Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.05.2017., 12:36   #1
Sirova hrana-RECEPTI

nakon žustre rasprave sa kolegom Ibrahimom počeo sam čitati temu o sirovoj hrani od početka.. skeptičan sam doduše prema određenim sirovojselskim filozofijama, ALI mislim da bi bilo nadasve korisno recepte za sirove obroke imati na jednom mjestu, za one koji žele probati popraviti svoju prehranu/probati sirovo, a bez rasprava koje se mogu nastaviti na originalnoj temi: SIROVA HRANA..

kako nisam sirovojelac ne mogu se pohvaliti nekom velikom količinom recepata

ali mogu podijeliti što ja prakticiram (nije nešto ali svaki prvi korak je mali):

svježe iscijeđene naranče, po mogućnosti organske a u svakom slučaju bez voska i onog nekom "imi---" premaza.. 2-3 puta tjedno..

svježi sok od mrkve i celera
(treba dobar sokovnik).

marelica (podrazumijeva se) i jezgra koštice marelice

jabuke zajedno s košticama

te koštice navodno sadrže onaj neki leatril a koji je navodno dobar protiv raka (ne svakog)

sezonsko voće i salate od redom: špinat, rukola, matovilac, različite vrste salata vulgaris, sa ribanom mrkvom, krastavcima i rajčicama u različitim kombinacijama, ponekad s lukom, češnjakom, maslinovim ili orahovim uljem i acetom-balsamicom.. sve najboljše kaj nam obližnja trgovina nudi.. nije loše na to naribati malo nekog dobrog sira (parmezan, comte, gruyer) i/ili nabacati malo oraha unutra

zblendani avokado s jogurtom i malo limuna

tolko za početak..

a vrlo me zanima kompletna prehrana koju prakticiraju "sirovojelci" jer po ovome gore navedenom i onome što su nudili na temi od hrane se sasvim sigurno ne može živjeti, više je to blaži oblik posta

Zadnje uređivanje nezgodan2 : 19.05.2017. at 13:32.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.