Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 15:06   #1
Koje drvene bojice?

zanima me koje su najbolje bojice za crtanje, recimo lica, tj. da su mekane i daju se razmazivati i gdje se u zagrebu mogu kupiti. većina preporučuje prismacolor, ali njih nema kod nas
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:34   #2
ako želiš mogućnost miješanja boja zaboravi bilo kakve drvene bojice i kupi suhi pastel.

koliko sam dobila dojam iz ono malo korištenja kod bivšeg koji ih je kupio u Italiji, prismacolor bojice su zapravo suhi pastel u formi olovke.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:43   #3
ok, probat ću tako. inače, kupila sam grafit u olovci progresso (u raznim bojama) i to kombiniram s akvarel olovkama i prilično je ok- prilično se dobro razmazuje. hvala na savjetu
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you

Zadnje uređivanje Ami13 : 11.10.2009. at 21:05.
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:35   #4
drvene bojice

evo par dana tražim po netu koje drvene bojice kupiti.. nije da se bavim nećim profesionalnim ali trebala bih obojiti jednu poveću sliku za na zid, pa ne bi htjela neke bezveze kupiti,a opet ne neke profesionalne i skupe
Wondering_Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:09   #5
Uzmi Faber-Castell bojice..odlicne su i kvalitetne..možeš uzet set il kupit po komadu..mislim da jedna dođe 10 kn...i vrijede
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:38   #6
za bojice ne znam, al faber castell je inace
al koja je stvar, nes kao da ih vise nece bit za kupit kod nas il tak nes zbog neke nove zestoke konkurencije?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:34   #7
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
za bojice ne znam, al faber castell je inace
al koja je stvar, nes kao da ih vise nece bit za kupit kod nas il tak nes zbog neke nove zestoke konkurencije?
A nešto problemi sa uvoznikom tak neš..neznam..al ima ih u gundulicevoj i likumu
a za olovke ja neznam dal brijem..al cini mi se kao da su danas drukcije od prije par godina
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 18:50   #8
Staedtler ima liniju bojica ergosoft, ne znam kakve su, ali uvoze ih i kod nas, pa eto možda je i to jedna od opcija.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 10:27   #9
Jeste li probali bojati sa bojicama Maped ima ih za kupiti u Narodnim novinama, ja sam se oduševila sa njima. Flomasteri su im isto super.
shui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:24   #10
Quote:
shui kaže: Pogledaj post
Jeste li probali bojati sa bojicama Maped ima ih za kupiti u Narodnim novinama, ja sam se oduševila sa njima. Flomasteri su im isto super.
ja sam koristila maped bojice, i odlične su ... isto tako su mi odlične i stabilo bojice- debele,masne... hehehe...
ryohorikawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:38   #11
TOZ-ove Artist Color bojice su me iznenadile kako su dobre. Masne su i ok se miješaju, za razliku od nekih razvikanih marki s kojima mi je bilo baš teško raditi kako sam zamislila.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:18   #12
Quote:
morgana le fay kaže: Pogledaj post
TOZ-ove Artist Color bojice su me iznenadile kako su dobre. Masne su i ok se miješaju, za razliku od nekih razvikanih marki s kojima mi je bilo baš teško raditi kako sam zamislila.
gdje se mogu nabaviti te bojice?
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Uzmi Faber-Castell bojice..odlicne su i kvalitetne..možeš uzet set il kupit po komadu..mislim da jedna dođe 10 kn...i vrijede
imam samo riječi hvale za Faber-Castell bojice, od svih isprobanih - i dalje su uvjerljivo najbolje.
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:53   #13
Našla sam ih u trgovini slikarskim priborom, moglo bi ih se vjerojatno naći po Narodnim novinama i papirnicama/knjižarama pošto svi drže TOZ.
To nisu one kao suhi pastel - ali su masnije od ostalih "običnih" bojica koje sam isprobala. Set od 24 boje je bio oko 60 kn.
http://www.toz-penkala.hr/images/sko...e-bojice-v.jpg
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:41   #14
Quote:
morgana le fay kaže: Pogledaj post
Našla sam ih u trgovini slikarskim priborom, moglo bi ih se vjerojatno naći po Narodnim novinama i papirnicama/knjižarama pošto svi drže TOZ.
To nisu one kao suhi pastel - ali su masnije od ostalih "običnih" bojica koje sam isprobala. Set od 24 boje je bio oko 60 kn.
http://www.toz-penkala.hr/images/sko...e-bojice-v.jpg
ako kome pomaže- ja ih kupila dragom u profilu
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 11:42   #15
Kolko inače dođu Faber Castell bojice u setu? I, di se mogu nać olovke Koh-I-Nooh?

Zadnje uređivanje Rajnglica :) : 20.02.2011. at 12:09.
Rajnglica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:32   #16
U kojem gradu?
U Rijeci ima Koh-i-Noor u Paleta Art (iza RK Korzo).

Ovdje su cijene Faber Castell setova: http://www.proming-hch.hr/hr/katalog...ice_drvene-567 ali to su neke dječje čini mi se jer su prejeftine. Setovi za "napredne" na službenoj stranici su od 20$-30$ za komplet od 12 bojica.
http://creativestudio.fabercastell.c...7B67ECBB5527C5
http://artgraphic.fabercastell.com/p...91ED97C8B951A3
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 09:46   #17
Ima još di osim u Rijeci? Npr, Zagreb?
Vidjela sam za kupit Faber Castell bojice al ne u setu već svaka posebno. Debele su 10kn, a tanke 7kn čini mi se. Mislila sam da mi je isplativije kupit u setu, no skupo je to. Pričekalo bude.
Rajnglica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:21   #18
Quote:
Rajnglica :) kaže: Pogledaj post
Ima još di osim u Rijeci? Npr, Zagreb?
Vidjela sam za kupit Faber Castell bojice al ne u setu već svaka posebno. Debele su 10kn, a tanke 7kn čini mi se. Mislila sam da mi je isplativije kupit u setu, no skupo je to. Pričekalo bude.

http://cgi.ebay.co.uk/FABER-CASTELL-...item33651bd7e4

Probaj na Ebayu, ovaj konkretno ne šalje u hrvatsku ali uvijek mu možeš poslat Pm i pitat.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 20:55   #19
Ima u Mulleru u Zagrebu
I ovih 'dječjih' i onih malo profesionalnijih
I sigurna sam da sam ih vidjela u Librarii
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 00:34   #20
našla sam kod juričeka koh-i-noor gioconda soft pastel- dakle, pastel u olovci, vjerojatno nešto slično kao prismacolor uglavnom, to je to što sam tražila, savršeno stapanje boja
nisu drvene bojice za mene
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.