Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2010., 08:54   #41
Pogledaj sada na sat
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:00   #42
i sad!
Fisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:37   #43
moj bivsi je imao taj slucaj sa 22:55, pa je onda to prenio na mene.. medjutim ja sam sebi jednostavno objasnila to kao obracanje paznje na odredjene brojke, nista vise.. glupost, napad brojevaaa. hahaha
Syrup & Honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:32   #44
Quote:
Soshy kaže: Pogledaj post
Kad god u zadnje vrijeme pogledam na sat vidim cudno npr. 11:11, 17:17, 20:20,19:19.

Zašto????
je li to neki znak?
znak, da moraš prestat gledat na sat
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:02   #45
Quote:
Anavir kaže: Pogledaj post
i ja i dečko često vidimo 22:22, već godinama; zapravo on godinama a ja u zadnje vrijeme. nemam naviku gledanja na sat al kad pogledam onda je to uvijek 22.22!
Pogledaj u podne ili za vrijeme ručka pa neče biti 22.22
Mislim ljudi dajte se opustite,šta vam to i znači ako vidite stalno iste brojeve?
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 02:38   #46
To vam je isto kao kad ne primjećujete npr neki određeni model auta na cest,sve dok vam ne zatreba,i onda vam se čini kao da ih je previše i samo njih vidite,e tako je isto i sa satom,i meni se to dešava svakodnevno da pogledam npr baš včrs sam pogledao kad je bilo 20:20 hehe to valjda znači da netko misli na vas Ništa čudno dešava se
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 02:20   #47
Znam točno o čemu se radi ali ne smijem o tome govoriti. Ima nas još koji znamo ali nitko ti neće reći o čemu se radi jer ne smijemo. A tako i tako ćeš saznati sam kad dođe vrijeme.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 07:13   #48
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Znam točno o čemu se radi ali ne smijem o tome govoriti. Ima nas još koji znamo ali nitko ti neće reći o čemu se radi jer ne smijemo. A tako i tako ćeš saznati sam kad dođe vrijeme.
svašta
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 16:30   #49
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Znam točno o čemu se radi ali ne smijem o tome govoriti. Ima nas još koji znamo ali nitko ti neće reći o čemu se radi jer ne smijemo. A tako i tako ćeš saznati sam kad dođe vrijeme.
Moraš povećati dnevnu minutažu gledanja u Sunce pa ti možda postane još jasnije.
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:20   #50
ma kakav znak???i meni se to 100 puta dogodilo.....i kaj sad.....
Katherine Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:12   #51
Da to je znak da moraš kupit pješčani sat ili ne srat gluposti!!!
Pakovica donja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:55   #52
ja u tome ne vidim ništa posebno ,meni se također najviše puta znalo desiti da pogledam na sat i bude 11:11...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 19:16   #53
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
ja u tome ne vidim ništa posebno ,meni se također najviše puta znalo desiti da pogledam na sat i bude 11:11...
Savjetujem ti da budilicu namjestiš minutu kasnije pa ćeš vidjeti 11:12...
dosokomentirati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:25   #54
Angry 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13

ja vec sigurno 3 godine svaki put skoro kad pogledam na sat vidim da je 13min ili je 13 do ili 13 minuta cak i kada se probudim pogledam na sat ono xx:13 h slucajnost nemoze biti kad to vec duze vrijeme traje...
RaverX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:46   #55
Quote:
Soshy kaže: Pogledaj post
Kad god u zadnje vrijeme pogledam na sat vidim cudno npr. 11:11, 17:17, 20:20,19:19.

Zašto????
je li to neki znak?

To nije ništa neobično, i u psihologiji se naziva "selektivna percepcija".

Tvoj um je došao u stadij da određen broj ili "vrijeme" izdvaja iz grupe, i čak i ako viđaš gomilu drugih brojeva non stop, onaj za koji misliš da se "zakačio" za tebe će ti uvijek prvi "uhvatiti" pažnju.

Ovo je u osnovi kognitivni problem, a podtip je "potvrdnog biasa".

Ne beri brigu
car0bnj4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 17:08   #56
Najezio sam se, ja vec godinu dana jako cesto pogledam i 22:22 je i sada vidim ekipa tu isto to pise
Cošva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:37   #57
ali 13 je ipak.. :P cudno -
RaverX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:13   #58
Quote:
cosva2 kaže: Pogledaj post
Najezio sam se, ja vec godinu dana jako cesto pogledam i 22:22 je i sada vidim ekipa tu isto to pise

meni vec 2 dana zaredom 22:22

ne pridajem tome neku važnost al ono stvarno cudno 2 dana zaredom bas pogledas u sat u isto vrijeme..

a i prije ovoga barem 100 puta bile iste brojke..
karatista11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:31   #59
Rodit ćeš sina koji će za 20 godina pružiti otpor robotima koji su zavladali svijetom.
Interceptor4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 02:49   #60
.... Poslednjih godina je sve više ljudi koji “slučajno” bace pogled na neki digitalni sat upravo u momentu kada se na displeju nađe 11:11, bez obzira na to da li je sat tačan ili ne, tako da je taj fenomen već odavno postao predmet rasprava na internetu (pogledaj na Google: 11:11). Naravno, teško je znati sa sigurnošću o kakvom se mehanizmu tu radi. Tako ćemo ovdje navesti samo par interesantnih stvari koje su vezane za ovaj broj.

Ovdje ispod vidimo spomenik francuskom masonu Pjeru Dekubertenu u Atlanti, osnivaču modernih olimpijskih igara. Simbol 11:11 je predstavljen uz pomoć četiri stuba a tu je naravno i “stepeničasta” piramida. (...)
Uz pomoć broja 11 moguće je izraziti i ‘piramidu’:

11:11x11:11= 1234321 ili 11x11 = 121 (numerička sekvenca koja se diže i spušta u obliku piramide)

11=3; u binarnoj aritmetici, što predstavlja temeljno kamenje Trojstva ili piramide.

Ciklus sunčevih mrlja traje 11 godina; naredni vrhunac sunčeve aktivnosti slijedi u 2012.g.; i polovi sunca se mijenjaju svakih 11 godina.

Kraj Majanskog kalendara: 21/12/2012; 2+1+1+2+2+1+2=11

Uskoro prelazimo u 11-ti znak zodijaka.

Masonski simbol, dva velika stuba po imenu Jachin i Boaz, takođe izgleda kao broj 11.

Dva tornja Svjetskog trgovinskog centra su izgledala kao ‘11’. Srušeni su 11. septembra, 1+1+9=11; Jedanaesti septembar je 254-ti dan u godini, 2+5+4=11; Prvi avion koji je udario u zgradu Svjetskog trgovinskog centra bio je ‘Let 11’; u njemu je bilo 11 članova posade; od 11. septembra do kraja godine je 111 dana; (Napomena: u sklopu Majanskog kalendara je rečeno da će poslednih 20 godina biti “period bez vremena” u kome će biti dosta nemira prilikom prelaska iz jednog doba u drugo; od 11/09 do 2012. godine je ostalo 11 godina, dok je od početka tog “perioda bez vremena” do 11/09, prošlo 9 godina.

11. septembra 1990. godine, dakle 11 godina prije 11. septembra 2001. godine, George Bush stariji je u američkom kongresu održao govor pod nazivom Prema Novom svjetskom poretku, u kome je rekao sljedeće:

“Jedno novo partnerstvo nacija je počelo a mi se sada nalazimo u jednom posebnom i izvanrednom momentu. Kriza u Perzijskom zaljevu, koliko god teška ona bila, takođe nam nudi jednu rijetku priliku da se pokrenemo ka jednom historijskom periodu saradnje. Iz ovakvih teških vremena možemo ispuniti naš peti cilj – Novi svjetski poredak.”

Sličnih primjera korištenja broja 11 ima mnogo. Čini se da je broj 11 upleten u samu tkaninu egzistencije?! Primjećujemo ga ne samo na kosmičkom nivou, nego i u djelatnostima svjetskih lidera za koje sa sigurnošću možemo reći da su prilično dobro upoznati sa okultizmom.

Postoji nekoliko teorija o ulozi tog broja. Prva ukazuje na jednu seriju “neminovnih događaja” koji su duboko ukorijenjeni ili utkani u sam materijal fizičke realnosti; nešto u smislu jednog napisanog scenarija ili programa kojeg bi trebao da sprovede u djelo sam Univerzum. Prema drugoj teoriji, svjetskim vladarima je odavno bio poznat značaj ovog broja u stvaranju realnosti, te su ga davno i ‘uzurpirali’ koristeći ga kao pomoć pri ispunjavanju njihovih ciljeva. Prema trećoj teoriji, graditelji piramida su isti ljudi koji su i danas na vlasti a broj 11 su simbolično koristili tokom cijele historije. Međutim, teško da bi oni imali uticaja u vezi s kosmičkom vezom ovog broja?! Ili se ovdje radi samo o radu jednog univerzalnog numeričkog koda?

Doduše, postoji i jedno duhovno tumačenje značaja 11:11; to podrazumjeva “vrata percepcije”; promjenu u svijesti, odnosno, izlaganje jednoj novoj realnosti. U svakom slučaju, sve ovo je prilično interesantno ali još uvijek, - nedovoljno rasvijetljeno.

I na kraju, ako budete baš tjerali mak na konac i tražili odgovor na pitanje u koliko sati se tačno završava Majanski kalendar, 21. Decembra 2012. godine, vjerovatno se nećete začuditi kad naiđete na ovaj podatak – u 11:11 (po univerzalnom vremenu). (...)

Izvor: http://www.galaksija.com/znakovi/znakovi.htm
__________________
Život je prevara, On mora da se slatko smije...
sobba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.