Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2015., 20:32   #1
Pametno - liberalna stranka

Evo vidim da nema teme o ovoj stranci pa da se i njih malo protrese kroz rasprave. Čudno mi je da nisu sa Mostom u koaliciji i bas me zanima mogu li sta napravit u X izbornoj jedinici. Inace izbacili su i program za izbore pa koga zanima:
http://www.pametno.org/?p=2725

http://www.pametno.org/
očalinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:40   #2
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...b1&oe=56D2ECDB
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:43   #3
Uvjerljivo najbolji izborni program. Radikalan. Liberalan. Reformski. Šteta što je tek mjesec dana prije izbora osnovala stranku. Pametno mora zajedno sa Petrovom ići na izbore.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:49   #4
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pametno mora zajedno sa Petrovom ići na izbore.
U suprotnom, moglo bi se reći da im je to bilo vrlo...

glupo
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:07   #5
Pratim ovu ekipu već neko vrijeme i dost mi se sviđaju.
Mislio sam da će do sada već biti na nacionalnoj razini.
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 01:34   #6
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pratim ovu ekipu već neko vrijeme i dost mi se sviđaju.
Mislio sam da će do sada već biti na nacionalnoj razini.
Marijana je izašla na zadnje gradske izbore i ostvarila dosta dobar rezultat pa mi nije jasno ovo preskakanje...
Šta će joj parlamentarni kad još ništa ni u Splitu nije napravila! Samo se može kompromitirat za iduće gradske.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 22:30   #7
Program je jako dobar. I ja ih pratim već dulje vrijeme. Posebno mi je drago ograničenje na dva mandata i drastično rezanje lokalne samouprave na pet regija, što bi svakom racionalnom čovjeku to trebalo biti zdravorazumski.

Apsolutno se slažem da im treba dati priliku. Pogotovo što su to vrlo uspješni ljudi. Nadam se da će naći svoje mjesto pod suncem i na nacionalnoj razini.
__________________
patuljci pojma nemaju
lynda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 01:28   #8
Jesam ja jedini kojem ovaj sad raskol između Petrine, Puljak i Petrova miriše na potencijalno dodavanje "neovisnih" na listu s pravašima, seljacima, penzionerima i zelenima?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 06:22   #9
Petrovu bi bilo jako glupo ići s ovima na izbore, jer ljudi ne znaju birati ni svoje najbliže ljude u stranci a kako će tek izabrati nekoga na nacionalnoj razini.

Nečiji CV se može ulickati, ali stvarni rezultati su nešto sasvim drugo. A izgleda da su čelni ljudi stranke Pametno birali po CV-u bez da su provjerili situaciju na terenu što će im se obiti o glavu, samo da se ne obije svima nama.

Zato se toplo nadam da Petrov neće s ovima u bilo kakvu koaliciju.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:19   #10
Jako dobar program.. Po meni ne jos dovoljno liberalan ali obecava.

Most bi definitivno trebao izaci u koaliciji s Puljak.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:36   #11
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Marijana je izašla na zadnje gradske izbore i ostvarila dosta dobar rezultat pa mi nije jasno ovo preskakanje...
Šta će joj parlamentarni kad još ništa ni u Splitu nije napravila! Samo se može kompromitirat za iduće gradske.
Puljak ne obnaša vlast u Splitu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:19   #12
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Puljak ne obnaša vlast u Splitu.
Pače je ostala bez dvi vijećnice u gradskom vijeću Splita Daše Dragnić i Danire Matošić.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:49   #13
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Puljak ne obnaša vlast u Splitu.
Znan. Pročitaj ponovo
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:26   #14
Meni je isto malo bezveze da ide samostalno na parlamentarne jer se iskreno nadan da ce na iducim lokalnim u Splitu pomest konkurenciju.
očalinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:20   #15
Ne podržavam ideju o 5 regija, i mislim da bi ih trebalo ili ukinuti ili biti 10 i zvat se županije, ali ideja o smanjenju grdova i općina mi se sviđa
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 22:01   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne podržavam ideju o 5 regija, i mislim da bi ih trebalo ili ukinuti ili biti 10 i zvat se županije, ali ideja o smanjenju grdova i općina mi se sviđa
Sve ovisi o provedbi. Ako ostane kako je sad, uz samo smanjenje broja županija i općina, to je čista centralizacija.

Međutim, ako se napravi nova podjela uloga novim regijama i općinama, može se postići decentralizacija onoga što je sad previše centralizirano na razini županija, dok se istovremeno rješava problem projekata koji su danas na razini općina, a često se odgađaju ili čak kompletno padaju u vodu jer su zbog geografskih i financijskih razloga zajednički za 2 - 3 ili čak 4 manje općine.

Regije definitivno ne bi trebale imati ulogu današnjih županija, već bi se novim općinama trebao prepustiti dio te uloge, dok bi regija to sve koordinirala. Vjerojatno su zato i išli na promjenu naziva iz županije u regiju, da se dodatno naglasi da to nije isto tijelo.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:32   #17
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Pače je ostala bez dvi vijećnice u gradskom vijeću Splita Daše Dragnić i Danire Matošić.
Zasto? Sami otisli ili?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:12   #18
Ovakav prijedlog, kakav ja tu vidim, vjerovatno vodi u centralizaciju vlasti i kontra je naćelu subsidiarnosti.

Uzmimo više nego mogući konkretan rezultat ukidanja županija i stvaranja velikih regija- npr. regije Dalmacija. Šta se tu onda dogodi? Funkcije i birokracija se dosadašnjih županija koncentriraju u Splitu. A gube i radna mijesta i funkcije ( koje znaće i demokratsku participaciju lokalnih ljudi) Zadar, Šibenik i Dubrovnik. Jeli to dobro, da se sve današnje funkcije dalmatinskih županija ubuduće upravljaju iz Splita? Ja mislim, da nije. Ako da, onda zašto uopće komplicirati sa regijama. Pa neka sve ide iz centra, iz Zagreba.

A slićna je i prića sa opčinama. Barem u Sloveniji većina onih koji žive u malim općinama, zadovoljnih je sa funkcioniranjem tih poslije 1990 novoustanovljenih općina. Ali oni "pametniji" ljudi iz gradova njih stalno dociraju uz veliku medijsku podržku, kako to za njih ipak nije dobro. Kako se trebaju udružiti. Udružiti na ono, kako je prije bilo. Kako je to zamislio najveći genialac svih vremena Edvard Kardelj. Svaka općina treba navodno imati industriju, pa barem jednu sindikalnu i jednu partijsku čeliju.

Neznam, ali kako mogu onda funkcionirat racionalno Francuzi sa mislim da 10.000 ili neznam koliko općina. Ili Austrijanci sa prosjekom stanovništva u ruralnim općinama od oko 1.500 stanovnika po općini. Slićno u Italiji.

Lokalna samouprava valjda nije samo crta na papiru. Treba biti toliko blizu ljudima, da oni stvarno participiraju u lokalnim odlukama, ako žele. Druga rijeć za to je demokracija. Ne birokracija.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:23   #19
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zasto? Sami otisli ili?
Izvoli http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...vu/819428.aspx a koliko ja znam drugi pasus je poprilično točan.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:59   #20
Jedino je pametno smanjivanje ili spajanje pojedinih općina koje ne daju ništa a sisaju državni proračun npr općine od 100 do 1000 stanovnika.

Smanjijavanje županije je ništa manje nego populistička floskula za zavađanje naroda. Hoće li netko dobiti otkaz ili će svi zaposleni preći u te "regije" .

I usput smanjivanje broj općina i županija nema nikakve veze s decentralizacijom nego upravo obrnuto , to više ide ka centralizaciji .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.