Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 20:46   #3041
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
kriva je ali brajo moja ako ćeš lokati i pušiti a imati sve mukti,,e to nešto ne valja

najviše ljudi na socijali su teški slučajevi za proračun jer ih je većina ovisnici i raznim opijatima
ne izdvajaš ništa a za ljećenje idu milijarde
Vječan zajeb u nas je ovo ali jer to ali uvijek krije neko opravdanje za nešto.

Ne postoji opravdanje za ovoliki dug i ne smije ga se i ne može tražit u nečijoj bolesti. Još najbolje da mi ministar izađe na presicu i izvali kako je sustav OK ali ga ubivaju ovi šta loče i puše.

To je skup apsolutnih nespobnjakovića koji nemaju pojma šta bi i kako bi i jednio šta znaju je poskupit nešto narodu. Nije ovo prvi put da HDZ baca zdravstvo na koljena i kad se dogodi, a dogodio se, neki Varga i to posloži da ide kako tako ponovo stigne domoljubni HDZ i dugovi lete u nebo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 07:01   #3042
To što je "ostavio Varga", a što "kreativno knjigovodstvo" je vrlo upitno nama svima za shvatiti. Posebno jer se radi o politici i političkim prepucavanjima.
To što se kod nas na vlasti smjenjuju veleizdajničke opcije koje neznaju ni o takvom zajedničkom interesu poput zdravstva donijeti dugoročnu strategiju, problem je nas kao birača.
Ono što je (u zadnjoj godini na vlasti) ostavio Varga je "kukavičje jaje" plaćanja svih izvršenih usluga iako je znao da sustav nije do kraja posložen niti ima novca za to u hzzo-u. To je dovelo do generiranja gubitaka odmah u startu, jer su ostali milijuni nenaplaćenih faktura za koje se hzzo krenuo praviti blesav...niste ugovorili, tko vam je kriv da ste to odradili...
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:52   #3043
Prije 4 mj sam nastrado u Austriji i tam operiren i bio 14 dana u bolnici i otpušten u Hr na njegu.Usporedba njege pacijenta,čistoče,uljudnosti sestara između Austrije i hr je nebo i zemlja.u Hr sestra nije imala ni rukavice kad mi ranu previjala katastrofa
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:49   #3044
Kaže Kujunđić da će nam nabit poreze na cigarete, piće i mobilnu telefoniju. On odrađuje prljavi posao umjesto Plenkovića i Marića. Ja nebih pristao da radim prljav posao za njih, bez obzira što sam jedan od ministara.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:13   #3045
Porezi su za naše dobro, pogotovo siromašnijih, koje će kao i sve trošarine jače uskratiti. Neki liječnik dva konjačića ni ne osjeti na plaći. Nabiješ siromašnima trošarine na potrošnju (upotrijebi i maštu - recimo na CO2) da ne mogu živjeti pa oni isele, umru ili barem kraće žive jer piju loš špirit. Troškovi zdravstva i mirovina se smanje, a liječnici se mogu posvetiti samo bogatijim pacijentima pa imaju veće plaće. To i jest cilj -porast prosječne plaće. Bogatiji pacijenti - bogatiji liječnici. To je strategija borbe protiv siromaštva.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:51   #3046
STANJE JE ALARMANTNO, BOLNICE OSTAJU BEZ LIJEKOVA!? Gubici u Kujundžićevom resoru na rekordnoj razini, dug bolnica narastao na tri milijarde kuna

Veledrogerije zvone na uzbunu i najavljuju pokretanje ovrha, odnosno neisporuku lijekova hrvatskim bolnicama jer se u plaćanju računa za lijekove koje su odavno potrošile ništa nije pomaknulo na bolje, nego isključivo na gore u odnosu na početak ove godine. Ukupni dug bolnica veledrogerijama sad je već došao do tri milijarde kuna, a najstarija neplaćena faktura sa 900 dana “postarala” se na 975 dana u vinkovačkoj bolnici. Predstavnici veledrogerija kažu da će biti prisiljeni krenuti s ovrhama prema bolnicama koje imaju račune stare tri godine, odnosno obustaviti isporuku lijekova neplatišama.

- Dugovi prema veledrogerijama rastu mjesečno za oko 100 milijuna kuna i to više ne možemo podnijeti pa bi se moglo dogoditi da nam proizvođači više neće htjeti isporučiti lijekove, a onda ih neće imati ni bolnice - kaže šef Udruge veledrogerija Jasminko Herceg.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/6587796/

pa hoće li više konačno kolapsirati to zdravstvo, jesu došli do dno dna??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:58   #3047
Neće kolabirati, i može se još dublje i jače
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:56   #3048
Možda sam ja blesav, ali zašto HZZO ili samo Ministarstvo zdravstva ne naručuju lijekove izravno od proizvođača?
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:00   #3049
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Možda sam ja blesav, ali zašto HZZO ili samo Ministarstvo zdravstva ne naručuju lijekove izravno od proizvođača?
Zato jer kad bi sustav bio centraliziran, bilo bi lakše detektirati korupciju.

Ista je stvar zašto nema jedinstvenog natječaja za specijalizacije.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:04   #3050
Najveća stavka u zdravstvenoj zaštiti lani je bila bolnička zdravstvena zaštita, na koju je u 2016. potrošeno više od osam milijardi kuna, no u HZZO-u kažu kako je ta stavka manja za 4,28 posto u usporedbi s tim izdacima prethodne godine. Sljedeći po veličini trošak je lijekova na recepte, u iznosu od 3,2 milijarde kuna, što je 2,88 posto više nego prethodne godine. Zanimljivo je i da je za posebno skupe lijekove utrošeno 933 milijuna kuna, što je 24,90 % više od istih izdataka u 2015. godini.

Broj osiguranika smanjen za 50.000
http://www.glas-slavonije.hr/344101/...anjen-za-50000

Lijep uspjeh (jednog segmenta) zdravstva - farmacije u maksimiziranju svojih profita.

Primjerice, početkom godine uslijedilo je povećanje plaća zaposlenima za 2 posto prema kolektivnom ugovoru, a riječ je o ukupno 250 milijuna kuna. Budući da limiti bolnicama za taj iznos nisu povećani, one su platile ono što su morale, a lijekovi su ostali na čekanju. U lipnju su isplaćeni regresi, a to je bilo dodatnih 200 milijuna kuna iz sredstava za poslovanje bolnica. Na kraju godine čeka ih još jedno zakidanje limita, i to za božićnice, u iznosu od 75 milijuna kuna. Ukupno su limiti bolnica tako bili tanji za 525 milijuna i onda ne čudi da dugovi za lijekove rastu.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/6587796/
Dugovi se gomilaju nakon štrajka 2013, jer osnivači nisu ukinuli viškove zdravstvenih kapaciteta i nije smanjen broj zaposlenih kako bi se amortizirale povećane plaće.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 00:36   #3051
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kaže Kujunđić da će nam nabit poreze na cigarete, piće i mobilnu telefoniju. On odrađuje prljavi posao umjesto Plenkovića i Marića. Ja nebih pristao da radim prljav posao za njih, bez obzira što sam jedan od ministara.
godinu dana kasnije, opet prijeti dizanjem cijena
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 23:17   #3052
i tako digla se mala bura o problemima u ginekologiji i nekako se sve to naglo stišalo
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 06:10   #3053
Pa naravno kad ministar i doktori tvrde daje sve u redu.
U otpusnim pismima piše da je sve bilo po pravilima.

Tko im ne bi vjerovao?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 13:26   #3054
Na stranici od bolnice u Slavonskom Brodu stoji da se pregled štitnjače čeka 5 dana, mama je dobila termin za tri godine u 2021 , radi doktorica dva sata tjedno preglede.

I ništa preko firme imam popust u suncu a bliže članove obitelji od 40%, jebenooo.

Stranica za pritužbu, jebenooooooo

Odem po neke kapi za oči na recept, kad ono plati, pa zašto ako imam dopunsko?

Kada je zdravstvo beskorisno pa zašto ga se onda plaća?
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 05:03   #3055
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Na stranici od bolnice u Slavonskom Brodu stoji da se pregled štitnjače čeka 5 dana, mama je dobila termin za tri godine u 2021 , radi doktorica dva sata tjedno preglede.

I ništa preko firme imam popust u suncu a bliže članove obitelji od 40%, jebenooo.

Stranica za pritužbu, jebenooooooo

Odem po neke kapi za oči na recept, kad ono plati, pa zašto ako imam dopunsko?

Kada je zdravstvo beskorisno pa zašto ga se onda plaća?
Zato da bi moglo postojati i opstojati takvo kakvo je...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 06:29   #3056
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post

Kada je zdravstvo beskorisno pa zašto ga se onda plaća?
A kako će dobiti plaćicu zasluženu svi paraziti na državnoj sisurini?
I još mnoštvo drugih "nameta" tu postoji samo da bi se njih opskrbilo.

To je smrt države!
Prije nekoliko godina dobijem visoku poziciju u jednoj privatnoj firmi u Hrvatskoj s odličnom zaradom. Vlasnik je za mene plaćao namete veće od moje plaće. Jel to normalno? Naravno da nije! Kada to pričam ljudima iz Švedske, Irske, Austrije oni se čude.

Ali neka se uzme onima koji žele nešto pokrenuti da se ima za socijalne slučajeve koji se vozikaju u BMWima, za parazite po općinama od stotinjak ljudi, za razne savjetnike i ine pm..

A to zdravstveno je smiješno kod nas. Još kad vidim ministre koji su se mijenjali na čelu zdravstva.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 18:30   #3057
Pojma nisam imala da se i farmaceuti u ljekarnama mogu pozvati na priziv savjesti

https://www.telegram.hr/politika-kri...m-uvjerenjima/
__________________
Mislim, dakle pišem
odakusa is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 19:27   #3058
Liječnik završio na sudu jer je previše radio, a bez prekovremenih zdravstveni sustav se urušava

Quote:
"U Hrvatskoj prekovremeno radi velika većina bolničkih liječnika, a gotovo svi koji rade prekovremeno ostvaruju više od 180 prekovremenih sati godišnje.", kaže Renata Čulinović-Čaić, predsjednica Hrvatskog liječničkog sindikata.

"Sav rad iznad 16 sati u kontinuitetu nije sukladan kolektivnom ugovoru, a velika većina nas radi 24-satna dežurstva", kažu djelatnici.

Bez takvog, de facto nelegalnog prekovremenog rada, sustav bi se urušio.

"Nastao bi kolaps u sustavu zdravstva i ne bi mogla biti pokrivena služba. Kod mene konkretno u Ogulinu, u petak više nitko ne bi bio dežuran.", zaključuje dr. Tripalo iz OB Ogulin.

To priznaje i sam ministar zdravstva Milan Kujundžić.

"Sustav ne bi mogao funkcionirati bez prekovremenih sati i zato je potrebito te ljude primjereno platiti.", kaže ministar.

"Upravo na tom prekovremenom radu opstaje naš zdravstveni sustav i sustav dostupnosti zdravstvene zaštite", ističe Luetić. Kaže kako liječnika specijalista nedostaje oko dvije do dvije i pol tisuće kako bi sustav funkcionirao normalno.

Kaže da štrajk liječnika nije potreban jer ako liječnici počnu povlačiti suglasnosti za prekovremene sate sustav će se urušiti sam od sebe.

"U ovom trenutku oko 650 liječnika zauvijek je napustilo naš zdravstveni sustav. Mladi liječnici su budućnost, ali sve je više njih koji odmah nakon diplome traže svoje papire da bi aplicirali za posao u inozemstvu", kaže Luetić.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 23:24   #3059
Rješenje je jednostavno, onemogućiti istovremeni rad u privatnim i javnim ustanovama.

Zašto bi se izdvajanja za zdravstvo iz bruto plaće građana tretirala kao "fuš"?

Treba ukinuti sigurnosnu mrežu i ponuditi mogućnost izbora, javna služba ili privatna praksa.

Sada će zasigurno neki pomisliti kako bi se u tom slučaju svi najbolji liječnici opredijelili za privatnu praksu, ali iznenadili bi se.

Koji bi privatnik nekome plaćao 3000 kn mjesečno za sjedenje kod kuće u stanju pripravnosti? Budimo realni

Proračun nudi relativno visoka primanja u odnosu na standard velike većine građana (pacijenata), sigurnost, stimulacije, mogućnost eskivaže delikatnih situacija, itd.

Dok su bolnice derutne, a "posebno skupe" lijekove, kao i "egzotične" metode liječenja, odobrava povjerenstvo (nema za sve), mjesta poboljšanju materijalnih prava zaposlenika u zdravstvu nema i ne može biti.

Eventualno bih kao iznimku od pravila izdvojio medicinske sestre i tehničare koji si ne mogu dozvoliti luksuz nesankcioniranog polugodišnjeg štrajka.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 12:47   #3060
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Rješenje je jednostavno, onemogućiti istovremeni rad u privatnim i javnim ustanovama.

Zašto bi se izdvajanja za zdravstvo iz bruto plaće građana tretirala kao "fuš"?

Treba ukinuti sigurnosnu mrežu i ponuditi mogućnost izbora, javna služba ili privatna praksa.

Sada će zasigurno neki pomisliti kako bi se u tom slučaju svi najbolji liječnici opredijelili za privatnu praksu, ali iznenadili bi se.

Koji bi privatnik nekome plaćao 3000 kn mjesečno za sjedenje kod kuće u stanju pripravnosti? Budimo realni

Proračun nudi relativno visoka primanja u odnosu na standard velike većine građana (pacijenata), sigurnost, stimulacije, mogućnost eskivaže delikatnih situacija, itd.

Dok su bolnice derutne, a "posebno skupe" lijekove, kao i "egzotične" metode liječenja, odobrava povjerenstvo (nema za sve), mjesta poboljšanju materijalnih prava zaposlenika u zdravstvu nema i ne može biti.

Eventualno bih kao iznimku od pravila izdvojio medicinske sestre i tehničare koji si ne mogu dozvoliti luksuz nesankcioniranog polugodišnjeg štrajka.
Prvo bi se morali zapitati onda, zašto rade kao privatnici ako im je dobro pod državnim jaslama? Ah da, pa kao privatnici, zarade više love nego radeći za državu. Mislim da je razlog i više nego jasan.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.