Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2018., 12:52   #1
Question Investicije za aplikaciju

Pozdrav svima

Ima li tko savjet di da nađem investitora za svoju aplikaciju?
Bio sam po bankama ali oni imaju natječaje, ali uglavnom uzimaju ideje koje već imaju dogovoren biznis unaprijed.
Al opet ne bih želio biti primoran da dam veliki dio svoje kompanije investitoru

Neki savjet?
Matthew10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 13:33   #2
Prijavi se Seedcamp-u, Eleven-u ili F6S-u, na jedan od njihovih evenata sa svojim start up-om i ako oni ocjene da se isplati pozvati će te da prezentiraš to što imaš. Oni ti za početno financiranje obično traže manji udio u kompaniji, oko 5% koliko me sjećanje dobro služi. Njih 3 su različiti u tome, pa malo pregledaj.

https://seedcamp.com/

https://www.11.me/

https://www.f6s.com/

No, svi fondovi takvog tipa ti preferiraju pokrenute aplikacije koje ostvaruju već neki prihod/povrat, iako nije pravilo ako se radi o dobroj ideji. Ono što ti traže u tom slučaju je da konkretno možeš prezentirati prednosti u odnosu na već postojeću konkurenciju, ne pričom, već i konkretnim projektom/brojkama.

Nije se lako tu progurati, pokušao sam proći sa jednim mojim projektom/web 2012.g., a kasnije aplikacija i odustao na koncu jer nisam imao team koji bi mi to odradio do kraja, ja sam nisam mogao gurati na dvije strane jer me moj posao vodio u potpuno drugom smjeru. No, umalo sam upao tada u Seedcamp finale u Budimpešti gdje sam od 200 prijava bio 5, (primaju 3 najbolja) te sam dobio nagradu od $500. Da sam išao dalje prošao bi, jer su me zvali da se prijavim u London event koji je bio slijedeći po redu, ali eto, nisam. Ne znam kako to danas ide, provjeri na njihovim stranicama.

Također, mogu se pronaći i privatni investotori i firme koji ulažu u takve projekte, ali projekt zaista mora biti izuzetno primamljiv, što je u moru današnjih aplikacija zaista teško napraviti. Prije 6-7 godina je to bilo znatno drugačije, lakše da tako kažem.

Btw. Evo, ovo je taj moj projekt (tu je samo kratki web teaser) Quickseek, ali koji sam stavio na hold na koncu i ne vjerujem da ću uopće više ići dalje sa tim, bez obzira što je projekt finaliziran do kraja što se tiče aplikacije. Nije tu ništa prezentirano na webu zbog potencijalne krađe ideje, bez obzira što neće biti ništa od toga kako stvari sada stoje, ali eto, nikad se ne zna. Nego eto, da ispadne ovdje da pričam u prazno.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 19:53   #3
Hvala na odgovoru

Imate li više informacija za pronalaženje privatnih investitora??

Hvala unaprijed
Matthew10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.