Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 17:20   #1
Pogrešni odabiri u životu

Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan? Znam jedan slučaj gdje je jedna upisala jednu školu a tu bila skroz za to neizainteresirana, tj. mrzila je te predmete što joj nisu bili po afinitetu, sve joj je bilo teško što se tiće škole, jer je odabrala to po tuđoj preporuci..Ipak mislim da nije lako svaki dan slušat predmete prema kojima baš nemamo sklonosti.

I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.
Isto tako znam za primjer gdje jedna želi upisat kozmetičku, ali joj kažu da od toga nema kruha..Ali ako je ona sretna sa tim izborom, bolje to nego da pati negdje za nešto što nije za nju/njega..

Što vi mislite?
Talija444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 19:15   #2
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan?
Za nekog kome je taj dio života imalo bitan (a mislim da rijetko kome baš uopće nije bitno nešto u čemu provodi toliko vremena), to nije "samo". Zato nikad tjerati nekog u školu/fakultet protiv njegovih želja, a osobito ako je u neskladu i sa sposobnostima.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 19:50   #3
Treba biti svoj, ali realan
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 19:52   #4
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan? Znam jedan slučaj gdje je jedna upisala jednu školu a tu bila skroz za to neizainteresirana, tj. mrzila je te predmete što joj nisu bili po afinitetu, sve joj je bilo teško što se tiće škole, jer je odabrala to po tuđoj preporuci..Ipak mislim da nije lako svaki dan slušat predmete prema kojima baš nemamo sklonosti.

I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.
Isto tako znam za primjer gdje jedna želi upisat kozmetičku, ali joj kažu da od toga nema kruha..Ali ako je ona sretna sa tim izborom, bolje to nego da pati negdje za nešto što nije za nju/njega..

Što vi mislite?

..mislim da si u principu najsretniji kad radiš ono što te veseli i u čemu si dobar...recimo ja radim nešto što mi je ok ali ono što uistinu volim nisam upisala i ne radim...vjerujem da bi bila puno uspješnija i što je najvažnije sretnija da sam slušala sebe, a ne tuđe savjete...trenutno se bavim time u slobodno vrijeme, pa barem tako ispunjavam svoj san...ali moj savjet je definitivno slušati sebe.
__________________
divlji cvijetak...
tearosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:00   #5
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Ali ako je ona sretna sa tim izborom, bolje to nego da pati negdje za nešto što nije za nju/njega..
Zašto misliš da je bolje biti vječno nezaposlena kozmetičarka, nego osoba koja radi posao koji joj možda nije najveće uzbuđenje u svemiru, ali joj omogućava život i bavljenje onim što voli u slobodnom vremenu?

Potpuno je nemoguće da frendica nije zainteresirana ni za što drugo u svemiru osim za kozmetičarsku školu. Nije nemoguće - ali, nije ni jako vjerojatno - da je upravo ona netko tko će napraviti čudo u svijetu kozmetike.

Nema tu pravila, sve ovisi o konkretnom slučaju i okolnostima (stav okoline, resursi okoline, ...).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:29   #6
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan? Znam jedan slučaj gdje je jedna upisala jednu školu a tu bila skroz za to neizainteresirana, tj. mrzila je te predmete što joj nisu bili po afinitetu, sve joj je bilo teško što se tiće škole, jer je odabrala to po tuđoj preporuci..Ipak mislim da nije lako svaki dan slušat predmete prema kojima baš nemamo sklonosti.

I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.
Isto tako znam za primjer gdje jedna želi upisat kozmetičku, ali joj kažu da od toga nema kruha..Ali ako je ona sretna sa tim izborom, bolje to nego da pati negdje za nešto što nije za nju/njega..

Što vi mislite?

U životu trebaš biti, "samo" dva puta pametan. Kada upisuješ školu i kada si biraš životnog partnera. Promašiš li jedan izbor onda ćeš morati pametovati cijeli život...
Tako to zvuči u teoriji, romantičnoj.

U praksi je malo drugačije.
Lijepo je upisati nešto što doista voliš i što te ispunjavaš, ali to nije dovoljno. Moraš se truditi da u tome budeš "najbolji".

Danas je vrijeme malo drugačije, upisuje se ono od čega ćeš moći živjeti. Znam jednog akademskog slikara koji voli svoj poziv od dana kada je prvi puta uzeo olovku u ruke, ali on nema ništa, osim diplome. Izdržava se radom kod oca u firmi.
Takođe, znam i jednog policajca. Njemu je milina. Posla za njih uvjek i navijek...a, njegova tiha patnja je elektrotehnika bila. Nije upisao, jer njegovi nisu mogli plaćati studije i sve što ono nosi. Njegov poziv je čista kalkulacija.


Svakako da treba poslušati iskusnije i pametnije, ne treba umanjiti njihov savjet...dakle, savjetovati se u svakom slučaju.

Sretnija nećeš biti šta god da odabereš. Svaki poziv će ti dosaditi vremenom i nakon nekoliko godina radi se rutinski...
Natashinka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:56   #7
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan? Znam jedan slučaj gdje je jedna upisala jednu školu a tu bila skroz za to neizainteresirana, tj. mrzila je te predmete što joj nisu bili po afinitetu, sve joj je bilo teško što se tiće škole, jer je odabrala to po tuđoj preporuci..Ipak mislim da nije lako svaki dan slušat predmete prema kojima baš nemamo sklonosti.

I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.
Isto tako znam za primjer gdje jedna želi upisat kozmetičku, ali joj kažu da od toga nema kruha..Ali ako je ona sretna sa tim izborom, bolje to nego da pati negdje za nešto što nije za nju/njega..

Što vi mislite?
Naravno da nije dobro da covjek radi nesto sto ne voli. E sad, pitanje jel se moze biti depresivan zbog toga je dosta kompleksno, ali mogu sa sigurnoscu reci da izaziva dozu frustracije, pa se lako moze razviti depresija i ostale pizdarije. Sve je to po meni dosta povezano. Naravno nisam ja neki strucnjak, ja govorim cisto iz svog iskustva

Ja sam takoder zavrsio srednju koja me ni najmanje nije zanimala, bilo mi je tesko obavljati praksu, dosta sam markirao, bas zbog te nezainteresiranosti, cak sam jedan razred i pao zbog izostanaka, najgore je to sto kada sam se poceo samo pojavljivati u skoli, sam sve prolazio bez da sam doslovno otvorio knjigu i iako mi se to tada cinilo dobrim , sada vise ne, to mi se sad polako vraca, jel mi ne pada na pamet raditi posao u struci, novaca nemam za neko dodatno skolovanje a da ne pricam da sam uzalud utrosio te godine i da nisam razvio i iskoristio svoj potencijal, tako da mi ostaje jedino da serem tu po forumu.


Definitivno treba slusati svoje srce i misliti svojom glavom, naravno treba uvazavati i saslusati svacije misljenje ali na kraju svega radi se o tvom zivotu i ti trebas upravljati njime.


Pijaže je govorio o tome da mlađa djeca, kada žele da se uključe u igru, isprva uopce ne razumiju čemu pravila služe – pokušavaju da ih poštuju samo zato da ih stariji ne bi isključili iz igre; tek kasnije, dijete uviđa da pravila čine igru smislenom – da su, dakle, dobra i potrebna. Nažalost, neki ljudi nikad ne stignu na taj drugi nivo i jedino ih strah od kazne autoriteta drži pod kontrolom. Sto hocu da kazem: svatko treba raditi po svojoj savjesti, svatko bi trebao znati sto je dobro a sto lose za njega, bez utjecaja nekog autoriteta.

Zadnje uređivanje rap : 03.12.2013. at 22:06.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 00:44   #8
Quote:
Natashinka2 kaže: Pogledaj post
U životu trebaš biti, "samo" dva puta pametan. Kada upisuješ školu i kada si biraš životnog partnera. Promašiš li jedan izbor onda ćeš morati pametovati cijeli život...
Pametniji treba biti pri izboru životnog partnera. S njim planiram ostatak života. A mogu raditi razne poslove. Nije bitno s kojom školom.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 10:03   #9
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
...
Možeš odabrat zanimanje koje voliš i biti depresivan jer se s njime ne možeš zaposliti.

Mislim da treba biti realan. Jedino ako imaš neko zaleđe u obliku financijski dobro potkovane rodbine i/ili prijatelja koji će te spašavati kada zaglibiš u nekim svojim snovima.

Pravi odabir je ono zanimanje za koje se barem polovično možeš zamisliti da ga radiš duži period vremena, a koje će ti omogućiti da sa njime možeš živjeti. S vremenom i razmišljanjem možeš planirati prijeći na nešto poželjnije.

Treba imati u vidu da je sustav školovanja uređen prema automatizmu i nimalo usklađen sa potrebama tržišta te prema tome korigirati svoje želje. Većina nas nema tu privilegiju da nas sustav školuje individualno prema našim stvarnim kvalitetama pa i želje koje imamo su više idealistički negoli realno potkovane.
Nije teško pogrešno odabrati kada ni ne znaš koje su ti stvarne potrebe.

Svakako ne bih svom djetetu prepustila jedini odabir jer smatram da u toj dobi ne možeš imati dovoljno znanja da uzmeš sve faktore u obzir.
To je odluka koja se donosi nakon pomnog razmišljanja i savjetovanja.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 15:05   #10
Treba napraviti sklad između ličnih želja,mogućnosti i situacije.Voditi se sledećim praivlima:
1-Ono za šta niste pridono sposbni i nimalo vas ne intersuje-bježi od toga kao đavo od krsta,jer opet iako je npr.to dobro plaćen posao,ako vam psihički škodi.izbjegavajte.
2-Nužno se ne upisuje ono što najviše volite,jer ako ne donosi hljeba,onda je beznačajno.A hobi uvjek ostaje.
3-Poželjno je upisati ono što vas zanima,jer u tome se uvjek može i više napredovati.Bolje prvi u selu a zadnju u gradu.
4-Prilkom odabira saslušati savjete oskusnijih,ali vlastita odluka treba da bude presudna.
5-Ako ste se zeznuli,nikada nije kasno.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 18:41   #11
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan? Znam jedan slučaj gdje je jedna upisala jednu školu a tu bila skroz za to neizainteresirana, tj. mrzila je te predmete što joj nisu bili po afinitetu, sve joj je bilo teško što se tiće škole, jer je odabrala to po tuđoj preporuci..Ipak mislim da nije lako svaki dan slušat predmete prema kojima baš nemamo sklonosti.

I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.
Isto tako znam za primjer gdje jedna želi upisat kozmetičku, ali joj kažu da od toga nema kruha..Ali ako je ona sretna sa tim izborom, bolje to nego da pati negdje za nešto što nije za nju/njega..

Što vi mislite?
Odgovor na prvo pitanje je da itekako može.
Zato što je školovanje proces koji bi trebao dovesti do finalnog cilja,a to je zapošljavanje u odabranoj struci.
Školovanje u onom što dijete zapravo ne zanima,te kasnije zapošljavanje u istom smjeru je na svojevrstan način dvostruka šteta,jer nema zadovoljstva tj. emocionalne dobiti niti u procesu niti u postignutom cilju,
dok dijete koje je išlo u smjeru koji mu odgovara tj. koji ga zanima ,
čak i kod ne ostvarivanja cilja crpi zadovoljstvo u samom procesu školovanja.
A osjećaj zadovoljstva je ,kao što bi valjda svi trebali znati, jako motivator i za obrazovanje i za rad i za život tj. centralni i najjači prirodni antidepresiv

Mene je u mojoj srednjoj zanimala jedino matematika i predmeti koji su bili vezani uz matematiku,ali sam imala zločeste roditelje pa sam morala imati i održavati dobre ocjene iz svih ostalih predmeta,unatoč osobnoj nezainteresiranosti.
Nebrojeno puta sam požalila što se tad nisam jače postavila za sebe i isforsirala jedno posve drugo zanimanje.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 04.12.2013. at 18:48.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 19:37   #12
Raditi i učiti nešto što ne volimo - to zaista pogađa svaku osobu, te ne bih nikome preporučao. Osjećate se kao zatvorenik, te brojite svaku sekundu da prođe radno vrijeme. Zaista, nemojte ići tim putem. Ako ste već krenuli, mijenjajte. Nikada nije prekasno.

Saslušajte svakog, postavljajte si pametna pitanja i isprobajte različite stvari da shvatite što zaista želite. Kada dođete do toga, poslušajte samo sebe. Odaberite ono što volite i što vas zanima.

Uvjeti se uvijek mijenjaju na tržištu. Tko zna kako će biti stanje dok završite školovanje. Ipak, kada se bavite nečime što volite, pronaći ćete načina da se uzdignete kvalitetom, da pomognete ljudima svojom uslugom, te zaradite. Netko to učini zapošljavanjem za poslodavca, a netko stvaranjem vlastitog biznisa.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 21:03   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je bolje biti vječno nezaposlena kozmetičarka, nego osoba koja radi posao koji joj možda nije najveće uzbuđenje u svemiru, ali joj omogućava život i bavljenje onim što voli u slobodnom vremenu?

Potpuno je nemoguće da frendica nije zainteresirana ni za što drugo u svemiru osim za kozmetičarsku školu. Nije nemoguće - ali, nije ni jako vjerojatno - da je upravo ona netko tko će napraviti čudo u svijetu kozmetike.

Nema tu pravila, sve ovisi o konkretnom slučaju i okolnostima (stav okoline, resursi okoline, ...).
ja evo da npr. mogu vratit vrijeme upisala bih srednju zdravstvenu, nikako dosadnu upravnu, po meni je to dosadno. Kad me već tjerate da napišem i to.
ali kozmetičku vrijedi upisat ako se nakon nje ide na fakultet, ona je nakon toga upisala DIF i sad konobari..Mislim, svaka čast na diplomi, ali to je ono o ćemu pišeš ovo šta sam boldala.
Talija444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 22:43   #14
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan?
Naravno, odabir budućeg smjera i zanimanja je jako bitna stvar u životu.
Quote:
I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.
To je jako bitno, ali pod uvjetom da mi sami znamo što točno hoćemo i da onda slijedimo te svoje ciljeve.
Sa 16, 17, 18 godina, to je malo teža stvar. Možeš misliti da nešto želiš pa se kasnije ispostavi da to nije bilo ono što si zapravo tražio.

Što se tiče odabira budućeg zanimanja, ono može baš zanimati osobu i osoba se može pronaći u tome, ali put do tog ostvarenja može biti nezanimljiv.
Rijetki su slučajevi da srednjoškolce ludo zanimaju svi predmeti neke škole ili usmjerenja, a isti slučaj je i sa faksom.
Ako netko misli da bi izuzetno interesantni predmeti motivirali osobu da nešto nauči i bude uspješna, vara se.
Puno stvari kroz koje osoba prođe u svom razvoju i učenju mogu biti dosadne i nezanimljive čak ako osoba upiše željeni faks ili srednju.
Tada odluči stisnuti zube, ako joj je konačni cilj bitniji.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 07:16   #15
Teško je odlučiti se na koji će faks osoba, a za srednju još teže zbog godina - osim u slučaju da svakako ideš u gimnaziju.

Prerano je znati s 14 kaj hoćeš biti u životu i naravno da se lako jave frustracije, a onda valjda i depresija.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 12:37   #16
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je bolje biti vječno nezaposlena kozmetičarka, nego osoba koja radi posao koji joj možda nije najveće uzbuđenje u svemiru, ali joj omogućava život i bavljenje onim što voli u slobodnom vremenu?
Zašto je bolje biti nezaposlena kozmetičarka?
...ajde da ja na to odgovorim....
Hm,možda zato što se sa zanimanjem SSS kozmetičar (s obzirom na predmete tipa Latinski,Dermatologija itd.) lakše prekvalificira u medicinsku sestru i otputuje u bijeli svijet nego sa upravnom i raznim drugim školama koje ni minimalno ne obučavaju ljude za kreativno razmišljanje.

Ja sam htjela ići za kozmetičarku ili med. sestru i najmanje ne sumnjam da bi daleko bolje prošla u životu nego slušajući uputstva drugih o nužnosti obrazovanja u tzv. sigurnim i ugodnim strukama,koje u današnje vrijeme nisu ni najmanje sigurne.
Svaka strukova škola nakon koje osoba stječe mogućnost da otvori svoj obrt je daleko bolja opcija i daje veće praktično znanje i kompetencije nego odabir "sigurne" opcije i onda doživotno čekanje dana da netko negdje od strane nekog bude odabran i zaposlen,a da taj dan moguće neće doći nikad..S posebnim osvrtom na teorijsko znanje koji svakim danom,a kamoli godinom sve više opada i konkurenciju mladih i svježih maturanata čiji broj sve više i više raste.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.12.2013. at 12:46.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 03:28   #17
Ja samo znam, kada god sam slušala druge ljude, uvijek sam griješila. Treba donositi odluke po vlastitim željama, a ne po tuđim. Mene su npr. na mome radnome mjestu kolege odgovarali od faksa, ljubomorni kolege. Na kraju sam ga i upisala i završila s dosta dobrim ocjenama.
U OŠ me školska psihologinja prilikom profesionalne orijentacije odgovarala od posla turističkog vodiča, jer to eto, nije zanimanje i od toga se ne može živjeti ...I nisam je poslušala i mogu živjeti od toga.
Poslije su me odgovarali od upisa na poslijediplomski studij uvjeravajući me da nema kruha od toga smjera, opet su pogriješili.
Nemojte dozvoliti drugim ljudima da vam sole pamet, da vas zastrašuju, da odlučuju umjesto vas. Vi najbolje znate i osjećate za što ste sve sposobni.
Kada upisujete neku srednju školu, fakultet ili slično, upisujte onaj smjer koji vas zanima, onaj poziv koji vas raduje, ali ujedno uvijek nastojite usavršavati
svoje znanje, doškolovati se, specijalizirati se za neku granu.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 05:08   #18
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
Može li se samo zbog lošeg izbora škole, npr. srednje škole bit depresivan?
Ja sam ti pravi primjer osobe koja je nezadovoljna svojom strukom. I da, depresivna sam zbog toga jer me izbor srednje škole jako ograničio u izboru daljnjeg školovanja. Al tko se toga sjetio s 14

Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
I koliko je uopće bitno u životu da ne slušamo druge, nego samo slijedimo sebe i odaberemo ono što volimo mi sami.

Što vi mislite?
Iskreno, da sam slušala druge ( konkretno po pitanju srednje škole i još nekih stvari vezanih uz obrazovanje ) sad bih bila daleko sretnija. Ovo ti garantiram.

Ako je netko s 14-15 godina stvarno siguran u to što želi, ima neku viziju, motivaciju, volju, želju, onda neka upiše željenu ( strukovnu ) srednju, ALI isključivo ako je 100 % zagrizao. Imam frendicu koja je od sredine osnovne znala koju srednju želi, koji smjer i koji fakultet - i evo, sve je napravila upravo onako kako si je zacrtala i tvrdi kako niti jedan trenutak nije zažalila svoj odabir.

Također postoji velika mogućnost promjene afiniteta u toj dobi; ne mora značiti ako ona sad želi biti kozmetičarka, da će to isto htjeti i za dvije-tri godine. Uostalom, za većinu strukovnih / obrtničkih zanimanja postoje programi prekvalifikacije ( konkretno i za kozmetičara ) tako da nikad nije kasno za bavljenje željenom strukom.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 14:40   #19
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Treba donositi odluke po vlastitim željama, a ne po tuđim. Mene su npr. na mome radnome mjestu kolege odgovarali od faksa, ljubomorni kolege. Na kraju sam ga i upisala i završila s dosta dobrim ocjenama.
U OŠ me školska psihologinja prilikom profesionalne orijentacije odgovarala od posla turističkog vodiča, jer to eto, nije zanimanje i od toga se ne može živjeti ...I nisam je poslušala i mogu živjeti od toga.
Poslije su me odgovarali od upisa na poslijediplomski studij uvjeravajući me da nema kruha od toga smjera, opet su pogriješili.
Nemojte dozvoliti drugim ljudima da vam sole pamet, da vas zastrašuju, da odlučuju umjesto vas. Vi najbolje znate i osjećate za što ste sve sposobni.

Ja samo znam, kada god sam slušala druge ljude, uvijek sam griješila.
Tako je bilo i u mom slučaju.
Kad god sam (po)slušala tuđi savjet ili slijedila druge,uvijek sam pogriješila ma o čemu god da se radilo,jer da bi ti netko dao dobar savjet ili naputak za tebe ta osoba te kao prvo treba jako dobro poznavat,a kao drugo i treće- mora bit mudrija od tebe i sa dobrom namjerom.
Ja takvih nisam upoznala,a ponajmanje da zadovoljavaju sva tri kriterija.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:28   #20
Da li sam krivo odabrala??!!

Pozdrav!
Prvi moj post na forumu ce biti ovdje jer me u zadnje vrijeme muce malo misli
Sanjam vrlo cesto i svasta i bas zbog toga se nekad probudim lose volje i danima tako jer nemogu izbaciti snove iz glave,podsvijest....ah..
Nisam osoba koja zali za necim u zivotu i mislim da sve ima svoj razlog i smisao,ali neko zadnje vrijeme pocinjem se pitati...
Imam 28 godina i 3 godine sam u vezi s deckom koji se razveo radi mene (uvijek ista prica brak je svakako bio los itd ali necu sad o tome),a prije njega sam bila oko dvije godine u "vezi" sa svojom srednjoskoloskom ljubavi.
Zasto pisem po navodnike veza,iz razloga sto smo se vise zabavljali druzili itd nego ozbiljno hodali jer smo oboje izasli iz nekih losh veza prije toga pa se nismo htjeli vezati amo reci.
Takodjer nikad nismo jedno drugom rekli volim te ili nesto slicno,sve je bilo na porukama druzenju zezanju slanju pjesama s youtube hehe.

Bilo nam je super ali ponekad kao i svaka zenska osoba naravno sam se pitala pa dokad tako pa sam nekad i pokusala tu temu otvoriti ali je i dalje on bio pri tome da se jos ne vezemo ozbiljno.
Dogovorili smo se da cemo tako neko vrijeme pa cemo vidjeti.
Nitko nikome nije ljubomorne scene stvarao niti ista slicno,otvorena veza ali nikad s nikim drugim ja nisam bila a koliko znam ni on.
Upoznala sam i njegove roditelje neke prijatelje i tako,iz istog smo grada pa je vecina ljudi nam iz istog kruga.

Medjutim ja sam na poslu upoznala sadasnjeg momka s kojim sam se spetljala prilikom jednog izlaska vani gdje me pozvao on i ostali kolege...tada je on bio ozenjen ali posto smo radili skupa znala sam od drugih i prijateljski da zivi sa zenom zbog djeteta (i vjencali su se zbog trudnoce).
Nakon tog naseg izlaska bilo mi je jako krivo zbog moje "veze" i nisam znala sto uciniti.
Sljedecih mjesec dana se nisam vidjela s tim svojim "deckom" samo smo se culi preko poruka jer sam ja kao bila zauzeta poslom i slicno,a s kolegom s posla sam se sve intezivnije dopisivala i cula cak i vidjela van posla nekoliko puta i jednostavno smo se zaljubili ludjacki.
Sve sam mu ispricala i on meni o svom ljubavnom zivotu,on je odlucio kroz neko vrijeme otici od supruge a ja sam svome "decku" porukom napisala da se ispricavam sto sam bila zauzeta da ga ne zelim vuci za nos ali da sam nekoga upoznala i da je komplicirano pa da cu vidjeti sta i kako cu dalje...
Na to moje mi je on rekao da je sve ok da je tu za mene ako mi bilo sta treba i ako ikad bude jos za njega prilike da ce me cekati jer me v....
Nije napisao do kraja nego samo to v....
Toliko sam se jadno osijecala u tom trenu i pomislila pa zasto sad mi to kazes a gdje si dosad bio...uh..
Ipak zaljubljenost ova je bila veca i ostala sam s njim sve ove godine i bilo je uspona i padova ali me voli vise nego itko i pokazuje to....
Medjutim prosle godine je bivsi taj moj nasao curu ozbiljna veza i sve i otad moji snovi pocinju i pitanja u glavi.
Sadasnji decko je u svemu mi pase emocije sex humor itd,mislila sam uvijek da cu se udati imati djecu a sada tko zna ocu se udati kako sam zeljela i moje prvo dijete nece biti njemu prvo isto,crkveno vjencanje necemo moci,ima malu familiju i ne druzim se bas s njegovima zasad ni on s mojima.
S bivsim mi je najvise pasalo drustvo drustveni zivot,familija velika,smisao za humor,izlasci putovanja,sex je bio solidan ne tako dobar kao sa sadasnjim
Zabavljali smo se skupa odlicno,dvije godine je stariji od mene a sadasnji je 6 gldina stariji.
Stalno se pitam da li bih bila sretnija s bivsim nego sada,da li bi mi drustveni bio zivot bolji pa bi me to ispunjavalo,da li bi me volio kao ovaj sada,da li sam krivo odabrala i ostavila njega radi zaljubljenosti tadasnje i nisam razmisljala glavom....???
Neznam ni sama sto se sve pitam,nikad nisam zalila za nicim i nisam takva i znam da je tesko reci nekome nesto kad neznas sto im je sve u glavi,ali me umara to razmisljanje zadnje vrijeme pa eto pokusala sam nekome objektivno objasniti...
Nekad mislim da je kao neka filmska neka prica i da cemo se po treci put u zivotu mozda sresti i sve ce sjesti na svoje mjesto haha
Oprostite na dugackom postu
Duplimmm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.