Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 09:00   #2541
Buu huu, tesko se zivi u Hrvatskoj, bljuc srac... Ovo je podforum Vjencanja, nobody cares.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:08   #2542
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
Buu huu, tesko se zivi u Hrvatskoj, bljuc srac... Ovo je podforum Vjencanja, nobody cares.
Haha, bravo

Ispričavam se onda na ovom svom osvrtu i povlačim se iz rasprave.

Klasično hrvatsko vjenčanje i racionalnost/logika ne idu zajedno u istu rečenicu.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:19   #2543
A ti znaš koliko netko ovdje ima novaca, što si može priuštiti i što nekome jeste/nije puno? Gore od svega ovoga je virenje nekome u novčanik. Budući da tebi ni iz džepa ni u džep, nije mi jasno kako ti se da ovoliko filozofirati oko gluposti koje se tebe direktno ne tiču.

Isto tako, ok je da Boss i Carden toliko koštaju jer "Hej! Oni su ime!", ali to što netko želi platiti isključivo kvalitetu materijala, samu uslugu i to što će dobiti savršeno skrojeno odijelo po mjeri je problem.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:36   #2544
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
A ti znaš koliko netko ovdje ima novaca, što si može priuštiti i što nekome jeste/nije puno? Gore od svega ovoga je virenje nekome u novčanik. Budući da tebi ni iz džepa ni u džep, nije mi jasno kako ti se da ovoliko filozofirati oko gluposti koje se tebe direktno ne tiču.

Isto tako, ok je da Boss i Carden toliko koštaju jer "Hej! Oni su ime!", ali to što netko želi platiti isključivo kvalitetu materijala, samu uslugu i to što će dobiti savršeno skrojeno odijelo po mjeri je problem.
Sve pet, ali nije od mene krenula teza da je 3400 kn za sako i hlače jeftino (pa je onda dana usporedba s premium brendovima). I ako netko tvrdi da je to jeftino, ne vidim razloga zašto na to ne bih mogao reagirati i iznijeti svoje mišljenje? I pogotovo zašto bi se to smatralo virenjem u nečiji novčanik? Svašta.

I kad smo već kod novčanika, ja ne gledam u konkretno nečiji novčanik, nego u prosječni hrvatski, to da
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:54   #2545
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Tako je, ali onda valjda logika nalaže da se takva odijela ne kupuju, odnosno da se kupuju odijela shodno vlastitim financijskim mogućnostima.
Ali ti nisi komentirao općenito, komentirao si točno ovo odijelo od točno te osobe koje je koštalo točno toliko koliko je napisala.

Kako znaš da im je novčanik u hrvatskom prosjeku? Kako znaš da ne zarađuju svako po 3 prosječne hrvatske plaće? Kako znaš da je dao sašit odijelo koje "nigdje neće moć nosit poslije"?

Meni je to preskupo. Tebi je preskupo. Njima nije.

I super mi je kako brendovima možeš opravdat cijenu (gdje ne plaćaš samo kvalitetu, već i ime), a Klariću, koji JE brend u Hrvatskoj, ne možeš
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:23   #2546
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Ali ti nisi komentirao općenito, komentirao si točno ovo odijelo od točno te osobe koje je koštalo točno toliko koliko je napisala.

Kako znaš da im je novčanik u hrvatskom prosjeku? Kako znaš da ne zarađuju svako po 3 prosječne hrvatske plaće? Kako znaš da je dao sašit odijelo koje "nigdje neće moć nosit poslije"?

Meni je to preskupo. Tebi je preskupo. Njima nije.

I super mi je kako brendovima možeš opravdat cijenu (gdje ne plaćaš samo kvalitetu, već i ime), a Klariću, koji JE brend u Hrvatskoj, ne možeš
Ustvari, potpuno si u pravu. Krenuo sam pisati ti odgovor u potpuno drugom smjeru, ali sam odustao. U biti, sad kad gledam, ne znam niti zašto sam uopće prvotno reagirao i što sam mislio postići s tim svojim komentarom jer kako forumašica coralicious kaže:
Quote:
Buu huu, tesko se zivi u Hrvatskoj, bljuc srac... Ovo je podforum Vjencanja, nobody cares.
Valjda me uhvatila žuta minuta jer sam i osobno u potrazi za odijelom.

Ali što se tiče tog Klarića, on je brend? Zaustavi 100 ljudi na ulici i ako će ti jedna osoba znati reći tko je Klarić, evo ja ću si istetovirati njegovo ime na čelo kao znak isprike.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:57   #2547
Perrin

Bok ljudi, ima li netko da je kupio odijelo za vjenčanje u Perrinu? Iskustva i dojmovi?
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:17   #2548
Jel netko naručivao manžete s neta (ebay, etsy itd.)? Liči li to na što Palo mi je na pamet pokloniti dragom personalizirane manžete s našim inicijalima i datumom. Samo još ne znam dal bi naručila s neta gravirane ili da naručim neke obične i dam gravirati kod nas.
__________________
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Aurora B0realis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:46   #2549
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Ali što se tiče tog Klarića, on je brend? Zaustavi 100 ljudi na ulici i ako će ti jedna osoba znati reći tko je Klarić, evo ja ću si istetovirati njegovo ime na čelo kao znak isprike.
Mislim da većina ljudi koji nose često/svakodnevno odijela i znaju razliku u kvalitetama odijela znaju i za klarića
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 07:40   #2550
Quote:
Aurora B0realis kaže: Pogledaj post
Jel netko naručivao manžete s neta (ebay, etsy itd.)? Liči li to na što Palo mi je na pamet pokloniti dragom personalizirane manžete s našim inicijalima i datumom. Samo još ne znam dal bi naručila s neta gravirane ili da naručim neke obične i dam gravirati kod nas.
Ja sam uzimala, doduse ne za ovakvu prigodu uzimala sam s ebaya, etsy ti je sigurno kvalitetan i to se nemoras opce bojat (uzimam i ja sebi par stvarcica za svadbu)
ove kaj sam uzela za par dolara su bile onak lagane al nemres ovak sad rec da su lose izgledale, kvaliteta sigurno nije neka (nije da ce se raspast nakon dva nosenja) al ne zgledaju sugavo, druge kaj sam narucivala su bile oko 100 kn i te su bile prekrasne, sovice sam uzela, bile su teske i fakat lijepe detaljne
e sad di je bolje gravirat nisam ni ja pametna, mozda da vidis kolko tu ispadne graviranje pa da vidis dal se isplati
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:07   #2551
Nekak bi radije kod nas gravirala, nije skupo. Al mi ne ide baš pronalazak manžeta koje mi se sviđaju, tj one koje mi se sviđaju su od nekog žnj materijala a mislim da je bolje da budu od srebra da se bolje očuvaju. Jel ima kod nas gdje za kupit jeftinijih i da su tak malo običnije kako bi mogla ugravirat na njih? Možda srebrnarnice imaju??
__________________
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Aurora B0realis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:13   #2552
Quote:
Aurora B0realis kaže: Pogledaj post
Nekak bi radije kod nas gravirala, nije skupo. Al mi ne ide baš pronalazak manžeta koje mi se sviđaju, tj one koje mi se sviđaju su od nekog žnj materijala a mislim da je bolje da budu od srebra da se bolje očuvaju. Jel ima kod nas gdje za kupit jeftinijih i da su tak malo običnije kako bi mogla ugravirat na njih? Možda srebrnarnice imaju??
a si gledala etsy?

https://www.etsy.com/listing/2684069...=sr_gallery_30

https://www.etsy.com/listing/2398272...47fc:239827242

https://www.etsy.com/listing/2249635...f=sr_gallery_6

https://www.etsy.com/listing/2060448...=sr_gallery_41

https://www.etsy.com/search?q=cuffli...licit=1&page=2


https://www.etsy.com/listing/2404072...=sr_gallery_44

https://www.etsy.com/listing/4911810...=sr_gallery_22

kuzim da oses da se ocuvaju, al mislim da nemoraju bit srebrne da bi bile kvalitetne
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:05   #2553
Jesam, gledala sam. Ove neke su mi preskupe a ostale cjenovno prihvatljive koje su mi lijepe su od ne znam kakvih materijala. Priznajem, ne kuzim se uopce u te materijale pa nemam pojma sto bi se dobro ocuvalo
__________________
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Aurora B0realis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:22   #2554
Quote:
Aurora B0realis kaže: Pogledaj post
Jesam, gledala sam. Ove neke su mi preskupe a ostale cjenovno prihvatljive koje su mi lijepe su od ne znam kakvih materijala. Priznajem, ne kuzim se uopce u te materijale pa nemam pojma sto bi se dobro ocuvalo
http://www.ebay.com/itm/Cute-Wise-Ol...sAAOSwzOxUWeFy

ja sam ove uzimala za kolkegu koji je fakat picajzla, i odusevljen je bio, velim nisu onak sugave konkretan komad metala. materijal pise da je Rhodium Plated.
velim pretpostavljam da ih nebu nosio svaki dan, a opet nije neka bizuterija sugava
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 03:11   #2555
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

u potrazi sam za odijelom, a kako se bavim bodybuildingom, uobičajeni brojevi i modeli mi ne pašu. Odnosno štogod da sam probao po ovim standardnim trgovinama tipa Varteks, Jeordies, Galileo, Zara (i ne znam gdje sam još sve bio) jednostavno mi ne odgovara.
Zato jer su to većinom slim fit odijela u koja se teško utrpa i netko sa škembom a da u njih stane netko sa jakim rukama i ramenima je nemoguća misija. Ako se i uzme komotniji sako (veći broj) problem je u hlačama koje gube formu ako ih se sužava (ako se samo treba suziti u struku za jedan broj to je još ok). Jeordies ne rasparuje odijela, ne znam kak je u Galileu znam da u Peeku imaju nešto hlača i sakoa koji se mogu kombinirati po veličinama.

Nego čitam ovu raspravu oko Klarića pa samo da kažem da je pitanje koliko je on skup ako su u cijenu uključeni i njegovi materijali. Dobar šnajder će ti uzeti dosta za ruke a kad zbrojiš i koliko materijala trebaš za sako i hlače (eventualno prsluk) na kraju ne ispada jeftino. Kod šivanja je uvijek problem kako će na kraju ispasti tako da mi je jasno radi čega su ljudi spremni platiti nešto više i ne zafrkavati se sa traženjem materijala, krojača i sl.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:33   #2556
Pozdrav, kupio sam odijelo ali trebam na njemu izvršit neke korekcije pa me zanima da li znate nekog dobrog krojača kod kojeg bi to mogao napraviti?. Trebao bi skratiti nogavice i rukave sakoa
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:05   #2557
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Zato jer su to većinom slim fit odijela u koja se teško utrpa i netko sa škembom a da u njih stane netko sa jakim rukama i ramenima je nemoguća misija. Ako se i uzme komotniji sako (veći broj) problem je u hlačama koje gube formu ako ih se sužava (ako se samo treba suziti u struku za jedan broj to je još ok). Jeordies ne rasparuje odijela, ne znam kak je u Galileu znam da u Peeku imaju nešto hlača i sakoa koji se mogu kombinirati po veličinama.
Ma katastrofa. Ali najgore mi je u cijeloj priči što te prodavačice uvjeravaju kako ti odijelo stoji kao saliveno. A nemaju pojma kako odijelo treba stajati ili su jednostavno zlobne da tako kažem .
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Nego čitam ovu raspravu oko Klarića pa samo da kažem da je pitanje koliko je on skup ako su u cijenu uključeni i njegovi materijali. Dobar šnajder će ti uzeti dosta za ruke a kad zbrojiš i koliko materijala trebaš za sako i hlače (eventualno prsluk) na kraju ne ispada jeftino. Kod šivanja je uvijek problem kako će na kraju ispasti tako da mi je jasno radi čega su ljudi spremni platiti nešto više i ne zafrkavati se sa traženjem materijala, krojača i sl.
Pronašao sam si na kraju jeftinog krojača koji radi od nule i po slici odijelo kakvo želim (tako mi barem reče). Cijena za rad je ispod 1000 kn. Neću ga još imenovati/reklamirati jer naravno moram vidjeti što će napraviti.
Sad sam u potrazi za materijalom. Ono što sam do sada obišao (nekakve ajmo reći standardne trgovine s materijalima) mi i nije nešto ekstra skupo kako mi se čini. Evo recimo 100% vuna ili 80% vuna, a 20% viskoza i poliester se za metar cijene kreću oko 120 kn. Drugim riječima kompletan materijal je između 400 i 500 kn.

Ali ne bih stvarno više o Klariću, tko voli nek izvoli.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:28   #2558
Ja isto imam problem sa slim fit hlačama, mislim da ću morati šivati po mjeri. Buduća bi da šivam kod Borisa Banovića pa me zanima jel ima netko iskustva ili zna nekog tko će to dobro odraditi
groomzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:30   #2559
Quote:
groomzilla kaže: Pogledaj post
Ja isto imam problem sa slim fit hlačama, mislim da ću morati šivati po mjeri. Buduća bi da šivam kod Borisa Banovića pa me zanima jel ima netko iskustva ili zna nekog tko će to dobro odraditi
mi smo kod klarića šivali, jaako smo zadovoljni
arbanas su ti isto poznati i dobri. za borisa nisam ništa čula
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:51   #2560
Odijelo Split

Moj dragi budući gleda odijela i jučer skoro kupi u varteksu isto odijelo, košulju i kravatu ko kum... cure pomagajte di su vaši dragi kupili?

Pretpostavljam da je tri tjedna do vjenčanja kasno za šivanje...
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.