjetim tu ljubav kao srednjoskolac.... da se imam cega sjecati kada budem poslovan i uspjesan covjek.... eto dosta od mene... meni se cini da sam i previse napisao... ali napisao sam sve sto mislim u ovom trenutku, mozda cak i manje....
SAVET: Trudi se da svakodnevno radis na sebi od rehabilitacije, da izgleda i obrazovanja, radi na stavu, na tome da pre svega sam sebe gledas i dozivljavas pozitivno, da invaliditet nadomestis sarmom, zanimljivoscu, originalnoscu. Uz potpunu svesnost da Nikad nece biti ni lako, da ce Uvek biti prepreka. Uz svesnost da ce predrasude Uvek postojati, al da je pre svega na Tebi da svojim trudom, radom na sebi, svojim stavom i drzanjem zaintrigiras devojke, da pokusas strpljivo osvojiti onu koju zelis. Uz svesnost da mozda i nece uspeti, ali uz saznanje da si pokusao i dao sve od sebe. I sa novom Zeljom i Voljom da hrabro ides dalje ka novim izazovima zivota.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 07:04   #76
Hvala drug na lijepom savjetu.....znam ja to sve sto si rekao.... Meni najveći udarac zaadje to što cure govore da sam lijep, romantiča, zanimljim simpatičan, ali dok se dopisujem sa curama preko msn ili facebook-a one su oduševljene, a tek kad kažem kakav problem imam tek onda me to pogodi.... tj. ne pričam više sa tim curama jer one to ne žele.... čast izuzetcima... )
Pa tako drug ne daj se ni ti jbg... borit ćemo se dokle god možemo....
__________________
Ako mi posudiš 1000 KM, bit ću tvoj dužnik cijeli život.
Pijana_Naranča is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 09:36   #77
Quote:
Wannda kaže: Pogledaj post
Da uđem u vezu s invalidom (nema noge, ruke, u kolicima je, etc.) nebi.
Ali da se mom postojećem partneru desi nešto, nedajbože, to sigurno nebi bio razlog da ga ostavim. Sigurna sam da bi moja ljubav prema njemu u tom trenu bila jača od toga, ali kao što rekoh-ući u vezu s takvom osobom, ne, ne zato jer mi se ne sviđa, jer imam predrasude ili nešto, nego jer nisam dovoljno psihički jaka za to. Nebi išlo, znam se.
takvo je i moje razmišljenje.
@shogun - pitao si zašto bi ostao bi ostao u vezi s osobom koja je postala invalid, a ne bi ušao u takvu vezu. da je to isto. e, pa nije isto jer prema partneru koji je postao invalid već imaš duboku emocionalnu povezanost koja pomaže u prevladavanju problema u vezi s invalidom. kad nekog tek upoznaš, te emocionalne povezanosti nema.
ja iskreno ne bi mogao ući u vezu s osobom s kojom znam da ne bi nikad mogao imati duge šetnje uz more, napraviti turu po istri na bicikli, otići na koncert i skakati cijelu noć, pohvatiti se ko životinje u krevetu... takve stvari su mi bitne pogotovo na početku veze.
__________________
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new
zvonem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:42   #78
neznam

dosta bi ovisilo i o toj osobi

ako bi bila tip osobe koja se sažalijeva nad sobom sigurno da ne

nebih imao snage za to
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:38   #79
Quote:
zvonem kaže: Pogledaj post
takvo je i moje razmišljenje.
@shogun - pitao si zašto bi ostao bi ostao u vezi s osobom koja je postala invalid, a ne bi ušao u takvu vezu. da je to isto. e, pa nije isto jer prema partneru koji je postao invalid već imaš duboku emocionalnu povezanost koja pomaže u prevladavanju problema u vezi s invalidom. kad nekog tek upoznaš, te emocionalne povezanosti nema.
ja iskreno ne bi mogao ući u vezu s osobom s kojom znam da ne bi nikad mogao imati duge šetnje uz more, napraviti turu po istri na bicikli, otići na koncert i skakati cijelu noć, pohvatiti se ko životinje u krevetu... takve stvari su mi bitne pogotovo na početku veze.
pa ja nisam ni govorio o tome da ce neko odmah kad nekog upozna da se "zaljubi". to se retko dogadja i ovako a kamoli ako neko neko ima invaliditet. To sve stoji. Ali poenta je u tome(bar iz mog iskustva) da se ljudi ceesto povuku cak i ako dodje do neke bliskosti, cak i ako se dogodi ta zaljubljenost, u najvecem broju slucajeva ce to potisnuti i odustati od neceg dubljeg. Pa sam zato i rekao da ne vidim razliku posebnu u tom emocionalnom momentu izmedju te dve situacije. Posebno sto cak mislim da je naknadni invaliditet psiholoski teze prevladati(i za jednog i za drugog partnera) nego ako je neko recimo vec od rodjena sviknut na svoje stanje. Ne znam, kazem..ovo je moje misljenje, ne bih da me bilo ko pogresno shvati ja pdrzavam obe situacije, tj ako postoje emocije moze se pokusati i uci i ostati. Isto tako, Razumem i kad neko ne moze napraviti takve korake. Voleo bih mozda da je manje ljudi sa predrasudama, barijerama, ali znam da je to nerealno ocekivati. A to sto kazes za raloge zbog kojih ne bi mogao uci...pa dobro kao sto rekoh sve zavisi sta ko ocekuje, trazi od partnera/ke. Ja npr smatram da to sto recimo eto ne mogu mozda(ili nisam jos savladao) plesati ili trcati ili voziti, da to mojoj potencijalnoj partnerki i ne bi trebalo biti "toliko vazno" ako vidi da joj pruzam puno toga drugog, ako vidi da ta ogranicenja nadomescujem i ako joj je uz mene lepo. Al opet kazem svi zelimo razlicito, svako ima neke prioritete, ok..to je tako.
shogun 218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:51   #80
Quote:
shogun 218 kaže: Pogledaj post
pa ja nisam ni govorio o tome da ce neko odmah kad nekog upozna da se "zaljubi". to se retko dogadja i ovako a kamoli ako neko neko ima invaliditet. To sve stoji. Ali poenta je u tome(bar iz mog iskustva) da se ljudi ceesto povuku cak i ako dodje do neke bliskosti, cak i ako se dogodi ta zaljubljenost, u najvecem broju slucajeva ce to potisnuti i odustati od neceg dubljeg. Pa sam zato i rekao da ne vidim razliku posebnu u tom emocionalnom momentu izmedju te dve situacije. Posebno sto cak mislim da je naknadni invaliditet psiholoski teze prevladati(i za jednog i za drugog partnera) nego ako je neko recimo vec od rodjena sviknut na svoje stanje. Ne znam, kazem..ovo je moje misljenje, ne bih da me bilo ko pogresno shvati ja pdrzavam obe situacije, tj ako postoje emocije moze se pokusati i uci i ostati. Isto tako, Razumem i kad neko ne moze napraviti takve korake. Voleo bih mozda da je manje ljudi sa predrasudama, barijerama, ali znam da je to nerealno ocekivati. A to sto kazes za raloge zbog kojih ne bi mogao uci...pa dobro kao sto rekoh sve zavisi sta ko ocekuje, trazi od partnera/ke. Ja npr smatram da to sto recimo eto ne mogu mozda(ili nisam jos savladao) plesati ili trcati ili voziti, da to mojoj potencijalnoj partnerki i ne bi trebalo biti "toliko vazno" ako vidi da joj pruzam puno toga drugog, ako vidi da ta ogranicenja nadomescujem i ako joj je uz mene lepo. Al opet kazem svi zelimo razlicito, svako ima neke prioritete, ok..to je tako.

mozda ce se ciniti glupo pitanje,... ali... iskreno, da li bi ti sam razmislio o vezi sa invalidnom osobom?

ne trazim da priznas nama, vec sebi.

ne kazem da ne bi, ali dobar dio ljudi u tvojoj poziciji vjerojatno bi ganjao samo "normalne".



eto, cisto da se pokrene diskusija
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger