Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 22:43   #1
Pokusaj provale na gmail

Znači, danas mi dolazi poruka na gmail o pokušaju provale na adresu, iz faking Atlante. Jel to moguće? Niti znam ikog tamo, niti sam ikada tamo bila.
Postoji li mogucnost da se radi o pogreski?
__________________
We built this city on rock n roll.
Julia Chang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:31   #2
Meni prije nekoliko tjedana došla poruka da mi se netko iza Pittburgha pokušao ulogirati na google račun.
ZliDječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:31   #3
Zato ljudi uklučitr 2 stupanj zaštite, da dobite sms kod radi potvrde ulogiranja i sigurniji ste. A pass nesmije biti isti drugdje. Recimo ako imate račun na nekom forumu, nemojte isti pass koristit za gmail jer admin foruma vidi vaše passove. On moze isprobat dali može isti na gmail. To sto se ulogirao iz pitsburga nemora značit da je tamo. Postoje vpn servisi koji skrivaju pravu lokaciju i pokazuju da ste recimo u rusiji

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:20   #4
Quote:
Julia Chang kaže: Pogledaj post
Znači, danas mi dolazi poruka na gmail o pokušaju provale na adresu, iz faking Atlante. Jel to moguće? Niti znam ikog tamo, niti sam ikada tamo bila.
Postoji li mogucnost da se radi o pogreski?
Postoji mogućnost pogreške.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:38   #5
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Zato ljudi uklučitr 2 stupanj zaštite, da dobite sms kod radi potvrde ulogiranja i sigurniji ste. A pass nesmije biti isti drugdje. Recimo ako imate račun na nekom forumu, nemojte isti pass koristit za gmail jer admin foruma vidi vaše passove. On moze isprobat dali može isti na gmail. To sto se ulogirao iz pitsburga nemora značit da je tamo. Postoje vpn servisi koji skrivaju pravu lokaciju i pokazuju da ste recimo u rusiji

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Ozbiljno ljudi vide našu password kad se negdje registriramo? Očajno, meni su do prije koji mjesec svugdje bile iste šifre
Ne preporučam dvostruku provjeru, imao sam n slučajeva problema s tim kodom. Ili ne stigne, ili kasni, ili mi baš tada zašteka mobitel itd. Meni je ova fora da odmah javi pokušaj prijave skroz okej!

(Pitanje je kako bi to bilo da je čovjek iz Zagreba i bi li što javio, no eto, imam više negativnih iskustva nego pozitivnih s tim SMS-om)
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:03   #6
Jednom poznaniku su tako upali u paypal, imao je svugdje istu šifru.
Oni vide šifru jer je to njihova stranica, stranica je napravljena tako da nije problem pogledati.

U vezi drugog stupnja zaštite, ja ne koristim često. Recimo na mobu ili na kompu. Na kompu je jednom unešeno i zapamčeno kao glavno računalo a na mobu isto tako.



Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.