Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 06:46   #1
Nadogradnja ili ne?

Evo mene Da ne gušim temu o grafičkim karticama. Isprobao sam ps4 PRO i nije me ničim oduševio. Mislim naspram ps4 slim kojega imam. Taj slim sam već dogovorio prodaju i ta lova ide za neke druge hitne stvari. E, sad žena je nakon "ugodnog" razgovora odlučila uzeti pretplatu za mob i taj ps4 pro kojega ću odmah prodati. Stavit ću sliku koje komponente sada imam. Razmišljao sam o kupnji 1060 6gb, ali me kolega Phantomas naveo na razmišljanje da možda tu lovu uložim u ryzen procesor i 1050 ti. Zanima me koliko bih uz ovo što imam morao odvojiti za tako nešto? G4560 i matična su stari ako se ne varam manje od 6 mj i imaju garancije. 2x 8gb 2400 ostavljam. Napajanje je čini mi se hexa+ 500 fsp. Igranje pes najviše, a onda igram npr. ghost recon novi, ghost woriors sniper 3. Volio bih taj novi cod barem na 1280/720. Imam i xbox 360 i brdo igri tako da je u biti bitno da pes 18 leti, a i fifa da se dobro drži Danas idem potpisati za ps4 pro i neću ga ni otvarati. Sad, pitam da li se isplati prodati ovu matičnu i g4560 i uz 2400 kn koliko bi još morao dodati za ryzen plus 1050 ti ili sam vam već dosadio i najbolje da kupim 1060 6gb i to je to
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:09   #2
Za gejming je najbitnija grafička, pa onda procesor.

G4560 je super procesor koji čak i uz 1060 6gb ima mali bottleneck i to samo u nekim igrama. 1060 6gb je dovoljna za sve igre na visokim postavkama i full hd rezoluciji.

Imaš sve praktički novo i samo ćeš izgubit novac na prodaji. Ryzen jest dobar ali bi dobio lijepo "ubrzanje" trebaš ići na najmanje R5 1400 koji je oko ~1300kn i dat najmanje ~600kn na matičnu. A opet ako ćeš kupovati R5 1400 možeš uzeti polovan i5 za tvoj socket za jedno 900-1000kn i imat praktički iste performanse.

U prijevodu - ja bih na tvom mjestu kupio 1060 6gb još jučer, a za koji mjesec/godinu bih kupio polovni i7 za pristojnu cifru (izašla je nova Intelova serija procesora pa će ovoj tvojoj trenutnoj padati cijena - barem polovnih).
Mjenjanje platforme nema smisla jer je skup sport a performanse su sve tu negdje te nadograđivanjem svoje možeš jeftinije proći, a i sve ti je takoreći novo.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:39   #3
Onda je sve jasno.Nije mi baš ni draga pomisao da sve opet moram mjenjati, ali ipak ste puno svi ovdje pametniji od mene pa bolje da pitam nego da kasnije razbijam glavu Samo mi još predložite koju 1060 6gb i to je to. Bolje da je odmah uzmem pa ima vremena za i7, a kasnije mogu i matičnu i ryzen uzeti ako naleti neka prilika. Imam već kupca i za slim i za pro tako da će me ta 1060 ispasti 75 kn mjesečno što mi paše. Hvala
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:01   #4
https://www.adm.hr/product.asp?produ...&code=62708ADM
gogoklepci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:28   #5
Hvala Vidim ova je skuplja, ali paše zbog 3 god garancije.
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:55   #6
Ajoj pa ovo je skupo ko đavo, ja sam neki dan ubo ovu:

https://www.svijet-medija.hr/art/gra...m_medium=click

Ima 5 godina garancije kad je registriraš preko weba. Blower hladnjaci nisu nešto popularni jer znaju bit bučni i neefikasni, ali u ovom slučaju grafička nije neki potrošač pa je sasvim ok...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.