Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 15:50   #81
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Pa trenutno baš i ne možeš reći da je Intel > AMD jer ih AMD trenutno šiša s Ryzenima. Intel je zadnjih 6 godina sjedio na guzici i sad nemaju što ponuditi, a da se njih pita još bi reciklirali i3/i5/i7 procesore idućih 10 godina po istim cijenama da mogu.

Nema tu mjesta za fanboyizam, gleda se što je bolje i isplatljivije za tvoj džep, a u ovom trenu za kućnog usera i za ovu situaciju to je bio Ryzen.

Ovo o kurenju Intela na 100 stupnjeva što pričaš su gluposti i nemaju veze s vezom... Problemi i s jedne i s druge strane postoje i uvijek će postojati i ne možeš reći da je Intel imun na probleme, evo prvo što mi pada na pamet je P67/H67 serija čipseta di su imali grešku i masovno mjenjali ljudima i izdavali nove B3 revizije.
Vidli bumo kaj ce Intel dalje smislit. Do sada im se nije zurilo jer su imali jako dobre procesore, unatoc tome kaj su stancanje jedno te istih serija.

Nisam ja ni tvrdio da je Ryzen los(iji), vec iz perspektive cjelokupne AMD slike.
No na kraju ce svaki novi korisnik si birat po ukusu koji preferira vise, neovisno o trenutnim statistikama na trzistu, stoga ce neki ici na AMD a neki ipak Intel iz vec poznatih razloga.

Na koji nacin bi to bila glupost? Svog starog Celerona sam kurio na 100C pa nis.. U jednu tuku ima veze s vezom upravo iz razloga koji je i naveden. Procesori imaju prisilno gasenje ako dosegnu limit temperature. Kod AMD je taj limit nizi nego kod Intela bar prema onom kaj sam vidio/cuo.
Nisam ni mislio da je Intel imun vec da je puno manje sklon.

Quote:
gogoklepci kaže: Pogledaj post
stoji da je intel bolji ali je amd jeftiniji
Jer je jeftiniji je i vise pristupacniji igracima.


To je to od mene. Ne zelim se uvlacit (po 150ti put) u offtopic.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:27   #82
AMD ti ima temperature offset na većini svojih procesora tako da mjerena temperatura i pripadajući t-limit nisu usporedivi a Intelom.
Inače, jel' to bio 6700K ili 7700K za koji je Intel službeno rekao korisnicima da ga ne overclockaju jer je bilo problema da riknu unutar temperaturne granice ?

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:45   #83
Klik

Naravno da su to sve gluposti i da se može clockati, nego to je bio još jedan dokaz kako je intel izgubljen u vremenu i prostoru u zadnje vrijeme, tj. proživljavaju nekakvu krizu vodstva, decision makinga.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:58   #84
i9 im je jedan od noviteta.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:15   #85
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
i9 im je jedan od noviteta.
i takoder nije cvijece. em je skuplji i od ryzena i od threadrippera...em odredeni tearovi procesora unutar platforme ne podrzavaju neke feature, tipa ne rade svi ram slotovi, sto je u enthusiastic svijetu neprihvatljivo.
dati 300 dolara za plocu i 400 dolara za proc koji nemaju feature je bezveze.
od izlaska 7700K, intel apsolutno masi u svakom pogledu.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:17   #86
i9 se neće proslaviti jer je preskup i prevruć. To dokazuje i inicijalna prodaja. Prvih par dana prodaje odnosno prvog tjedna (ovisno kojeg se dobavljača pita) je navodno prodano više X399 proizvoda nego što je prodano X299 u prvih mjesec dana

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=3616WecsCBM
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:17   #87
Kad X299 nije na stol donio ništa što TR nema, a ako se želi na X299 dizati klokove, nije lako ohladiti te procesore, čime je Threadripper privlačniji jer daje slične ili jače performanse uz manje topline i $€

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:01   #88
Jesmo začetali ovu temu

Nego gdje nam je vlasnica pc-a, kako je muž zadovoljan?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:33   #89
Treba im oko tjedan dana da ga sastave, ali prije tocnog datuma godisnjice (7.10.) ga nece ni dobiti
Poslat cu vam fotku kad sve pospajam...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:57   #90
tjedan dana da ga sastave ili im fali nesto na lageru?
za tjedan dana ga mogu sastaviti da osobno idu na Taiwan po dijelove
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:58   #91
Ja sam iz Osijeka, pa su ga poslali na sastavljanje u Zagreb. Dok ga sastave, dok dodje do mene...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:01   #92
???
poslali na sastavljanje?
Valjda ce ga sastaviti u Zagrebu, tamo im je lager!!!
I da su nesto slali iz Osjeka u ZG (sto nema nikakve logike), nebi trebalo trajati toliko dugo. Ako racunas 2 dana u svakom smjeru, opet ispada da im treba 6 radnih dana da sastave PC (1 sat posla).

Isporuka traje 1, max 2 dana (3 dana za otoke).
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:15   #93
Slozili smo sve na papiru; ono sto sam zapljepila tu na temu, dobila sam racun, platila, receno mi je da se sve slaze u Zagrebu, i da ce kroz tjedan dana biti u Osijeku u poslovnici spremno za mene...
Ak su lagali mene i ja lazem vas...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:21   #94
ne mislim da ti ista lazes nego da bi oni to trebali brze odraditi.


P.S.

sorry, krivo sam procitao, shvatio sam da ga nece dobiti do 7.10. jer do tada nece doci u poslovnicu.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:24   #95
Da, pitali ste sto kaze muz na racunalo, pa sam rekla da ga svakako nece ni dobiti prije tog dana, jer je ovo prvenstveno dar za godisnjicu

Bas me zanima kak ce ovo nadmasiti

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:30   #96
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
Da, pitali ste sto kaze muz na racunalo, pa sam rekla da ga svakako nece ni dobiti prije tog dana, jer je ovo prvenstveno dar za godisnjicu

Bas me zanima kak ce ovo nadmasiti

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Možda ćeš za godišnjicu biti na Sejšelima pa će PC morati pričekati povratak
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:35   #97
Vise sam tip za hladnije krajeve 🤣 ali ajd, ne bih se bunila previse ni na Sejselima 🤣

Samsungov flagship koji je dobio kao poklon za svadbu jos nije nadmasio, tak da bi bila happy i da me odvede u Prag barem, Sejseli su pre velik zalogaj 🤣🤣🤣


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje beze : 25.09.2017. at 12:50.
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:48   #98
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post

sorry, krivo sam procitao, shvatio sam da ga nece dobiti do 7.10. jer do tada nece doci u poslovnicu.
Jure Jure... ne citas bas
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:58   #99
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jure Jure... ne citas bas
jbga, citam na tapatalku dok se krecem okolo, a i nisam bas neke paznje
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:24   #100
Konfa jos nije stigla. Zvala sam links jutros da vidim sto se dogadja... pa sam imala sto cuti. Dakle konfa je pala 3 testa radne memorije... ustimali su je i sada sve radi glatko i jutros su je poslali k meni... bijesna sam ko pas

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.