Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2024., 13:34   #2781
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Eto, kaže Martin da sa HBO radi na izradi animiranog spin offa Igre Prijestolja
lijepi je čuti da čovjek u njegovim godinama radi nešto konstruktivno
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2024., 15:08   #2782
Mora da stariji gospodin osjeća veliku radost, znajući da za njegovim životnim djelom postoji velik interes...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 14:19   #2783
od podforuma do teme u kojoj 5 dana nema odgovora

al zato pršte pare
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 15:10   #2784
Jebiga, he made a choice.
Mark1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 13:22   #2785
Quote:
CanSee kaže: Pogledaj post
Zato što Martin ništa ne zna završiti. Vrhunski zna zakuhat, stvoriti misteriju, stvoriti pozadinske mitove, ali kad treba raspetljati ćorak. Ne znam jel ikoju započetu radnju završio, jedino smo saznali tko je poslao ubojicu na Brana.

I onda on nastavlja raditi jedno te isto, samo i dalje kuha, ubacuje nove stvari, nove likove koji umjesto da nešto riješe samo još zapetljavaju i jebaj ga rođo. Je, stvarno je sapunica.

Ovo je zaista točno. Ja mislim da on ni sam ne zna što je htio. Recimo, ja sam sve više uvjerena da on uopće ne zna što s Drugima, kakav su oni antagonist. Mislim da se uhvatio nečega vrlo teškog u pokušaju da razbije sva pravila priče, a to je da nekako poveže prirodu i osobu kao jednog antagonista. No, kad je već 5. knjiga, a ti još nisi razvio antagonista i njegov cilj, to je problem.
LazyCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 13:55   #2786
Drugi bi trebali biti nešto što su stvorila Djeca Šume, Starkovi rođaci, koji se vraćaju probuđeni iz svog sna da izvrše davno zaboravljenu, stoljetnu misiju.

Ali nije samo stvar u Drugima.
Riječ je o povratku magije u Westeros, koja je počela Crvenim kometom, i koja bi trebala imati veze s nečim što je napravio Euron, na Dalekom istoku.
On bi trebao biti glavni negativac tu.
On planira bogosječu i postajanje bogom.

Trebalo bi objasniti i zašto je zima nepredvidiva, o kakvoj magiji se tu radi.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 15:30   #2787
Martin je Dižač ruku započetih poslova

svako društvo svaka firma ima jednog takvog minimalno
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 18:13   #2788
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Drugi bi trebali biti nešto što su stvorila Djeca Šume, Starkovi rođaci, koji se vraćaju probuđeni iz svog sna da izvrše davno zaboravljenu, stoljetnu misiju.

Ali nije samo stvar u Drugima.
Riječ je o povratku magije u Westeros, koja je počela Crvenim kometom, i koja bi trebala imati veze s nečim što je napravio Euron, na Dalekom istoku.
On bi trebao biti glavni negativac tu.
On planira bogosječu i postajanje bogom.

Trebalo bi objasniti i zašto je zima nepredvidiva, o kakvoj magiji se tu radi.

Godišnja doba dugo traju jer je takva orbita planete.
Drugi su naprosto- Drugi. Neka bića koja žive na sjeveru i periodički dolaze sa zimom.
Martin ima u osnovi znanstveni pristup.
Uostalom, zmajevi kod Martina su samo oružje. Ništa magično.

Sva magija, koje nema mnogo, je samo kozmetika.

Pravi zaplet ASoIaF-a niije otkrivanje razloga zašto ovo, zašto ono...

Zašto dolazi zima skupa sa Drugima, zašto zmajevi rigaju vatru...

već je zaplet i poruke cijelog serijala u tome kako su ljudi glupi, pa umjesto da slušaju "znanstvenike"- meštre, pa se pripreme za dugu zimu, oni se generalno zarate pred nadolazećom apokalipsom.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 20:21   #2789
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Godišnja doba dugo traju jer je takva orbita planete.
Nije, izmjerila bi se onda.
Moglo bi biti da su produkt triju (ili više) tijela, ali onda Crveni komet ne bi bio komet.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Drugi su naprosto- Drugi. Neka bića koja žive na sjeveru i periodički dolaze sa zimom.
Martin ima u osnovi znanstveni pristup.
Uostalom, zmajevi kod Martina su samo oružje. Ništa magično.
Svaka bića imaju svoju evoluciju i priču.

Imaš legendu o Starku u Oštrozimlju.
Čemu?
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Sva magija, koje nema mnogo, je samo kozmetika.
Ok, ali i kozmetika ima svoju logiku.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Pravi zaplet ASoIaF-a niije otkrivanje razloga zašto ovo, zašto ono...

Zašto dolazi zima skupa sa Drugima, zašto zmajevi rigaju vatru...

već je zaplet i poruke cijelog serijala u tome kako su ljudi glupi, pa umjesto da slušaju "znanstvenike"- meštre, pa se pripreme za dugu zimu, oni se generalno zarate pred nadolazećom apokalipsom.
Sve ok, ovo je radnja karaktera.
Ali Martin nije glup, ne bi radio okvir koji je pun rupa.
Mora biti neka logika tu.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 22:52   #2790
Martin vas godinama trola, a vi i dalje držite njegov topic otvorenim.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 23:12   #2791
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Martin vas godinama trola, a vi i dalje držite njegov topic otvorenim.
A jel nas trola i u pećini?
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 10:22   #2792
Quote:
CanSee kaže: Pogledaj post
lijepi je čuti da čovjek u njegovim godinama radi nešto konstruktivno
Ako je recikliranje povijesti obitelji Targaryen u raskošnim i manje raskošnim izdanjima konstruktivna aktivnost, to je za svaki
NOT.

Stari sa svojim nezavršenim magnum opusom, ekranizacijom tog nezavršenog magnum opusa koja je neslavno završila i od fenomena pop kulture 2010ih danas više manje zaboravljena - sad pokušava od svijeta kojeg je stvorio u tim nedovršenim knjigama napraviti novi MCU tako što će HBO raditi na prequelima, kvazi prequelima itd. A još se i snimaju u eri forced diversitya koji dodatno kenja po onom je napisao...

Iako je momentum izgubljen i niti jedna ta serija o ASOIAF universu neće ni približno doseči popularnost GOT.
HOTD najbolji dokaz tome.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 10:46   #2793
Martin danas radi ono što je u stvari fan fiction. Valjda prvi slučaj u povijesti da sam autor piše fan fiction.

Kada ljudi prokrastiniraju i izbjegavaju obaveze, oni se obično bave totalno drugim stvarima od onoga što trebaju.
Pisci idu na planinarenje, projektanti na tulume...
A Martin, izbjegavajući da piše svoj roman, i dalje piše- i to inferiornije verzije svog romana.

Zašto nije svu tu energiju iskoristio da učini ono što ljudi jedino od njega očekuju- da napiše ta dva romana do kraja, to je enigma...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 18:10   #2794
Kad god dođem na ovu temu, iznova se raspizdim. Ne zbog vas nego zbog tog debelog kretena.

Kad se samo sjetim što je ovdje bilo prije deset godina...

Kako je lik upropastio jedan od vjerojatno najboljih fantasy serijala...jebemu, i za to trebaš bit talent.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 11:05   #2795
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Martin danas radi ono što je u stvari fan fiction. Valjda prvi slučaj u povijesti da sam autor piše fan fiction.

Kada ljudi prokrastiniraju i izbjegavaju obaveze, oni se obično bave totalno drugim stvarima od onoga što trebaju.
Pisci idu na planinarenje, projektanti na tulume...
A Martin, izbjegavajući da piše svoj roman, i dalje piše- i to inferiornije verzije svog romana.

Zašto nije svu tu energiju iskoristio da učini ono što ljudi jedino od njega očekuju- da napiše ta dva romana do kraja, to je enigma...
Ne moraš tog lika svakim svojim postom braniti. Uzalud mu sve kad nije dovršio serijal. To ostalo što radi mnoge uopće ne dira.
pip pirrip is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 09:36   #2796
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Ako je recikliranje povijesti obitelji Targaryen u raskošnim i manje raskošnim izdanjima konstruktivna aktivnost, to je za svaki
NOT.

Stari sa svojim nezavršenim magnum opusom, ekranizacijom tog nezavršenog magnum opusa koja je neslavno završila i od fenomena pop kulture 2010ih danas više manje zaboravljena - sad pokušava od svijeta kojeg je stvorio u tim nedovršenim knjigama napraviti novi MCU tako što će HBO raditi na prequelima, kvazi prequelima itd. A još se i snimaju u eri forced diversitya koji dodatno kenja po onom je napisao...

Iako je momentum izgubljen i niti jedna ta serija o ASOIAF universu neće ni približno doseči popularnost GOT.
HOTD najbolji dokaz tome.
Ja sam naravno bio poprilično sarkastičan.
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 12:27   #2797
Ja se sjećam 2006. kad sam bio tinejdžer i kad je izašla Gozba vrana, taman otprilike nakon što sam pročitao prve 3 knjige, i koliko je bilo teško doći na red u knjižnici. Ples zmajeva je trebao izaći dogodine, pisalo u samoj knjizi.

ASOIAF neće nikad biti dovršen, kao što su već ljudi napisali postat će nešto kao MCU u najboljem slučaju, serija je ipak vjerojatno serija s najgorim krajem ikad (kladim se da će biti 1. kad netko bude slagao takve liste) i stvarno je uništila sav hype. HotD je zasad dobra serija po prvoj sezoni, ono što je spašava je da je sva radnja već napisana, ali zasigurno će pronaći načina da zaseru. Pa ako to ljudima na kraju bude sjelo bit će tu sigurno i serija o Aegonu, Jon Snowu, možda nešto i iz davne prošlosti itd.

GRRM se pogubio odavno, Igra prijestolja je puno 'brža' knjiga od sljedećih, može se osjetiti da je to bilo napisano kao prva knjiga u trilogiji, Drugi su bili manje mitski, bilo je manje likova, likovi su brže putovali po Sedam kraljevstava . Do Oluje mačeva je to previše nabujalo (Oluja je još uvijek dobra knjiga) i onda se dogode Gozba vrana (realno dosadna knjiga bez radnje) i Ples zmajeva (nešto manje dosadna knjiga), nakon 5/7 radnje još uvijek sve radnje nisu srasle u jednu.

Mislim da je Martina sjebao fetiš koji moderni fantasy ima na debele knjižurine i duge serijale (zapravo fantasy oduvijek je značio debele knjige kad bolje razmislim, ali nisu svi Tolkien).
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:30   #2798
Čeka se da debeli rikne.

Pa ćemo vidjeti kaj će biti nakon toga
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.