Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 12:33   #21
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
Sve pohvale L'oreal šamponima ^^ mojoj kosi zbilja pašu
Katastrofa su mi bili Niveini šamponi :/ ko da sam samo s vodom oprala kosu
I meni pašu L'Orealovi, a i ovo za Niveine stoji, bili su mi koma, svi do jednog!!
__________________
O onome o čemu se ne može govoriti, treba šutjeti
shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:20   #22
Quote:
EllaVanSaar kaže: Pogledaj post
Oronazol šampon

jedini medicinski šampon za masnu kosu i protiv peruti (tako piše na netu )

ima li netko iskustva?

kolika je cijena?
cca 90 kuna. odličan protiv peruti, ne znam da li je za masnu kosu. koristi ga moj suprug i to je jedini šampon koji mu pomaže protiv peruti.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 16:32   #23
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
Sve pohvale L'oreal šamponima ^^ mojoj kosi zbilja pašu
Katastrofa su mi bili Niveini šamponi :/ ko da sam samo s vodom oprala kosu
Quote:
shakti kaže: Pogledaj post
I meni pašu L'Orealovi, a i ovo za Niveine stoji, bili su mi koma, svi do jednog!!
a meni baš obrnuto - niveini su mi super (onaj za normalnu kosu i onaj za obojenu, ostale nisam probala koliko se sjećam), a od l'orealovih kao da nisam ni oprala kosu, bude mi masna i bez sjaja
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:45   #24
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Evo ako nekog zanima moje osobno iskustvo i dugogodisnja potraga za dobrim šamponom. Probala sve, ali SVE! Dok nedavno nisam u mülleru na trgu na nekoj donjoj polici ugledala neki čudan šampon u kutiji koji se zove aloedermal. Malo je pricey, oko 56 kn, no uzela sam i never looked back. Prvo je koja 3-4 pranja malo trajalo dok taj šampon nije isprao sve otrove prijašnjih šampona i onda preporod. Dovoljno mi je prati jednom tjedno što je prije bilo nezamislivo i kosa mi izgleda shiny&pretty. Svi me pitaju da li sam to dala kod frizera nešto raditi.
Ovako of the top of the head šampon ima ph5,5, prirodne sastojke..nikakve sulfate, alkohole i whatnot, uspostavlja hidrolipidni sloj kože i td.itd. Pa eto, ako netko ima novaca i volje, ja ga preporučam.
zvuči dobro probat ću
perem kosu svaka 2 dana radi masnog vlasišta pa ovo da ti pereš jednom tjednom mi zvuči kao utopija
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 11:56   #25
Rene Furterer, Moisturizing milk shampoo, izvrsno hidratizira i omekani kosu
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 15:17   #26
Quote:
EllaVanSaar kaže: Pogledaj post
zvuči dobro probat ću
perem kosu svaka 2 dana radi masnog vlasišta pa ovo da ti pereš jednom tjednom mi zvuči kao utopija
Kupila sam danas taj šampon i jedva čekam da ga isprobam, ali protiv peruti
( imam seboreju, koma- masno vlasište, suha, katastrofalno suha i tanka kosa), nadam se da će mi barem smanjiti broj pranja od svakog- svakog drugog dana.
( Inače koristim njihovu pastu za zube- odlična je i njihov aloe vera gel. , namjeravam isprobati i ostale proizvode). Ovaj šampon koji je spominjan je dva u jedan- za pranje kose i tijela.
Eto, javim, nadam se pozitivno iskustvo.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 16:13   #27
Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post
Kupila sam danas taj šampon i jedva čekam da ga isprobam, ali protiv peruti
( imam seboreju, koma- masno vlasište, suha, katastrofalno suha i tanka kosa), nadam se da će mi barem smanjiti broj pranja od svakog- svakog drugog dana.
( Inače koristim njihovu pastu za zube- odlična je i njihov aloe vera gel. , namjeravam isprobati i ostale proizvode). Ovaj šampon koji je spominjan je dva u jedan- za pranje kose i tijela.
Eto, javim, nadam se pozitivno iskustvo.
Ej, da li ti je taj šampon preporučio dermatolog ili...? I ja imam seboreju, samo što mene mnogo više od masne kose muči masna perut koja se noktima struže s glave ko putar a o ispadanju da niti ne pričam, svaki put gomolj dlaka u odvodu (sorry na degutantnosti, ovo su samo žalosne činjenice...)
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 22:13   #28
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Ej, da li ti je taj šampon preporučio dermatolog ili...? I ja imam seboreju, samo što mene mnogo više od masne kose muči masna perut koja se noktima struže s glave ko putar a o ispadanju da niti ne pričam, svaki put gomolj dlaka u odvodu (sorry na degutantnosti, ovo su samo žalosne činjenice...)
Da činjenice! Žalosna stvarnost. Nikakva degutantnost.
Toliko bih htjela lijepu, gustu, jaku i nadasve zdravu kosu ( zvučim ko reklama) da sam probala jako puno šampona ( i regeneratora). Imam zavidnu kolekciju istih.
Crni šampon Dr. Tempt mi se pokazao najbolji za suzbijanje svraba iako mi ostavlja slamu od kose(ali teško je reči, kod mene jako kratko vrijeme nešto djeluje, ako uopće i djeluje), nije loš niti Rougj tretman koji sam uzela nakon pregleda kamerom (prošlo ljeto mi je pomogao, sada baš i ne). Dermatologe izbjegavam kao i uostalom druge liječnike iako radim u zdravstvu ( ili baš zbog toga), pokušavam si pomoći sama koliko to mogu. Vjerojatno bi mi preporučili kortikosteroide, a to želim izbjeći ako je ikako moguće.
I tako, pošto nada umire posljednja ( tako barem kažu, kod mene svako malo krepucne pa ponovno uskrsne), ovaj šampon je kupljen u nadi da je baš TAJ posljednji i najbolji koji ću upotrijebiti i da ću baš s NJIM riješiti problem- kad bi mi barem smanjio naslage ( kao i ti, isto ih tako stružem, počupala sam i ono malo kosice što nije samo otpalo) i količinu otpalih dlaka.
( povremeno sam off topic, sorry )
I još nešto- primijetila sam da kada se češće farbam, da mi se kosa pogusti i da imam manje problema sa naslagama. Valjda boja osuši vlasište.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 20:31   #29
Guhl sa termalnom vodom još uvijek...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:13   #30
@ella van saar - oronazol ti se svakako isplati probat moja mama stalno vodi borbu s peruti i uvijek se iznova vraća ovom šamponu koji već u jednom pranju rješava problem samo je dosta jak i agresivan i nije za stalnu upotrebu..

@leptirica - već dosta dugo koristim olival od čička i prezadovoljna sam! super šampon, ok cijena (cca 20-25kn, kako gdje), ugodnog mirisa, čak mi se čini da ima efekta (protiv ispadanja), ne masti, ne otežava...
mene zanima jel itko probao olival od avokada i kakvi su dojmovi?

ja sam još uvijek u potrazi za idealnim šamponom jer mi se i vlasište stalno mijenja...sad sam u fazi kad mi se kosa brzo masti i moram ju prati svaka 2-3 dana, vlasište je dosta osjetljivo, ponekad svrbi i onda nastaje perut samo kaj ja ne razlikujem suhu i masnu perutima li netko sličnih problema i što koristite?
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 01:40   #31
Plavusa i Tina, meni pomaze feniranje i pjena i lak... kosa mi puno ljepse izgleda nego kad ju kao ""ne mucim" i ostavim da se sama posuši, a vlasište (isto seboreicno) mi se ne masti 3 dana.
Muzu (koji ima jos gadnije probleme od mojih) je dermatolog rekao da OBAVEZNO susi kosu fenom, jer da su obicno uzrok seboreji neke gljivice koje prirodno zive na koži glave, al kod nekih se ljudi vole namnožit... fen ih ubija, vlaga im godi.
On čak misli da bi fenovi s ionima mogli pomoći u tu svrhu ubijanja gljivica, al ubi me ak sam zapamtila zašto

I da, ja svoju seboreju nakon valjda desetgodisnjeg truda - ignoriram. Ponašam se kao da ju nemam, ne česem se iako me svrbi.
Nikad neću imati dugu, gustu kosu kao s reklame (ili kao neke cure ovdje ) Genetika nije na mojoj strani.

Ontopik
Alter ego šampon za crvenkose, dokle god sam crvena - jedan i jedini
Keune šampon za svakodnevno pranje, kad mi je kosa nebojana.
Za plavu kosu još nisam našla svoj HG šampon... Nivea mi je bila dobra, Fructis i L'oreal takotako, Gliss Kur grozan.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 14:58   #32
jel itko probao šampone od Garniera, ona skroz nova linija?? meni izgledaju baš primamljivo al se bojim kupit jer mi Fructis od Garniera previše isušuje kosu i beživotna je nakon njega pa se malčice bojim da i s ovim šamponom ne pogriješim i bacim novce
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:00   #33
I meni izgledaju skroz privlačno, ali nisam još kupovala. Moram prije potrošiti ove što već imam.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:24   #34
Quote:
ljubimica kaže: Pogledaj post
jel itko probao šampone od Garniera, ona skroz nova linija?? meni izgledaju baš primamljivo al se bojim kupit jer mi Fructis od Garniera previše isušuje kosu i beživotna je nakon njega pa se malčice bojim da i s ovim šamponom ne pogriješim i bacim novce
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
I meni izgledaju skroz privlačno, ali nisam još kupovala. Moram prije potrošiti ove što već imam.

Ja koristim onaj od lipe za normalnu i masnu kosu, imam samo riječi hvale Kosa mi je lijepa i meka na dodir. Da ne znam da su ovo Garnierovi šamponi, ne bih to nikad rekla jer totalno odudaraju od onih klasičnih u zelenoj boci koji ni meni nisu odgovarali. Ova nova linija kao da je blaža, nježnija za kosu i tjeme. Meni odgovara
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:26   #35
Što se dogodi treći dan? Jel fino miriši?
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:08   #36
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Što se dogodi treći dan? Jel fino miriši?
Treći dan? Da, jako lijepo miriši (makar meni)
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:25   #37
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Treći dan?
Imam valjda već halucinacije. Bila sam uvjerena da ti je u prvom postu pisalo: Kosa mi je lijepa i meka na dodir dva dana poslije. Sorry. Možda sam istovremeno čitala još neku temu pa sam spojila.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 09:46   #38
Jel tko probao ove Garnierove?
Razmišljam da potegnem u Muller po onaj s avokadom...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 13:57   #39
ma sve vam je to ista stvar, možda stave neki drugi sastojak, promijene pakiranje u nek atraktivne boje i povećaju cijenu...
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:08   #40
Jel ima kod nas kupiti neki anti residue šampon, kao što je recimo Neutrogenin? Čini mi se da sam negjde pročitala da to ima redken ali nemogu više nać .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.