Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Pogledaj rezultate ankete: Koji laptop imate?
Toshiba 150 16.20%
Hewlet-Packard 225 24.30%
Lenovo / IBM 97 10.48%
Fujitsu - Siemens 23 2.48%
Dell 67 7.24%
Acer 159 17.17%
Asus 91 9.83%
MSI 15 1.62%
Gigabyte 1 0.11%
Apple 37 4.00%
Samsung 8 0.86%
BenQ 2 0.22%
Forcebook 6 0.65%
Sony 14 1.51%
Ostali 31 3.35%
Glasovatelji: 926. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 23:04   #261
Porbajte se držati nekih osnovnih smjernica:

1. Naziv lapa, oznaka modela, po mogućnosti link
Asus K556UQ kao na ovom linku
https://www.ekupi.hr/Asus-K556UQ-DM8...o-1113236.aspx

2. Gdje, kako i pošto ste ga kupili i kako je prošla trgovina
Naručio sam ga preko stranice www.notebooksbilliger.de za cca 450 eura, narudžba je prošla bez problema
3. Izgled, konstrukcija, čvrstoća...
Konfiguracija je dobro izbalansirana, memorije i više nego dovoljno, Ekran, solidan,boje su jako dobre, tipkovnica je ugodna za tipkanje. Procesor je Intel core i5 radi brzo, tiho i dobro, negrije se i stvarno mi netreba ništ jače... koristim windows 10 na njemu
Baterija traje jako dugo ali sve ovisi sta radite na njemu
sve u svemu sam jako zadovoljan kupnjom
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 11:10   #262
Talking Moj prijenosnik

Pozdrav,

Lenovo ThinkPad E550 i7 5500U 2.4 Ghz

8GB, 1 TB SATA, Radeon R7 M265 GPU

15.6 inch 16:9, 1920 x 1080 pixel, Innolux N156HGE-EAB, TN-Panel, LED backlight

Kupljen u Austriji prije 2.5 godine, njemacka tipkovnica. Dobio ga kao sluzbeni od firme.

Dosad sam imao jedan HP, kupljen na prvoj godini faxa 2007. i jos radi, i Acer kupljen cca 2012. koji su bili u rangu 4000-4500 kn, a uvijek kupovani radi AutoCAD-a, tak da mi je ovaj bio skok sa magarca na konja

Koristim ga samo u sluzbne svrhe, znaci hrpa mailova, Offica i svakodnevno Cad. Od igrica nista, najzahtjevinje dosad je bio Heroes 3

Moram ga dat otvorit i ocistit ovih dana, nisam primjetio da se grije nesto extra, ali nosim ga i koristim i na gradilištu pa sigurno ima hrpa prašine. Ako sam u uredu onda je spojen jos jedan monitor i radi rade se klasicni inzenjerski poslovi...

Razmisljem ga odmah pojacaju kad je vec otvoren...i kad firma placa.. ... neki SSD i jos RAM-a ako moze...???
rowgocro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:48   #263
Pozdrav,

imam Dell Latitude E5540, i5 4200U, 16 GB RAM, 320 GB 7200 rpm HDD (uskoro SSD dolazi), grafička integrirana, nema se pretjerano što pričati o kvaliteti, vrhunska izrada, najbolji od svih koje sam dosad imao, godina proizvodnje je 2014., kupio sam ga rabljenog prije godinu dana, bio je skoro pa nekorišten, baterija je trajala oko 5 sati, sad je isto tu negdje... Koristim dual boot Windows 10 i Linux Fedora, oba rade perfektno.

Svaki dan radi po 7-8 sati, ventilator se niti ne čuje. Prije njega sam imao :

HP G62 B30-SM (prodan, krepala matična) - često pregrijavanje, vjerovatno najpoznatiji HP-ov model po tome koliko sam čitao
Sony Vaio VPCEB3E4E (prodan zadovoljnom kupcu) - najbolja tipkovnica koju sam imao, island style sa hrapavim tipkama, savršen layout, jako dobro hlađenje, šteta što nije imao jači procesor i kvalitetniju plastiku (savija se pod pritiskom)
HP Probook 6540b (koristi se 3-4 sata dnevno) - odlične performanse, ne sviđa mi se layout tipkovnice, uska je previše po meni, odličan mat ekran, odlična kvaliteta izrade, robustan, star je oko 8 godina i čini se da će još toliko raditi

G62 sam kupio nov i za tu cijenu sam bio zadovoljan, 5 godina je trajao dok nije otišla matična, ali bio je ok. Ostale sam kupio rabljene stare oko 2 godine, nisam nikad imao problema niti sa jednim.

Eto, ne volim Acere, Lenove i takve brendove, jer preferiram kvalitetu izrade iznad performansi, i smatram da je pametnije kupiti rabljeni laptop iz business serije nego novi Acer sa sličnim performansama na papiru, dok je kvaliteta izrade potpuno neusporediva (alergričan sam na sjajne tipkovnice i touchpadove koje sam gledao na Acer/Lenovo laptopima prije par godina, možda se to više ne događa na novim modelima, ali nikad neću saznati jer nikad neću ni kupiti takav laptop, ako i nisam u pravu po vašem mišljenju, ne morate se truditi, zadrt sam po tom pitanju, premium i točka).
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:36   #264
Kupi Lenovo ThinkPad T serije pa pričaj o kvaliteti Lenova, a ne uspoređuj Dell Latitude s Lenovo IdeaPad drlozima. Ima i Dell socijalnu seriju ispod 3k kn.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:35   #265
Ružni su mi stari T, a novijih nema (+ ne sviđa mi se što nema lijeve i desne tipke ispod touchpada, odnosno ima one nevidljive koje su koma po meni), odnosno preskupi su, nisam nikad kupio laptop skuplji od 2000 kn (osim novog HPa), RAM i HDD nadograđujem sam. Ima i Dell socijalne serije, ali se ne pregrijavaju kao HP-ovi niti im tipkovnice sjaje.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:52   #266
Naravno da ima novijih, sad izašao T580. Da su ružni se slažem, kao i touchpad (npr. T540p), a cijenu opravdava kvaliteta, po kojoj su ipak cjenjeniji od Latitudea.

Što se tiče socijalnih serija, svi redom su isto sranje.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:57   #267
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
Naravno da ima novijih, sad izašao T580. Da su ružni se slažem, kao i touchpad (npr. T540p), a cijenu opravdava kvaliteta, po kojoj su ipak cjenjeniji od Latitudea.

Što se tiče socijalnih serija, svi redom su isto sranje.
Ima novijih, ali kad gledam rabljene (jer mi nema smisla dati 5000 kn za laptop ako mogu nabaviti 2 godine star za 2000 i nadograditi ga), onda su npr. T560 debelo skuplji od HP Probooka ili ovog mog Latitudea koji sam platio sa 4 GB RAM 2000 kn (imao sam sreće) i nadogradio za 500 kn na 16 GB.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:25   #268
Pa dobro, ti si sa svojim dosta dobro prošao.

Kažem, ThinkPadi jesu skupi, ali ne bez razloga. Latitude 6xxx serija je usporediva s ThinkPadom T, 5xxx je više kao ThinkPad L. No i dalje su to vrhunski laptopi i puno bolji izbor za te novce nego neko novo smeće. Ljudi vole ipak novo i garanciju, ali 99% takvih business laptopa će nadživjeti nove socijalne laptope, a da ne govorim koliko dobiješ jače i kvalitetnije komponente (tipkovnicu, ekran).
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:56   #269
Svakako kad budem kupovao sljedeći ću pogledati novije Thinkpadove, gledao sam ih i kad sam našao Latitude, ali su bili skuplji i touchpad je takav kakav je, pa sam uzeo Dell. Za business serije garancija je nepotrebna ako je laptop star do 5 godina, samo to većina ljudi ne shvaća, a ovaj HP Probook 6540b koji imam je star 8 godina i jači od (vjerovatno svih) novih laptopa za ispod 3000 kn.

Treba biti strpljiv, ponuda je kod nas inače jako mala, čekao sam par tjedana na Dell i kad je stavljen na oglasnik išao sam isti dan po njega, trenutno na oglasnicima ne vidim niti jedan u tom rangu vrijedan novaca koliko traže, druga stvar ako se kupuje za poklon pa mora biti novi, ali u ostalim slučajevima nema baš nikakvog razloga ako se kupuje poslovni model.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 17:34   #270
Trenutno kod sebe imam ovog malca
https://www.cnet.com/products/acer-a...ne-d250/specs/
Uzela ga polovnog,da mi posluzi dok sam na sezoni,sasvim je ok za nesta dosta staro, brzina mu je isto ok,baterija vrlo slaba al ajde,tipkovnica je fina bar meni, na njemu je sada xp home,dok se ne vratim doma pa cu ponovno dici sustav.
Od igri mi vrti warcraft 3 frozen throne, heroes 3 of might and magic, i konami igre, vjerojatno bi pokrenuo i age of mythology i slicne igre,mislim da je u rangu sa mojim prvim racunalom davno prije,mozda malo bolji....za mane neznam sto reci,mozda sto se nemoze pojacati,ali vjerojatno sada ima novijih mini laptopa, meni je sasvim ok za gledat filmove i tako,slatki crveni

doma me ceka ovaj mali
https://www.acer.com/ac/hr/HR/conten...l/NH.Q1HEX.011


Acer predator 17 g5 793 ,specifikacije su na linku
nisam ga jos vidjela decko ga cuva dok se vratim,kupila ga od frenda za 1000€ ,star je 2 godine mislim
jako je brz,baterija mu je slaba kao kod svih gaming laptopa,i na njemu je w10,od igri mislim da moze sve pokrenut isprobat cu kad dodem doma,koje bi mane bile? hm...imam strah od pregrijavanja jedino, al vidjet cemo kako reagira na cijeli dan igranja,sve u svemu meni se vrlo sviđa...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:20   #271
Evo došlo je vrijeme za novi (rabljeni) laptop business klase, sad imam Dell Latitude E5540, i5 4200u, 16 GB RAM, 120 GB SSD, baterija mi je zadnjih par mjeseci dosta lošija, pa ću ga ostaviti za rezervu (trebam dva) i planiram nabaviti jači.

Gledam na Njuškalo i čudi me da nakon 3 godine i dalje mogu dobiti skoro istu cijenu koliko sam ga i platio rabljenog, sa nadogradnjama bi to bilo oko 2200 kn. Neću ga prodavati, ali kako to da uopće nema novijih laptopa poslovne klase za prodaju? Od toliko firmi u Zagrebu, da baš nitko ne prodaje laptope? Gdje ti laptopi završe? Tražim neki 14-15.6'' laptop, bar 5. generacija i5/i7, full hd (ali nije previše bitno), RAM i HDD mi nije bitan (može i bez tih komponenata), ali nema ništa takvo za oko 2500-3000 kn. Kako to?
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 20:03   #272
Pozdrav,

Asus G771JM-T4102D

https://laptopmedia.com/review/asus-...aming-sibling/

Kupljen 2015 u HGspotu

Dobro izgleda, iako je "gamerski" nije previše napadan dizajn. Super čvrst, poklopac i ekran imaju jako malo fleksa. Mehanizam poklopca i dalje stabilan i čvrst. Laptop je zamjena za stolno računalo tako da ne koristim njegovu tipkovnicu, ali usporediva je po osjećaju sa slim tipkovnicama. Trackpad je precizan, možda malo mali.

17.3" TN LCD
Intel i7 4710 HQ (2.5 GHz/3.5 GHz Turbo) Quad core
16 GB RAM
512 GB Samsung M.2
512 GB Samsung Evo SSD
2 TB Toshiba 2.5" HDD
DVD-RAM optički snimač
Nvidia GeForce GTX860M 4GB
Intel HD Graphics 4600
gigabit LAN, Wifi, Bluetooth, 4xUSB 3.0, mini DisplayPort, HDMI, SD/MMC čitač, Bang&Olufsen ICEpower zvučnici

Na njega su još spojena dva AOC 24" monitora. Koristi se najviše za CAD, 3D, render. Igranja jako malo, većinom Company of heroes, Anno, Cities Skyline. Igre vrti odlično, no u 3D je počelo lagano otezanje na novijim programima. Temperature nisu pretjerane, ventilator i na ful skoro nečujan. O bateriji ne znam jer je u ladici skoro 99% vremena.
arrdes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2019., 20:01   #273
Nadogradnja

Poštovanje
Zamijenio bih procesor na laptopu. Sad imam AMD A12.
Zanima me koji procesor od intela bi bio kompitabilan sa mojom matičnom pločom.
Radi se o Dell Inspiron 15 5565 Motherboard AMD A12-9700P BAL22 LA-D803P N7GMF
Hvala unaprijed
Baltazar80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2019., 20:56   #274
not possible
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.