Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 22:45   #821
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Moj je: neka se objavi broj žiroračuna.
Spomenuta osoba NIJE trazila nikakvu pomoc. Mene je potaklo da napisem ovo zbog toga sto sam ju poznavao kao dijete.

@Alan MD, ne znam nista o spomenutoj osobi. Zao mi je.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 02:19   #822
Hvala, pozdrav.
AlanMD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:25   #823
Talking

Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Zovkovi zemljovidi nenaznačavaju silne brigade i formacije HV-a , pretjeranost u brojevima na strani Srpske vojske je često prisutna. Nejasna je činjenica kako nisu uspjeli Srbi probiti Arbih i poraziti 108 brigadu HVO-a tada. Osim Orašja i Domaljevca, 55-60 tisuća ljudi sa toliko silne tehnike su morali moći ovladati sa slabim snagama u okruženju. Pokušali su, no da su imali toliki broj i snagu, vjerujem da bi i uspjeli. Na stranu opstrukcija šuška, ostali se nisu dali veslat, pritom misleć na Orašje i Hrvate i Bošnjake u okruženju na jugo-istočnoj posavini, a prostor uz otvorenu granicu sa maticom Hrvatskom pada... Zanimljivo je primjetiti kako ratni dogovori i talovi, novčane transakcije milijuna maraka još žešće kolaju nakon pada posavine. Misleći pri tome na Žepče i ratnu suradnju sa tim istim koljačima od jučer...
cao...slazem se sa tobom ivan.ridjan...imao sam priliku da gledam originalnu ratnu kartu operacije "Koridor 82", sa potpisom Komandanta 1. KK VRS pokojnog generala Talica.
odnos u ljudstvu izmedju VRS i HV,HVO bio je 1,5:1 u korist VRS...To je po podacima sa te karte o procjeni snaga...Kartu ne mogu ovdje da stavim jer je to jos pod VT.Mada cini mi se da ce gen. Novica Simic,koji je bio u to vrijeme komandant jedne TG VRS u Operaciji Koridor,dosta toga da kaze u svojoj knjizi Koridor koja je u zavrsnoj fazi...da se vise ne gadjamo ciframa kao sto mnogi vicu da je VRS imala u toj operaciji do 80.000 vojnika,i da je HV,HVO ubio 15.000 vojnika VRS.
redstar91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:05   #824
poštovanje svima. ja sam posavljak iz komarice. vidim da svi brujite o tom ratu pa me zanima koliko je vas doista bilo u njemu.ja sam tad imao 12 godina kad nas je moj otac poslao u zagreb kod svog strica. on je cijelo vrijeme rata bio na ratištu nismo ga vidjeli nekoliko mjeseci. nakon pada b, broda on je došao u zareb. nikad baš nije bio pričljiv i brbljiv na te teme iako je prvih par mjeseci imao gadne snove i pio tablete za živce. pozdrav.
ivica s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:07   #825
Quote:
ivica s kaže: Pogledaj post
vidim da svi brujite o tom ratu pa me zanima koliko je vas doista bilo u njemu..
Jedan sam od mnogih koji su bili.

Quote:
ivica s kaže: Pogledaj post
on je cijelo vrijeme rata bio na ratištu nismo ga vidjeli nekoliko mjeseci. nakon pada b, broda on je došao u zareb. nikad baš nije bio pričljiv i brbljiv na te teme iako je prvih par mjeseci imao gadne snove i pio tablete za živce. pozdrav.
Pričljiv sam zadnjih godinu dana. Imam mirne snove, nikad nisam pio tablete.

Pozdrav.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:13   #826
ČISTA LAŽ!!!

Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
@Tinkic, moram ti staviti i malo soli na ranu da se raspricas

Radnja se događa krajem mjeseca svibnja 1992, prilikom srpskih napada na općinu Odžak i branitelje na potezu desno s.Gnionica – s.Jošavica – s.Botajica lijevo s.Pećnik – s.Jakeš. Na desnom potezu su stalno bili raspoređeni domaći dečki iz brdskih sela općine Odžak (s.Potočani, s.Vrbovac, s.DiG.Svilaj te prema potrebi manji broj ljudi iz ostalih sela, dok je na lijevom potezu bili mještani napadnutih sela pojačani ljudima iz Odžaka i prema potrebi uskakivanjem jedinica koje su bile koliko-toliko slobodne. Moja jedinica je bila raspoređena na desnom krilu i svakodnevno smo bili izloženi artiljerijskim napadima. Jedinica je bila sastavljena od veoma mladih ljudi (maksimalna starost oko 30 godina) i bili smo jedinica koju se prebacivali gdje god je zapinjalo …
Tog dana, krajem mjeseca svibnja, nas desetak, išli smo u nasilno izviđanje ispred naših položaja. Imali smo srpske maskirne uniforme na sebi. S nama su bili i dvojica topničkih izvidnika HV (u uniformama HV), koji su radili popis ciljeva na tom pravcu. Uglavnom, obavili smo izviđanje, postavili par mina na pravcima koje nismo mogli vizualno kontrolirati (sve je to šumski i brdski predio), te smo se počeli izvlačiti prema našim položajima.

Stigavši na par stotina metara do naših položaja, sjeli smo u šumi da se odmorimo. Mislim da nije prošlo više od par minuta, kada smo primijetili da za nama idu trojica uniformiranih ljudi (dvojica su imali srpske maskirne uniforme a treći SMB), dvojica u maskirnim uniformama su imali i pancir košulje na sebi (one teške policijske) te smo odmah shvatili da su neki posebni jer malo ih je u to vrijeme imalo takvu opremu.

Pripremili smo se, ležerno usmjerivši oružje i čekali da dođu do nas. Njima oružje nije bilo u rukama već na ramenima… Došavši do nas, jedan od njih (imao je onu pločicu sa činom) upita oštro, vojnički: VOJSKO, IZ KOJE STE JEDINICE? Tada se ovaj topnički izviđač okrenuo i na rukavu su mu ugledali oznaku HV. Zgrabili su puške i počelo je…opalili su 2-3 metka.
I mi smo pucali … Udaljenost je 5-6 metara … Svakim metkom pogađamo ih … Meci ih podižu i bacaju… Iz pancirki im se puši gdje god dobiju metak … pali su… samrtni hropci… živci odumiru … i sve se smiruje.

Prilazimo im, zadižem donji dio pancir košulje i vadim CZ99 i stavljam ga sebi za pojas, zgodan trofej. Pretražujemo ih i dalje, nemaju nikakve osobne dokumente, samo radio vezu, karte i bilješke. Na njihovu policijsku motorolu traže ih … VUK …Takvo su ime koristili na pozivima … Eh, VUK je naletio na lovce … Došao je iz Knina i ostavio kosti u Odžaku u koji vjerovatno nikad nije ni kročio. S obzirom da se okršaj dogodio na 5-6 metara, sva trojica su ubijeni a naš topnički izvidnik je dobio metak u rame. CZ99 imam i sada…

Tek nakon puno vremena, u sferi interneta, znajući da je jedan od njih visoko kotirao, pronašao sam podatak koji sam tražio. Major Milivoj Rašula (negdje se spominje RAŠUO) bio je komandant bataljona SVK (prvi u klasi na akademiji, onda u Titovoj gardi kao jedan od odabranih). Na drugoj strani teško je pronaći podatak o tom događaju, kriju ga kao zmija noge…

Na istom mjestu, nakon petnaestak - dvadesetak dana (sjećam se da je bio blagdan Sv. Ivana Krstitelja), uvukli smo u zasjedu jednu njihovu ID grupu od desetak ljudi i sasjekli ih. Pustili smo ih na čistinu (pedesetak metara udaljenosti) i tada otvorili vatru… Bila je to ista jedinica ili Vukovi s Vučjaka jer su oni bili na tom pravcu…Nosili su u napadnim djelovanjima MB60…kasnije je radio protiv njih…


@Tinkic, samo za tebe ... cu ispricati svaku pricu u kojoj sam osobno ucestvovao.

P.S. Vi toliko volite Vasu krajinu da ju ne zelite vidjeti cak ni sada kad slobodno mozete ici kud zelite (ako nista niste napravili pogresno u ratu). JA sam kod SVOJE spaljene kuce bio u nekoliko navrata cak i dok ste Vi bili tamo. To se zove ljubav prema djedovini... Znao sam da cu se vratiti kad-tad i na bilo koji nacin.





Da li je to baš tako bilo i baš u to vreme? Lepa priča, nema šta, kao i ona o Jožici Brozu i šunki sa kojom je nahranio, ko zna koliko svoje braće i sestara (istorija ili ti povijest još to nisu utvrdili)!!!

Ako pričamo o herojskoj pogibiji majora Rašue Milivoja, iz sela Žagrovića pored Knina, radnja se ne događa krajem meseca svibnja (maja) 1992. godine, već krajem meseca lipnja ili ti juna, srpskog velikog praznika VIDOVDANA (omašio si ''ratniče'' ceo mesec, što se uklapa u naslovu pomenutu priču o Jožici Brozu)!!!
U toj pogibiji nije bilo trećeg lica-vojnika, već samo major Rašuo i njegov kurir P.S., takođe iz jednog sela pored Knina, nisu imali nikakve posebne zaštitne prsluke-pancire, već samo one koji su uzeti iz posebno opremljenog ''Kikaševog aviona'', koji zbog ''magle'' nije mogao da sleti u Zagreb, gle čuda!?
Tajni naziv koji je koristio major Rašuo i njegova grupa nije sigurno ''VUK'', ja to znam i svi oni koji su bili u toj akciji!!!
''Njima oružje nije bilo u rukama već na ramenima…'' i ''Zgrabili su puške i počelo je…'', šta je počelo, pa onaj ko zna majora Rašua, zna da to tako ne može da bude, on kad je bio u pokretu imao je pušku u ruci i uvek spremnu za paljbu, tako da ste ga jedino mogli ubiti sa nekog ''pristojnog'' rastojanja, a koliko je ''on'' pre vaših pobio (normalno u tom okršaju, ako je tog okršaja uopšte i bilo), ili ko zna ko ga je ubio, da li si to bio baš TI???
Pričaš o CZ99, koji si navodno uzeo kao ''trofej'', a znaj da slika koju si prikazao ne odgovara izgledu pištolja koji je nosio major Rašuo (ja to znam i namerno ti neću reći ništa o tom pištolju), što onda ne staviš na forum i rečenicu koja je ugravirana na pištolju, fabrički broj pištolja nije bitan??? Sa kakvog li si opasač koji je nosio major Rašuo skinuo CZ99, koji pominješ???
Ne pričaš koliko ste se na toj teritoriji zadržali od pogibije majora Rašue (dan-dva, možda) i na kraju, čija je brate to sada teritorija???
To je bila borba za koridor prema matici Srbiji, a on je svečano otvoren na VIDOVDAN ili ti 28.06.1992. godine (namerno nisam napisao lipanj ili jun, da vide i ti tvoji da ti je priča samo ''Lovačka priča''), žrtava je bilo, ali na obe strane i to je normalno, RAT JE!!! Zamisli rat bez žrtava???
Koliko je major Rašuo bio veliki u Srpskom narodu, govori i to što je nedugo zatim jedna ulica u Doboju ponela njegovo ime, što to nisi napisao (vi takvih heroja nemate)???
I na kraju, ovo pišem samo radi puke-gole istine!!!
Pa, ako moj komentar od 21.01.2011. godine nema smisla, što si ga odmah obrisao, što ne pustite široke narodne mase i vaše domoljube da čuju i drugu stranu??? ISTINA ZNA DA BOLI!!!

Ovu ispravku, samo radi istine, dugujem mom pokojnom Komandantu majoru Rašuo Milivoju!
A vraćaću je na profil, dok ne ostane bar 48 sati, da i drugi vide istinu, čuju drugu stranu!!!
DogodineuKninu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.01.2011., 19:11   #827
[QUOTE=DogodineuKninu;31287939]Da li je to baš tako bilo i baš u to vreme? Lepa priča, nema šta, kao i ona o Jožici Brozu i šunki sa kojom je nahranio, ko zna koliko svoje braće i sestara (istorija ili ti povijest još to nisu utvrdili)!!!

Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
U toj pogibiji nije bilo trećeg lica-vojnika, već samo major Rašuo i njegov kurir P.S., takođe iz jednog sela pored Knina, nisu imali nikakve posebne zaštitne prsluke-pancire, već samo one koji su uzeti iz posebno opremljenog ''Kikaševog aviona'', koji zbog ''magle'' nije mogao da sleti u Zagreb, gle čuda!? !!!
Pancirke bile maskirne, duge, s stitnicima za muda koja je on ostavio u onoj sumi. Trece lice je bilo, domaci vodic, u jednoj ruci nosio granu (kao stap), toliko cijenite svoje borce da ne znate niti koliko ih je poginulo. Majmune jedan, mozda ono sto se tice datuma nije tocno ali nije bilo niti kad ti kazes (meni nije bio bitan datum, nisam vodio dnevnik), zelis li da ti opisem gdje je prvo bio zakopan?



Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Tajni naziv koji je koristio major Rašuo i njegova grupa nije sigurno ''VUK'', ja to znam i svi oni koji su bili u toj akciji!!!
''Njima oružje nije bilo u rukama već na ramenima…'' i ''Zgrabili su puške i počelo je…'', šta je počelo, pa onaj ko zna majora Rašua, zna da to tako ne može da bude, on kad je bio u pokretu imao je pušku u ruci i uvek spremnu za paljbu, tako da ste ga jedino mogli ubiti sa nekog ''pristojnog'' rastojanja, a koliko je ''on'' pre vaših pobio (normalno u tom okršaju, ako je tog okršaja uopšte i bilo), ili ko zna ko ga je ubio, da li si to bio baš TI??? !!!
Dvije policijske motorole smo nasli kod njih konjino. Trazili su ih citav dan, cak smo se i prepucavali u razgovorima. Ja sam naveo da smo svi pucali majmune, procitaj ponovo. On nije nikoga ubio u tom okrsaju a roktao je kao svinja.

Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Pričaš o CZ99, koji si navodno uzeo kao ''trofej'', a znaj da slika koju si prikazao ne odgovara izgledu pištolja koji je nosio major Rašuo (ja to znam i namerno ti neću reći ništa o tom pištolju), što onda ne staviš na forum i rečenicu koja je ugravirana na pištolju, fabrički broj pištolja nije bitan??? Sa kakvog li si opasač koji je nosio major Rašuo skinuo CZ99, koji pominješ??? !!!
Da ti postavim i drvene rukohvate na pistolju koje su izvorno bile na njemu, govno jedno. Ti ces mi pricati o necemu gdje nisi bio nazocan.

Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Ne pričaš koliko ste se na toj teritoriji zadržali od pogibije majora Rašue (dan-dva, možda) i na kraju, čija je brate to sada teritorija??? !!!
Zadrzali smo se dovoljno dugo s onim cim smo raspolagali, nakon petnaestak dana je tu popusila druga grupa. Na onoj cistini kad ste izlazili iz sume, iznijeli ste mb60 i pustili jednu minu, tad smo vas sasjekli. Cekali smo vas sirovino.

Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
To je bila borba za koridor prema matici Srbiji, a on je svečano otvoren na VIDOVDAN ili ti 28.06.1992. godine (namerno nisam napisao lipanj ili jun, da vide i ti tvoji da ti je priča samo ''Lovačka priča''), žrtava je bilo, ali na obe strane i to je normalno, RAT JE!!! Zamisli rat bez žrtava???
Koliko je major Rašuo bio veliki u Srpskom narodu, govori i to što je nedugo zatim jedna ulica u Doboju ponela njegovo ime, što to nisi napisao (vi takvih heroja nemate)???
I na kraju, ovo pišem samo radi puke-gole istine!!!
Pa, ako moj komentar od 21.01.2011. godine nema smisla, što si ga odmah obrisao, što ne pustite široke narodne mase i vaše domoljube da čuju i drugu stranu??? ISTINA ZNA DA BOLI!!! !!!
A ja namjerno necu da odvojim smece koje pises jer nemas pojma o tome. Ulica u doboju, da znaju kako je cvilio - promijenili bi ju.

Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Ovu ispravku, samo radi istine, dugujem mom pokojnom Komandantu majoru Rašuo Milivoju!
A vraćaću je na profil, dok ne ostane bar 48 sati, da i drugi vide istinu, čuju drugu stranu!!!
Promijeni nick, u knin ces samo kao gost, - ako poneses dovoljno deviza...
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.01.2011., 20:08   #828
Upravo sam dobio upozorenje administratora da vrijedjam nekoga svojim odgovorom. Tip me nazvao lazovom, pokusava proturiti i ovdje legendu koja ne postoji, svojim nickom nesto zaziva, te kad mu odgovorim na isti nacin tada slijedi reakcija admina.

Kad se vec javio traktorista, nek kaze tko pobi ove civile na njegovom pravcu?
Napominjem, svi su pobijeni poslije pada Odzacke opcine, svi su bili civili, svi su ostali jer nisu bili krivi.

SELO VRBOVAC
1. Barisa Dogas, roden 1926. g.;
2. Anto Maric, roden 1932. g.;
3. Marko Kovacevic, roden 1924. g.;
4. Jela Maric, rodena 1909. g.;
5. Jozo Antunovic, roden 1934. g.;
6. Luka Peanovic;
7. Jozo Petric;
8. Jela Kovacevic, rodena 1932. g.;
9. Ivo Majic, roden 1933. g.;
10. Anica Knezevic;
11. Kata Matic;
12. Mara Vidic
13. Jozo Pejicic, roden 1947. g.;
14. Luka Pejanovic roden 1934. g.;

SELO ADA
1. Mijat Topolovac.

SELO SRNAVA
1. Blaz Kovac.

SELO POSAVSKA MAHALA
1. Simo Horvat, roden 1930. g.;
2. Anto Jelkic;
3. Kata Kvasina, rodena 1935. g.;
4. Ivo Kvasina.

SELO NOVO SELO
1. Anto Cancar;
2. Anto Kovacevic;
3. Mara Ilicevic;
4. Marko Jovusic;
5. Pavo Senjic;
6. Anto Ivancic.

SELO VRBOVACKI LIPIK
1. Roko Kopic, roden 1910. g.;
2. Janja Bosnjak, rodena 1930. g.;
3. Andrija Bosnjak, roden 1935. g..

SELO POTOCANI
1. Andrija Bozic, roden 1915. g..

SELO POTOCANSKI LIPIK
1. Jakob Majic;
2. Stipo Kopic;
3. Marko Juric.

SELO BIJELE BARE
1. Jela Bagaric, rodena 1903. g.;
2. Jurka Sego, rodena 1910. g..

SELO GORNJI SVILAJ
1. Lucija Njivojda, rodena 1914. g.;
2. Marijan Radman, roden 1938. g.;
3. Mato Andelic;
4. Ivo Andelic, roden 1937. g.;
5. Klara Andelic, rodena 1936. g.;
6. Juro Andelic;
7. Mijo Radman, roden 1945. g.;
8. Ivo Radman, roden 1936. g.;
9. Pero Radman;
10. Bozo Bucic, roden 1940. g.;
11. Ilija Pranjic.
12. Jozo Carapovic,
SELO DONJI SVILAJ
1. Nenad Kovacevic, roden 1923. g..
2. Anto Sajic, roden 1958. g.;
3. Vinko Kaurinovic, roden 1973. g.;
4. Stjepan Matanovic, roden 1936. g.;
5. Mato Matanovic, roden 1929. g.;
6. Kata Jukic, rodena 1934. g.;


GRAD ODZAK
1. Ibrahim Huremovic, roden 1943. g.;
2. Junuz Omicevic;
3. Ibrahim Kosovac;
4. Mejra Terzic, rodena 1908. g.;
5. Bahrija Dzenanovic;
6. Hamdija Sacirovic;
7. Idriz Brkic;
8. Alija Brkic;
9. Halil Celikovic;
10. Husnija Subasic;
11. Mujo Topolovic, roden 1954. g.;
12. Mujo Ganic, roden 1950. g..

SELO GORNJA DUBICA
1. Pavo Ilak.
2. Andrija Jurkic
3. Luka Barisic


Popis nije kompletan.

Traktorista, mi se drzali od 21.4.92 - 13.07.92 nepuna tri mjeseca s onim cim smo raspolagali, a vi? Sa svom silom onog sto ste imali, izdrzaste citava tri dana (Petrinja), tvoje knindze citavih pola dana.

P.S. Vracam film unazad. Tocno vrijeme je bilo druga polovica svibnja 1992. jer ima jos jedan dogadjaj po kojemu se orijentiram. Ono sto ti pise na sekretarevom popisu o datumu pogibije je da se napravi jos jedna legenda. Je li mu brat jos u Nisu? Je li mu supruga i dijete jos u dezeli? Da ne zaboravim jos zrtava od te iste postrojbe, Skabrnja... takvi ste vi borci, bili ste jaki na civile i na ljude koji nemaju cim udarati, kad je bilo izjednaceno na tudje traktore, popljackane pa beograd. Sad ste barem svi u jednoj drzavi, koja je usput - sve manja.



Izgleda da smo svi isti, zrtve i agresori na ovom forumu

Zadnje uređivanje sb323ar : 23.01.2011. at 21:37. Reason: malo dopuna
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:41   #829
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Upravo sam dobio upozorenje administratora da vrijedjam nekoga svojim odgovorom. Tip me nazvao lazovom, pokusava proturiti i ovdje legendu koja ne postoji, svojim nickom nesto zaziva, te kad mu odgovorim na isti nacin tada slijedi reakcija admina.

Kad se vec javio traktorista, nek kaze tko pobi ove civile na njegovom pravcu?
Napominjem, svi su pobijeni poslije pada Odzacke opcine, svi su bili civili, svi su ostali jer nisu bili krivi.

SELO VRBOVAC
1. Barisa Dogas, roden 1926. g.;
2. Anto Maric, roden 1932. g.;
3. Marko Kovacevic, roden 1924. g.;
4. Jela Maric, rodena 1909. g.;
5. Jozo Antunovic, roden 1934. g.;
6. Luka Peanovic;
7. Jozo Petric;
8. Jela Kovacevic, rodena 1932. g.;
9. Ivo Majic, roden 1933. g.;
10. Anica Knezevic;
11. Kata Matic;
12. Mara Vidic
13. Jozo Pejicic, roden 1947. g.;
14. Luka Pejanovic roden 1934. g.;

SELO ADA
1. Mijat Topolovac.

SELO SRNAVA
1. Blaz Kovac.

SELO POSAVSKA MAHALA
1. Simo Horvat, roden 1930. g.;
2. Anto Jelkic;
3. Kata Kvasina, rodena 1935. g.;
4. Ivo Kvasina.

SELO NOVO SELO
1. Anto Cancar;
2. Anto Kovacevic;
3. Mara Ilicevic;
4. Marko Jovusic;
5. Pavo Senjic;
6. Anto Ivancic.

SELO VRBOVACKI LIPIK
1. Roko Kopic, roden 1910. g.;
2. Janja Bosnjak, rodena 1930. g.;
3. Andrija Bosnjak, roden 1935. g..

SELO POTOCANI
1. Andrija Bozic, roden 1915. g..

SELO POTOCANSKI LIPIK
1. Jakob Majic;
2. Stipo Kopic;
3. Marko Juric.

SELO BIJELE BARE
1. Jela Bagaric, rodena 1903. g.;
2. Jurka Sego, rodena 1910. g..

SELO GORNJI SVILAJ
1. Lucija Njivojda, rodena 1914. g.;
2. Marijan Radman, roden 1938. g.;
3. Mato Andelic;
4. Ivo Andelic, roden 1937. g.;
5. Klara Andelic, rodena 1936. g.;
6. Juro Andelic;
7. Mijo Radman, roden 1945. g.;
8. Ivo Radman, roden 1936. g.;
9. Pero Radman;
10. Bozo Bucic, roden 1940. g.;
11. Ilija Pranjic.
12. Jozo Carapovic,
SELO DONJI SVILAJ
1. Nenad Kovacevic, roden 1923. g..
2. Anto Sajic, roden 1958. g.;
3. Vinko Kaurinovic, roden 1973. g.;
4. Stjepan Matanovic, roden 1936. g.;
5. Mato Matanovic, roden 1929. g.;
6. Kata Jukic, rodena 1934. g.;


GRAD ODZAK
1. Ibrahim Huremovic, roden 1943. g.;
2. Junuz Omicevic;
3. Ibrahim Kosovac;
4. Mejra Terzic, rodena 1908. g.;
5. Bahrija Dzenanovic;
6. Hamdija Sacirovic;
7. Idriz Brkic;
8. Alija Brkic;
9. Halil Celikovic;
10. Husnija Subasic;
11. Mujo Topolovic, roden 1954. g.;
12. Mujo Ganic, roden 1950. g..

SELO GORNJA DUBICA
1. Pavo Ilak.
2. Andrija Jurkic
3. Luka Barisic


Popis nije kompletan.

Traktorista, mi se drzali od 21.4.92 - 13.07.92 nepuna tri mjeseca s onim cim smo raspolagali, a vi? Sa svom silom onog sto ste imali, izdrzaste citava tri dana (Petrinja), tvoje knindze citavih pola dana.

P.S. Vracam film unazad. Tocno vrijeme je bilo druga polovica svibnja 1992. jer ima jos jedan dogadjaj po kojemu se orijentiram. Ono sto ti pise na sekretarevom popisu o datumu pogibije je da se napravi jos jedna legenda. Je li mu brat jos u Nisu? Je li mu supruga i dijete jos u dezeli? Da ne zaboravim jos zrtava od te iste postrojbe, Skabrnja... takvi ste vi borci, bili ste jaki na civile i na ljude koji nemaju cim udarati, kad je bilo izjednaceno na tudje traktore, popljackane pa beograd. Sad ste barem svi u jednoj drzavi, koja je usput - sve manja.



Izgleda da smo svi isti, zrtve i agresori na ovom forumu


IPAK SAM USPEO!!!
Bez vređanja sam te naterao da odgovoriš, jer sa onom pričom koju si postavio među svojima si verovatno veliki, a koliko je priča tačna...???

Mali čoveče i u pobedi i porazu treba biti veliki-normalan i reći istinu, to je bilo i prošlo i to dugujemo mladim generacijama, a i žrtvama! Što se pališ, zašto toliko uvredljivih reči, ali to govori samo o tebi???

Datum je sigurno tačan, odnosno onaj koji ja kažem (bio sam tamo i lično demontirao bar 10 protivtenkovskih mina koje su tvoji postavili i to baš u krugu od 100 metara gde smo pronašli naše heroje), uostalom to se lako može proveriti u knjizi umrlih u Kninu, kada je major Rašuo poginuo!? Sigurno, ali sigurno, nije bio ''zakopan'' nigde u BiH, već je 29. ili 30.06.1992. godine herojski sahranjen na mesnom groblju u svom selu, to je više nego sigurno (nisam bio na sahrani jer sam bio sa svojom jedinicom u tom rejonu do polovine jula ili ti srpnja).
Kako kažeš ''pancirke bile duge'', a onaj ko ovo pročita i zna da zaštitni prsluk-pancir ''POINT-BLANK'' nije dugi već kratki policijski prsluk koji se nosi u borbenim vozilima (toliko o tom)!!!

Marka motorole je Radijus P-210 obična, ništa posebno i koliko je motorola imao ne govori ništa (pa valjda ja znam koji mi je bio tajni naziv, bio sam tu)!?
To da li je roktao ili nije, ne govori takođe ništa, jer svaka smrt je velika i o pokojnicima sve najlepše, ma na čijoj strani bili (imaj poštovanja)!!!

Samo da znaš, ne zbog tebe već zbog onih koji ovo budu čitali: bio sam tamo svo vreme i ovo sam napisao samo zarad puke-gole istine i nemam nameru da lečim ničije bolesne komplekse!!! Nisi odgovorio: kakva je posveta na pištolju i sa kakvog si ga opasača skinuo i gde je taj opasač???

Ponavljm: tu ste se zadržali samo dan-dva i ništa više, lično sam bio tu i razminirao protivtenkovske mine koje ste postavili (a o minama pišem samo zarad rečenice ''Zadrzali smo se dovoljno dugo s onim cim smo raspolagali'', pa i minama ste raspolagali, za razliku od nas i postavljali ste ih gde ste stigli)!!!

Iskreno žalim za svakim civilom koji je poginuo, ma gde to bilo u ovoj nesretnoj SFRJ, ali SIGURNO ZNAM, na mom pracu dejstva nije bila ni jedna civilna žrtva i to je lako dokazati!!!

Na žalost majora Rašuo Milivoja i njegove porodice, on nije bio oženjen i nema ženu i nije je nikad imao i nema dece!!! I ovo je sigurno istina, a što se tiče njegove braće i sestara, njih ne želim u ovu našu polemiku da mešam (čini mi se da ni o ovom nisi dobro informisan)!!!

P.S. Nemam nameru da polemišem sa tobom i sličnim tebi, jer ti si jedan mali čovek, a ovo sam napisao samo zarad istine i nemaš razloga za ružne i vulgarne reči!!! Istinu treba da znaju svi, a ona zna da boli!!!
DogodineuKninu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:56   #830
Necu te quotati jer nemas pojma. Pokusavas ovdje proturiti posvetu o mamulinom pistolju. Na ovom pistolju NEMA posvete. Kazes da nisu bili zakopani - jesu. Kazes da nije bilo trece lice - jest bio, kako to ne znas kad si bio tu? Pancirke bile maskirne, duge, sa spustenim stitnicima za genitalije (kasnije ih nosila dvojica mojih ljudi), opasac nisam niti pogledao, nisam nastran... Radio uredjaji bili marke "motorola". "Postojna", govori li ti to nesto?

Zelis izvuci neke detalje, kazes da si bio tu? Bio je i on i ostao, ti si onda pobjegao.

CITAT/'' pa i minama ste raspolagali, za razliku od nas i postavljali ste ih gde ste stigli)!!!/KRAJ CITATA

A tko jos postavlja mine na svom pravcu u ofenzivi? Mi raspolagali sa par mina, vi sa nekolido desetaka aviona, tenkova, haubica, itd... dobra usporedba.


Kazes da na tvom pravcu nije bilo pobijenih civila? Ovi civili nisu poginuli od ratnih dejstava - oni su likvidirani.
Srnava - Potocani - Vrbovac - Svilaj je tvoj pravac. Imam video materijal ulaska.

Tako je, istina zna da boli, a vas boli da je profesionalac sa akademije poginuo od nas malih ljudi, seljaka.

Zadnje uređivanje sb323ar : 23.01.2011. at 22:32. Reason: dopune
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:08   #831
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Necu te quotati jer nemas pojma. Pokusavas ovdje proturiti posvetu o mamulinom pistolju. Na ovom pistolju NEMA posvete. Kazes da nisu bili zakopani - jesu. Kazes da nije bilo trece lice - jest bio, kako to ne znas kad si bio tu? Pancirke bile maskirne, duge, sa spustenim stitnicima za genitalije (kasnije ih nosila dvojica mojih ljudi), opasac nisam niti pogledao, nisam nastran... Radio uredjaji bili marke "motorola". "Postojna", govori li ti to nesto?

Zelis izvuci neke detalje, kazes da si bio tu? Bio je i on i ostao, ti si onda pobjegao.

CITAT/'' pa i minama ste raspolagali, za razliku od nas i postavljali ste ih gde ste stigli)!!!/KRAJ CITATA

A tko jos postavlja mine na svom pravcu u ofenzivi? Mi raspolagali sa par mina, vi sa nekolido desetaka aviona, tenkova, haubica, itd... dobra usporedba.


Kazes da na tvom pravcu nije bilo pobijenih civila? Ovi civili nisu poginuli od ratnih dejstava - oni su likvidirani.
Srnava - Potocani - Vrbovac - Svilaj je tvoj pravac. Imam video materijal ulaska.

Tako je, istina zna da boli, a vas boli da je profesionalac sa akademije poginuo od nas malih ljudi, seljaka.


Dok je Branko Manula, admiral flote, bio živ, mislim, delio pištolje, delio je simbolično CZ M 70 7,65mm, a ne CZ 99 9mm ''PARA'' – tako se pravilno zove taj pištolj (na pištolju koji je nosio major Rašuo Milivoj ima posveta, ja sam ga lično držao u svojoj ruci, a zadnji put u fabrici u mestu Rudanka pored Doboja, polovinom juna ili ti lipnja 1992. godine, posle osvajanja mesta Jakeš...)!!!

Ponavljam, proveri ko ih je to zakopao i gde??? A ja tvrdim da nisu nigde zakopani u BiH, već da su helikopterom prebačeni obadvojica u Knin 28. ili 29.06.1992. godine, to je bar lako proveriti!!! Proveri!!! (ja hoću samo da i jedna i druga strana, posle gotovo 20 godina saznaju istinu i ništa drugo, VERUJ MI)!!!

Pancire sam lično doneo u Knin JA, bili su krvavi to je tačno, u jednom sam čak pronašao deformisano puščano zrno i pancir majora Rašuo Milivoja predao jednom od njegove rođene braće, tako da ih nisu mogli nositi tvoji vojnici, to lažeš moram ti reći (izvini za ovo LAŽEŠ)!!! Opasač koji je major Rašuo nosio je specifičan i JA sam ga takođe predao njegovoj porodici po povratku u Knin tada, zato te to i pitam!!!

Kao najbolji, PRVI u klasi od 1500 (hiljadu i petsto) pitomaca u JNA, bio je najbolji i nije hteo da bira prekomandu, što je mogao, već je rekao ''rasporedite me po potrebi službe'' i rasporedili su ga u Postojnu u jednu izvuđačku jedinicu, gde mu je jedinica 2-3 godine za redom bila najboja tog ranga u JNA i kao takav je prekomandovan u školski centar Vojne policije u Pančevo, gde je i dobio taj CZ 99 na poklon, ali sa posvetom!!!???

Ne interesuju me nikakvi tvoji detalji, shvatio sam: ili ne govoriš istinu ili nisi bio tu (možda ti je neko pričao, to je pak najgore, pričati o nekom događaju u kojem nisi učestvovao)!!!

Za pogibiju civila, iskreno ne znam, reko sam da iskreno žalim, nemam razloga da to sad krijem, pa samo budala i monstrum može ubiti civila (starce, žene i decu, pa takvog bi ja streljao u mojoj jedinici)!!!

Pa vi tu niste išli u ofenzivu, već ste bili u teškoj defanzivi!!! Kakvi avioni, bio jedan, jadni avion i bombardovao našu jedinicu, toliko o tom, kad bolje razmislim avion je radio za VAS!!!

Pa, glumac Bata Živoinović u filmu ''Veliki Transport'' iz puške M 48 7,9mm, ako znaš koja je to puška obori Nemački avion, tako i to seljak ubi školovanog oficira, pa to je u ratu normalno, ne mogu svi da prežive!!!
DogodineuKninu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:24   #832
Covjece bozji, ja ti govorim da imam pistolj, govorim ti da znam tko je nosio pancirke poslije dogadjaja. Bili su zakopani kod one kruske pored puta prema gnionici. Ti govoris o dogadjaju od 24.06.92 a to je drugi dogadjaj i drugi ljudi koji su tu poginuli. Tu nije poginuo rašuo jer je poginuo ranije i ne laži više ovdje. Taj drugi dogadjaj nisam detaljno nigdje opisao kako je bilo, ali rašuo NIJE tu poginuo. Poginule iz tog dogadjaja nismo niti izvlacili jer su bili izmedju crta a smrdili su jos nekoliko dana, izvukli smo samo mb60 i osobno naoruzanje. I ako si izvlacio poginule iz tog dogadjaja, onda lazes za PT mine jer tu su bile PP mine, tu tenkovi nisu mogli niti proci i koja svrha postavljati te mine tu. PT mine su bile na cesti a ako si ih skidao, morao si na jednom mjestu naci jednu na drugoj, eto ti jos jedan detalj.

CITAT/ Pa vi tu niste išli u ofenzivu, već ste bili u teškoj defanzivi!!! Kakvi avioni, bio jedan, jadni avion i bombardovao našu jedinicu, toliko o tom, kad bolje razmislim avion je radio za VAS!!! /KRAJ CITATA

I ova ti je dobra, prvo procitaj sta sam gore napisao.. Reci da sad i onih nekoliko tisuca ljudi sa tog podrucja lazu.

P.S. Datum u ovom postu je bio blagdan Sv.Ivana Krstitelja, zato sam ga zapamtio.

Zadnje uređivanje sb323ar : 23.01.2011. at 23:58. Reason: dodano jos malo
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:42   #833
http://forum.krstarica.com/showthrea...ije-zaboraviti



Negdje u sredini stranice u naslovu "Kafa u Modriči" spominje se da je Rašuo poginuo zajedno sa svojim vezistom i kurirom.......


c/p sa stranice sa gornjeg linka...


Kafa u Modriči
Mada je Talić, kako se tada pričalo, planirao popiti kafu u Modriči za Vidovdan, desilo se to dva dana ranije. Srpsku vojsku niko nije mogao zaustaviti, a u tom jurišu heroja teško je bilo izdvojiti borce koji nisu bili na visini zadatka. Jedan među mnogima koji su vlastitim herojstvom pokazali kako se bori za srpstvo bio je i komandant bataljona MUP-a RSK Milivoj Rašula. On je u svojoj oficirskoj torbi ponio srpsku trobojku odlučan da je prvi postavi na silos u Odžaku. Stao je na čelo jurišnog dijela bataljona. U jednoj pauzi između dvije borbe sa vezistom i kurirom krenuo je ispred ostalih. Međutim, izviđanje se završilo kobno. Svi su pokošeni neprijateljskim rafalima.




"Kninđo" ne barataš baš sa uvjerljivim činjenicama....bila su trojica i kako to da ne znaš ako si bio sudionik tog događaja!!!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP

Zadnje uređivanje kobrin sin : 23.01.2011. at 23:51.
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:00   #834
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
http://forum.krstarica.com/showthrea...ije-zaboraviti



Negdje u sredini stranice u naslovu "Kafa u Modriči" spominje se da je Rašuo poginuo zajedno sa svojim vezistom i kurirom.......


c/p sa stranice sa gornjeg linka...


Kafa u Modriči
Mada je Talić, kako se tada pričalo, planirao popiti kafu u Modriči za Vidovdan, desilo se to dva dana ranije. Srpsku vojsku niko nije mogao zaustaviti, a u tom jurišu heroja teško je bilo izdvojiti borce koji nisu bili na visini zadatka. Jedan među mnogima koji su vlastitim herojstvom pokazali kako se bori za srpstvo bio je i komandant bataljona MUP-a RSK Milivoj Rašula. On je u svojoj oficirskoj torbi ponio srpsku trobojku odlučan da je prvi postavi na silos u Odžaku. Stao je na čelo jurišnog dijela bataljona. U jednoj pauzi između dvije borbe sa vezistom i kurirom krenuo je ispred ostalih. Međutim, izviđanje se završilo kobno. Svi su pokošeni neprijateljskim rafalima.




"Kninđo" ne barataš baš sa uvjerljivim činjenicama....bila su trojica i kako to da ne znaš ako si bio sudionik tog događaja!!!


Slušaj ''kobro'', bio sam tamo, pa to nije sporno, bila su samo dvojica, pa valjda ja to znam, pa to je moj Komandant i njegov kurir!!! Pusti Talića, on ti ne može odgovoriti, pa ni oni koji su mu to pripremili, pa znam mog Komandanta i mnogo detalja koji su bitni za ovaj događaj i zato u sve priče radi same priče NE VERUJEM!!! Ja i dalje tvrdim, bili su samo njih dvojica, a ako vi znate bolje: Ko je taj teći, dajte njegovo ime??? Izvini,druže i tebi samo radi prave-gole istine!!!
DogodineuKninu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:08   #835
Ma sve u redu ,nego me zainteresirala ova vaša prepirka oko Rašuoa pa sam malo istraživao po netu i našao taj članak oko pogibije Rašuoa sa još dvojicom i to na isti način kako sb323ar opisuje a još ima i pištolj....

Uzgred mir svima poginulima bez obzira sa koje strane, a konkretno za ovaj slučaj bolje da neke stvari ostanu kakve jesu ne treba se previše uvlačiti u slučaj....


bio je rat takvo vrijeme,ginulo se na oba dvije strane... danas kad sve to pogledam ipak smatram da smo bolje prošli i da naši dečki nisu izginuli za ništa!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:11   #836
Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Ja i dalje tvrdim, bili su samo njih dvojica, a ako vi znate bolje: Ko je taj teći, dajte njegovo ime??? Izvini,druže i tebi samo radi prave-gole istine!!!
Covjece, kao sto sam davno napisao, ime rasuo milivoj sam saznao tek poslije rata, prepoznavajuci dogadjaje i mjesto radnje. Niti danas ne znam ime drugog i treceg. Ni ovo sto sam rekao nebih rekao da ne pravite heroje opisujuci kojekakve zasluge za srpstvo a nije bilo kako opisujete. Ti nesto tvrdis, pa tko moze bolje istinu znati od poginulog i ljudi koji su pucali.

Nemoj se blamirati bez veze, pokusavas saznati nekakve detalje, reci sta te zanima i reci cu ti.

P.S. Ako ste radili autopsiju, morali ste pronaci u tijelu i zrna cal.rem.243 te jedno zrno 9mm.

Zadnje uređivanje sb323ar : 24.01.2011. at 00:18.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:28   #837
Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Što se tiče te kruške, tu je neko ili možda i tvoja jedinica pokopao gotovo žive ljude, izmučene do smrti, bez genitalija, bez ušiju, bez prsta desne ruke na kojem su verovatno nosili prsten (nekom je očigledno trebalo zlato) itd., te ljude je moja jedinica otkopala i takve ih zatekla i to je bilo pre pogibije majora Rašue bar 5 dana!!! To govori o tvojoj jedinici, to je ZLOČIN!!!

I ova ti je dobra. Ja ti opisujem kako su ti ljudi poginuli, pokupili su metke od desetak ljudi sa 5-6 metara udaljenosti. Imali na sebi pancire koji su bili zaista dobri, a ti opisujes ovakve gadosti.

Podsjeca me ovo na Mali Alan i Kašić. Tako vi usporedjujete dogadjaje. Za jedno tvrdite da je zlocin a za drugo da je pobjeda.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:30   #838
Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio: kakva je posveta na pištolju i sa kakvog si ga opasača skinuo i gde je taj opasač, ko ga je od tvoje jedinice nosio???
Odgovorio sam ti, ne citas dobro.

Dao sam ti opise dvaju razlicitih zasjeda u koje ste uletili. U obje zasjede ste imali mrtvih. Mjesto radnje je priblizno, razmak cca 500 metara. U jednoj akciji ste nosili mb60 i djelovali jednom minom iz njega, u drugoj ste uletili direktno. Rasuo je poginuo na tom dijelu. U opisu koji me potakao da napisem pricu pise da je uletio u zasjedu pri izvidjanju. U izvidjanje se ne ide sa mb60 i djeluje istim. Znaci ipak je prva zasjeda u pitanju. Pistolj imam, na njemu nema posvete, bile drvene drske na njemu, za veliku saku, meni bolje leze ove plasticne a i drvene su jos u zivotu. Nadam se da sam pojasnio dovoljno.

I kad vec spominjes zlocin, dao sam ti tvoj pravac kretanja, dao ti imena pobijenih civila na tom pravcu, imenom i prezimenom, nista mi ne odgovaras na konkretno a trazis detalje... kazes da nisu pobijeni civili a ja ti dao imena, kazes da ne znas nista o tome - a o pogibiji doticnoga sve znas, da ti postavim snimke tvog prolaska kroz navedena mjesta i naseg povratka tamo, cisto za usporedbu (kako je izgledalo prije i poslije).

Ajd Bog i Hrvati.

Zadnje uređivanje sb323ar : 24.01.2011. at 01:52.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 02:19   #839
Quote:
DogodineuKninu kaže: Pogledaj post
Pa, ako moj komentar od 21.01.2011. godine nema smisla, što si ga odmah obrisao, što ne pustite široke narodne mase i vaše domoljube da čuju i drugu stranu???
Tvoj komentar nisam niti vidio a niti imam ovlasti da ga brisem bilo gdje.

Da popricamo malo i o rusenju crkvi i ostalih vjerskih objekata, dokumentirali ste i miniranje crkve u Odzaku, (pok.Tepsic Dusan, hoces i njegovu sliku)...

Bolje bi ti bilo da se nisi niti javljao jer ovako si me natjerao samo da vas prozivam i to cu raditi stalno. Nikada se nece zaboraviti zlocini koje ste radili.

Malo proucavam i sekretara strpca, pa zar bas na svakom dokumentu i on prisutan i potpisan. Jedna recenica mi nesto poznata "je znao ili mogao znati - a nista nije ucinio da se to sprijeci ili kazni pocinitelje"

Ovo zadnje samo uvlacim u usi onima koji imaju vise dokumenata.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 09:41   #840
Ispravan link http://www.youtube.com/watch?v=V9W2oXF3x4o

drugi dio

http://www.youtube.com/watch?v=Jq6ckWjER7A

i treci dio

Narod koji ne pamti svoju povijest, zasluzuje da mu se ona opet dogodi...

http://www.youtube.com/watch?v=ENPjPFlhRQY

Ovo sam obecao prethodnom sugovorniku, a procitajte i u opisu datoteke sta sam obecao.

SELO VRBOVAC

1. Barisa Đogaš, rođen 1926. g.;
2. Anto Marić, rođen 1932. g.;
3. Marko Kovačević, rođen 1924. g.;
4. Jela Marić, rođena 1909. g.;
5. Jozo Antunović, rođen 1934. g.;
6. Luka Pejanović, rođen 1934. g;
7. Jozo Petrić;
8. Jela Kovačević, rođena 1932. g.;
9. Ivo Majic, rođen 1933. g.;
10. Anica Knežević;
11. Kata Matić;
12. Mara Vidić
13. Jozo Pejičić, rođen 1947. g.;

SELO ADA

1. Mijat Topolovac.

SELO SRNAVA

1. Blaž Kovač.

SELO POSAVSKA MAHALA

1. Šimo Horvat, rođen 1930. g.;
2. Anto Jelkić;
3. Kata Kvasina, rođena 1935. g.;
4. Ivo Kvasina.

SELO NOVO SELO
1. Anto Čančar
2. Anto Kovačević
3. Mara Iličević
4. Marko Jovušić
5. Pavo Senjić;
6. Anto Ivančić

SELO VRBOVAČKI LIPIK

1. Roko Kopćc, rođen 1910. g.;
2. Janja Bošnjak, rođena 1930. g.;
3. Andrija Bošnjak, rođen 1935. g..

SELO POTOČANI
1. Andrija Božić, rožen 1915. g..

SELO POTOČANSKI LIPIK
1. Jakob Majić;
2. Stipo Kopić;
3. Marko Jurić.

SELO BIJELE BARE
1. Jela Bagarić, rožena 1903. g.;
2. Jurka Šego, rođena 1910. g..

SELO GORNJI SVILAJ
1. Lucija Njivojda, rođena 1914. g.;
2. Marijan Radman, rođen 1938. g.;
3. Mato Anđelić;
4. Ivo Anđelić, rođen 1937. g.;
5. Klara Anđelić, rođena 1936. g.;
6. Juro Anđelić;
7. Mijo Radman, rođen 1945. g.;
8. Ivo Radman, rođen 1936. g.;
9. Pero Radman;
10. Bozo Vucić, rođen 1940. g.;
11. Ilija Pranjić.
12. Jozo Čarapović,

SELO DONJI SVILAJ

1. Nenad Kovačević, rođen 1923. g..
2. Anto Šajić, rođen 1958. g.;
3. Vinko Kaurinović, rođen 1973. g.;
4. Stjepan Matanović, rođen 1936. g.;
5. Mato Matanović, rođen 1929. g.;
6. Kata Jukić, rođena 1934. g.;

GRAD ODŽAK
1. Ibrahim Huremović, rođen 1943. g.;
2. Junuz Omičević;
3. Ibrahim Kosovac;
4. Mejra Terzić, rođena 1908. g.;
5. Bahrija Dženanović;
6. Hamdija Šaćirović;
7. Idriz Brkić;
8. Alija Brkić;
9. Halil Čeliković;
10. Husnija Subašić;
11. Mujo Topolović, rođen 1954. g.;
12. Mujo Ganić, rođen 1950. g..

SELO GORNJA DUBICA
1. Pavo Ilak.
2. Andrija Jurkić
3. Luka Barišić


Popis nije kompletan.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.02.2011. at 20:01. Reason: poruke spojene
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.