Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 14:58   #1
Iskustva sa knjigovođama i knjigovodstvenim programima

Pozdrav svima!

Skroz sam nova na forumu, a u pretrazi nisam naišla na temu iskustva sa knjigovođama i knjigovodstvenim programima..
Zanima me ima li netko tu da koristi on line knjigovodstvo?
Mi u firmi koristimo e-račune no dosta često imamo određenih poteškoća, a korisnička podrška im je ne baš najljubaznija i nažalost često ne znaju odgovore na pitanja vezana uz samo funkcioniranje programa (pa nam ni ne znaju odmah pomoći u rješavanju tih poteškoća)...
Također, ima li netko od vas da koristi usluge knjigovodstva Dodana vrijednost (na Ribnjaku)?
VeroniqueBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:48   #2
Quote:
VeroniqueBo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Skroz sam nova na forumu, a u pretrazi nisam naišla na temu iskustva sa knjigovođama i knjigovodstvenim programima..
Zanima me ima li netko tu da koristi on line knjigovodstvo?
Mi u firmi koristimo e-račune no dosta često imamo određenih poteškoća, a korisnička podrška im je ne baš najljubaznija i nažalost često ne znaju odgovore na pitanja vezana uz samo funkcioniranje programa (pa nam ni ne znaju odmah pomoći u rješavanju tih poteškoća)...
Također, ima li netko od vas da koristi usluge knjigovodstva Dodana vrijednost (na Ribnjaku)?
Znam da taj servis Dodana vrijednost koristi online knjig. u radu s klijentima, ne znam jel smijemo reklamirati koji ... uglavnom ga reklamiraju i oni
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:59   #3
Ma da, ja znam koji oni sustav koriste, ali me više od toga zanima iskustvo sa tim knjigovodstvenim servisom (ili sa bilo kojim drugim ak je super knjigovodstvo). Ja trenutno imam jednu knjigovođu koja je dosta dobra, al svaki mjesec se dogodi jedna sitnica koju je previdjela ili mislila da treba poslati mailom, a trebalo je dostaviti osobno i sl... voljela bih naći knjigovođu gdje neću ja još morati sama istraživati i provjeravati što i kako nego da budem ipak malo bezbrižnija... za Dodanu vrijednost znam prek FB-a i vidim da stalno izbacuju neke edukativne videiće i sl., al sve je to tak lijepo kad čitaš i gledaš dok osobno iskustvo nekoga može biti skroz drugačije..
VeroniqueBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:21   #4
Quote:
VeroniqueBo kaže: Pogledaj post
. voljela bih naći knjigovođu gdje neću ja još morati sama istraživati i provjeravati što i kako nego da budem ipak malo bezbrižnija...
Nemoguća misija.
Ako imaš obrt/firmu onda si ti kao vlasnik odgovorna osoba. I dužna si istraživat i pratit jer , u krajnoj liniji, ti si ta koja će plaćat kazne i odgovarat. (ne sad da moraš znat zakone napamet, al da znaš koja se zakonska regulativa odnosi na tvoju djelatnost, da znaš osnove poreznih propisa jer si ti porezni obveznik i slično).

Ako želiš zaista da netko umjesto tebe radi sve, onda će te to i koštati i to vrlo koštati. Jer edukacija, pretplate na časopise, seminari, praćenje zakonskih promjena vrtoglavom brzom, košta i knjigovođe.

Svaki dobar knjig. servis, koji drži do sebe, naplaćuje po principu koliko para, toliko muzike. Želiš li više, plati više.
Nitko ti to neće radi sve to za sitnu lovu.

I ako imaš privatni biznis.. nikad nećeš bit "malo bezbrižnija" , jer ako budeš takva.. nećeš dugo poslovat.
Kao vlasnik si odgovorna osoba i ne želiš vjerovati svima i svakome , nego želiš imati kontrolu nad svojim poslovanjem u svim segmentima . Koliko možeš i stigneš, naravno.
A ti procjeni, da li ti je isplativije angažirati kvalitetniji knjig. servis ili zaposliti osobu da ti to radi.

I mali savjet. Preporuke za dobar knjig. servis ne tražiš na forumu, od anonimaca i nepoznatih ljudi... već ih tražiš među kolegama, poduzetnicima, obrtnicima s iskustvom.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.