Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 20:57   #1
Exclamation Zdrava hrana sa malo kalorija....

Moj cili dan je: ujutro ništa ne jest, za ručak nešto malo recimo pomfri, i šnicel ipo, ili bilo koja druga hrana u malim količinama, voda, popodne corn flakes al sa yogurton, voća nešto, navečer malo sira, komad kruva.... Jer to previše kalorija?
I jer ima koja zdravija hrana koja ima mali % masti i kalorija.
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:07   #2
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Moj cili dan je: ujutro ništa ne jest, za ručak nešto malo recimo pomfri, i šnicel ipo, ili bilo koja druga hrana u malim količinama, voda, popodne corn flakes al sa yogurton, voća nešto, navečer malo sira, komad kruva.... Jer to previše kalorija?
I jer ima koja zdravija hrana koja ima mali % masti i kalorija.
nije ali zamjeni doručak sa ručkom
doručak je važan,najvažniji
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:14   #3
šta da jeden za doručak?.... btw ručak mi je oko 3 a doručak oko 9 pa bi bilo dobro obadvoje po samo malo
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:25   #4
ručat nemoj,nego se dobro najedi u jutro
doručak je važan,jer daje većinu dnevne energije
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:40   #5
Ne ručat? probat ću :P
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:40   #6
al šta za doručak?
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:42   #7
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
al šta za doručak?
samo zamjeni,doručak sa ručkom
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:57   #8
neznan baš jer mi starci možda budu nešto srali :P
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:46   #9
A misliš da su ljudi ovdje vidoviti? Kolike količine pojedeš? Kolika ti je težina? Koliki postotak od tjelesne mase otpada na salo, koliki na mišiće? Koja je tvoja razina dnevnih aktivnosti? Koji ti je cilj, smanjenje kalorija? Zašto? Skidanje sala? Skidanje težine bez obzira na sastav izgubljene tjelesne mase? Uf....k'o da kristalne kugle leže okolo...iskreno, meni se tvoj jelovnik čini kao jelovnik ptičice. Ili osobe koja po cijeli dan leži i ništa ne radi.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:38   #10
A savjeta...

Ne zaobilaziti obroke. Nijedan. Dapace treba uvesti dodatne obroke, 5-6 obroka dnevno je optimalno. Sad, ovisno o tome sto ti je cilj tako prilagodis sto i koliko jedes.

Dakle ako pokusavas smrsaviti tada maksimalno izbacis brze ugljikohidrate (pomfri definitivno tu spada, to van odma, i riza isto, bilo kakva) i ubacis sporije (zobene pahuljice, kuhani krumpir, povrce, voce) i povecas kolicinu bjelancevina (posni sir, piletina, puretina itd.).

Sto jesti, kako i kada - http://forum.teretana.net, podforumi FAQ, Prehrana i Najbolje od foruma.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:42   #11
o necu li svakakvih strucnjaka tu procitati....
jajoglavac molim te ne trollaj
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:29   #12
Quote:
A misliš da su ljudi ovdje vidoviti? Kolike količine pojedeš? Kolika ti je težina? Koliki postotak od tjelesne mase otpada na salo, koliki na mišiće? Koja je tvoja razina dnevnih aktivnosti? Koji ti je cilj, smanjenje kalorija? Zašto? Skidanje sala? Skidanje težine bez obzira na sastav izgubljene tjelesne mase? Uf....k'o da kristalne kugle leže okolo...iskreno, meni se tvoj jelovnik čini kao jelovnik ptičice. Ili osobe koja po cijeli dan leži i ništa ne radi.
Ne sidin cili dan doma.... iden vanka stalno.... a momentalno san bolestan.... Nemislin da su ovde ljudi vidoviti ali znan da su pametni i da se razumiju u sve.... Cilj mi je samo izgubit malo sala na trbuhu i ne žderat ka krava.... :P
Saskei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:41   #13
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Moj cili dan je: ujutro ništa ne jest, za ručak nešto malo recimo pomfri, i šnicel ipo, ili bilo koja druga hrana u malim količinama, voda, popodne corn flakes al sa yogurton, voća nešto, navečer malo sira, komad kruva.... Jer to previše kalorija?
I jer ima koja zdravija hrana koja ima mali % masti i kalorija.
katastrofa!!!! brdo nepotrebne speksi hrane.
ujutro jedi pahuljice i vise ne unosi ugljikohidrate. za rucak piletina i salata, za veceru posni sir, tuna ili slicno. brdo salate.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:04   #14
Pozdrav. Bas bih volio da mi neko da savjet. Naime, ritam mi je lud tako da je jako tesko da cinim pravilne stvari. NPR ovo ..Dorucak jak, uz integralni kruh, dzem nemasno mlijeko, bla, bla, pa rucak malo slabiji al hranjiv, riza integralna uz puretinu, medjuobroke uz voce,pa trening pa poslije za veceru sto manje ugljikohidrata.
E meni je to jako tesko jer se budim u 03.00 pa oko 08.00 idem u krevet. Dakle, kao sto se vidi problem je sto u stvari dva puta idem na neko kratko spavanje. Oko 23.00 i u 08.00 ujutro. Glad me hvata oko 07.00 i sta tada jesti?? Da li vise bjelancevine kao i pred ono normalno vecernje spavanje ili nesto drugo??

Jos nesto da dodam.. Treniram redovno 70-90 minuta jedan dan tegove, jedan dan kardio, hranim se prilicno zdravo, visok sam 181 imam 79 kilograma, zelim "pasti" na 74-75 kg ali da ne gubim previse misicne mase vec masne naslage
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:31   #15
Nikako ne zaobilazit doručak.

Doručak je najbitniji obrok.

Pročitaj konkretne jelovnike ovdje:
Fitness.com.hr - Primjer jelovnika
zokiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:33   #16
Ne izbacuj nijedan obrok. Pretpostavljam da si mlad/mlada. Jedi više puta dnevno (čak i do 5 obroka), al količinski manje!
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:40   #17
Glad me hvata oko 07.00 i sta tada jesti?? Da li vise bjelancevine kao i pred ono normalno vecernje spavanje ili nesto drugo??

Sve je jasno, ALI, ja poslije ovoga dorucka idem ponovo u krevet. Dakle, to mi dodje kao vecera..
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:58   #18
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
o necu li svakakvih strucnjaka tu procitati....
jajoglavac molim te ne trollaj

daj ti reci, tebi vjerujem :-)

dal je za dorucak bolje nesto kvalitetno pojesti (npr snita kruha i sir namaz i tak nesto) ili samo neko voce?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:28   #19
Quote:
Saskei kaže: Pogledaj post
Moj cili dan je: ujutro ništa ne jest, za ručak nešto malo recimo pomfri, i šnicel ipo, ili bilo koja druga hrana u malim količinama, voda, popodne corn flakes al sa yogurton, voća nešto, navečer malo sira, komad kruva.... Jer to previše kalorija?
I jer ima koja zdravija hrana koja ima mali % masti i kalorija.
Pretpostavljam da si ovo čuo: ali radiš sebi najgoru stvar.
To izgladnjivanje će te udebljati. Apsurdno ali točno.
Ni sama se ne držim pravila ali moram se pohvaliti da sam samo dijeljenjem obroka na manje(doslovno žlica ali svako dva sata) i izbacivanjem sokova (koje nisam nešto puno pila) smršavila kilo u 15 dana. (naravno, takvim načinom lakše izbaciš višak koji nesvjesno pojedeš u napadu gladi, pa nije samo, ali je lako)

Ubaci zobene, obične, nezaslađene umjesto cornflakesa, brijem da su bolje.
Doručkuj, zaboga, obavezno.
I daj si ubaci povrća, ne vidim da ga spominješ.
Bar salatu navečer i komad ribe, puretine umjesto sendviča.
Sad imaš sezonskog povrća i voća, obavezno to iskoristi
(napr. za taj doručak, ako ti se ne da, radi ko ja-sve smiksaj grejp, pola banane, kivi i jabuku ili najbolje što imaš domaće i gucneš to, svako jutro malo prominiš, ja sad dodam jagode i nešpulu iz vrta,
tko to ne voli i nema vremena za popiti? )
Uz to, naravno, možeš nešto proteinsko pojest
(ja sam jutros iza toga integralni kruh, feta svježeg posnog sira s onom salamom od puretine s malo masti,
ne znam ni ja više što bih, sve mi se oko toga vrti.
Sad ću večerat biži s piletinom.napr.,
sve pomalo a možda i koji jogurt padne u ponoć jer trebam popit lijek)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:33   #20
sok od mrkve, posni sir, rajčice, panceta..

ps, ovo zadnje, ne šalim se, samo treba sve u mjeri...
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.