Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2009., 12:05   #1
Ispucala koža i mjehurići na prstima

Ovako.
Prije kojih 2 mjeseca na srednjem prstu na ruci počela mi je pucat koža i napravila se mala rana promjera oko, recimo 1 centimetar.
Nakon koji tjedan ta rana se naglo proširila i obuhvatila moj cjeli srednji prst, pol prstenjaka i mali dio dlana. Danas se rana ne širi više ali po toj ispucaloj koži su se pojavili mali mjehuriči ali nisu gnojni nego meni izgledaju kao da su vodeni.
Mazal sam ranu s nekoliko krema (geokorton, nivea,itd...) ali nije prošlo, ponekad se malo smirilo ali se opet vrati na staro.

Zanima me dali ima tko slicno iskustvo ili prijedlog za riješavanje tog problema (osim doktora, on bude mi neke debilne kremice dal, više vjerujem "bakinim savjetima"), da li je to možda neka iritacija ili alergiska reakcija? Hvala!
the_dodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:43   #2
Evo ja imam probleme kroz ljeto sa tim vodenim prištićima, bar mi tak izgledaju dok ih pogledam.
Najgore je kaj to mene užasno svrbi, no sa tim doktorici nikad nisam bila.
Znači niti sam mazala sa kremom pa i nemam neki savjet.
Uglavnom dođe mi obično kroz ljeto, a tak mi i ode samo od sebe.
Možda je alergijska reakcija, no fakat nisam sigurna.
Evo sad baš za vrijeme ovih vrućina vidim par njih i nadam se da se neće proširit jer mi zna bit po cijelim prstima i ne izgleda baš oku ugodno (sa estetske strane).
Mislim da ti to nije povezano sa ovom ranicom na prstu, ni suhim rukama jer moje su relativno ok i svejedno imam mjehuriće, i to naglašavam, kroz ljeto i vrućine!
Kaj ti je doktor dal za to? koje kreme?
Tnx
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 01:16   #3
to se i meni desilo..isto sam se mucila sa svrbezom koji je bio brutalan..al imala sam samo 6 pristica na bedru al nisam isla doktoru..valjda je neka alergijska reakcija na vrucinu jer sam ih dobila nakon sto sam imala uzasno stisnute traperice a vani je bilo vise od 35 stupnjeva..uglavnom, proslo je al sam se malo i prepala jer mi se prvi put to desilo..
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 02:04   #4
Nemam pametniji savjet osim da odeš dermatologu, moj dečko je imao takvu alergijsku reakciju (na gumene rukavice), pa je dobio "debilnu kremicu" koja mu je pomogla...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 03:14   #5
Vjerojatno jedna od dvije stvari
- ili iritacija nekom kemikalijom, ili nečim s čime se dolazi u dodir
- ili hiperhidroza dlanova (pojačano znojenje) - da li ti se dlanovi pojačano znoje? Pogotovo s obzirom na ljetne mjesece.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:22   #6
Quote:
TeeBee kaže: Pogledaj post
Kaj ti je doktor dal za to? koje kreme?
Tnx

Nisam bil kod doktora, koristim kreme koje imam doma. evo sad sad pocel koristit neku novu da vidim dal bude pomogla, ime joj je "pantexol".
Budemo vidli dal bu pomogla
the_dodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:27   #7
Ja tu "bolest" imam zadnjih dosta godina i pomirila sam se s tim da ce mi svake godine kad zatopli krenuti peckanje, mjehurici, pucanje koze...
Redovno koristim Canesten ili Betrion ili nesto slicno, sto mi prepise doktorica.
Prema njenim rjecima, radi se o znojenju ruku, ali i problemu da znoj ne izlazi iz pora nego se skuplja i ne znaju se kao razlozi zasto sve vise ljudi ima taj problem.
Bitno je to ne dirati rukama niti ne istiskivati te mjehurice jer onda nastaju rane.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 21:01   #8
Moji mjehurići nisu vodeni nego suhi. Pojave se na desnom kažiprstu pa na lijevom. Uglavnom mi je gore kad koristim kemijska sredstva za pranje i čišćenje po kući. Tako da koristim rukavice. Ako ne pripazim onda mi pukne koža na zglobu i teško zarasta. Kako je to samo suha koža prije par dana sam zbog žurbe i gubitka kremice koristila trik. Lice mi se dosta masti pa samo prstom prođem oko nosa i po čelu. Time je za sada sve ok. naravno i dalje kad stignem mažem ruke.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 23:16   #9
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Ja tu "bolest" imam zadnjih dosta godina i pomirila sam se s tim da ce mi svake godine kad zatopli krenuti peckanje, mjehurici, pucanje koze...
Redovno koristim Canesten ili Betrion ili nesto slicno, sto mi prepise doktorica.
Prema njenim rjecima, radi se o znojenju ruku, ali i problemu da znoj ne izlazi iz pora nego se skuplja i ne znaju se kao razlozi zasto sve vise ljudi ima taj problem.
Bitno je to ne dirati rukama niti ne istiskivati te mjehurice jer onda nastaju rane.
To je vjerojatno pretjrano znojenje...

Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Moji mjehurići nisu vodeni nego suhi. Pojave se na desnom kažiprstu pa na lijevom. Uglavnom mi je gore kad koristim kemijska sredstva za pranje i čišćenje po kući. Tako da koristim rukavice. Ako ne pripazim onda mi pukne koža na zglobu i teško zarasta. Kako je to samo suha koža prije par dana sam zbog žurbe i gubitka kremice koristila trik. Lice mi se dosta masti pa samo prstom prođem oko nosa i po čelu. Time je za sada sve ok. naravno i dalje kad stignem mažem ruke.
... a ovo osjetljiva koža, iritirana kem. sredstvom.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 23:19   #10
Ja dobijem vodene prištiće po rukama od alergije na sunce. Žestoko svrbe, pogotovo oni između prstiju. Kamagel, Fenistil i slično ublažava muke.

Ali imat ranu preko pola ruke i tražit savjet na forumu jer će dermatolog dat bedastu kremu mi je
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 01:01   #11
Quote:
the_dodo kaže: Pogledaj post
Ovako.
Prije kojih 2 mjeseca na srednjem prstu na ruci počela mi je pucat koža i napravila se mala rana promjera oko, recimo 1 centimetar.
Nakon koji tjedan ta rana se naglo proširila i obuhvatila moj cjeli srednji prst, pol prstenjaka i mali dio dlana. Danas se rana ne širi više ali po toj ispucaloj koži su se pojavili mali mjehuriči ali nisu gnojni nego meni izgledaju kao da su vodeni.
Mazal sam ranu s nekoliko krema (geokorton, nivea,itd...) ali nije prošlo, ponekad se malo smirilo ali se opet vrati na staro.

Zanima me dali ima tko slicno iskustvo ili prijedlog za riješavanje tog problema (osim doktora, on bude mi neke debilne kremice dal, više vjerujem "bakinim savjetima"), da li je to možda neka iritacija ili alergiska reakcija? Hvala!
da tre odma ohrabrim, nije nis tak strasnoga, ak ti se mozda cini,al da je malo..hm...sranje...
isti takav opis bi i ja dao da me netko pitao kakvih problema sam ja dao...
meni ti je bilo to onak, ak isitsnem te vodene mjehuriće, da je nes sluzavo, ko voda, malo sluzavije...i onak , nisu to velike izbočine, plitki su to mjehurići...jbt, sav se jezim dok pisem...
uglavnom, ja sam imao teski neurodemitis....koza mi je pucala po zimi, i to kaj opisujes ti je infekcija...u te ranice ti udju bakterije i zagnoji se...to ti je ta voda...meni je jako suha bila koza, nesto prestrasno, da nisam mogo presavinut prste na mahove...curila krv, pucalo na svakom pregibu...
uglavnom, to si mozes cistit tak da ih istiskujes i ispires alkoholom...kupis onaj u ljekarni...i ja sam mazao kortikosteroidom, al nemres ga dobit ak ne ides doktoru, na recept je...no to ti nije rjesenje, jer, bar meni, to ti se pojavljivalo svako malo, moras pazit da peres ruke, i moras mazat ruke da ti ne pukne koza, i da ne udju bakterije i ne inficira ti se...inace, mozes samo liječiti dok ne prođe...posto sam ja imal jaki taj neurodermitis, nakon svih mogucih krema, koje su mi propisivali na Salati u Zg..otisel sam u Naftalan-specijalna bolnica u Ivanićgradu....bave se koznim bolestima ...kupke na bazi nafte itd...i moram preporučit, na uputnicu ti je, moras dosta čekati, puno ljudi ti tam ide, jel to ti je zadnja stanica nakon svih mogucih lijekova...i meni je pomoglonestalo, i nikad se nije pojavilo natrag...
mislimd amislimo na istu situaciju s mjehurićima, ali pozadina mi se cini drugacija kod tebe, kod tebe je pocelo ranicom, kod mene neurodermitisom i alergijama na sve i svasta...formaldehid, smjesa mirisa, cimet...itd.
al odi i kod doktora...prepisat ce ti kortikosteroid, dugorocno unistava kozu, zato s ekoristi samo 10 dana, ali on uvelike pomaze kad je koza vec ispucala...i da, sad sam se sjetil..u Naftalanu se moze kupiti Naftalan ulje, nakon pola sata namazane ruke ti se preporode, gipka koza, meka ko u bebine guze nakon dva tri mazanja zarastu rane...cudotvorno...
evo, nadam se da sam pomogao, al ipak otidi doktoru...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 01:24   #12
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Moji mjehurići nisu vodeni nego suhi. Pojave se na desnom kažiprstu pa na lijevom. Uglavnom mi je gore kad koristim kemijska sredstva za pranje i čišćenje po kući.
Tako i meni. Prije par mjeseci su mi se pojavili, samo na desnoj ruci. Ja sam to povezala sa deterdžentom za suđe, jer kad radim nešto drugo po kući imam rukavice, a kada perem suđe ne. Mazala sam ih sa melemom, i sad ih nema više.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 10:19   #13
Pojava se zove dishidroza.Može biti uzrokovana gljivicama, alergijom ili jednostvno neurodermatitis.

Zavisno o čemu se radi, razlikuju se i liječenja. Treba otići kod dobrog dermatologa da vidi što je uzrok.
Moje je bio neurodermatitis i dobila sam kortizonsku kremu kao terapiju. Stvar je nestala tek kad mi je život uplovio u malo mirnije vode.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 20:30   #14
Quote:
the_dodo kaže: Pogledaj post
Nisam bil kod doktora, koristim kreme koje imam doma. evo sad sad pocel koristit neku novu da vidim dal bude pomogla, ime joj je "pantexol".
Budemo vidli dal bu pomogla
Ok, tnx, mislila sam da si bil
Meni je zasad ok, nadam se da bu i ostalo tak.
Sretno s kremicom, bu valjda bolje s njom.
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:48   #15
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Moji mjehurići nisu vodeni nego suhi. Pojave se na desnom kažiprstu pa na lijevom. Uglavnom mi je gore kad koristim kemijska sredstva za pranje i čišćenje po kući. Tako da koristim rukavice. Ako ne pripazim onda mi pukne koža na zglobu i teško zarasta. Kako je to samo suha koža prije par dana sam zbog žurbe i gubitka kremice koristila trik. Lice mi se dosta masti pa samo prstom prođem oko nosa i po čelu. Time je za sada sve ok. naravno i dalje kad stignem mažem ruke.
Slučajno sam našla rješenje. Imala sam kroničnu upalu sinusa i dr mi je dao tbl za alergiju iako ja baš za alergiju i ne znam. Pomoglo mi je za sinuse i u isto vrime su mi nestali mjehurići na rukama, nogu čistiti uz ne dogled.
Prije bi nakon pranja suđa otišla koža sa prsta kao da su se dva sloja kože ogulila.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:59   #16
imam isti problem. pokusala kremama i mazama- nista. jedino sto mi je pomoglo do sada je vjerovali ili ne svinjska mast... pa probajte
pipikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 15:45   #17
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Slučajno sam našla rješenje. Imala sam kroničnu upalu sinusa i dr mi je dao tbl za alergiju iako ja baš za alergiju i ne znam. Pomoglo mi je za sinuse i u isto vrime su mi nestali mjehurići na rukama, nogu čistiti uz ne dogled.
Prije bi nakon pranja suđa otišla koža sa prsta kao da su se dva sloja kože ogulila.
Ako si dobila neki kortizon, nije ni čudo da se povuklo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:06   #18
Dobila sam tbl Letizen i sprej za nos Fliksonase.

DR mi kaže da sam alergična, da ne treba raditi test na alergiju i da za svaki slučaj napravim CT. Inače nisam nikakvih problema sa alergijom imala osim šta su mi sinusi bili začepljeni 10 miseci.

CT ću napraviti ali sam na svoju ruku prestala sa Letizenom i uzela Cinnabsin (homeopatske) tbl. Probati ću
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 22:37   #19
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Dobila sam tbl Letizen i sprej za nos Fliksonase.

DR mi kaže da sam alergična, da ne treba raditi test na alergiju i da za svaki slučaj napravim CT. Inače nisam nikakvih problema sa alergijom imala osim šta su mi sinusi bili začepljeni 10 miseci.

CT ću napraviti ali sam na svoju ruku prestala sa Letizenom i uzela Cinnabsin (homeopatske) tbl. Probati ću
Osobno mislim da ti to nije pametno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:36   #20
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Ja tu "bolest" imam zadnjih dosta godina i pomirila sam se s tim da ce mi svake godine kad zatopli krenuti peckanje, mjehurici, pucanje koze...
Redovno koristim Canesten ili Betrion ili nesto slicno, sto mi prepise doktorica.
Prema njenim rjecima, radi se o znojenju ruku, ali i problemu da znoj ne izlazi iz pora nego se skuplja i ne znaju se kao razlozi zasto sve vise ljudi ima taj problem.
Bitno je to ne dirati rukama niti ne istiskivati te mjehurice jer onda nastaju rane.
vidiš,meni je baš suprotno,po ljeti se ti mjehurići totalno povuku,ali zato zimi kada zahladi
meni je počelo sa čisto malom iritiranom ranicom koja je užasno svrbila na gornjem djelu lijevoga dlana,da bi se užasan svrbež proširio na čitav dlan,užasno je izgledalo,cijeli dlan mi je bio u krastama.Nakon toga se svrbež proširio na drugi dlan,mjehurići se javljaju na zglobu prsta ili tamo gdje se prst savija.Po ljeti svrbež potpuno nestaje,po zimi kada je hladnije se javlja samo na još jednoj ruci,toliko zna iritirati i svrbjeti da znam ruku staviti pod toplu vodu,vrelu (u tome momentu kao da ekstazu doživim)
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.