Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 09:05   #1
Davanje lijekova (maloj) djeci - razni problemi: odbijanje, okus, prevelike tablete, povraćanje...

Nemam vremena sad kopat, a hitno je...
Bebonja od 15 mj ima upalu uha i treba dobit svakih 8 sati zlicicu sirupa.
Sinoc je rezolutno odbio. Ni omiljenim keksom ga nismo uspjeli podmitit.

Jutros sam ga pol sata nagovarala i jedva je nekako otvorio usta. Kad ih je jednom otvorio, islo je jer ima podnosljiv okus na zvakacu.
Ak probamo nasilu, ima antibiotika svuda osim u njegovim ustima

Sad smo poceli i nema vise zajebancije, sljedecu dozu mora popit, a i jos 6 dana najmanje.
Heeeelp!!!! Kako???
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:08   #2
http://www.pedijatrija.ba/Default.aspx?tabid=78
http://www.euroalba.com/index.php?op...=183&Itemid=38
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:10   #3
ovo je možda malo grubo, ali čvrsto ga primi i stisni mu obraze jedan prema drugom da mu se usta otvore uz malkice nagnutu glavu unatrag, to obično upali.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:14   #4
Kako djetetu dati lijek?

Djeca ne vole uzimati lijekove, pa ako je vaša beba mala, bit će poteškoća da mu date kapi ili sirup. Zato umirite bebu u zagrljaju, a zatim ukapajte kapi ili sirup štrcaljkom između obraza i desni. Većoj djeci treba objasniti da je lijek, iako neugodan, koristan. Izbjegavajte silu i lažno uvjeravnje.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:17   #5
Ovo nisam probala, ali mislim da bi upalilo, kažu da treba kupit špricu u ljekarni i lagano uštrcat u usta. Navodno puno manje uspiju ispljunuti nego kada se daje iz žličice ili čašice. Mi smo uglavnom miješali u hranu i to u posebnu posudicu. Pa onda daš jednu žličicu normalne hrane, i jednu iz te posudice sa lijekom. Samo treba biti brz jer jako brzo bebe skuže što je u kojoj posudici.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:20   #6
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Nemam vremena sad kopat, a hitno je...
Bebonja od 15 mj ima upalu uha i treba dobit svakih 8 sati zlicicu sirupa.
Sinoc je rezolutno odbio. Ni omiljenim keksom ga nismo uspjeli podmitit.

Jutros sam ga pol sata nagovarala i jedva je nekako otvorio usta. Kad ih je jednom otvorio, islo je jer ima podnosljiv okus na zvakacu.
Ak probamo nasilu, ima antibiotika svuda osim u njegovim ustima

Sad smo poceli i nema vise zajebancije, sljedecu dozu mora popit, a i jos 6 dana najmanje.
Heeeelp!!!! Kako???
Kod nas su palile pričice da je taj sirup napravila pčelica specijalno za njega (obožava pčelice - Bumbo iz Fifi), da je jako fin, sladak itd. Druga varijanta je bila da je tako rekla doktorica (ona mu je zakon!)i da se tako mora pa onda opet idemo do doktorice kad popije cijeli sirup - to pali samo u slučaju da ti dijete obožava pedijatricu i plače pri odlasku iz ordinacije jer dr. ima hrpu igračaka, kućica, radiona , kuhinju za klince itd.
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:20   #7
Kupi sirup protiv kaslja koji ima u kutiji spricu za doziranje. Puno je prakticnija od obicne sprice a sirup ces iskoristiti prije ili kasnije.
Mozes probati umijesati u jogurt ili puding (puding od cokolade vjerojatno nemre omanut').
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:39   #8
I mi imamo upalu uha i pijemo sirup
Ja na žličicu više i ne pokušavam, jer pola završi svud okolo a ne u ustima.
Ja ti ljepo sirup stavim u špricu (plastičnu imaš ih u apoteci) i po malo joj šprickam u usta.Ne onak ravno u grlo, neg špricni u usta sa strane prema obraščiću.Sve popije.Ispočetka je bilo i plača i bunila se al nakon 3. doze već sama zine.Mislim da ti je sa špricom najjednostavnije i najsigurnije da bu sve popio
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:05   #9
Ja sam se kilavila sa onom "šupljom" dudom sa dozatorom za davanje lijekova (uspjevalo je isključivo na iznenađenje) sve dok nije narasla dovoljno da može sama držati nekakvu malu čašicu. Onda sam joj prodala priču kako je to njena posebna mala čaša i onda joj nasipam lijek, sebi u neku manju čašu nasipam vodu ili mlijeko i onda si nas dvije nazdravljamo i kucamo se. I prolazi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:13   #10
I ja sam davala na spricu koju dobijes sa nekim sirupima. Uglavnom nije htjela otvoriti usta, pa sam joj isto stisnula obraze i strcnula unutra. Ali moras malo dublje gurnuti spricu, tada nemoze sve ispljunuti. Nije lijepo, ali sta da radim. Imala je upalu uha i morala je to popiti...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:27   #11
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
Zato umirite bebu u zagrljaju, a zatim ukapajte kapi ili sirup štrcaljkom između obraza i desni. Većoj djeci treba objasniti da je lijek, iako neugodan, koristan. Izbjegavajte silu i lažno uvjeravnje.
Ovako ja radim, ni kap se ne prolije. Nakon navršene 2 godine sam ih mogla uvjeriti da je to za njihovo dobro i da moraju popiti. Nakon što popiju. dam im soka ili vode da isperu neugodan okus.
Zgodno mi je bilo kad su sad nedavno svih troje bili bolesni i stali u red,Ova dva veća popili,a mali (16 mj) vidio kako oni pa i on zinuo i popio. Ali mu bilo ružno pa drugi pun nije htio.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:11   #12
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
I mi imamo upalu uha i pijemo sirup
Ja na žličicu više i ne pokušavam, jer pola završi svud okolo a ne u ustima.
Ja ti ljepo sirup stavim u špricu (plastičnu imaš ih u apoteci) i po malo joj šprickam u usta.Ne onak ravno u grlo, neg špricni u usta sa strane prema obraščiću.Sve popije.Ispočetka je bilo i plača i bunila se al nakon 3. doze već sama zine.Mislim da ti je sa špricom najjednostavnije i najsigurnije da bu sve popio
Slažem se - šprica (ona iz nekih sirupa, bez špice) je najbolja metoda.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:16   #13
mi smo davali antibiotik na špricu. ima u ljekarni za kupiti šprica sa dudom, ali moj ju nije htio. čim je osjetio miris okretao je glavu pa smo davali samo na špricu. čvrsto smo ga primili i dali mu, nema druge
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:20   #14
Quote:
Dado_Dixie kaže: Pogledaj post
Slažem se - šprica (ona iz nekih sirupa, bez špice) je najbolja metoda.
točno, to nam je bila najbolja šprica. dobije se uz sirup Daleron, za ostale ne znam
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:23   #15
Mi smo lani u 3 mjeseca popili 13 antibiotikaispočetka je pljuvala svukuda ,ali sada pijemo bez problema.Mislim da je najbolje sa špricom malo po malo ako nejde sa žličicom .Po noći je najlakše napola spava pa i ne znaju kaj se dešava.Mi ponekad danas kad pijemo kažemo za sirup da je to Cedevita ili slično pa kaže da je onda super.
selectico is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:54   #16
šprica, definitivno, a žličice iz kutija - posebno - su toootalni out!!!!!! kućne još nekako
šprica mala u apoteci košta 23 lipe.
e, i ja janu plešem malo, pa lupkam po bočici, pa cile mile - i zagrljaj, glava malo unazad, i pod obraz - nemre ga ni pljunut, a ni zagrcnut se.
ovo sa stiskanjem obraščića nekad pali, nekad ne..barem smo mi nešto se nadavali antibiotika...
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:54   #17
Mi smo isto najbolje rezulate imali sa špricom, bila mu je zanimljiva pa nije bilo problema.Danas uopće nema problema, obožava sirupe-bilo koji.Neki dan se nasilu nakašljuckao i veli mama ja kašljem daj mi sirup
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:55   #18
Stara moja - šprica je zakon! Imaš kupit u apoteci one od 3 ml i od 5 ml pa vidi koja ti treba.

Treba ga poleći malo stisnuti obraze i onda - bočno unutra uz obraz polako štrcnuti. NE sve odmah jer će ti opet pljunuti!
Nper. ja sam mojoj 3 ml sirupa davala tako da bih joj polako štrcnula u jedno tri puta i onda bi ja i muž pljeskali ko sumanuti: Bravooooo! Bravooo! pa bi ona počela pljeskat i smijat se.

Nas je to naučila sestra u našem DZ kad smo došli nakon što ona prvi put nije nikako htjela popit sirup, pa nam je pokazala in lajv.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:02   #19
Mihael srećom sve hoćepa tako i najružniji sirup....

par puta se opirao jer je htio kutiju al onda moramo na silu..stavila ga sebi na noge i kad se počeo derat ulila mu u usta..
da to nije upalilo onda bi kapaljku upotrjebila (ili špricu)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:08   #20
postoji pripravak echinacea purpurea....ili kolostrum (za ovo neznam točno u kakvim pakiranjima dolazi..)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.