Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 18:27   #2541
Dobro večer ljudi, imam neka pitanja

1.Kad predajem otkaz ugovora o najmu za stan, da li je bolje da pošaljem poštom preporučeno ili da odnesem osobno u agenciju (zgodno mi je više ovako, jer je agencija blizu stana).Da li moram od njih dobiti neku potvrdu/potpis da su zaprimili zahtjev za raskid?

Stvar koja mi također nije baš najjasnija: ako gazda kaže raskid ugovora se predaje do 3-ćeg u mjesecu, a ja ga predam npr. danas 19.11., da li se otkaz ugovora o najmu broji od danas ili od 3.12. ?
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:34   #2542
Planiram preseliti račun iz Sparkasse u Commerz banku.

Susjeda mi napominje da ne moram ići u Sparkasse, već samo odem u Commerz banku i oni odrade sve od tamo?Radio netko nešto slično?

Naravno u Sparkasse imam lovu na računu i ukoliko to Commerz banka sve može odraditi automatski, nadam se da se za transfer novac ne uzima neka provizija ili da je bolje odem u S. pijeske, zatvorim, pa onda u C. banku?

Danke na sugestijama
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:37   #2543
Quote:
bluemoon05 kaže: Pogledaj post
Dobro večer ljudi, imam neka pitanja

1.Kad predajem otkaz ugovora o najmu za stan, da li je bolje da pošaljem poštom preporučeno ili da odnesem osobno u agenciju (zgodno mi je više ovako, jer je agencija blizu stana).Da li moram od njih dobiti neku potvrdu/potpis da su zaprimili zahtjev za raskid?

Stvar koja mi također nije baš najjasnija: ako gazda kaže raskid ugovora se predaje do 3-ćeg u mjesecu, a ja ga predam npr. danas 19.11., da li se otkaz ugovora o najmu broji od danas ili od 3.12. ?
Uvijek preporuceno za svaki slucaj. Ako osobno predajes napravi kopiju Pa neka ti na njoj sa potpisom i stebiljen potvrdu.

Odkaz je uvjek na kraj mjeseca. Znaci 30.11. za 28.02. predajes.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:45   #2544
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Što je bolje?

Posao na aerodromu u hrvatskoj? ili da odem opet u njemačku živit, pa makar u dućanu negdje?
Živila sam oko 8 godina u njemčakoj, sad mi je žaj šta sam se vratila.
I? Kada dolazis?
Trebas smjestaj?
mio8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:55   #2545
Quote:
bluemoon05 kaže: Pogledaj post
Planiram preseliti račun iz Sparkasse u Commerz banku.

Susjeda mi napominje da ne moram ići u Sparkasse, već samo odem u Commerz banku i oni odrade sve od tamo?Radio netko nešto slično?

Naravno u Sparkasse imam lovu na računu i ukoliko to Commerz banka sve može odraditi automatski, nadam se da se za transfer novac ne uzima neka provizija ili da je bolje odem u S. pijeske, zatvorim, pa onda u C. banku?

Danke na sugestijama
Da. Ja sam išla u novu banku s osobom kojoj su oni onda zatvorili račun u drugoj banci (isto se radilo o zatvaranju u Sparkasse) i prebacili su joj novce na novi račun koliko znam bez provizije. Možeš tražiti i zatvaranje starog računa s odgodom ako ti još treba do određenog datuma npr.
aree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:19   #2546
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Uvijek preporuceno za svaki slucaj. Ako osobno predajes napravi kopiju Pa neka ti na njoj sa potpisom i stebiljen potvrdu.

Odkaz je uvjek na kraj mjeseca. Znaci 30.11. za 28.02. predajes.
Onda ću ja to poslati preporučeno
Ako nakon tri mjeseca ipak odlučim ostati u stanu, da li imam neku prednost u odnosu na novog interesenta?Mogu li se predomisliti npr.?
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:21   #2547
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Da. Ja sam išla u novu banku s osobom kojoj su oni onda zatvorili račun u drugoj banci (isto se radilo o zatvaranju u Sparkasse) i prebacili su joj novce na novi račun koliko znam bez provizije. Možeš tražiti i zatvaranje starog računa s odgodom ako ti još treba do određenog datuma npr.
Odlično, pitati ću još u C. banci vezano za proviziju..nikad ne znaš
Danke!
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:59   #2548
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Što je bolje?

Posao na aerodromu u hrvatskoj? ili da odem opet u njemačku živit, pa makar u dućanu negdje?
Živila sam oko 8 godina u njemčakoj, sad mi je žaj šta sam se vratila.
Osoba koja je zaista provela 8 godina u Njemackoj, ne bi postavljala takva pitanja.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:12   #2549
Dobro veće, zanima me sljedeće.
Mene su automatski stavili u steuer klasu 3,došao sam pred mjesec dana,napravio prijavu boravišta u općini tamo su me pitali podatke,dao im i valjda na temelju toga su me i stavili u steuer klasu 3 jer sam oženjen i imam dvoje djece. Ja sam ponio internacionalne rodne listove i međunarodni vjenčani list.
Mene sad zanima da li ja to moram nositi kao dokaz u finanzamt ili nemoram.. i da li trebam još nešto osim tih internacionalnih listova.. hvala na odgovoru..
buki1579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:39   #2550
Quote:
buki1579 kaže: Pogledaj post
Dobro veće, zanima me sljedeće.
Mene su automatski stavili u steuer klasu 3,došao sam pred mjesec dana,napravio prijavu boravišta u općini tamo su me pitali podatke,dao im i valjda na temelju toga su me i stavili u steuer klasu 3 jer sam oženjen i imam dvoje djece. Ja sam ponio internacionalne rodne listove i međunarodni vjenčani list.
Mene sad zanima da li ja to moram nositi kao dokaz u finanzamt ili nemoram.. i da li trebam još nešto osim tih internacionalnih listova.. hvala na odgovoru..
Ako im treba dokaz ce oni traziti.
Normalno ne traze ako du ti djeca i suprug prijavljeni na istoj adresi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:50   #2551
Kolega tvrdi da se u D ne smiju gledati filmovi skinuti u drugoj drzavi ti je to n neki nacin dozvoljeno
Znaci dal smijem skinut film u hr, stavit na usb i poglexat u D na kompu. Da je ful cisto po zakonu
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:12   #2552
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
Kolega tvrdi da se u D ne smiju gledati filmovi skinuti u drugoj drzavi ti je to n neki nacin dozvoljeno
Znaci dal smijem skinut film u hr, stavit na usb i poglexat u D na kompu. Da je ful cisto po zakonu
Na neki nacin, u nijednoj drzavi nije legalno skidanje filmova sa piratskih stranica. Pitanje je provodjenja zakona.

Ono sto je ovdje zabranjeno, te se kontrolira i kaznjava, je dijeljenje i umnozavanje filmova, glazbe itd., sto su zasticeni autorskim pravima.
Ako imas film na kompu i gledas ga samo za sebe, bez da ga bilo kako dijelis ili koristis u komercijalne svrhe - nitko nece saznati. Tako da je to siva zona.

Tako da odgovorim ukratko - mozda nije ful po zakonu, ali je u sigurnoj zoni gdje ako si normalan korisnik, nitko te nece provjeravati.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:58   #2553
Trebam dvije informacije: prvo-mogućnosti za odgojno-obrazovne djelatnike bez znanja Njemačkog? Engleski fluentan (Zna li netko išta o funkcioniranju internacionalnih škola - koliko im je potreban kadar izvana s dobrim znanjem engleskog i dobrim CV i radnim iskustvom u istoj branši).
Dobro bi mi došla općenito informacija o plaćama, stanju s potražnjom unutar obrazovnog sektora u Njemačkoj itd.


Drugo - radi li tko poslove vezane uz EU fondove? Situacija, mogućnosti, korisni linkovi? Sve bi mi dobro došlo.
Zahvaljujem
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:30   #2554
Quote:
buki1579 kaže: Pogledaj post
Dobro veće, zanima me sljedeće.
Mene su automatski stavili u steuer klasu 3,došao sam pred mjesec dana,napravio prijavu boravišta u općini tamo su me pitali podatke,dao im i valjda na temelju toga su me i stavili u steuer klasu 3 jer sam oženjen i imam dvoje djece. Ja sam ponio internacionalne rodne listove i međunarodni vjenčani list.
Mene sad zanima da li ja to moram nositi kao dokaz u finanzamt ili nemoram.. i da li trebam još nešto osim tih internacionalnih listova.. hvala na odgovoru..
Ja sam imao situaciju istu, ali sam došao u svibnju, cijele godine stojeklasa 3, i onda sljedeće godine stojerklasa 1, i tako ja saznam da ja njima moram svakog studenog nositi vjenčani list da sam oženjen, jer su mi svi dolje.
I tako ja vadim svake godine internacionalni i predajem ga u studenom na finanzamt, da me ne mjenjaju u prvu klasu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:55   #2555
Sto vam je razlog da ste sami U njemackoj?
Zasto du djeca i zena ostali U hrvatskoj?
Mislite li njih povuc za sebom, ili se sami za koju godinu vratiti?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 05:45   #2556
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Engleski fluentan (Zna li netko išta o funkcioniranju internacionalnih škola - koliko im je potreban kadar izvana s dobrim znanjem engleskog i dobrim CV i radnim iskustvom u istoj branši).
Ako ti je Engleski C1/C2, mozes raditi u ESL bransi, uz to da polozis CELTA, TESOL ili neki slicni tecaj.U jezicnim skolama satnica se krece od 18-25 eura(po onom sto sam citao online) Uz to ti treba jos i zavrsen fax, bilo koji.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:07   #2557
Posao Njemačka

Dobar dan!
Elektrotehničar SSS, 38 godina bez rada u struci. Znanja imam . Oženjen.
Njemački učio u srednjoj i osnovnoj.
Kakve su šanse za posao u Njemačkoj; da li da uopće tražim, kolika bi bila prosječna neto satnica u mom slučaju?
Ima li netko bilo kakav info...pouzdanu osobu ili tvrtku kojoj da se obratim
Prijevod diplome o obrazovanju tko radi sam ili neka licencirana ustanova?
Hvala puno na svim odgovorima!
Pokretač is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:59   #2558
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Ako ti je Engleski C1/C2, mozes raditi u ESL bransi, uz to da polozis CELTA, TESOL ili neki slicni tecaj.U jezicnim skolama satnica se krece od 18-25 eura(po onom sto sam citao online) Uz to ti treba jos i zavrsen fax, bilo koji.


Hvala ti! Ako još što znaš/doznaš piši
Može i na inbox
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:11   #2559
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
Kolega tvrdi da se u D ne smiju gledati filmovi skinuti u drugoj drzavi ti je to n neki nacin dozvoljeno
Znaci dal smijem skinut film u hr, stavit na usb i poglexat u D na kompu. Da je ful cisto po zakonu
Filmove skidaj u Hrvatskoj, imaj ih na kompu i nitko te neće dirati.
Jako blizu ti je Češka (posebice ak si negdje u Bavarskoj), napraviš izletić do recimo Praga i tamo skidaš 100 terabajta ako želiš. Garantirano te s tim neće nitko maltretirat.

Samo ni pod kojim slučajem nigdje i nikad nemoj ništa skidati u Njemačkoj i miran si.

Filmovi skinuti sa torrenta su ilegalni u svim državama normalnog svijeta, pa tako i kod nas, ali s obzirom da te to vjerojatno i ne zamara, napravi samoo onak kak sam rekao.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:42   #2560
Vidim, nitko ovdje ne spominje da ce uskoro svi dizelski motori u De. biti nepozeljni. Kao,odjednom previse zagadjujemo die Umwelt.
Sto to konkretno znaci?
Da cemo svi mi koji imamo dizelske motore sa zutom plaketom biti primorani prodati auto ili?
A onda se pitam opet kome prodati, kad nitko nece smjeti koristiti/ voziti takav auto?!
Ima li kakva aktualnost u vezi toga, zna li netko ili je to samo neka patka?

https://www.bussgeldkatalog.org/dieselfahrzeuge-verbot/
khari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.