Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2004., 19:25   #1
Seboreja, seboroični dermatitis, perut/prhut

malo infa?

i kako se liječi?

dobio neku kremu od doktorice (1% nečega)?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 21:07   #2
Liječila ja prošle godine.
Dobih od doktorice nekakav losion + Oronazol šampon (valjda se tak zove).
Pomoglo, ali se opet poslije vratilo. Sljedeći put nije pomoglo.
No sad je sve ok. Zašto, ne znam.
Vrlo vjerojatno je i na psihičkoj bazi, pa pripazi sa stresom i inim situacijama.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 13:01   #3
Ipanema-thanks

..jel znaš možda linkove na stranice koje se bave time?

i kako to da mi je nekada tu a nekada ne?!

o čem to ovisi?

bih kod doktorice i kaže da čak i o vremenu ovisi?!?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 13:50   #4
Quote:
lakisaki kaže:
Ipanema-thanks

..jel znaš možda linkove na stranice koje se bave time?

i kako to da mi je nekada tu a nekada ne?!

o čem to ovisi?

bih kod doktorice i kaže da čak i o vremenu ovisi?!?
Evo ti malo sa neta:
"Piše: dr. med. Mirjana Tudorić, specijalista dermatovenerolog, Privatna dermatovenerološka ordinacija, I. B. Mažuranić 19, Zagreb, tel. 01/ 379 05 62

U mladih koji su naslijedili "seboroični" tip kože povećana aktivnost androgena će uvijek rezultirati pojavom seboreje,
seboroičnog dermatitisa i akni.

Što su to seboreja i seboroični dermatitis
Seboreja prvenstveno označava masnu kožu s brojnim proširenim porama i sklonost mašćenju kose s pojavom prhuti. Iako se seboreja može javiti već u dojenačkoj dobi radi prenesenih majčinih hormona, ipak je karakteristično da se prvi puta
javlja tijekom puberteta ili predpuberteta, a periodično se može vraćati čitav život. Najčešće se manifestira perutanjem u vlasištu već 2-3 dana nakon pranja kose, a rjeđe i crvenim, ljuskavim žarištima na rubu čela i vlasišta ili iza uha. Kod najtežih slučajeva može biti zahvaćeno i čitavo vlasište.
Na licu se pojavljuje kao nelagodno peckanje i crvenjenje kože oko nosa s kasnijim sitnim ljuštenjem. Pojava crvenih upaljenih žarišta na koži zove se seboroični dermatitis. Može se pojaviti u obrvama, na bradi, a u težim slučajevima može zahvatiti i veće dijelove svih seboroičnih područja koje smo ranije naveli, što u pubertetu ipak nije prečest slučaj. Promjene se mogu povući same od sebe, a ponekad je potrebno liječenje. Bolest se gotovo uvijek vraća te je važna pravilna njega kože bez pretjeranog isušivanja masnih područja, čemu su mladi u pubertetu vrlo skloni."


Nisam bas puno nasla na netu, probaj upisati na google pa ces vidjeti.
A sto se tice o cemu ovisi, ima previse faktora. I sto je najgore, mala je vjerojatnost da ces se toga rijesiti u potpunosti, nazalost.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 14:03   #5
ja se s tim 'cudom' relativno uspjesno borim godinama, odnosno uspjevam ga drzati pod kontrolom. moj problem bilo je lice i vlasiste... iako su u 'definiciji' obicno spominju: lice, vlasiste, laktovi i koljena.

kod mene se problemi javljaju s vremena na vrijeme - ne mogu ih povezati ni s cim.

ono sto lijecnici obicno daju su oronazol sampon i oronazol krema.

osim toga ja koristim blage sampone koji nabavljam u apoteci, a koje sam otkrila sama; sto znaci da morate pokupovati vise-manje sve one skupe sampone koje tamo imaju, a koji su pogodni za takvo vlasiste. meni odgovaraju samo dva, svi ostali su mi 'prejaki': dercos za takvo vlasiste i dr. theiss (valjda se tako pise) sampon od nocurka.
eucerin, t-gel, i jos neki su mi 'prejaki'.

za lice mi je nekad odgovarala vichy-jeva 'adaptive' krema, a onda je ona mojoj kozi 'dosadila'. i ponovno sam vlastitim istrazivanjem otkrila collistarovu liniju za mjesovitu kozu i s njom sasvim dobro funkcioniram vec godinama.
kod vecih problema s licem (kojih nisam imala godinama) pomaze ispiranje lica cajem od lista bijelog sljeza.

uglavnom - ja ne smijem koristiti ni jedan obican sampon ili gel za tusiranje ili kremu za lice. ovo s gelovima za tusiranje je ispalo jako dobro - otkrila sam da najmanje problema imam ako koristim one suhe 'starinske' sapune i iako ni njih nije uvijek bas jednostavno nabaviti bas uzivam u njima, bas dobro mirisu

uglavnom, ocito se problem s tom 'seborejom' ne moze do kraja odstraniti, ali se sve moze jako dobro drzati pod kontrolom
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:03   #6
Pozdrav. Jedna vrlo dobitna kombinacija. Maćuhica - smilje - čičak čaj iznutra. Isto izvana.

Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
ja se s tim 'cudom' relativno uspjesno borim godinama, odnosno uspjevam ga drzati pod kontrolom. moj problem bilo je lice i vlasiste... iako su u 'definiciji' obicno spominju: lice, vlasiste, laktovi i koljena.

kod mene se problemi javljaju s vremena na vrijeme - ne mogu ih povezati ni s cim.

ono sto lijecnici obicno daju su oronazol sampon i oronazol krema.

osim toga ja koristim blage sampone koji nabavljam u apoteci, a koje sam otkrila sama; sto znaci da morate pokupovati vise-manje sve one skupe sampone koje tamo imaju, a koji su pogodni za takvo vlasiste. meni odgovaraju samo dva, svi ostali su mi 'prejaki': dercos za takvo vlasiste i dr. theiss (valjda se tako pise) sampon od nocurka.
eucerin, t-gel, i jos neki su mi 'prejaki'.

za lice mi je nekad odgovarala vichy-jeva 'adaptive' krema, a onda je ona mojoj kozi 'dosadila'. i ponovno sam vlastitim istrazivanjem otkrila collistarovu liniju za mjesovitu kozu i s njom sasvim dobro funkcioniram vec godinama.
kod vecih problema s licem (kojih nisam imala godinama) pomaze ispiranje lica cajem od lista bijelog sljeza.

uglavnom - ja ne smijem koristiti ni jedan obican sampon ili gel za tusiranje ili kremu za lice. ovo s gelovima za tusiranje je ispalo jako dobro - otkrila sam da najmanje problema imam ako koristim one suhe 'starinske' sapune i iako ni njih nije uvijek bas jednostavno nabaviti bas uzivam u njima, bas dobro mirisu

uglavnom, ocito se problem s tom 'seborejom' ne moze do kraja odstraniti, ali se sve moze jako dobro drzati pod kontrolom
Bertogna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 16:40   #7
reci mi pliz, draga Ipanema (i ostatak ekipe) kako se najbolje prikriju crvenilo i ono ljuštenje kod seboreje?

ja koristim neki pan-stick (kojim inače prikrivam prišteve) ali to se ipak vidi?!

jel ima nešto neprimjetnije?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 16:45   #8
Quote:
lakisaki kaže:

ja koristim neki pan-stick (kojim inače prikrivam prišteve) ali to se ipak vidi?!
Dragi lakisaki, što je pan-stick?
Ima li nešto neprimjetnije?
Misliš, ima li nešto da tvoje crvenilo bude neprimjetnije?
A kaj ti se ljušti? Glava, obrve, lice...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 16:54   #9
Quote:
Ipanema kaže:
Dragi lakisaki, što je pan-stick?
Ima li nešto neprimjetnije?
Misliš, ima li nešto da tvoje crvenilo bude neprimjetnije?
A kaj ti se ljušti? Glava, obrve, lice...
pan stick ti je sranje šta žene stavljaju (sad vidiš i tipovi ) da zatamni crvenkasta, neugodna mjesta na licu (od prišteva, ovog, onog)

lice (dio, ne veliki dio)

a hoću to prikriti-uklopiti taj dio u sastav ostalih dijelova lica tak da se ne izdvaja, da ne odskače.jel ima takvo što?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 16:58   #10
Najbolje rezultate sam postizala sa biljnim čajevima koje sam kupovala u biljnoj apoteci Ljekovita biljka, čajevi nisu baš "njam" ali sam nakon 2-3 tjedna kure bila bez ikakvih fleka i perutanja. Kada je crvenilo znalo biti najjače onda mi je koža podnosila samo Belobazu (kupuje se u apotekama, zapravo je nekakav temelj za kreme).

Pokrivanje stickovima mi nikada nije dobro uspjevalo.

Za perutanje vlasišta trenutno mi najbolje odgovara Vichy-ev šampon za masnu perut, jeftiniji je od Oronazola (i to sam koristila), ima malo miris po sumporu, ali sam njime jako zadovoljna.
Snowwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:52   #11
Quote:
Snowwhite kaže: Pogledaj post
Najbolje rezultate sam postizala sa biljnim čajevima koje sam kupovala u biljnoj apoteci Ljekovita biljka, čajevi nisu baš "njam" ali sam nakon 2-3 tjedna kure bila bez ikakvih fleka i perutanja. Kada je crvenilo znalo biti najjače onda mi je koža podnosila samo Belobazu (kupuje se u apotekama, zapravo je nekakav temelj za kreme).

Pokrivanje stickovima mi nikada nije dobro uspjevalo.

Za perutanje vlasišta trenutno mi najbolje odgovara Vichy-ev šampon za masnu perut, jeftiniji je od Oronazola (i to sam koristila), ima malo miris po sumporu, ali sam njime jako zadovoljna.

hej a kak se zovu ti čajevi jel znaš?
ivoniČ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 11:36   #12
Svi kojima smeta vrućina i onima koji općenito dobiju "prištiće" u toplom prostoru ili nakon što se uznoje ili nakon konzumacije vrućeg jela mogu reći da najvjerojatnije imaju i bakterijsku infekciju uz seboreju.
Eto, ja sam to otkrio nakon pola godine patnje. Sad lijepo imam i ožiljke. To su mi potvrdili i na Šalati gdje su mi rekli kako seboreja nikada ne dolazi sama već su tu i bakterije. Svatkome tko se prepoznaje u ovome ne bi preporučio konzumaciju proizvoda koji poboljšavaju ili povećavaju broj bakterija u tijelu.

Pozdrav
artur1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:46   #13
Moj Slučaj;

Imao sam seborično lice i to na mjestima gdje su brkovi,sa strane nosa, između očiju i obrve te na zaliscima kose...

uglavnom, borba godinama s kremama,šamponima,tabletama, dokotorima i čega sve ne, ali pukom slučajnošću nađem spas...

svako jutro prije posla je sljedilo mazanje i tretiranje tog crvenila, i to me izluđivala ali jednog dana, kad mi je lice taj dan bilo još i okej, dođe u firmu jedan gospodin i primjetivši lagano crvenilo pokraj nosa upita me jel imam problema?

kažam da, a on uzme papir i napiše Prunax losion i kaže malo je skuplji ali je mene nakon 25g svega i svačeg spasio...

ja 10 dana zaboravim na tipa, onda mi lice totalno se oljušti i ja u apoteku po losion(140kn) i nanesem ga po uputstvima...
sutradan mi lice katastrofa-ja popizdio,majku,oca ali nakon 2.3 dana osjetim da se koža smirila i poboljšanje i evo 2 godine lice mi kao novo...

s vremena na vrijeme.2,3 puta g. kupim bočicu i katkad nanesem, inače tjednima nema potrebe...
lice ima zdravu boju a ne crvenu ka indijanac ka prije..

nije nikakva reklama al preporučujem toplo,

i bog blagosovio onog tipa šta mi je kazao za njega
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:11   #14
je li taj prunaks kortikosteroid?
moripop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:32   #15
Question

Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Moj Slučaj;

Imao sam seborično lice i to na mjestima gdje su brkovi,sa strane nosa, između očiju i obrve te na zaliscima kose...

uglavnom, borba godinama s kremama,šamponima,tabletama, dokotorima i čega sve ne, ali pukom slučajnošću nađem spas...

svako jutro prije posla je sljedilo mazanje i tretiranje tog crvenila, i to me izluđivala ali jednog dana, kad mi je lice taj dan bilo još i okej, dođe u firmu jedan gospodin i primjetivši lagano crvenilo pokraj nosa upita me jel imam problema?

kažam da, a on uzme papir i napiše Prunax losion i kaže malo je skuplji ali je mene nakon 25g svega i svačeg spasio...

ja 10 dana zaboravim na tipa, onda mi lice totalno se oljušti i ja u apoteku po losion(140kn) i nanesem ga po uputstvima...
sutradan mi lice katastrofa-ja popizdio,majku,oca ali nakon 2.3 dana osjetim da se koža smirila i poboljšanje i evo 2 godine lice mi kao novo...

s vremena na vrijeme.2,3 puta g. kupim bočicu i katkad nanesem, inače tjednima nema potrebe...
lice ima zdravu boju a ne crvenu ka indijanac ka prije..

nije nikakva reklama al preporučujem toplo,

i bog blagosovio onog tipa šta mi je kazao za njega
e sad zanimalo bi me kolika je cijena Prunaksa dali ga se moze nabaviti RH ,. nacin lijecenja i sitniji detalji oko tog produkta .dali je štetan za organizam
velikabriga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 17:00   #16
Quote:
lakisaki kaže:
pan stick ti je sranje šta žene stavljaju (sad vidiš i tipovi ) da zatamni crvenkasta, neugodna mjesta na licu (od prišteva, ovog, onog)

mi to zovemo korektor, i to nije sranje već meni osobno, a i velikoj većini žena najvažnija stvar među šminkom

lice (dio, ne veliki dio)

a hoću to prikriti-uklopiti taj dio u sastav ostalih dijelova lica tak da se ne izdvaja, da ne odskače.jel ima takvo što?
Ne znam, sorry.
Žišku, da si žensko, stavljao bi puder na lice, ali ovako...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:49   #17
Quote:
Snowwhite kaže:
Najbolje rezultate sam postizala sa biljnim čajevima koje sam kupovala u biljnoj apoteci Ljekovita biljka, čajevi nisu baš "njam" ali sam nakon 2-3 tjedna kure bila bez ikakvih fleka i perutanja.
ja sam caj koristila samo za ispiranje lica - vanjsko

od kojih biljaka su ti koje bi tebalo popiti?
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:37   #18
Quote:
valnea kaže:
ja sam caj koristila samo za ispiranje lica - vanjsko

od kojih biljaka su ti koje bi tebalo popiti?
U toj biljnoj apoteci sam kupovala gotove cajne mjesavine. Ne sjecam se vise koje su sve biljke bile unutra. U "kompletu" su bile mjesavina A i B. Pije se jedan dan jedan caj, drugi dan drugi. Ujutro se skuha pola litre caja, pije se 5 puta po 1 dcl. Rezultate sam primjecivala nakon 10-14 dana, nakon 3 tjedna bila sam bez fleka
Snowwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 17:47   #19
Quote:
Snowwhite kaže: Pogledaj post
U toj biljnoj apoteci sam kupovala gotove cajne mjesavine. Ne sjecam se vise koje su sve biljke bile unutra. U "kompletu" su bile mjesavina A i B. Pije se jedan dan jedan caj, drugi dan drugi. Ujutro se skuha pola litre caja, pije se 5 puta po 1 dcl. Rezultate sam primjecivala nakon 10-14 dana, nakon 3 tjedna bila sam bez fleka
Tako treba. ja sam svoju seboreju riješio ayurvedskim biljkama. nema je već 4 godine. ubila me
Bertogna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:39   #20
Quote:
Bertogna kaže: Pogledaj post
Tako treba. ja sam svoju seboreju riješio ayurvedskim biljkama. nema je već 4 godine. ubila me
Sa seborejom i seboreicnim dermatitisom imam poteskoca od petnaeste godine.Koristio sam razne sampone i losione za vlasiste te losione i kreme za lice.Trenutno se pomazem crnim samponom dr Temt dva puta na tjedan i termalnom vodom u spreju za lice.Inace mi se je najucinkovitijim sredstvom do sada pokazao Belosalic losion za vlasiste americkog proizvodjaca koji se je nekad mogao dobiti na recept.Inace je bas jako skup,a vise i ne znam moze li se nabaviti u nasim ljekarnama.S njim bih se rjesavao problema seboreje i na dva do tri tjedna.Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.Sjecam se kad sam za vrijeme studija otisao u studentsku polikliniku dermatologinji zbog problema seboreje kako mi je dala vrlo pesimisticnu prognozu da je "moj tip" koze jednostavno takav i kako cu citavi zivot morati voditi borbu s tim problemom.Dr je bila po svoj prilici u pravu no ima sredstava s kojim se to moze uciniti podnosljivim.Narocito si muskarci mogu olaksati problem sisanjem kose na vrlo kratko ili cak brijanjem glave(ovo drugo sebi povremeno priustim i malo se koji osjecaj moze usporediti s tim.Steta sto je ove zime dosta hladno).Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.Zanima me koristi li danas netko Belosalic?
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.