Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2014., 16:50   #1
PES 2015


https://pes.konami.com
Platforme: PC, PS3, PS4, X360, XONE
Datum izlaska: 13.11.2015.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Nn-3GHiufRo

PES mi je nikakav. Baš sam igrao malo demo (na PS4). FIFA je dosta bolja.
UFC se i meni sviđa.

Zadnje uređivanje Hmxhmx : 24.09.2014. at 18:16.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:59   #2
Evo odigrao jednu tekmu demo PES-a i moram jednu suzu pustit

Nazalost, jedan serijal koji me bio usrecavao godinama zavrsava ovim nastavkom (vjerojatno)!!
Prosli je bio ulazak u lijes, a ove godine su si zabili cavle. Mislim da je gotovo, pa ljudi ce uci u bankrot.
Ovo nece niko kupiti, pored tako dobre FIFA-e 15

Najgore od svega, malo su se vratili korijenima, ono oldschool kako znaju. Lijepo su izbornik napravili, a i opcenito grafika mi je lijepsa (uvijek mi bila) nego u FIFA-i, samo sam cekao da pise Isar ili Rekordmeister za Bayern Munchen ,a imena igraca da su Olenbe, Plikosa, Suira itd...

No to je jedino sto mogu pohvaliti, gameplay je nikakav, makar bolji od prosle godine, igraci i kretnje su lose napravljeni (iako jos jednom napominjem, meni su igraci graficki ljepse i bolje napravljeni), kamera je katastrofa napravljena, mislim na takvim stvarima padaju, nemoram pricat za nesto vise, ala zivciranje sto lopta ode u aut, jer moras cekat loading screen i sl.

Konacno je to premalo za danasnje trziste, te mislim da Konami treba predat palicu nekom sposobnijem.
Osobno bi volio vidjet 2ksports kako to rijesava. Jer ako nedobijem nekog konkurenta mislim da bi FIFA se mogla opustit i vise nego sto su se sada.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 18:15   #3
Prebacio sam zadnja dva posta iz teme FIFA 15 u ovu novu temu.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 19:01   #4
Da da, vidim, ok je. Nek i on dobije svoju temu, preci su zasluzili , no ocito i zadnja
Jos jedna stvar koja je izgubila smisla kod pesa, je dodavanje/pucanje (punjenje opcenito). Postalo je svejedno, jesi stisnuo x ili trokut (u noge ili u prostor) on sam napravi sto hoce, ma koliko god da napunis. Postala je totalno arcadna igrica, da je strasno
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 08:05   #5
Probao sam jučer demo PES-a. Grafika je po meni puno lošija, u menijima se ne može snači ali gameplay je kilometrima bolji od fife. Možda zato što sam se navikao na fifu ali mi je ovo puno bolje nego fifa.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:10   #6
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Evo odigrao jednu tekmu demo PES-a i moram jednu suzu pustit

Nazalost, jedan serijal koji me bio usrecavao godinama zavrsava ovim nastavkom (vjerojatno)!!
Prosli je bio ulazak u lijes, a ove godine su si zabili cavle. Mislim da je gotovo, pa ljudi ce uci u bankrot.
Ovo nece niko kupiti, pored tako dobre FIFA-e 15

Najgore od svega, malo su se vratili korijenima, ono oldschool kako znaju. Lijepo su izbornik napravili, a i opcenito grafika mi je lijepsa (uvijek mi bila) nego u FIFA-i, samo sam cekao da pise Isar ili Rekordmeister za Bayern Munchen ,a imena igraca da su Olenbe, Plikosa, Suira itd...

No to je jedino sto mogu pohvaliti, gameplay je nikakav, makar bolji od prosle godine, igraci i kretnje su lose napravljeni (iako jos jednom napominjem, meni su igraci graficki ljepse i bolje napravljeni), kamera je katastrofa napravljena, mislim na takvim stvarima padaju, nemoram pricat za nesto vise, ala zivciranje sto lopta ode u aut, jer moras cekat loading screen i sl.

Konacno je to premalo za danasnje trziste, te mislim da Konami treba predat palicu nekom sposobnijem.
Osobno bi volio vidjet 2ksports kako to rijesava. Jer ako nedobijem nekog konkurenta mislim da bi FIFA se mogla opustit i vise nego sto su se sada.
Upravo sam dobio suprotan dojam, kao i mnogi ljudi po netu koji su igrali obje igrice. Sama činjenica da je PES 2015 bio sportska igra GamesCom-a me malo iznenadila i razveselila jer zaista od PES-a prošle generacije ništa nije bolje.

Ali evo, čini mi se da se s novim Kojima enginom i fizikom polako vraćaju na vrh. Da budem iskren, licence, komentari, atmosfera na stadionima i sami modovi su definitivno bolji na Fifi, kao i GUI koji je i dalje "Japanski" na PES-u (iako puno bolji od 14). Tamo gdje PES dobija FIFU je ta igrivost. "Nagrada" kada zabiješ gol, i osjećaj kako ta lopta putuje baš di si ti htio kad pogodi mrežu, to FIFA nikad nije mogla niti će izgleda moći nadmašiti.

U FIFI konstantno imam osjećaj da mi kompjutor "pomaže". Bilo da dribljam, pucam ili dodajem, taj osjecaj da mi neko drzi ruku je konstantno tu. Pucanje je i dalje boljka te ne daje ni približan užitak kao PES. Mislim da PES ima pravu šansu ako pogode i ispoliraju gameplay. Onda treba udariti po online-u, opcijama i licencama i jednostavno se vratiti tamo di pripada a to je najbolja igraca simulacija nogometa.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:55   #7
Neznam, meni su kretnje, ubi boze, da negovorim pucanje, dribljanje i dodavanje. Golmane su u proslom napravili nenormalne, a sada se bacaju tek 5 sek poslije sto lopta udje u gol. Igrica ko igrica mi je postala smijesna.
A ako imas osjecaj da ti neko pomaze, to se sve moze iskljuciti (govorim za FIFA-u)

Stvarno me razocaralo, npr moj igrac stoji i ja uklizem i on ko da je po ledu, klizi 15 metara, makar fizicki nije moguce, onda i neke kretnje, u sekudni promijeni 3-4 smijera za 90-180 posto, sto nije normalno, ali ubrzanje poslije tog naglog skretanja mi je smijesno, pa ta dodavanja, gdje je nebitno kaj stisnes, komp sam odluci. Htio ti njemu jako loptu ili slabo, u prostor ili u noge, on je da, kako je on predvidio, pa onda i smijer dodavanja, to me zivciralo i prije, ekipa nezna kaj radi, samo puni trokut i lopta konstatno nekako dolazi do nekih njegovih igraca. Pa mislim ono, koji jebeni krasni kurac. Frajer je nabije iz guzve kroz 100 ljudi i lopta uvijek prodje.

Ima FIFA svojih nedostataka i to dosta, nije da nju opravdavam i inace sam PES fanboy (uvijek sam bio za njih kada se pricalo o tim dvijema igricama), ali bogami vise nemogu, preslu su svu granicu zdravog ukusa.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 22:03   #8
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
"Nagrada" kada zabiješ gol, i osjećaj kako ta lopta putuje baš di si ti htio kad pogodi mrežu, to FIFA nikad nije mogla niti će izgleda moći nadmašiti.
To je to, uglavnom.

Jasno mi je da mnogima odgovara Fifin gejmplej, ali meni nikad nije legao. Nemam osjećaj građenja akcije, muke da izborim šansu i onaj osjećaj kad opališ s 25 metara, kada znaš da ulazi. Netko je spominjao kameru. Novi PES nisam još probao, pa ne mogu govorit kakva je kamera na njemu, ali u Fifi je meni kamera poprilično iritantna s onim trzajima kada ide lijevo - desno, odnosno kad prati loptu. Ne znam hoćete li me razumjet što sam htio reć, no nije ni toliko bitno. Svaka utakmica je ista, nemam nekog osjećaja zadovoljstva kada pobjeđujem ni živciranja kada gubim. A ako toga nema, kakav (mi) smisao ima takva igra?

Pogledao sam hrpu videa PES gejmpleja i zbilja mislim da bi ove godine mogli napokon napraviti korak unaprijed. Komentari igrača su većinom pozitivni. Ali, opet, isto sam mislio i s prošlogodišnjim PES-om, pa su ga zasrali maksimalno, tek negdje pred kraj nakon hrpe DLC-ova i patcheva, igra je na nešto i izgledala.

Fifa ubija u modovima, recimo jedna ML se nikako ne može uspoređivati sa sezonom u Fifi, toliko više sadržaja, detalja... Atmosfera na stadionima je skoro pa perfektna, komentatori puno bolji, tu su i licence, puno više liga...

Nadam se da ove godine nisu prelijevali iz šupljeg u prazno, jer jedino što igram od igrica je taj PES ili Fifa (12). Potonja (aktualna) mi nije sjela, a PES ćemo pričekat. Valjda će opravdat poprilično kasni izlazak.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:38   #9
Demo je ok.
10 minuta je odlično da možeš odigrat, taman dobiješ filing.

Uz sve nedostatke, a ima ih, puno bolja od FIFA 15.
Osjećaj igranja nogometa, gradiš akciju, obrana igriva a ne fifina.

Ima par dobrih finti, tipa L1 i dodavanje pa onda onaj prvi krene u napad za dupli pas, klasične finte su manje više jednostavne, pucanje pa X za dummy, a ove finte s gljivama su onak, ajde, dobre za okretanje ili neki solo prodor ako ćeš probat.

Obrana, na razini. Klasični X i kvadrat za uduplavanje, dupli X za profesionalni faul bilo gdje koji će ga zahvatiti, uklizavanje za blok i tak.

Jedini osjetni problem su šutevi.
Ko da iz topa pucaju jebo ih ja. Malo to podesit i biće bombica, puno bolje od 2014 i fife.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:39   #10
[New & Official] Demo Release Trailer [PES 2015]

Napokon su napravili pošten trailer, ako se sjećate onog prvog kojeg su pustili u trajanju od pola minute i pokazali ama baš ništa. Naravno, ubrzo su ga maknuli. PR im je debela katastrofa.

Recimo, Weedens radi odlične kompilacije, pa bacite oko na njegov kanal. PES 2015 - Play Like Messi (ne nadajte se, vrlo vjerojatno ostaju Beglin i Champion. )

Cijena se još uvijek ne zna? Ove godine im dajem zadnju šansu, previše sam očekivao prošle godine i fino su nas zajebali.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:45   #11
Ono što meni nedostaje u fifi ali u PES-u mi je dobro je to što u fifi nema igre na sredini terena.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:37   #12
Još uvijek ne brišem pes 2013.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 11:49   #13
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Još uvijek ne brišem pes 2013.
+1, nisam još ni probao igrat 2014 na PC-u.
__________________
The emptier your head is, there is more room to fill it with dreams
Vex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 12:01   #14
2014 je uvreda nazvati pesom.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:50   #15
PES 2015 | Brazil Game Show Trailer



Nema previše brige.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:41   #16
Dosta kasno izlazi PES.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:34   #17
Ispada manje zahtjevniji od 14, čini mi se
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 01:32   #18
Pa i treba biti kad su ujebali pola ljudi sa pes 2014, na pola grafičkih kartica nije išao kako bi trebao.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:17   #19
Oce valjat to sta?
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:34   #20
Nisi probao demo?
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.