Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 10:10   #81
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Zbilja, ali zbilja neću više sudjelovati niti na jednoj temi, ako ćete ju zasrat zidanjem muško ženskog fronta. I garnirati osobnim, neprobavljenim sranjima.

A i ti Đoš, da ti ga neko zguza metne, isto bi se čudil kak se to sve dogodilo, pa ti ne bi bilo jasno, iju kakvih ljudi ima. Ajd molim te, više jel. Začepi.
Aha.Moš mislit kak budem.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:13   #82
Nasilje nema spol

A odnos između nasilnika i žrtve je jedan vrlo zajeban i kompleksan vrtlog svega i svačega i teško ga je u potpunosti sagledati ako nikad nisi bio unutra.
Ne želim pisati o svom iskustvu, ali mogu reći da su neke stvari u većini takvih odnosa skoro pa iste.

Nasilnik/nasilnica je u pravilu manipulator. Priča kreće izolacijom, pa prvim prekršajem, pa isprikama. Ako žrtva prihvati prvu ispriku i poklekne, gotovo je. Kreće začarani krug slatko-gorkih ciklusa iz kojeg se vrlo teško iščupati.

I da, žene mogu biti jednako odvratne nasilnice kao i muškarci, nekad i puno perfidnije.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:16   #83
Quote:
Crnjača kaže: Pogledaj post
Nasilje nema spol

A odnos između nasilnika i žrtve je jedan vrlo zajeban i kompleksan vrtlog svega i svačega i teško ga je u potpunosti sagledati ako nikad nisi bio unutra.
Ne želim pisati o svom iskustvu, ali mogu reći da su neke stvari u većini takvih odnosa skoro pa iste.

Nasilnik/nasilnica je u pravilu manipulator. Priča kreće izolacijom, pa prvim prekršajem, pa isprikama. Ako žrtva prihvati prvu ispriku i poklekne, gotovo je. Kreće začarani krug slatko-gorkih ciklusa iz kojeg se vrlo teško iščupati.

I da, žene mogu biti jednako odvratne nasilnice kao i muškarci, nekad i puno perfidnije.
Onda dolazimo do zaključka da svi ono pristaju biti u takvim odnosima iz tko zna kakvih razloga. Kad te jednom netko takne. Doviđorno. Pa-pa! Odeš u 3 pizde materine ako treba. To isključivo govorim o muško-ženskim odnosima u smislu veza i brakova. Ne o odnosima između dece i nasilnih roditelja. Tu su stvari puno kompleksnije i teže.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:19   #84
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Onda dolazimo do zaključka da svi ono pristaju biti u takvim odnosima iz tko zna kakvih razloga. Kad te jednom netko takne. Doviđorno. Pa-pa! Odeš u 3 pizde materine ako treba. To isključivo govorim o muško-ženskim odnosima u smislu veza i brakova. Ne o odnosima između dece i nasilnih roditelja. Tu su stvari puno kompleksnije i teže.
problem sa žrtvama je da nemaju dovoljno samopuouzdanja i da su na neeki oblik nasilja navikle
ne prepoznaju unutar sebe to kao nešto nedopustivo
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:21   #85
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Onda dolazimo do zaključka da svi ono pristaju biti u takvim odnosima iz tko zna kakvih razloga.
Koje se sumarno može podvesti pod sunk cost effect
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:25   #86
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
problem sa žrtvama je da nemaju dovoljno samopuouzdanja i da su na neeki oblik nasilja navikle
ne prepoznaju unutar sebe to kao nešto nedopustivo
U mom slučaju se radi o žrtvi koja na moju ponudu rješavanja problema sa jednostavnim odlaskom agresivno reagira prema meni i valjda svu svoju frustraciju koju joj je nanjela ta osoba s kojom je u vezi želi ispoljiti van na isti agresivni način. Zastrašujuće nešto. Ni trunke razumjevanja nisam imao. A radilo se o mome jako dobrom prijatelju. No on se nije znao nositi sa tim. Cijeli život je bio mažen i pažen. Niti jedan unutrašnji familijarni faktor nije utjecao na njega na takav način da postane kreten u vezama. Otužno za gledat.POmoći se tu nikako ne može. Samo odmaknuti od takvih ljudi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:25   #87
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Onda dolazimo do zaključka da svi ono pristaju biti u takvim odnosima iz tko zna kakvih razloga. Kad te jednom netko takne. Doviđorno. Pa-pa! Odeš u 3 pizde materine ako treba. To isključivo govorim o muško-ženskim odnosima u smislu veza i brakova. Ne o odnosima između dece i nasilnih roditelja. Tu su stvari puno kompleksnije i teže.
Ne.
Prvi krug može biti izuzetno teško prepoznati, posebno ako nekog voliš, ili ako se još nikad nisi našao u takvoj situaciji, ili ako ti netko prođe ispod radara nedopustivog ponašanja.

Na ljesu je tema o znakovima nasilne/posesivne veze koje su ljudi naprosto ignorirali ili previdjeli.
Jer vjeruj mi na riječ, nasilje nikad, ali baš nikad ne kreće udarcima. Kreće izolacijom od svih koji ti mogu dati realniji pogled na vezu, pa psihičkim terorom koji se u začecima može zamijeniti za obične svađe, posebno ako nakon njih idu ciklusi isprika i najkrasnijeg perioda ikad. I tu se žrtvin prag tolerancije i samopoštovanje polako spušta dok ne padne u ponor.
Nasilnik kreće s fizičkim dijelom tek nakon što je žrtva psihički skršena.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:31   #88
Quote:
Crnjača kaže: Pogledaj post
Ne.
Prvi krug može biti izuzetno teško prepoznati, posebno ako nekog voliš, ili ako se još nikad nisi našao u takvoj situaciji, ili ako ti netko prođe ispod radara nedopustivog ponašanja.

Na ljesu je tema o znakovima nasilne/posesivne veze koje su ljudi naprosto ignorirali ili previdjeli.
Jer vjeruj mi na riječ, nasilje nikad, ali baš nikad ne kreće udarcima. Kreće izolacijom od svih koji ti mogu dati realniji pogled na vezu, pa psihičkim terorom koji se u začecima može zamijeniti za obične svađe, posebno ako nakon njih idu ciklusi isprika i najkrasnijeg perioda ikad. I tu se žrtvin prag tolerancije i samopoštovanje polako spušta dok ne padne u ponor.
Nasilnik kreće s fizičkim dijelom tek nakon što je žrtva psihički skršena.
Sve razumijem i prihvaćam. ALi jednu stvar ne mogu nikako. Kako netko može toliko nekoga zavoljet da mu oprosti udarac? Nemam empatiju razvijenu prema takvim ljudima. Kaj znači otvaranje ovakvih tema gdje žrtve traže utjehe u tome kako nasilje nema spolova? Odi jebote. Odi iz takve veze kad primjetiš da te boli bio koji dio tijela ili duše zbog osobe sa kojom si.Shvaćam da ljudi sa niskim samopuzdanjem su spremni svašta trpit ali nemojmo pretjerivat. Nije ni moje samopouzdanje nekaj specijalno pa mi ne bi palo na pamet dozvolit nekom da me psiho-fizički izmanipulira. Razumijem djecu koja odrastaju sa nasilnim roditeljima ali ovaj moj je fakat imal mrak roditelje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:36   #89
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Sve razumijem i prihvaćam. ALi jednu stvar ne mogu nikako. Kako netko može toliko nekoga zavoljet da mu oprosti udarac? Nemam empatiju razvijenu prema takvim ljudima. Kaj znači otvaranje ovakvih tema gdje žrtve traže utjehe u tome kako nasilje nema spolova? Odi jebote. Odi iz takve veze kad primjetiš da te boli bio koji dio tijela ili duše zbog osobe sa kojom si.Shvaćam da ljudi sa niskim samopuzdanjem su spremni svašta trpit ali nemojmo pretjerivat. Nije ni moje samopouzdanje nekaj specijalno pa mi ne bi palo na pamet dozvolit nekom da me psiho-fizički izmanipulira. Razumijem djecu koja odrastaju sa nasilnim roditeljima ali ovaj moj je fakat imal mrak roditelje.
U obiteljsku dinamiku ne možeš proniknuti, gledajući sa strane. Mrak roditelji mogu biti potpuni idioti
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:39   #90
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
U obiteljsku dinamiku ne možeš proniknuti, gledajući sa strane. Mrak roditelji mogu biti potpuni idioti
Ma nemoj mi reć. Nisam to znal.Fala ti na informaciji. No u ovom slučaju sam bio dovoljno duboko involviran da znam o čemu pišem. Nasilja bilo koje vrste tamo nije bilo. Samo previše ljubafi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:42   #91
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Sve razumijem i prihvaćam. ALi jednu stvar ne mogu nikako. Kako netko može toliko nekoga zavoljet da mu oprosti udarac? Nemam empatiju razvijenu prema takvim ljudima. Kaj znači otvaranje ovakvih tema gdje žrtve traže utjehe u tome kako nasilje nema spolova? Odi jebote. Odi iz takve veze kad primjetiš da te boli bio koji dio tijela ili duše zbog osobe sa kojom si.Shvaćam da ljudi sa niskim samopuzdanjem su spremni svašta trpit ali nemojmo pretjerivat. Nije ni moje samopouzdanje nekaj specijalno pa mi ne bi palo na pamet dozvolit nekom da me psiho-fizički izmanipulira. Razumijem djecu koja odrastaju sa nasilnim roditeljima ali ovaj moj je fakat imal mrak roditelje.
Zto što si u trenutku prvog udarca toliko psihički skršen da taj udarac doživiš kao nešto za što si ti kriv, nešto što zaslužuješ...

Teško je to shvatiti, i meni je danas teško shvatiti dvadesetogodišnju sebe koja je to trpjela.
Danas nema ni teoretske šanse da bih si tak nekaj dozvolila. Na prvu naznaku toga bih otišla bez osvrtanja. Danas, sa skoro 35 u dupetu i iskustvom takve priče.

Ali tada sam na dnevnoj bazi slušala kako sam glupa, nesposobna, lijena, ne zaslužujem ništa bolje itd...
Na kraju sam i sama povjerovala u sve to i bilo je "logično" da glupa nesposobna lijenčina poput mene zasluži šamarčinu. Pa drugu, pa slomljen nos. Pa dva strgana rebra. Pa udarac od kojeg mi je pukao bubnjić...
I da, nisam vjerovala nikom sa strane kad bi mi rekao da to ne moram trpjeti i zaslužujem bolje.
Jer, hej!
Ja sam glupa nesposobna lijenčina koja ne zaslužuje bolje.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:44   #92
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma nemoj mi reć. Nisam to znal.Fala ti na informaciji. No u ovom slučaju sam bio dovoljno duboko involviran da znam o čemu pišem. Nasilja bilo koje vrste tamo nije bilo. Samo previše ljubafi.
Nisam ni ja imao nesto puno nasilja.
Starci su se rastali kad sam imao 10.

Mama me odgajala bas fino i njezno.

Nisam bas ni lik sa kojim se moze zajebavati, ali ljubav od mene ocito radi bedaka koji sve pretrpi u ime ljubavi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:50   #93
Quote:
Crnjača kaže: Pogledaj post
Zto što si u trenutku prvog udarca toliko psihički skršen da taj udarac doživiš kao nešto za što si ti kriv, nešto što zaslužuješ...

Teško je to shvatiti, i meni je danas teško shvatiti dvadesetogodišnju sebe koja je to trpjela.
Danas nema ni teoretske šanse da bih si tak nekaj dozvolila. Na prvu naznaku toga bih otišla bez osvrtanja. Danas, sa skoro 35 u dupetu i iskustvom takve priče.

Ali tada sam na dnevnoj bazi slušala kako sam glupa, nesposobna, lijena, ne zaslužujem ništa bolje itd...
Na kraju sam i sama povjerovala u sve to i bilo je "logično" da glupa nesposobna lijenčina poput mene zasluži šamarčinu. Pa drugu, pa slomljen nos. Pa dva strgana rebra. Pa udarac od kojeg mi je pukao bubnjić...
I da, nisam vjerovala nikom sa strane kad bi mi rekao da to ne moram trpjeti i zaslužujem bolje.
Jer, hej!
Ja sam glupa nesposobna lijenčina koja ne zaslužuje bolje.
Ok. ALi evo vidiš gdje si sad. Bila si mlado tele i nažalost trebalo ti je neko vreme da shvatiš. Svaka sekunda provedena sa takvim je previše. Nitko ne treba pomagati takvim ljudima i pokušat ih razumjet. Sadist mora biti daleko od ljudi. U zatvoru ili umobolnici. The end.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:52   #94
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja imao nesto puno nasilja.
Starci su se rastali kad sam imao 10.

Mama me odgajala bas fino i njezno.

Nisam bas ni lik sa kojim se moze zajebavati, ali ljubav od mene ocito radi bedaka koji sve pretrpi u ime ljubavi.
Znam. I ti si postupio kako si znao i umio. Nema je više ako se ne varam. Zar ne? Trebalo ti je malo ali eto shvatio si. Pod šokom si bio i mogu probat shvatit. No nadam se iskreno da si više tako nećeš ništa dozvolit. Ovaj moj iz priče nažalost nastavio je tim putem do dana današnjeg i teško ga mi je gledat čak i iz ove sadašnje daljine.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:59   #95
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ok. ALi evo vidiš gdje si sad. Bila si mlado tele i nažalost trebalo ti je neko vreme da shvatiš. Svaka sekunda provedena sa takvim je previše. Nitko ne treba pomagati takvim ljudima i pokušat ih razumjet. Sadist mora biti daleko od ljudi. U zatvoru ili umobolnici. The end.
Trebalo mi je par godina, svijest o tome da me je zbilja u stanju ubiti i puno straha i snage da se maknem.
Da se ne lažemo, u trenutku kad sam fizički otišla sam bila sigurna da će me ubiti ako ostanem.
Danas za nasilnike nemam niti mrve empatije i tu se slažemo.
Imam empatije za žrtve koje su prije svega psihički potrgane i treba im i vremena i živaca, a vrlo često i stručna pomoć da se opet sastave.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:00   #96
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Znam. I ti si postupio kako si znao i umio. Nema je više ako se ne varam. Zar ne? Trebalo ti je malo ali eto shvatio si. Pod šokom si bio i mogu probat shvatit. No nadam se iskreno da si više tako nećeš ništa dozvolit. Ovaj moj iz priče nažalost nastavio je tim putem do dana današnjeg i teško ga mi je gledat čak i iz ove sadašnje daljine.
Fizicki dio je nevazan u mojoj prici. To sam spomenuo samo da imam jos jedan razlog za postavit temu.

Ovo kaj je vec netko rekao je daleko teze. Kada se netko uskracuje je daleko gore.
Pocnes hodati po jajima bez da skuzis kaj i kak se to dogodilo.

Tad mi nije smetalo i da smo uspjeli, to bi bila moja zrtva koja se isplatila.
Mislim da na supendarama nema osobe koja je u vezi sa osobom o kojoj pise na toj temi.
Vjerojatno je veci dio veza disfunkcionalan po pitanju balansa moci.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:06   #97
Quote:
Crnjača kaže: Pogledaj post
Trebalo mi je par godina, svijest o tome da me je zbilja u stanju ubiti i puno straha i snage da se maknem.
Da se ne lažemo, u trenutku kad sam fizički otišla sam bila sigurna da će me ubiti ako ostanem.
Danas za nasilnike nemam niti mrve empatije i tu se slažemo.
Imam empatije za žrtve koje su prije svega psihički potrgane i treba im i vremena i živaca, a vrlo često i stručna pomoć da se opet sastave.
Kak komentiras ove koje vele da smo mi muski od pekmeza i da nas se tek par godina zlostavlja i da se vec zalimo?
Ne samo to, bilo je jos takvih komentara gdje se zauzima strana po spolu, a ne po zdravoj pameti.

To je razlog zasto je tema pokrenuta.
Trwba se prema svim nasilnicima isto ponasati. Poticaj agresije u ljudima je isti i moras biti poremecen da na nekog krenes silom bez obzira koliku silu imao u sebi.


Zalosno je da neki rade razliku po spolu oko toga.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:07   #98
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Jesam, ali ih ignoriram od kad je napisala da u današnje vrijeme ne postoji ekonomsko nasilje. Čini mi se neozbiljna. Zanima me baš tvoje iskustvo, iz prve ruke, ne iskustvo njezinog muža.

Možeš li odgovoriti na pitanja koja su ti postavljena ili ćeš nastaviti po svome?
Hoces li mi molim te objasniti kako danas moze postojati ekonomsko nasilje nad zenama kad mogu sasvim slobodno raditi i biti neovisne ako zatreba?
Pustimo price kako nema posla jer ja kao poslodavac vec godinama mucim muku sa radnom snagom, izgovora milijun...
Nas slucaj je jedan od mnogih...naucili smo lekciju.
Vise se nikad nije dao uvuci niti u razgovor...a kamoli sto drugo. Sve sto joj nije jasno ili nesto treba, ima nas odvjetnicki ured. Biti ce joj odgovoreno u zakonskom roku.
Mir.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:14   #99
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Hoces li mi molim te objasniti kako danas moze postojati ekonomsko nasilje nad zenama kad mogu sasvim slobodno raditi i biti neovisne ako zatreba?
Pustimo price kako nema posla jer ja kao poslodavac vec godinama mucim muku sa radnom snagom, izgovora milijun...
Nas slucaj je jedan od mnogih...naucili smo lekciju.
Vise se nikad nije dao uvuci niti u razgovor...a kamoli sto drugo. Sve sto joj nije jasno ili nesto treba, ima nas odvjetnicki ured. Biti ce joj odgovoreno u zakonskom roku.
Mir.
Koliko bi tvoj suprug bio sjeban da nema tebe i onog što si unijela u zajednicu. Ekonomski, podrškom,...
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:15   #100
Prvo, nitko ne može izazvati nasilje, vjerujem da si se krivo izrazio samo.

Drugo, muškarci trpe nasilje jer ih je sram jer smo patrijarhalna vukojebina.

Osobno, bijah u nasilnoj vezi, kao klinka, nažalost, veza je trajala tri godine, od te tri, prvih godinu dana nisam ni kužila s kim sam jer nije bio nasilan. Samo je imao čudne ideje i bio malo posesivan. A onda je krenuo show. Kad je krenulo, bilo me toliko sram i bila sam previše zaljubljena da se istog trena maknem. S tim da je on otišao tako daleko da je prijetio i mojima, ne samo meni. Smirio se i obećao da neće nikad više, s tim da su ti ispadi potrajali. Sjećam se jedne scene, gledali smo onaj film "Enough" gdje J. Lopez ubije nasilnog muža i ja sam izašla iz kina i tresla se, a on "nije znao u čemu je problem". Tad smo si već kao bili ok.
A scene nisu bile puko šamaranje, šamare sam vraćala (što je valjda i mene činilo nasilnicom po nekoj awkward logici), jezivije je bilo kad hodaš s nekim na napuštenom dijelu noću i ispituje te jesi ga prevarila jer ako jesi, dobro znaš da te sad može bacit dole (provalija) i nitko neće znati da nije bila nesreća.

Većinom je osnova svakog nasilja izolacija. I životna ugroza.

Trebale su mi godine da prestanem svakog gledati kao potencijalnog nasilnika jer me ovaj progonio još godinu dana. Javio se nakon pet godina, mailom, probao me malo uhodit online, bit na istom sajtu di sam pisala tad i odustao je, nisam ništa odgovorila. Inače su ga svi smatrali super dečkom, uvijek veseo, prijatelji, ovo ono, danas ima ženu i kći... Jeza me primila kad sam to saznala. Jer ne vjerujem da se nasilnici ikad mijenjaju.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.