Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 09:04   #21
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Joj samo da tema ne ode u onu o konzumerizmu i vrijednostima,slažem se s tim al je već dosadno.
Obožavam Božić i malo mi je žao što ipak to nije više ni blizu one dječje uzbuđenosti ali svejedno plamen božićne pjesmice još uvijek gori.
To mi je definitivno najposebniji dan u godini.Otić na Badnjak kupit bor.Ah... Kitit bor. Ah... Zagasit svjetla i buljit u bor diviti se lampicama,čaroliji unutrašnjosti bora i škiljenje za povećanje maksimalnog dojma čarolije.Ah....Još ako ujutro bude kakav poklončić ispod bora.Ah.... Ako imaš psa pa on tih par dana postane sob jer si mu stavio rogove od soba Ah....

Božić mi je najlijepša glupa izmišljotina ikad
Kužim da kad se nalaziš u lošem stanju da to sve trlja samo sol na ranu.Ako si sam i usamljen pa gledaš parove kako se vesele,,,Depresivno je to jako.
Ali ipak Božić je sjajan! I traje kratko pa i ak ga mrziš brzo prođe.

He's making a list and checking it twice LALALALA LALALA LALALA .....
Santa Kloz dolaziii u graaaaad TNNNNN
Vjerojatno će tema i otići u konzumerizam. Ali, mislim da se jednostavno to treba spomenuti. Ovaj prkoleti kapitalizam i konzumerizam je uništio sve vrijednosti ne samo Božića već i svih ostalih blagdana.
Nekda je to imalo neku draž, sada više ne.
Samo - kupuj, troši, kupuj... Kad vidiš koliko ljudi vuku iz dućana dan, dva prije blagdana pomisliš da više nikada ne budu dućani radili.
Osobno to vrijeme oko Božića i nove godine mi je vrlo grozno. Izgleda mi kao da mi se depresija još pojača u to vrijeme. Kao što je netko napisao - najrađe bih to sve prespavao.
Znam da nismo svi isto, te tako želim svima koji mogu uživati u tom vremenu, neka stvarno uživaju.
Ja se jednostavno bojim tih dana.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 09:16   #22
Quote:
jedan-od kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će tema i otići u konzumerizam. Ali, mislim da se jednostavno to treba spomenuti. Ovaj prkoleti kapitalizam i konzumerizam je uništio sve vrijednosti ne samo Božića već i svih ostalih blagdana.
Nekda je to imalo neku draž, sada više ne.
Samo - kupuj, troši, kupuj... Kad vidiš koliko ljudi vuku iz dućana dan, dva prije blagdana pomisliš da više nikada ne budu dućani radili.
Osobno to vrijeme oko Božića i nove godine mi je vrlo grozno. Izgleda mi kao da mi se depresija još pojača u to vrijeme. Kao što je netko napisao - najrađe bih to sve prespavao.
Znam da nismo svi isto, te tako želim svima koji mogu uživati u tom vremenu, neka stvarno uživaju.
Ja se jednostavno bojim tih dana.
mislim da je najvažnije s kim si okružen taj dan, ako je obitelj funkcionalna s dobrom međusobnom komunikacijom, Božić je upravo onakav kakav bi i trebao biti
skroz je drugačija priča ako se radi o disfunkcionalnoj obitelji
isto tako je jako teško biti sam na taj dan
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 09:35   #23
Mene usamljenost ne deprimira na božić jer sam ionako usamljena 400 dana godišnje.

Ali deprimira me jer nema snijega. Hoću snijeg, a svaki put bude neka južina od 20 stepena.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:13   #24
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Mene usamljenost ne deprimira na božić jer sam ionako usamljena 400 dana godišnje.

Ali deprimira me jer nema snijega. Hoću snijeg, a svaki put bude neka južina od 20 stepena.
Također i bojim se da tako bude i ovog Božića
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:18   #25
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
mislim da je najvažnije s kim si okružen taj dan, ako je obitelj funkcionalna s dobrom međusobnom komunikacijom, Božić je upravo onakav kakav bi i trebao biti
skroz je drugačija priča ako se radi o disfunkcionalnoj obitelji
isto tako je jako teško biti sam na taj dan
U jednu ruku imaš pravo o tome s kim si okružen. Obitelj mi je definitivno funkcionalna i s dobrom komunikacijom oko svega osim moje depresije. I kad sam sa njima opet sam sam. OK, možda to zvuči glupo, ali je tako.
Zato i ne izlazim nikuda, jer s kim god bio osječam se usamljen.
U to vrijeme sva moja loša razmišljanja, moje aveti još više dolaze do izražaja.
I ja volim snijeg, jer je onda sve nekako tiše, kao da prigušuje zvukove što meni paše.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:22   #26
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Osobno, ne volim Božić, tj. deprimira me.
A sada su reklame posvuda, kada se govori o "obiteljskoj toplini", provodu sa najdražima...poželim prespavati sve to samo da što brže prođe.
isto.....imam jako malu obitelj koju ionako stalno viđam ili čujem pa mi to okupljanje za stolom ne znači baš ništa jer smo ionako okupljeni za stolom svako malo. a to medijsko napuhavanje kvazi emocijama koje te samo vodi u trošak je prejadno.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 16:00   #27
Quote:
žabica2 kaže: Pogledaj post
Volite li blagdane
Volim... Free dan godišnjeg
Osim kad padaju na vikend, jer su vikendi ionako neradni. Onda ih mrzim.

Quote:
kako ih provodite
Isto kao svaki drugi dan.

Quote:
kako se osjećate pri pomisli na Božić?
S jedne strane mi je tlaka, jer će me garantirano zvat (i probudit) x ljudi s kojima ne komuniciram ostatak godine, a s druge strane sam neutralan.

Quote:
Jeste li Grinčevi
Oh yea
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:01   #28
Quote:
jedan-od kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će tema i otići u konzumerizam. Ali, mislim da se jednostavno to treba spomenuti. Ovaj prkoleti kapitalizam i konzumerizam je uništio sve vrijednosti ne samo Božića već i svih ostalih blagdana.
Nekda je to imalo neku draž, sada više ne.
Samo - kupuj, troši, kupuj... Kad vidiš koliko ljudi vuku iz dućana dan, dva prije blagdana pomisliš da više nikada ne budu dućani radili.
Osobno to vrijeme oko Božića i nove godine mi je vrlo grozno. Izgleda mi kao da mi se depresija još pojača u to vrijeme. Kao što je netko napisao - najrađe bih to sve prespavao.
Znam da nismo svi isto, te tako želim svima koji mogu uživati u tom vremenu, neka stvarno uživaju.
Ja se jednostavno bojim tih dana.
Kako ja znam i zadržavam prave vrijednosti i unatoč konzumerizmu?Vjerojatno bi većina htjela posjedovati te lijepe vrijednosti ali nisu te sreće ili su jednostavno jadni ljudi.A gamad sa vrha nas stišće tamo di smo najtanji pa onda ako nemožeš zadovoljiti potrebe kao što su imanje skladne i tople obitelji,vjernih prijatelja i osjećaja da si cijenjen i da vrijediš,što je sve skupa gotovo nemoguće neznam znam li ikoga tko to sve ima,pa jasno onda da ćeš prazninu pokušat punit opesesivnom kupovinom.
A i ako imaš novčeka i ljude koji su ti dragi,lijep je osjećaj ići im birati i pokloniti neki dar..
Samo što je tužno da je to postalo glavno,a ne kao trešnjica na vrhu.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:11   #29
Volim advent,zornice,iscekivanje..
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:30   #30
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Mene usamljenost ne deprimira na božić jer sam ionako usamljena 400 dana godišnje.

Ali deprimira me jer nema snijega. Hoću snijeg, a svaki put bude neka južina od 20 stepena.
Također,snijeg je jedan od dva glavna sastojka vizualne Božićne čarolije.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:43   #31
Hoće ukrasiti centar grada sad kad Bandića nema..
Volim prošetati centrom u vrijeme Adventa..još ako ima snijega..ni hladnoću ne osjetim..još da ne moram šetati sam..
Pijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:46   #32
Quote:
Pijun kaže: Pogledaj post
Hoće ukrasiti centar grada sad kad Bandića nema..
Volim prošetati centrom u vrijeme Adventa..još ako ima snijega..ni hladnoću ne osjetim..još da ne moram šetati sam..

Upravo to, najlipše mi je prošetat gradom u to vrijeme. Samo šta je Split ovde bezveze uređen. Nadam se da će ove godine bit drukčije.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:24   #33
Sere mi se od njega.
AnnaKarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:40   #34
Apsolutno volim obiteljsku atmosferu i osjećaj zajedništa, ali nekako mi ideja kršćanstva ne paše uz prežderavanje i skupe poklone dok klošari na ulici skupljaju boce i spavaju u tramvajima.

Isusa ne spominjemo samo fomralno u pjesmicama, isusa prakticiramo u životu.
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:42   #35
Osobno sam izgubio svu atmosferu božića još odavno, sada imam osjećaj kao da je uskrs/dan nezavisnosti/američki thanksgiving potpuno prazno

Prije je to bilo to ta atmosfera taj osjećaj i snijeg je padao, ipak se sjećam kako je to bilo I da to je definitivno jedan od najboljih osjećaja zavidan sam onima koji još to imaju ili će tek imati klincima
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:03   #36
Hm.... Za ljude koji žive u Zagrebu taj Božić je lakrdija, ali mi je normalno da nekoj studentici iz Slavonije znači to vrijeme kada se vraća svojima u rodni kraj. Ja na svaki Badnjak derem heavy metal i hard rock, ali isto tako uživam u nekoj večeri uz Franka Sinatru i te neke klasične božićne fore. Mislim, sve je to neki hedonizam koji si možeš napraviti bilo koji dan, ali nekako mi je ugodniji taj Božić nego neki tamo 24. siječanj. Ak se meni dere heavy metal da čuje cijela zgrada ja ću to oderati i na sam Božić, uopće me ne jebe što neka tamo bakica doživljava emotivnu katarzu tih dana. Ugodni su mi ti dani, ali bilo bi idealno kad ne bih morao nikome kao papiga čestitati tu formalnost. Od tog čestitanja Božića, Nove Godine i Uskrsa me čeljust boli.

E, da još prokomentiram Novu Godinu. To je ovčarija kakve nema. Ajmo se svi oko 20 sati zaputiti negdje, popiti 6 litara alkohola i biti debili. Taj dan mi se posebno gadi jer je ovaca naprosto previše, ni atomska bomba ih ne bi smela.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:26   #37
...Podsjeća me na božične filmove i tople ugodne dane s obitelji. Danas to sve više blijedi i proživljavam isto kao neku formalnost. Božić se više komercijalizira i gubi svoj smisao.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:39   #38
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
...Podsjeća me na božične filmove i tople ugodne dane s obitelji. Danas to sve više blijedi i proživljavam isto kao neku formalnost. Božić se više komercijalizira i gubi svoj smisao.
Ja nemam niš protiv komercijalizma sve dok dobivam cool darove.

Što se, naravno, nikad ne događa.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:27   #39
Da se nadovežem na one koji su izgubili taj osjećaj za vrijeme Božića. I ja ga polako gubim... da mi se malo vratit u djetinjstvo, nitko ispunjeniji od mene za vrijeme Božića i Nove godine.

Što se tiče materijalizma, ja ljudima kupim po Rafaelo ili kakvu čokoladicu. Eventualno članovima obitelji kupim nešto praktično, tipa tople čarape, kapu ili nešto u tom stilu. Od mene nek ne očekuju skupe poklone, niti ja isto to očekujem.

Quote:
isprika kaže: Pogledaj post

E, da još prokomentiram Novu Godinu. To je ovčarija kakve nema. Ajmo se svi oko 20 sati zaputiti negdje, popiti 6 litara alkohola i biti debili. Taj dan mi se posebno gadi jer je ovaca naprosto previše, ni atomska bomba ih ne bi smela.
A čuj, to su sve običaji koji su stariji i od kršćanstva na ovim prostorima, dobro u našoj blizini (proguglaj Yule) . Mislim da par takvih slavljeničkih posebno sretnih dana u jednoj godini nisu na odmet, dapače.

Zadnje uređivanje MyBurden : 04.11.2014. at 21:34.
MyBurden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:43   #40
Quote:
MyBurden kaže: Pogledaj post
A čuj, to su sve običaji koji su stariji i od kršćanstva na ovim prostorima, dobro u našoj blizini (proguglaj Yule) . Mislim da par takvih slavljeničkih posebno sretnih dana u jednoj godini nisu na odmet, dapače.
Ne vidim ništa sretnoga u utapanju među ovce, niti pijem alkohol. U tome danu nema apsolutno ništa posebnoga.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.