Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 21:28   #341
Od onog dana kada dobiješ dijete cijeli život ti se mijenja i tako je dok ne umreš.
Tko želi imati djecu mora imati puno živaca i novaca ako misli imati kvalitetan život i dobro odgojiti dijete.
Nije to za svakoga. Djeca nisu igračke. Oni jesu radost, ali i ogromna briga. Pogotovo danas kad su sve zahtjevniji.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:50   #342
on (muž od OP) uopće nije prošao bonding s vlastitim djetetom. to je užasno tužno, on ni ne zna što i koliko gubi. pa bebica nikad nije zaspala u njegovom naručju.
vjerujem da je to sve baš veliko životno razočaranje za OP. situacija je zrela za bračno savjetovanje, ali hajde ti njega nagovori na to...

jeste li možda vjernici? kod ovakvih slučajeva, ja se ne bih libila malo i odglumiti jaču religioznost ako treba, pa zatražiti pomoć svećenika ili njihovih bračnih savjetnika. ako mu je crkva ikakav autoritet, možda ga to uspije privesti ozbiljnijem razgovoru o vašoj zajedničkoj budućnosti. ili baš nikakvog autoriteta za njega nema...?
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 02:33   #343
S djecom ili ne, ne znam kako možete bit s tim tipovima koji su u birtiji svaki dan, to mi je baš turn off i malo seljački. Uostalom kolika je njemu plaća kad može pit u birtiji svaku večer, nije to ni jeftino

Kao što my time reče, imanje djece nije za svakoga, uvjerena sam da se 90% roditelja nije uopće zapitalo žele li djecu i jesu li spremni na to, nego eto, 'vrijeme im je', mama priča o tome kako želi postat baka, to je sljedeći korak nakon braka itd.

Ja bi uvela satove u školi koji nas uče da se prije imanja djeca treba dobro promisliti i da nema nikakve sramote ako nemaš djecu, bez obzira što dežurne babe iz sela misle o tome. Evo moja mama muku muči s tim što je jedina u svojem društvu koja još nije baka i misli da se ja i sestra sprdamo kad kažemo da ne želimo djecu

Zadnje uređivanje shadowgirl : 20.11.2017. at 02:43.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:10   #344
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
A mene živcira taj stav da su djeca pod must have nešto najbolje što se čovjeku dogodilo, jednorozi lete i sve je super....Na kraju krajeva mnoga se i zalome, ne živimo u idealnom svijetu gdje se sva djeca začnu kad ih oba roditelja koji se vole žele i planiraju, mnogi se itekako kaju kad dođu do trudnoće i razmišljaju o abortusu, jbga ako se poklopi biologija eto djeteta, kao da je bitno je li željeno ili nije, to je surova istina.

Nažalost ili ne, poznavala sam primjere iz svog malog mjesta koji potkrepljuju navedeno.

Par 1: nisu htjeli koristiti zaštitu i dobili dvoje djece. On nigdje nije radio,tj. sve sto je poceo je ubrzo napustio jer je prepametan, i nece njemu nitko solit pamet. Ona također nigdje nije radila. Ljudi od 30 godina živjeli na grbači staraca. Stari joj je na kraju umro, mislim da ga je cijela situacija dotukla. Oboje neškolovani i bez perspektive.

Par 2: razlika među njima oko deset godina. Zatrudnila kao maloljetna, tražila dopuštenje staraca za udaju. Jedva završila školu. Nigdje ne radi, gotovanka, tipičan primjer sirove žene kojoj je ispijanje kava i naslikavanje s djetetom po face-u najveci domet u životu. Muž također nigdje ne radi, tj. radi po nadnicama. Pomažu njeni starci koliko sam shvatila.

Par 3: Još je ajmo reći "najpametniji" . Nejdu na drugo djete jer shvacaju da nemaju novaca i da im financije nisu bajne. Ipak žive dalje koliko im to stanje dozvoljava. Jedini je on za pohvalu.

Toliko o tome koliko su djeca željena i najbolje što se moze dogoditi
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:14   #345
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post


Osim ako mu autorica nije psihopatkinja koja je potajno izbušila kondom, ne vidim kako potomak nije planiran.
Samo da dodam kako ne smatram neplaniranom trudnoćom snošaj bez zaštite nakon kojeg se nada najboljem ili coitus interuptus kojim se ljudi znaju služiti, da bi onda naknadno govorili “dogodilo se”.
Nije se dogodilo.
Može se dogoditi da pukne kondom ili da žena popije kontracepcijske i svejedno ostane trudna. Ali koliko je takvih?
Ja ih znam ravno nula.
Ono sto ti smatras planiranim je apsolutno nebitno ako ON ima drugu viziju istog. nhf.


Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Uostalom, zašto se tako lako u našem društvu prelazi preko neodgovornosti prema djeci i obitelji kad je neodgovorna strana muškarac?
Dok se od žena nekako prešutno očekuje da na tom polju bude odgovornija strana?
Ja sam specijalno naglasio da njegovo ponasanje ne odobravam.

Ali ako zelis filozofski odgovor - nagadjam da je to zato sto zene imaju zadnju rijec oko imanja potomstva

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Jer nema boljeg afrodizijaka od toga da te muž 6 dana od 7 ostavlja samu s djetetom dok satima troši vrijeme na neke druge ljude.
Definitivno ne zvuci dobro. Ali... moze probati rijesiti problem ili odustati. Ako zeli pokusati rijesiti problem, morati ce preci preko nekih stvari. Ne kazem da mora, fkors. Ali svijet nije fer a nekada treba i pregaziti ponos i mnoge druge stvari da sam sebi mozes priznati da si probao sve. Pa makar za vlastiti mir kasnije.


Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:20   #346
Quote:
Klimava kaže: Pogledaj post

Neki muškarci s ove teme bi ti rekli da im nove žene redovitije puše kurac pa se onda oni odužuju odgajanjem zajedničke djece.
Mogu zajebantski upitati sto uopce biti sa nekom koja je neredovita?



Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:21   #347
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Jesi ikada rodio?
Nisi.
Bio u tijelu žene nakon poroda?
Nisi.
Stoga nisam ništa rekla.
Ne,ne bi shvatio.
Ti imaš zacrtan svoj okvir iz koga ne izlaziš.
Stoga,da ne nastavljamo.
U ovoj priči naglasak na sex je manje bitan.
Kada bi im se druge stvari posložile kao npr međusobno uvažavanje za početak i postavljanje šta je prioritet u zajedničkom životu,postupno bi i druge stvari sjedale na mjesto.
A među njima i sex.
Kazes medjusobno uvazavanje a zapravo ispada razumijevanje samo jedne strane

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:23   #348
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa valjda se nećeš sexat pred djecom.
I nemoj sad da ima vremena ovo ono.
Imam dvoje i znam jako dobro kak je bilo prije,a kak je sad.
Dok su u školi ili vrtiću mama i tata su na poslu.Ako nemaš bake/dede da uskoče ili para da platiš dadilju,koje vrijeme ti preostaje?
Navečer kad spavaju,jel tak?
A nekad mama i tata budu tolko strgani da zaspu prije njih.

Evo muž i ja skupljamo za godišnjicu da odemo nekam,da platimo taj vikend čuvanje i da napokon nakon ohoho godina budemo malo sami i poševimo se kak se spada.
Bez da moramo pazit na vrata (soba se nemre zaključat) i da slučajno ne ispustimo glas.
Ko se u takvom ambijentu može skoncentrirat i opustit,ja mu skidam kapu.
Tebi zvuci normalno da godinama cekate na (po tvojim rijecima) normalan sex?

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:30   #349
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikakav stručnjak,i ne vjerujem da to kaj je neki "stručnjak" napisao može vrijediti baš za sve.
Meni je ljepše kad se napalim,da se tad i poševim bez puno priče.
A ne,napalim se i joj nemrem sad djeca su tu,budemo u 22h kad će spavat.
I onda u 22h meni totalno neki drugi film u glavi.
Pa se pomaknu u sobi,pa pazi da se nisu digle,pa mi se mozak opet prebaci,pa opet ispočetka,pa tiho da se slučajno ne oglasiš...Ajde daj.

I tu su sve neki bebači u igri.Ja imam dijete od 10 godina koje već zna te stvari.I mislim da stvarno nije primjereno da nas vidi ili čuje.
A drugo je opet malo i traži svoje jbg.Ružno sanja,pa vode,pa piškiti po noći...
I sexamo se mi.1-2 put na tjedan.Al da je idealno-nije.
I da želimo bit malo sami,mazit se goli,uzdisat,ma vikat ak nam se viče-želimo.Bez laganja.
Zato ćemo si to i priuštit ove godine.
Pa koliko kosta jedna noc u nekoj sobi? Mozete si to priustiti puno cesce od jednom godisnje

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:32   #350
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Koja buna, pobuna, a ti 1-2 puta tjedno!
Ti ne spadaš u onu skupinu jednom mjesečno, dvaput godišnje pod izlikom djece. Ovo što pišeš je istina. Promjene se dogode, ali seks ne prestaje.
Ni ja više ne mogu izaći kroz prozor gola u kaputu i čizmama i pozvoniti mužu na vrata, ali jbg.... sad smišljamo neke druge tihe igre. Možda je i bolje tako. Postoji periodična raznolikost.
A kao jednom tjedno je... sta? odlicno? Dvaput? Genijalno? Dajte najte me.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:45   #351
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
A kao jednom tjedno je... sta? odlicno? Dvaput? Genijalno? Dajte najte me.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Pa jednom-dvaput tjedno je nešto za šta bi neki na LJES guzicu dali I to oni kojima djeca i posao još uvijek predstavlja misaonu imenicu
"Normalan seks" gdje se možeš cijeli dan gol izležavati, voditi ljubav, doručkovati, voditi ljubav, izlezavati, tusirati zajedno, opet voditi ljubav...sa djecom je poprilično nemoguće, ako nemaš nikoga kod koga ih možeš poslati, a ti možeš koliko želiš
Što je moja frendica koja se prva udala i dobila klinca rekla:"Samo se smijte, tu gdje sam ja vi ćete tek doći "
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:48   #352
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Pa jednom-dvaput tjedno je nešto za šta bi neki na LJES guzicu dali I to oni kojima djeca i posao još uvijek predstavlja misaonu imenicu
"Normalan seks" gdje se možeš cijeli dan gol izležavati, voditi ljubav, doručkovati, voditi ljubav, izlezavati, tusirati zajedno, opet voditi ljubav...sa djecom je poprilično nemoguće, ako nemaš nikoga kod koga ih možeš poslati, a ti možeš koliko želiš
Što je moja frendica koja se prva udala i dobila klinca rekla:"Samo se smijte, tu gdje sam ja vi ćete tek doći "
Vidis... ona je vec tada zeljela da i drugi dijele njenu bol.

Problem je kada roditelji krenu soliti pamet ovima koji ne zele djecu.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:05   #353
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Vidis... ona je vec tada zeljela da i drugi dijele njenu bol.

Problem je kada roditelji krenu soliti pamet ovima koji ne zele djecu.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
A ne, nikako Ona je toliko blesav lik da je fenomenalno.
A kezile smo se na nekoj kavi dok je opisivala njihov seksualni život -ona zaspi sa klincem (već je krenuo u vrtić, a ona počela raditi) probudi se žedna i skuži da njena nježnija polovina spava u dnevnoj. I skuži da bi bilo skroz ok da ga probudi za seks. I tako se on sutradan budi i pijući kavu kaže kako ne može vjerovati kakav živopisan san je imao, bukvalno kao da mu se desilo
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:04   #354
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
A ne, nikako Ona je toliko blesav lik da je fenomenalno.
A kezile smo se na nekoj kavi dok je opisivala njihov seksualni život -ona zaspi sa klincem (već je krenuo u vrtić, a ona počela raditi) probudi se žedna i skuži da njena nježnija polovina spava u dnevnoj. I skuži da bi bilo skroz ok da ga probudi za seks. I tako se on sutradan budi i pijući kavu kaže kako ne može vjerovati kakav živopisan san je imao, bukvalno kao da mu se desilo
Užas
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
A mene živcira taj stav da su djeca pod must have nešto najbolje što se čovjeku dogodilo, jednorozi lete i sve je super....Na kraju krajeva mnoga se i zalome, ne živimo u idealnom svijetu gdje se sva djeca začnu kad ih oba roditelja koji se vole žele i planiraju, mnogi se itekako kaju kad dođu do trudnoće i razmišljaju o abortusu, jbga ako se poklopi biologija eto djeteta, kao da je bitno je li željeno ili nije, to je surova istina.
Dobro rečeno, iskreno.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:13   #355
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Mogu zajebantski upitati sto uopce biti sa nekom koja je neredovita?



Sent from my S7 edge via Tapatalk
Ako nisi zatočen u podrumu, možeš što god hoćeš.

Ti si baš opsjednut time da te partnerica seksualno želi jednako kao ti nju, primjetila bih. Stalno o tome pišeš.
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:23   #356
Teško da netko može znati kako je nekome u braku i s djecom ukoliko sam nije u toj poziciji, a on po načinu pisanja i "briga" koje njega muče nije.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:30   #357
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Pa jednom-dvaput tjedno je nešto za šta bi neki na LJES guzicu dali I to oni kojima djeca i posao još uvijek predstavlja misaonu imenicu
"Normalan seks" gdje se možeš cijeli dan gol izležavati, voditi ljubav, doručkovati, voditi ljubav, izlezavati, tusirati zajedno, opet voditi ljubav...sa djecom je poprilično nemoguće, ako nemaš nikoga kod koga ih možeš poslati, a ti možeš koliko želiš
Što je moja frendica koja se prva udala i dobila klinca rekla:"Samo se smijte, tu gdje sam ja vi ćete tek doći "
Zato, nemojmo imati djecu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:32   #358
Quote:
Klimava kaže: Pogledaj post
Ako nisi zatočen u podrumu, možeš što god hoćeš.

Ti si baš opsjednut time da te partnerica seksualno želi jednako kao ti nju, primjetila bih. Stalno o tome pišeš.
To svi zele.
Meni su partnerice sa slabom zeljom, neprihvatljive partnerice i ne trebam biti uz njih dok me ne zele. Mogu to raditi i bez mene.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:47   #359
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zato, nemojmo imati djecu.
Ne cini li ti se da nismo mrvicu zakasnili
Meni su i dalje moji decki fenomenalni,a sto se seksa tice-meni ne treba cak ni krevet,ako ima zelje
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:55   #360
I sad se pitate zašto ljudi naprave vikse na pol ure od kuće.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.