Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 13:46   #701
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Citaj bolje, glavni prigovor nije kriterij svidjanja (lijepo sam napisala da ga ostavljam po strani) vec to sto kolumnistica svoje pausalne procjene prikazuje kao objektivne cinjenice.
mozda su te procjene proizvod konkretnih situacija iz zivota/okruzenja, pa su za nju objektivne cinjenice neke od njh i za mene, ali napisao sam, trebali bi jednu po jednu proci...pozvao sam je da nam se pridruzi pa mozemo svi popricati lagano, bez zurbe...
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 12:27   #702
Novi broj, 2. rođendan najava službena i kod mene doma...želim vam svima ugodno ljeto...
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:53   #703
Već duže vrijeme vam to mislim napisati no tek sam sada našao ispiraciju.

Nekako mi ne ide zajedno vaš koncept alternativnog magazina i količina promo članaka u Planu B. Pa u prošlom broju imali ste ih više od 10 što je suludo. S time da prema zakonu promo članak treba biti jasno označen i jednostavno razlikovan od pravog članka. To podrazumijeva i korištenje drukčijeg fonta slova i grafičkih elemenata nego u ostatku magazina. Vi "maskirate" promo članke i time kršite zakon što nije ništa novo za naše medije (HTV??)...i to što napišete PROMO članak u kutu nije dovoljno.

Dok je Plan B krenuo jako mi se svidio i imao sam što čitati sat-dva...sada ga prođem za 15 min jer je na svakoj drugoj strani PROMO članak.

Šteta...a puno ste obećavali.
Gaad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 14:06   #704
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme vam to mislim napisati no tek sam sada našao ispiraciju.

Nekako mi ne ide zajedno vaš koncept alternativnog magazina i količina promo članaka u Planu B. Pa u prošlom broju imali ste ih više od 10 što je suludo. S time da prema zakonu promo članak treba biti jasno označen i jednostavno razlikovan od pravog članka. To podrazumijeva i korištenje drukčijeg fonta slova i grafičkih elemenata nego u ostatku magazina. Vi "maskirate" promo članke i time kršite zakon što nije ništa novo za naše medije (HTV??)...i to što napišete PROMO članak u kutu nije dovoljno.

Dok je Plan B krenuo jako mi se svidio i imao sam što čitati sat-dva...sada ga prođem za 15 min jer je na svakoj drugoj strani PROMO članak.

Šteta...a puno ste obećavali.
u promo txtove idu i sva medijska pokroviteljstva koja imamo, filmskih festivala, glazbenih i slicnih dogadjanja, tu su stvari kojima dajemo na neki nacin podrsku a nisu klasican novinarski tekst...

kada govorimo o ljetnom broju - upravo smo zbog promo tekstova povecali ljetni dvobroj za 16 stranica kako bi sadrzajno Plana B ostao netaknut.

sto se pak nacina oznacavanja promo tekstova tice - taj je nacin star kao i mediji. U ama bas svim novinama se rade ti, takozvani, advertoriali i testemoniali, koji su na isti nacin oznaceni kao i nasi pa nije posteno zakljucivati da mi ista maskiramo jer nam to nikada nije bila namjera.

a kad sam vec tu, novi broj
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:06   #705
Thumbs up

Quote:
borja kaže: Pogledaj post
u promo txtove idu i sva medijska pokroviteljstva koja imamo, filmskih festivala, glazbenih i slicnih dogadjanja, tu su stvari kojima dajemo na neki nacin podrsku a nisu klasican novinarski tekst...

kada govorimo o ljetnom broju - upravo smo zbog promo tekstova povecali ljetni dvobroj za 16 stranica kako bi sadrzajno Plana B ostao netaknut.

sto se pak nacina oznacavanja promo tekstova tice - taj je nacin star kao i mediji. U ama bas svim novinama se rade ti, takozvani, advertoriali i testemoniali, koji su na isti nacin oznaceni kao i nasi pa nije posteno zakljucivati da mi ista maskiramo jer nam to nikada nije bila namjera.

a kad sam vec tu, novi broj
Oko označavanja je istina za magazine, ali ne i za dnevne novine.24sata ima drukčiji font promo tekstova, a Jutarnji ima i okvir i jasno istaknuti plaćeni oglas...i da vaši PROMO članci jesu "zamaskirani" jer grafički stvarno djelujukao obični članci.

I nije fer od vas da to radite samo zato jer to drugi rade. Dovoljno što nas RTL i Nova TV zatupljuju...

I ponavljam, normalno mi je da to rade EPH ili Nacional ali od hrvatskog "Wired-a" se to ne očekuje. Barem ja to ne očekujem.
Gaad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:39   #706
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
Oko označavanja je istina za magazine, ali ne i za dnevne novine.24sata ima drukčiji font promo tekstova, a Jutarnji ima i okvir i jasno istaknuti plaćeni oglas...i da vaši PROMO članci jesu "zamaskirani" jer grafički stvarno djelujukao obični članci.

I nije fer od vas da to radite samo zato jer to drugi rade. Dovoljno što nas RTL i Nova TV zatupljuju...

I ponavljam, normalno mi je da to rade EPH ili Nacional ali od hrvatskog "Wired-a" se to ne očekuje. Barem ja to ne očekujem.
pa advertoriali i trebaju izgledati kao normalni članci. mogli bi promijeniti taj font ali u magazinu koristimo tonu fontova i mislim da to ne bi igralo neki veliku ulogu, opet bi ti izgledalo kao da je dio cjeline. ili da u tom segmentu napravimo neki radikalan iskorak u dizajnu, opet isto, jer imamo razigran dizajn, vidis da je svaka stranica ionako na svoju foru...
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:13   #707
Hm, ne znam da li se to samo meni čini ili je još netko skužio... ali, velik broj naslovnica Plana B budi asocijaciju (barem meni) kao da se radi o nekom fensi modnom magazinu čija su ciljna publika - žene. Tako i novi broj...
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:40   #708
gdje je nestal grafički dizajn iz plana b?
kaj niste mogli naći zamjenu za maju i doru, ccc...
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:14   #709
Quote:
saku helle kaže: Pogledaj post
gdje je nestal grafički dizajn iz plana b?
kaj niste mogli naći zamjenu za maju i doru, ccc...
javljaš se? moram vidjeti s njima, malo smo ih pustili da se smjeste u ny...
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:44   #710
ol i ovu temu papaju facebook i twitter ko i većinu foruma uopće
cashtelan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:45   #711
Quote:
cashtelan kaže: Pogledaj post
ol i ovu temu papaju facebook i twitter ko i većinu foruma uopće
mislim da si, nazalost, djelomicno u pravu
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:44   #712
sad se online moze kupiti pretplata na tiskano i digitalno izdanje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:47   #713
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
sad se online moze kupiti pretplata na tiskano i digitalno izdanje
kad si već spomenula samo da dodam da pretplatnici digitalnog i tiskanog izdanja dobivaju i pristup svim starim brojevima u digitalnom izdanju digitalno izdanje
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:59   #714
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
kad si već spomenula samo da dodam da pretplatnici digitalnog i tiskanog izdanja dobivaju i pristup svim starim brojevima u digitalnom izdanju digitalno izdanje


sad mozemo klikati po svim onim genijalnim linkovima do besvijesti )
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 02:43   #715
Stari brojevi i kolegijalnost

Dobar dan, jutro, večer. Ima li tko stare brojeve Plana B za pokloniti / prodati ? Hvala najljepša
__________________
you're so pretty when you're unfaithful to me
dolores_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 18:36   #716
Isto ako neko ima iz BiH da bi poklonio ili prodao stare brojeve, javite se ...
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:06   #717
Imam brojeve 8, 10/11 (dvobroj), 13 i 16. Dajem džaba. (Zg)

Ja sam prije par mjeseci frknuo jedno 10 starih brojeva u stari papir nemam kam s njima

Možda ima kod ovih što prodaju stare romane i križaljke, stare Bugove i to.
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:53   #718
Kažu na Facebooku:

Quote:
Plan B magazin
Još jednom za sve kojima je promaklo - tiskano izdanje Plana B više ne izlazi, pretplatnici se za povrat novca mogu javiti na [email protected]
Hoće netko o detaljima?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Rospaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:51   #719
Quote:
Rospaya kaže: Pogledaj post
Kažu na Facebooku:
Hoće netko o detaljima?
mogu ja. sto te zanima? zasto planb vise ne izlazi? kombinacija nemogucnosti naplate potrazivanja u razumnom roku + kriza rezutirali su odlukom da ugasimo tiskano izdanje. nismo bili u minusu, nismo ni zaradjivali i ova odluka nije bila moramo ugasiti jer moramo vec smo odlucili trosit energiju i vrijeme na druge stvari. Iako se kraj tisku nazire i dosli bi do toga prije ili kasnije. Cak smo imali nekoliko varijanti s novim ulaganjima i rekonceptom i sto cuda ali zavrsilo je ovako. imamo i ipad izdanje spremno za app store za svim brojevima ali gotovo je sad.

ako ima pretplatnika medju vama javite se na [email protected] da izravnamo racune
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 20:13   #720
Meni jako odgovara Plan B...textovi 70% dizajn 100% kvaliteta rada općenito 90% baš mi je bilo iznenadjenje kad sam ga vidila prvi put!
__________________
Pravila uređivanja potpisa
axia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.