Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2005., 11:24   #21
Quote:
Septembar kaže:

a "cuvanje" je za one jadnice koje imaju problema sa hormonima/krvarenjima/ spustenim matericama,,, i sl
baba ti je jadnica
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:39   #22
mozda je i bila
znas da nisam nis lose mislila, nego ono saucesnicki zalim kad zene imaju problema
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:41   #23
ja bih svakoj zheni koja zheli ostati kuci i ne raditi za vrijeme trudnoce omogucila da to i uchini.


bez obzira na zdravstveno stanje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:51   #24
Quote:
Septembar kaže:
frka od cega?
samo mucnina? velis da si tek u 7-om tjednu
otidji kod ginica po tablete protiv mucnina
dalje- vecina mucnina prestaje oko 12-tog tjedna
Tablete bas i nisu najbolje rjesenje.
Probaj jesti male obroke i ravnomjerno, navodno pomaze da pojedes nesto sitno (kreker recimo) prije nego sto ustanes, ili casa tople Cole (meni bljak, al cula da je i to pomoglo) .. Univerzalan lijek su i mentol bomboni.. Bez zajebancije Neki dan sam procitala da je jedna zenska nakon poroda pospremala stan i nasla bar kilu tih bombona svuda po stanu jer se bojala da ce joj skucajno ponestat

Sretno
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:52   #25
Quote:
Septembar kaže:
frka od cega?
samo mucnina? velis da si tek u 7-om tjednu
otidji kod ginica po tablete protiv mucnina
dalje- vecina mucnina prestaje oko 12-tog tjedna
misljenja sam da aktivan zivot samo pridonosi boljitku trudnice i djeteta

trudnoca NIJE bolest!!!

pregrmi par sedmica sa recimo smanjenim radnim vremenom i bok

Septembar, da budeš u toku - evo ti copy-paste mog topica od prije 2 dana

Zadnja dva tjedna mi je užasno zlo cijeli dan, imam feeling stalno da ću povraćati ,jednom dnevno to i napravim.

Gadi mi se SVA moguća hrana, ujutro nema šanse da se natjeram da nekaj pojedem, za ručak jedva utrpam u sebe 50% onoga koliko inače pojedem, naravno, nakon toga slijedi bljaaa .
Jedino mogu nekaj papat navečer, kako koji dan zapravo.

Osjećam se kao da me pregazio vlak, radim 30% posla u odnosu na ranije i onda moram 2-3 sata spavat da dođem k sebi. O volji za sve drugo da i ne pričam i sve me užasno, užasno umara...


******

Ja sam također za aktivnost, ne smatram trudnoću bolešću, ali jednostavno dođeš u situaciju kada ti organizam ne funkcionira onako kako bi željela. Nije svaka žena ista, sva sreća da postoje i one kojima je drugo stanje jednako kao i svaki drugi dan. No, ja vidim da se moj organizam mijenja. Primjera radi - vježbala sam redovito do sada, trčala na traci po 2 km svaki dan. Neki dan sam HODALA na traci za trčanje i nakon 15 min odustala radi slabine - jednostavno ne ide, razumiješ?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:55   #26
ja bih te razumjela i da ti nishta nije.


da ti se jednostavno ne da ustajati ujutro, provoditi sate i sate na poslu, vracati se kroz guzhvu, zhivjeti stresno....


ja bih te razumjela. i pustila te na bolovanju.

dapache, savjetovala bih svakoj zheni da ostane kuci i uzhiva u tom prekrasnom razdoblju.


a radoholicharkama poruchila da poso nije tica, nece utec
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 12:34   #27
Annie, par citata o mucninama s jednog drugog foruma:
Quote:
Druga stvar koja je instant-lijek je miris kore svježeg limuna - ako malo izgnječim u ruci polovicu (naravno, iscijeđenog) limuna i malo to mirišem, mučnina nestaje. Sinoć sam 2 sata prije spavanja držala nos nabijen u izdubljenu polovicu limuna
Vjerujem da isti efekt postižete mirisanjem kvalitetnih eteričnih ulja svježeg mirisa koja nakapate na maramicu (limun, grejp, eukaliptus... eksperimentirajte...meni ta 3 najviše pašu).

I da, za mene također vrijedi i to da jedem male, male obroke i to isključivo ono što mi se jede - odustala sam od forsiranja "zdrave" hrane od koje umirem od mučnine, čak i ako mi je ta ista hrana jučer jako prijala...
pitnje:
Quote:
Jesam li ja to na forumu davno procitala da postoji neka akupresurna tocka za trenutno otklanjanje mucnina?????
odgovor:
Quote:
Akupresurna tocka je ako se dobro sjecam na unutarnjoj strani podlaktice, nekih dva prsta od korijena dlana. Meni je strasno pomagala u drugoj trudnoci.
TEKSTOVI:
prvi i drugi (ovaj je o zgaravici.. zlu ne trebalo )
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 12:41   #28
Hvala
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:05   #29
Slažem se s magic u potpunosti

Uostalom, trudnoća svake žene je posebna priča i mislim da nitko nema pravo komentirati to što neka žena želi biti na bolovanju za vrijeme trudnoće - svaka žena sama najbolje zna kako se osjeća, i svaka žena najbolje zna kakva joj je situacija na poslu i kako se s tim može nositi.

Ako netko želi biti aktivan za vrijeme trudnoće - super. MENI osobno se, recimo, ponekad čini da ima žena koje pretjeruju sa aktivnšću za vrijeme trudnoće, ali im to nikada ne bih predbacivala.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:37   #30
Quote:
magic kaže:
ja bih te razumjela i da ti nishta nije.


da ti se jednostavno ne da ustajati ujutro, provoditi sate i sate na poslu, vracati se kroz guzhvu, zhivjeti stresno....


ja bih te razumjela. i pustila te na bolovanju.

dapache, savjetovala bih svakoj zheni da ostane kuci i uzhiva u tom prekrasnom razdoblju.


a radoholicharkama poruchila da poso nije tica, nece utec

zacudjujes me
nisi li ti prva protiv cendravica sto prave problem niizcega

annie
DA, JESAM VIDILA TVOJ PRVI TOPIC
cak i odgovorila na njega

hoces da ti sad prepricavam kak sam ja i neke moje poznanice prepovracale i premucile se jedan dio trudnoce...

jos uvijek mi se povraca na neke stvari od tada
tako da razumijem totalno kak se osjecas

ali ne mislim da trebas "cuvat" i do poroda biti na bolovanju
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:49   #31
Hebote to samo u hrvata ima da se zbog trudnoce ide na bolovanje.Kuzim kad treba cuvat trudnocu ali ovak samo da bi uzivali kak magic kaze i to racun poreznih obveznika. pitam se koliko zena bi otislo na bolovanje kad ne bi dobile ni kunu od drzave. Ne cu o tome kak sam ja jer je svaka zena drugacija ali vecini je muka pa prezive.Bit ce ti muka i doma a vrjeme ce tiuzasno sporo prolaziti kad ne radis.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:01   #32
Quote:
Rita kaže:
Hebote to samo u hrvata ima da se zbog trudnoce ide na bolovanje.Kuzim kad treba cuvat trudnocu ali ovak samo da bi uzivali kak magic kaze i to racun poreznih obveznika. pitam se koliko zena bi otislo na bolovanje kad ne bi dobile ni kunu od drzave. Ne cu o tome kak sam ja jer je svaka zena drugacija ali vecini je muka pa prezive.Bit ce ti muka i doma a vrjeme ce tiuzasno sporo prolaziti kad ne radis.
ne jebi mala

nije samo u Hrvata nego u svakoj normalnoj zemlji

moja prijateljica je ovdje od prvog dana na chuvanju - fizichki sve u redu ali je jednu bebu vec izgubila zbog stresa na poslu

i shta sad?

moj ginekolog veli (prema mojim nalazima) da kad zatrudnim da cemo sasvim ozbiljno razmotriti tu opciju (zbog mog PTSP-a) bez obzira na fizichko zdravlje

i nek mi niko ne sere da placha za mene

ne radim ja za zrak nego za lovu i sama placham u UI i plachat cu opet kad se vratim na posao

i shta sad? nek uzhiva svaka koja mozhe kad je trudna

nisu zato ni loshije mame ni slabije zhene


:2up:
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:06   #33
ne kontam

zato shto ste vi povrachale i mrcvarile se po poslu sad svaka treba?

jebote ne zove se trudnoca uzalud drugo stanje

nekima odgovara da spavaju do podne, nekima da ne spavaju nikako

neka svaka sebi nadje ritam zhivota koji joj tada odgovara - ne vidim potrebu pretvarati se kao da je trudnocha neshto sitno u zhivotu kad ti se cijelo tijelo i psiha promjene i izigravati neku uberzhenu

imati to dijete zdravo i sa shto manje stresa za dijete i za majku bi trebao biti prvi i osnovni cilj svake zhene koja se odluchi na trudnochu

posao mi u tom trenutku pada na dno ljestvice

ako ce me taj posao dovoditi u situacije u kojima cu biti pod stresom, u fizichkoj i psihichkoj nelagodi - zajebi stvar - ja ostaje kod kuche

plus - moj posao je 90% sjedeci iz kompa - dakl vishe cu se kretati ako sam na bolovanju ( a vjerujem i 90% ostalih zhena koje su na bolovanju)
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:07   #34
MArgarita ,u hrvatskoj cim ostanes trudna te doktor pita hoces na bolovanje,vidis da je i nju pitao a nis joj nije bilo.Sad kad joj nije dobro sad razmislja da ipak ode.O tome ja pricam.Sve ovo kad se treba mirovat je druga prica ili imat neki jaako stresni posao,to se podrazumjeva.Znala sam da ce te sad navalit ko zmije ali ko vas hebe ja sam samo rekla kaj mislim o tome. E,da da tu kazes ameru da mi plati bolovanje bi me u PM poslao.Ak sam htjela djete nek se sama sad snalazim.Ne kazem da je to dobro ali neka sredina bi bila idealna.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:08   #35
Quote:
Rita kaže:
i to racun poreznih obveznika.
gle... na moj se racun poreznog obveznika oglasava deutsche telekom, od njega se placaju kampanje politicarima, od njega se bogate vech bogati...

s gustom svoj doprinos poklanjam Annie ili bilo kojoj drugoj trudnici...

svaka zena koja radi sama si je zaradila i u porez dala te novce (i ne samo te nego mnogo vise) koje ce eventualno kasnije podici kao trudnica koja ne radi...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:09   #36
Quote:
magic kaže:
ja bih te razumjela i da ti nishta nije.


da ti se jednostavno ne da ustajati ujutro, provoditi sate i sate na poslu, vracati se kroz guzhvu, zhivjeti stresno....


ja bih te razumjela. i pustila te na bolovanju.

dapache, savjetovala bih svakoj zheni da ostane kuci i uzhiva u tom prekrasnom razdoblju.


a radoholicharkama poruchila da poso nije tica, nece utec

mene je neki dan posluzila trudna prodavacica, kako sam mogao procijeniti 6 ili 7 mjesec i tako mi je bilo neugodno da me posluzuje, tako mi je bilo zao (vidilo se da joj je tesko stajati) da sam skoro ponudio da odradim njenu smjenu. Tuzno je kad neke trudnice moraju radi financija raditi do pred porod. (dobro moja stara prica radila je i ona, s posla u radjaonu ali ona je imala uredski posao)
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:16   #37
Quote:
Rita kaže:
MArgarita ,u hrvatskoj cim ostanes trudna te doktor pita hoces na bolovanje,vidis da je i nju pitao a nis joj nije bilo.Sad kad joj nije dobro sad razmislja da ipak ode.O tome ja pricam.Sve ovo kad se treba mirovat je druga prica ili imat neki jaako stresni posao,to se podrazumjeva.Znala sam da ce te sad navalit ko zmije ali ko vas hebe ja sam samo rekla kaj mislim o tome. E,da da tu kazes ameru da mi plati bolovanje bi me u PM poslao.Ak sam htjela djete nek se sama sad snalazim.Ne kazem da je to dobro ali neka sredina bi bila idealna.
ne slazehm se

neka je pita - i treba da je pita

treba imati izbor

moj posao nije prestrashan - ali nekima je to shto moraju na silu ustajati u 7-8 ujutro kad ti tijelo trazhi da spavash do podne stres
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:19   #38
Quote:
atlantis kaže:
gle... na moj se racun poreznog obveznika oglasava deutsche telekom, od njega se placaju kampanje politicarima, od njega se bogate vech bogati...

s gustom svoj doprinos poklanjam Annie ili bilo kojoj drugoj trudnici...

svaka zena koja radi sama si je zaradila i u porez dala te novce (i ne samo te nego mnogo vise) koje ce eventualno kasnije podici kao trudnica koja ne radi...


upravo tako

na shto sve moj porez ide a tek Ritin ---fijuuu

jebote Rita shto se ne bunish shto ti porez ide na ubijanje Irachana?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 17:46   #39
Quote:
margarita kaže:


upravo tako

na shto sve moj porez ide a tek Ritin ---fijuuu

jebote Rita shto se ne bunish shto ti porez ide na ubijanje Irachana?
ja ne radim još studiram ...i spadam u one koji bi previše razmišljali da imaju puno sl.vremena!!idem na fax i učim...
isto tako ima žena koje su totalno drugačije od mene i kojima je to opuštanje potrebno.zbilja.trudnoća je vrijeme kad se ženi treba omogućit sve šta joj se može omogućit jer je i samo to šta je trudna dovoljan posao...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:10   #40
vis sad normalno razgovaras,bez prstica i ruznih smajlica.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.