Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 15:31   #8201
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
kako se kaže, budala se hvali čega se pametan srami, samo se ti hvali svojim balkanizmom, zato si i pobjegao iz rvacke jer si izvarao, prevario i ostao dužan svakome s kim si poslovao
Covjek je bivsi Agrokorovac u doba najveceg kriminala, hvali se krijumcarenjem svega cega moze.....mislim cemu se cudis ?
Meni je najbolji bio kad je rekao da je najveca steta sto je kvalitetan menadzment Konzuma dobio otkaze. Sad vidimo sto je to njemu kvaliteta.
Ujedno se nemoj cuditi da obilazi mjesta gdje se koka prodaje ko kikiriki.
Da putuje po Aziji vec bi si odavno pucao u glavu.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 31.12.2017., 16:11   #8202
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
kako se kaže, budala se hvali čega se pametan srami, samo se ti hvali svojim balkanizmom, zato si i pobjegao iz rvacke jer si izvarao, prevario i ostao dužan svakome s kim si poslovao
Samo drzavi ostao duzan , ostalo nikome i nitko meni
Znaci jedino se pjeniti mozes ak si uhljeb
Nazalost manje sam odnio nego donio u hr, ali na greskama se uci


Sikspaktasu moj, da sam znao da te toliko zdere unatoc tvom ociglednom neznanju bi te zaposlio u konzumu
Mislim mora biti bed kad ni madarima nisi dobar

I radio sam u konzumu, ne agrokoru
Molim te da tu laz citiras, gdje sam rekao za menadment, ili ce biti kao i obicno kad seres i sve znas iz prve ruke
Gadno je kad si ljubomoran ovako, malo mi te i zao dode :*
Koka je inace legalna, evo mozes ju i u kanadi kupiti, al je skupa pa sam smanji caj
KILLERDOG is offline  
Old 31.12.2017., 20:19   #8203
Znači Killer bežanija bila a

fino društvo
Prvo Ćaća 2008e , pa ti , sad Todorić
jel tebe zvao da pita kam ode kad je vidio da je vrag odnio šalu ili se sam sjetio?
MMachéte is offline  
Old 01.01.2018., 02:05   #8204
ma da me Toda nazvao bi mu dal pametne savjete, al valjda zametnuo broj
jer ono,svi koji su radili u koncernu su u lovi i preko veze došli
vidio sve blagajnice imaju vile, zato je zagorec ljubomoran, on kupio dipomu pa ga nitko neće u hr, otišao ono u mađarsku, tamo vidjeli kakav je radnik pa ga čak ni mađari nisu htjeli
mogao je Toda ko čovjek osobnom do južne amerike, preći granicu u Brazil, dobiti njihovo državljanstvo i hr pravosuđe bi mu moglo svirati o frulu jer brazil ne izručuje svoje državljane nikome

kupiti par nekretnina povoljnih ( da budemo u temi) i uživati u moru i suncu
iako rastu cijene dolje baš koliko čitam
KILLERDOG is offline  
Old 01.01.2018., 09:16   #8205
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Kakvo skrivanje ? Stavio u torbu, po dolasku u kanadu prijavio da nosim, pitali koliko tocno, od kud i zasto
Pa niko te na izlasku ne pita koliku veijednost nosis, samo pogledaju kartu i putovnicu i to je to
Trebao bi koji put i malo otputovati nekud
I to je bilo to, sve na rijec vjerovali kanadani
Mislim budimo realni tu je ta lova pickin dim, ono nemrem parking mjesto si kupiti za to
Pobrojali i to je to
Cak fini covo u bmo banci predlozio da rade novce mjenjam u mjenjacnici jer cu vise dobiti nego ako mi oni ih mjenjaju
Neka cekaju na franceku samo
a kako ide sa ako se razboliš? gdje se lječiš?
mislim dal češ se onda moći vratiti u rh?
jedan poznanik, je ostao dužan poreznoj lovu, nije plačao porez, i bilo ga briga. i nikad se nije htio više zaposliti, sve je na crno radio,al nije imao zdravstvo
on je malo čudan, i tvrdoglav kompjuteraš. ono nije ga briga ak krepa.
al me zanima, ako dobiješ neku težu bolest, gdje se misliš lječiti? bolivija ili?ne znam kako to ide.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 01.01.2018., 16:52   #8206
ne kužim, bježao si van jer si ostao dužan poreznoj sa firmom?
ako je otvoren stečajni postupak znači da se radi o d.o.o. ili sličnom obliku društva kapitala, stoga garantiraš samo do iznosa imovine društva, tj. vlastitog uloga.
Ne bježi čovjek u Boliviju zbog toga.
_Mystical_ is offline  
Old 01.01.2018., 19:09   #8207
Dosadni ste s Bolivijom i utajom poreza. Odite na temu “Životne drame” ili kajgod.
dzizs1 is offline  
Old 02.01.2018., 18:33   #8208
procitao sam te kao slikovnicu..

Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
ajmo uzet primjer trovvne ali pokretnim stvarima

osoba A je trgovac i kupuje proizvod za 2 a prodaje ga za 10 kn
kad A izdaje racun kupac mora platiti i porez i prodavatelj kasnije porez na dobit, i jos cekat da sjedne lova , pa otezanje bla bla
a kada mu kupac dodje i kaze dam ti 8 kn u gotovini platimanje i nema tolike zajebancije. kroz knjige ce naci nacin da se to regulira i svi zadovoljni.
tak sam si i mislio...
nemas ti veze sa trgovinom nekretina,zvake se kupuju na kiosku..
tak da tam druga pravila vrijede..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 02.01.2018., 18:41   #8209
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ne kužim, bježao si van jer si ostao dužan poreznoj sa firmom?
ako je otvoren stečajni postupak znači da se radi o d.o.o. ili sličnom obliku društva kapitala, stoga garantiraš samo do iznosa imovine društva, tj. vlastitog uloga.
Ne bježi čovjek u Boliviju zbog toga.
Misticni,bar bi ti trebao bit upucen o cem se radi...
zacarobirali su ovdje naseg Kilera i postao je spiritualni tip..
nesto kao I.Bee pa se smuca po juznoamerickim prasumama i brdima..
nije mu vise vazan novac,vec spirit...
pa prema tome nije vise morao....
bjezat zbog utaje poreza,crtanja grafita,saranja po uputama za izlaz iz tramvaja,povlacenja kocnice za nuzdu,pljuvanja po gostima na stadionu,paljenja zastava,kontenjera,jeftinog piva...
Covjek je nasao sebe...svoju sigurnost,svoj špirit...
i sada garantira jedino za duhovnu crtu svoga bica...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 02.01.2018., 18:48   #8210
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
a kako ide sa ako se razboliš? gdje se lječiš?
mislim dal češ se onda moći vratiti u rh?
jedan poznanik, je ostao dužan poreznoj lovu, nije plačao porez, i bilo ga briga. i nikad se nije htio više zaposliti, sve je na crno radio,al nije imao zdravstvo
on je malo čudan, i tvrdoglav kompjuteraš. ono nije ga briga ak krepa.
al me zanima, ako dobiješ neku težu bolest, gdje se misliš lječiti? bolivija ili?ne znam kako to ide.
Bolest je stanje duha,prema tome ako imas jaku duhovnu energiju ciklus bolesti te nece napadati,jer vrana vrani ne kopa oci..
Kod nas ti rjesavas kuhanom rakijom a dole onim liscem,kremsnitama te cachom i zdrav si ko dren ili postanes i sam dren...
a osiguranje uplatis u crkvi,tzv.bozija premija osiguranja...

jbg,ak ti je sudjeno umres i u liftu ili po meni mozda najgora smrt koja moze zadesit postena covjeka je u cirkusu,
da onaj veliki slon 5-tonas sjedne na tebe..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 02.01.2018., 23:48   #8211
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
a kako ide sa ako se razboliš? gdje se lječiš?
mislim dal češ se onda moći vratiti u rh?
jedan poznanik, je ostao dužan poreznoj lovu, nije plačao porez, i bilo ga briga. i nikad se nije htio više zaposliti, sve je na crno radio,al nije imao zdravstvo
on je malo čudan, i tvrdoglav kompjuteraš. ono nije ga briga ak krepa.
al me zanima, ako dobiješ neku težu bolest, gdje se misliš lječiti? bolivija ili?ne znam kako to ide.
pa do sad bio samo kod zubara u argentini, jer je bilo besplatno,a sada kod doktora odem u kanadi , tu mi plaća firma, iako je evo sad od nove 40$ mjesečno,a 2020 besplatno bu zdravstvo
ako bu teža, a u boliviji sam, budem kao i drugi u boliviji otišao u Brazil
ili argentinu rađe,ali kažu da je brazil bolji izbor
sto jedino u hr postoji zdravstvo ? )iskreno ni ne znam da li sam uopće više u hr zdravstvenom sustavu jer sam zadnji put bio kod doktora ima više od 10g. a nažalost on je preminuo prije 2 g.

ma kaj bi bježao, uzeo lovu i otišao van živjeti, pa to kaj pišeš doo je,odgovara do kapitala kojeg ima,tj nema ničega, nemam nikakve brige s privatnom imovinom i da je ostala u hr, ali nije bilo smisla ( imam još jednu nekretninu koju ću prodati kad odu roditelji s ovog svijeta )
A Bolivija je moj odabir jer je super zemlja, iako sad u Kanadi na neko vrijeme,a poslje natrag dolje ili Kolumbija

a tebe Com1 uvijek čeka koje đabe pivo, a ostala po cijenama od 10 kn (znaš da je to bitno mi )
KILLERDOG is offline  
Old 18.01.2018., 11:11   #8212
Tema o cijeni nekretnina pada po aktivnosti, a još imamo i članke tipa ovog:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...carca/6939858/

http://www.poslovni.hr/hrvatska/z-ma...retnine-336547

Hmmm, kud li će cijena....

Stroži izračun

I u drugim bankama kažu nam da su, zbog prilagodbe novim propisima, pooštrili uvjete kreditiranja. Računice bankara govore da ako je plaća klijenta manja od prosječne, od ovrhe mu je zaštićen iznos od tri četvrtine plaće, ali ne više od dvije trećine prosječne plaće. Primjerice, ako mjesečno prima 5200 kuna, onda mu je od ovrhe zaštićeno tri četvrtine, ili 3900 kuna, pa iznos koji se smatra slobodnim za mjesečnu obvezu po kreditu iznosi samo 1300 kuna. No, ako mu je plaća 5950 kuna, onda mu je od ovrhe zaštićeno dvije trećine primanja, ili 3972 kune, pa mu za otplatu kredita mjesečno ostaje 1978 kuna.

- Procjena kreditne sposobnosti kod hrvatskih banaka od ove je godine za stambene kredite puno stroža, pa su tako najviše pogođeni građani s prosječnim plaćama - ističe Peretić.

Zbog svega toga, Peretić preporučuje da oni koji to mogu refinanciraju kredite u one vezane uz NRS ili po fiksnoj kamatnoj stopi.
Toxy is offline  
Old 18.01.2018., 15:36   #8213
onaj tko ima,imat ce...ostali ne..

A i sada kupuje ekipa koja ima love,
sigurno ne netko(sto pricamo na drugoj temi) tko je dobio povisicu od 2-5% u konzumu,tj sa 2940 na 2980kn...
vec kupuje ekipa koja je potkozena,bilo (pre)prodajom nekih drugih nekretina,bilo drugom vrst zarade bilo upumpavanjem stranih novaca(bilo od turista ili klasicna sljaka vani..brod,gastarbajteri)...
tako da ne ocekujem nikakve pomake u dogledno vrijeme...

https://www.vecernji.hr/zagreb/arena...aniste-1220693

al ono sto sam htio reci,podsjetio me ovaj clanak na to a i rukometna groznica..
bas smo bili ovdje pricali na ovoj temi prose godine pa su neki govorili kak je Laniste odlican kvart,kak ima PUNO parkinga,zelelnila,mira...ono prakticki kao Lanisteville....:klap:
Dok je Comi1 govorio da je sranje i da pored Arene Zagreb moze zivjet samo onaj tko mora ili tko je budala...


A evo sad odjednom kolo srece se okrece....

sada istim tim ljudima(?!) smeta sto netko dolazi gledat rukoment/cirkus ili operu u dvoranu koja je NAMJENJENA ZA DOLAZAK VELIKIH KOLICINA LJUDI i odzavanje raznih predstava i dogadjaja..
Sada im smetaju operni gosti i sportski gosti,jer nema parkinga..jer je guzva..jer je...
A Arena se napravila gotovo cak i prije nego su te zgrade tamo ili prakticki u isto vrijeme..i svatko NORMALAN zna sto znaci Arena i tamo NE KUPUJE stan i ne planira zivot...sem ovih,koji su valjda nasjeli na onu (anti)reklamu "blizu arene" koja je kakti trebala oznacavat nesto "pozitivno"...

koji se sada kakti bune...kakva zamjena teza,legendarno nesto u razini nabio me okom u saku....
only in croatia...

evo jedan primjer gdje nije problem u vlasti/gradu nego eto u "gradjanima"...
da ne ispadne da uvijek pljujemo po vlasti a nikad po ovim drugim..

@Killerdog,
kada bi mi ti platio pifo,netko bi morao umrijet muski...ili ja od soka ili ti..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 18.01.2018., 21:53   #8214
prekjučer je bilo u vijestima RTL-a da je

u 2017. godini cijena stanova u Zagrebu porasla 20% i to zbog

1. državnih poticaja koje su svi čekali, pa kad su krenuli poticaji, svi su masovno krenuli u kupnju stana, što su prodavatelji dočekali višim cijenama,

2. ljudi koji imaju novaca, ne treba im stan za stanovanje, ali su išli u kupnju stana za (dnevni) najam, jer je sad popularna priča da ima sve vise stranih turista, pa da ide najam.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 19.01.2018., 08:53   #8215
Još se uvijek misli da nikome ništa, ne znam kakvi su onda ono stambeni krediti kućanstvima u bilancama banaka jer kredite dižu samo oni koji imaju novaca - trebalo bi pitati one iz Udruge Franak...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...obiti/6949077/
Toxy is offline  
Old 19.01.2018., 09:14   #8216
Još se uvijek misli da nikome ništa, ne znam kakvi su onda ono stambeni krediti kućanstvima u bilancama banaka jer kredite dižu samo oni koji imaju novaca - trebalo bi pitati one iz Udruge Franak...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...obiti/6949077/

Svojom kamatnom politikom HPB nastavlja pružati povoljne uvjete kreditiranja i omogućiti niže anuitete klijentima - kažu u toj banci. Također, dodaju, signali s tržišta pokazuju da bi prodavatelji stanova mogli spustiti cijene, “što će budućim tražiteljima stambenih kredita omogućiti da unatoč pooštrenim kriterijima i manjim iznosima kredita koji će im biti na raspolaganju dođu do planiranih kvadrata”.
Toxy is offline  
Old 19.01.2018., 22:49   #8217
TREĆI KAT BEZ LIFTA?

Pozdrav i unaprijed isprike ako sam na krivoj temi (trebalo bi biti savjeti za kupnju nekretnine).

Uglavnom, vidim po oglasnicima za Zg kako se najteže prodaju 4. i 5. katovi bez lifta (centar i širi centar), pogled krasan, no cijena im je znatno snižena i ne prodaju se.
Od iskusnijih...mene bi zanimalo mišljenje koliko je dobra pozicija treći kat bez lifta, u širem centru Zagreba, starije zgrade?

Namjena- iznajmljivanje (obični, dnevni najam) i življenje. Ne vidim da je cijena trećeg kata tako niska poput četvrtog, drugi kat je najpoželjniji, ali uvijek nešto fali.
Uzeti u obzir treći kat ili ne? Thx.
Veritas6 is offline  
Old 19.01.2018., 23:01   #8218
Quote:
Toxy kaže: Pogledaj post
Još se uvijek misli da nikome ništa, ne znam kakvi su onda ono stambeni krediti kućanstvima u bilancama banaka jer kredite dižu samo oni koji imaju novaca - trebalo bi pitati one iz Udruge Franak...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...obiti/6949077/

Svojom kamatnom politikom HPB nastavlja pružati povoljne uvjete kreditiranja i omogućiti niže anuitete klijentima - kažu u toj banci. Također, dodaju, signali s tržišta pokazuju da bi prodavatelji stanova mogli spustiti cijene, “što će budućim tražiteljima stambenih kredita omogućiti da unatoč pooštrenim kriterijima i manjim iznosima kredita koji će im biti na raspolaganju dođu do planiranih kvadrata”.
bilo je maloprije i na tv o tome, primjer kupca stana koji je mogao dobiti kredit 100.000 eura do Nove godine, a sad može dobiti kredit 60-65.000 eura, ljudi se žale HNB-u.

Ovo je jako slična situaciju CHF, i onda su se ljudi žalili banci ako im banka ne nudi kredit u CHF u kojem mogu dobiti kredit u visini 100.000 eura, a u kreditu u EUR samo 80.000 eura, zašto im banka neće dati kredit u CHF koji ima najmanju kamatnu stopu, da će otići kao klijent iz banke u onu prvu banku koja je počela davati kredite u CHF itd..

Onda su banke popustile i nakon prve počele i ostale davati kredite u CHF, sad ćemo vidjeti da li i banke i ovaj put popustiti i davati veće kredite od sadašnje kreditne sposobnosti.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 19.01.2018., 23:06   #8219
strana ponude:
eto jedan dan priča kako je tražena cijena u Zagrebu u 2017 porasla 20%
dakle sa npr. 100.000 na 120.000 eura.

strana potražnje:
a drugi dan priča, kako je kreditna sposobnost kupaca - dva sudužnika s prosječnom plaćom - pala sa 100.000 na 65.000 eura. I sad ovi umjesto 2-sobnog stana od 60 m2, mogu kupiti garsonijeru ili jednosoban stan
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 21.01.2018., 22:37   #8220
Trend cijena

Kako cijenite nastavak trenda cijena stanova u Zg obzirom na postrožene uvjete kreditiranja?

Kada na cijene nekretnina ne bi utjecalo puno raznovrsnih silnica, diferencirane po krutosti utjecaja itd., rekli bi po jednoj varijabli da postroženi uvjeti kreditiranja definitivno utječu na pad potražnje, odnosno posljedično da će cijene nekretnina padati.

No, možebitno će se potražnja preseliti u smjeru manje kvadrata, što predmijeva povećanu potražnju za manjim stanovima, koju će istovremeno anulirati manja potražnja zbog uvjeta kreditiranja....

Kako vi procjenjujete?
FED is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.