Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 23:50   #1
Dobre kolumne

Jedan od potencijalno dobrih načina informiranja o dnevnopolitičkim zbivanjima su kolumne.
Poanta čitanja kolumni bi bila, osoba je dobro informirana (a prikupljanje relevantnih informacija je zahtjevan posao koji svakako uzima vremena te se svakako ne može po svakoj temi to u detalje raditi); kod opisa neke pojave piše o relevatnim faktorima; piše provjereno; i osoba je objektivna ili to nastoji biti.
I piše o nečemu na što vrijedi obratiti pažnju, bilo kao jednostavna zanimljivost, bilo kao neka oštroumna paralela, bilo kao nešto sa čime se susrećemo, a ne bismo trebali, i slično.


Jedna od najboljih kolumni naših dnevnopolitičkih tema je Dežulovićeva (onima ovdje koji ga ne znaju, to je onaj što je opisao općinu Civljane).

Evo što kaže danas -
http://hr.n1info.com/a142512/Kolumne...ek-Sparou.html
Četnički vojvoda Džek Sparou

Nedavno se vješalo dosta zastava, između ostalog i dosta ustaških
Jedan Švicarac na Viru objesio zastavu
Prijavljen policiji zbog uznemiravanja i četnikovanja
Pojavila se vijest o vješanju četničkih simbola za Oluje
Ipostavilo se da je Hrvat, ne Srbin
Ispostavilo se da se radi o - gusarskoj zastavi.

Linkajte još ponešto što nađete dobro - i obavezno napišite sažetak i zaključak.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 09:20   #2
"Četnici s Kariba: Tajna izgubljenih kostiju".

Izvrstan tekst o jednoj shizofrenoj zemlji.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:34   #3
Iskreno nemam pojma što bi bilo to "dobro" u naslovu teme, a iz konteksta se može to dvojako shvatiti i kao "dobro se informirati", te kao "paše mi politički".

Osobno volim kolumne koje nisu šovinističke, ali takvih nema za naći niti u desnom, niti u gejregionalnom spektru. Zapravo mi više nije ni nužno pronaći ih, više sam zainteresiran doći do bilo kakvog informacijskog servisa koji neće filtrirati vijesti. Ne biti bez filtriranja sadržaja, to znam da je nepostojeće, nego prosto neka dobijem informaciju, ono, da prelistam naslovima i budem makar nazivno siguran kako mi nije promaklo npr. da su ovi u Njemačkoj osuđeni na doživotnu robiju.

Prije sam pratio žešće lijeve, sad pratim žešće desne portale. Te neke "umjerene", "centralne" i ostalo smeće tipa večernji, hitlerov portal i dr. nikad nisam mogao probaviti. Stoga ekipa i Stipe nemojte zamjeriti na privatiziranju, ali zamolio bih da se tema iskoristi i za tu svrhu, pa da se linkaju neki makar nazivno kvalitetni novi servisi (suzdržite se od linkova tipa monitor, index ili direktno... ).

Nego, kolumna... Ni odlična, ni loša, ali zadnja koju sam pročitao:

http://www.maxportal.hr/vladimir-rol...-miro-baresic/

Lik je nadobudan, nije ni blizu pismenosti ludeža, relativno je slično udaljen od centralnog smeća poput njih, ali je kolumna u tom duhu "informirati se".

Nemam pojma laže li lik, jesu li neistine ovo što piše, ali sam uvjeren kako većina gejregije ne može bez beda to objektivno reći ni za njihove perjanice.

Čitati s predostroznošću i to je to, ionako ništa drugo nije moguće dobiti na ovom našem Divljem zapadu žurnalizma.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:58   #4
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Iskreno nemam pojma što bi bilo to "dobro" u naslovu teme, a iz konteksta se može to dvojako shvatiti i kao "dobro se informirati", te kao "paše mi politički".

Osobno volim kolumne koje nisu šovinističke, ali takvih nema za naći niti u desnom, niti u gejregionalnom spektru. Zapravo mi više nije ni nužno pronaći ih, više sam zainteresiran doći do bilo kakvog informacijskog servisa koji neće filtrirati vijesti. Ne biti bez filtriranja sadržaja, to znam da je nepostojeće, nego prosto neka dobijem informaciju, ono, da prelistam naslovima i budem makar nazivno siguran kako mi nije promaklo npr. da su ovi u Njemačkoj osuđeni na doživotnu robiju.

Prije sam pratio žešće lijeve, sad pratim žešće desne portale. Te neke "umjerene", "centralne" i ostalo smeće tipa večernji, hitlerov portal i dr. nikad nisam mogao probaviti. Stoga ekipa i Stipe nemojte zamjeriti na privatiziranju, ali zamolio bih da se tema iskoristi i za tu svrhu, pa da se linkaju neki makar nazivno kvalitetni novi servisi (suzdržite se od linkova tipa monitor, index ili direktno... ).

Nego, kolumna... Ni odlična, ni loša, ali zadnja koju sam pročitao:

http://www.maxportal.hr/vladimir-rol...-miro-baresic/

Lik je nadobudan, nije ni blizu pismenosti ludeža, relativno je slično udaljen od centralnog smeća poput njih, ali je kolumna u tom duhu "informirati se".

Nemam pojma laže li lik, jesu li neistine ovo što piše, ali sam uvjeren kako većina gejregije ne može bez beda to objektivno reći ni za njihove perjanice.

Čitati s predostroznošću i to je to, ionako ništa drugo nije moguće dobiti na ovom našem Divljem zapadu žurnalizma.
Ne mogu vjerovati nepismenom kolumnistu, ma što pisao.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:34   #5
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati nepismenom kolumnistu, ma što pisao.
Ja ne vjerujem Tomiću i Pavičiću, a oni su prema tom nekom kriteriju među najpismenijima koje imamo.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 20:48   #6
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Glupost, ovakve kretenarije isplivavaju u javnost a recimo članak o mojoj susjedi srpkinji koja je tužila valjda pola susjedstva jer joj je netko nešto ukrao proglasio se fašizmom nad srpskom nejači.
Srbi jesu ugroženi ali su ugroženi u svojim glavama, sami od sebe.
Aj prestani srat i lagat!
Koji članak, di ti je link?
Ti ćeš pisati o ugroženosti...

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati nepismenom kolumnistu, ma što pisao.
Ali neki mu očito mogu vjerovati premda NISU mjerači kuruze...

Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem Tomiću i Pavičiću, a oni su prema tom nekom kriteriju među najpismenijima koje imamo.
Ah, podsjetio me na Geringa, kad je izjavio da se hvata za pištolj kad čuje riječ "kultura"...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:00   #7
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ah, podsjetio me na Geringa, kad je izjavio da se hvata za pištolj kad čuje riječ "kultura"...
Tko to on?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:29   #8
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Nego, kolumna... Ni odlična, ni loša, ali zadnja koju sam pročitao:

http://www.maxportal.hr/vladimir-rol...-miro-baresic/

Lik je nadobudan, nije ni blizu pismenosti ludeža, relativno je slično udaljen od centralnog smeća poput njih, ali je kolumna u tom duhu "informirati se".

Nemam pojma laže li lik, jesu li neistine ovo što piše, ali sam uvjeren kako većina gejregije ne može bez beda to objektivno reći ni za njihove perjanice.

Čitati s predostroznošću i to je to, ionako ništa drugo nije moguće dobiti na ovom našem Divljem zapadu žurnalizma.
Oukej den...

Svatko od vas tko je na ovom podforumu je u zadnjih par dana doznao kako je Miro Barešić ubio jugoslavenskog veleposlanika Vladimira Rolovića, ali praktički je na gejregionalnom žurnalističkom tržištu nemoguće dobiti dobiti dublju informaciju o tome, odnosno išta dalje od "Živio Ante Pavelić! Živila Nezavisna Hrvatska!" i "hladnokrvno ubijen".

Ova kolumna radi dublju analizu osim mora površnih koje smo dobijali zadnjih dana, pisana je iz poprilično suprotne perspektive (toliko da lik kad se referira na Barešića atribut ustaški stavlja u navodnike), ali svakako, ili bolje rečeno garantiram, kako donosi neke informacije koje niste znali osim ako niste prekopali more tekstova nakon otkrivanja spomenika Barešiću i zapamtili ih sve. Pa ni tad. Ne znam koliko su sve točne ili ne, ali dubina analize pokazuje kako svakako ima i takvih.

(Ne)ugodno čitanje vam želim!
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 12:40   #9
Da još jednom ponovim propozicije, jer vidim da nisu zapamćene.

Mora biti lucidno, objektivno, i informirano. Ne šizofreno, drukerski, i sklono obmanama i lažima.

Također, nemojte samo stavljati link. Navedite i (sve) glavne odrednice teksta, kako je napravljeno u prvom postu. Navedite na način da se onaj koga zanima može informirati o čitavom događaju (temi teksta) samo iz tih natuknica. Doznati što se točno desilo.
A da onaj koga zanima i više o tome na što je skrenuta pažnja klikne na tekst.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 12:41   #10
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Da još jednom ponovim propozicije, jer vidim da nisu zapamćene.

Mora biti lucidno, objektivno, i informirano. Ne šizofreno, drukerski, i sklono obmanama i lažima.

Također, nemojte samo stavljati link.
Navedite i (sve) glavne odrednice teksta, kako je napravljeno u prvom postu. Navedite na način da se onaj koga zanima može informirati o čitavom događaju (temi teksta) samo iz tih natuknica. Doznati što se točno desilo.
A da onaj koga zanima i više o tome na što je skrenuta pažnja klikne na tekst.


-Stipe
Poslušajte kolegu jer je inače to kršenje Pravila ovog pdf.-a.

I kao što znate na ovom Forumu nije dopušteno reklamirat druge slične platforme pa o tome povedite računa. Hvala.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:41   #11
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post

I kao što znate na ovom Forumu nije dopušteno reklamirat druge slične platforme pa o tome povedite računa.
Mere pitanjce, da li mi pričamo o ... khm... o čemu to pričamo s ovim boldanim?

: sinsirli :
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:03   #12
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Mere pitanjce, da li mi pričamo o ... khm... o čemu to pričamo s ovim boldanim?

: sinsirli :
A mere...............zna se dogodit da u nekim kolumnama ili blogovima i sličnom postoji i neki njihov forum pa bi to bilo reklamiranje konkurencije. Samo malo pažnje. Jasnije??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:13   #13
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A mere...............zna se dogodit da u nekim kolumnama ili blogovima i sličnom postoji i neki njihov forum pa bi to bilo reklamiranje konkurencije. Samo malo pažnje. Jasnije??
Aha, svakako, to ši, tnx!
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:02   #14
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Poslušajte kolegu jer je inače to kršenje Pravila ovog pdf.-a.

I kao što znate na ovom Forumu nije dopušteno reklamirat druge slične platforme pa o tome povedite računa. Hvala.
Kako vidim da neki nisu pročitali moram quotat sam sebe i dodat da ipak pročitate prvi i peti post teme.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:04   #15
Danas sam u Jutarnjem pročitao Antu Tomića o onom skandaloznom odbijanju pričesti dječaku sa Down sindromom ali je nema on line još.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:33   #16
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Mora biti ... objektivno
Mora se samo umrijeti, a objektivan se treba pokušavati biti.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 21:24   #17
Volim pročitati kolumne Popova i Vojkovića.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 22:13   #18
Detektore, uoči post #5 na temi. Ili post #1.
Navode istu stvar.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 23:57   #19
Evo jedne jako dobre

http://www.jutarnji.hr/komentari/zas...ovini/4611704/
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 00:25   #20
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Smeće. Ono, ne daje ni gorak, ni sladak okus u ustima nakon čitanja, nego kao da si smeće žvakao. Mislim, obožavam trash, da se razumijemo, ovo nije trash, ovo je smeće. Indexish smeće.

Btw, pročitaj zadnji pasus prvog posta ove teme.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.