Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 20:12   #41
Samo stroga poslovna komunikacija, neformalna ne dolazi u obzir... ni sa ženama ni sa muškima.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:34   #42
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Evo,točno o ovome i pričam. Čim je žena uključena u nešto, odmah postaju bitne potpune nebitnoće, i gubi se vrijeme i energija na neke druge hipoteze i bespotrebna egoistična prepucavanja.

Na "autoritet nad ženama" se mislilo na "muški autoritet nad ženama". Za autoritet nad ženama ne trebaš biti šef ženi, ili ženskom poslovnom timu.

Autoritet nad ženama (čak i dirketoricama) može (poželjno) imat i muškarac koji je npr. čistač hodnika.

ps: za "par tjedana" se stvara osobno-mentalno građenje muškarca u autoritativna muškarca. Ta psihološko-filozofsko-karizmatična izgradnja se ne vrši na poslu već autosugestivno kod kuće.

I btw par tjedana bi bilo i malo previše. Tjedan bi sabranom muškarcu (koji se pogubio u ženskom utjecaju) trebalo bit dosta.




Gle, žene napumpane kozmopolitanskim egom, hipotetskom elokventnošću i fiksacijama nije problem savladat i kotrolirat ni prvi dan, ali takvo što bespotrebno troši vrijeme i energiju i poslovnu satnicu. Kome se dade vrijeme trošit koncentraciju i vrijeme na takvo što?!

I just FYI, ja ne mislim da su žene loša bića ili sl, ali za (efektivan) posao su katastrofa. Mislim, slikovito.. ić danas s njima u dublju diskusiju jest kao da si se stao iza kamiona čistoće i jednostavno čekaš da se to smeće istrese na tebe

Siguran sam da će se i mnoge žene složit samnom hehe
Ti ne pričaš o autoritetu, nego jeftinim psiho-igricama koje si vjerojatno "naučio" putem nekog onlajn tečaja i za to istresao masne pare, pa se sad moraš uvjeriti da to doista djeluje kako ne bi ispao budala u vlastitim očima.

Bildanje narcističkog nastupa autosugestijama, vizualizacijama i NLP-sranjcima mogu ti pomoći da se osjećaš manje nesigurnim u društvu žena, a time i posredno olakšati komunikaciju s njima, no to nema veze ni sa kakvom kontrolom. Žene će se možda automatski početi glupavo smješkati jer su naučene biti pristojne, ali čim im okreneš leđa bit ćeš "krkan", " seljačina" ili "ljigavac". Autoritet imaš ako si šef ili jako stručan u svom poslu (neslužbeni mentor, voditelj tima, itd). Kakvi čistači hodnika te spopali? Žena može flertovati s njima u liftu ako su joj napeti, ali to nije autoritet, jebote.

Distrakcije u razgovoru, usredotočenost na nebitno i slične boljke od kojih pate mnoge žene i neki muškarci rješavaju se na druge načine, ali nema šanse da ti odajem svoje fore ako mi ne istreseš masne pare za tečaj.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:36   #43
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Samo stroga poslovna komunikacija, neformalna ne dolazi u obzir... ni sa ženama ni sa muškima.
Dobro ovo je sad malo far-fetched. Logično je (i profesionalno je za očekivati sa strane šefa tima) da će se na poslu kad-tad razviti neki "neformalni" odnosi između nekih zaposlenika - prije svega ako su žene sastavni dio tima.

Iste valja očekivati i kad se razviju onda ih ići solemnizirati. Bolje da se razvijaju tebi na dometu i obzoru već izvan firme. Mnogi su i prirodni čak i ugodni i nekakav vojni režim bi po meni bio malo off. Svi smo ljudi after all.

Posao je posao, ali ponekad ima pametnijih/važnijih stvari u životu od posla.

Ali topik je o komunikaciji sa ženama na poslu, tj o odnosima sa ženama na poslu koiliko sam dokučio autora, i tu malkice podržavam tvoju izjavu. No, nisam baš uvjeren da će se djelatnici osjećati udobno na poslu s takvim pristupom što će opet donijeti poslovne probleme sa druge strane. Osjećaj individualne degradiranosti, slabu efektivnost i otkaze npr. na što također valja računati tj izbjeći.

Mnoge ugledne firme su ostale bez kvalitetnih djelatnika zbog previše disciplinskog pressurea u timu. Mislim da to niti jedan čovjek ne može trpiti konstantno.

Jedan od znakova tog pressurea bila bi izjava - "strogo formalna komunikacija".

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ti ne pričaš o autoritetu, nego jeftinim psiho-igricama koje si vjerojatno "naučio" putem nekog onlajn tečaja i za to istresao masne pare, pa se sad moraš uvjeriti da to doista djeluje kako ne bi ispao budala u vlastitim očima.
Pa vidiš da je čovjek izgubio autoritet u poslu nad žernskim timom. To nije za zajebanciju

Vrijedan, jako angažiran muškarac može se ozbiljno iscrpiti u svom poslu i projektu i ignorirati kontrolu nad ženskim timom.. može djelovati premoreno i slabo, (ili se može zaljubit) i trebat će mu autosugestivan return. Tada, muško mora stat po strani, odmorit se i sabrat, i raspalit po njima dok se stabilnost u poslu ne vrati na zadovoljavajuće. Jednostavno je to modus operandi kad radiš s ženama.

No znaš ti kaj... OK u pravu si bravo, pljes pljes, čestitam, sve si iščitala, čestitam. Sad je vrijeme da postam s nekim malo više fokusiranim na temu umjesto da se prepucavam sa tvojim suptilnim bijesom na sve oko sebe što mi se baš i neda

Zadnje uređivanje Sexbot : 09.07.2017. at 20:51.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:40   #44
Govorim za sebe iz pozicije običnog radnika.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:47   #45
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
.... Mislim, slikovito.. ić danas s njima u dublju diskusiju jest kao da si se stao iza kamiona čistoće i jednostavno čekaš da se to smeće istrese na tebe

.....
Moguće, ako ga ti istresaš na njih. Korak koji slijedi iza toga svakako jest sanjarenje o autoritetu, kontroli, nadvladavanjima i slično.

Uvijek ista priča po forumu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:06   #46
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Dobro ovo je sad malo far-fetched. Logično je (i profesionalno je za očekivati sa strane šefa tima) da će se na poslu kad-tad razviti neki "neformalni" odnosi između nekih zaposlenika - prije svega ako su žene sastavni dio tima.

Iste valja očekivati i kad se razviju onda ih ići solemnizirati. Bolje da se razvijaju tebi na dometu i obzoru već izvan firme. Mnogi su i prirodni čak i ugodni i nekakav vojni režim bi po meni bio malo off. Svi smo ljudi after all.

Posao je posao, ali ponekad ima pametnijih/važnijih stvari u životu od posla.

Ali topik je o komunikaciji sa ženama na poslu, tj o odnosima sa ženama na poslu koiliko sam dokučio autora, i tu malkice podržavam tvoju izjavu. No, nisam baš uvjeren da će se djelatnici osjećati udobno na poslu s takvim pristupom što će opet donijeti poslovne probleme sa druge strane. Osjećaj individualne degradiranosti, slabu efektivnost i otkaze npr. na što također valja računati tj izbjeći.

Mnoge ugledne firme su ostale bez kvalitetnih djelatnika zbog previše disciplinskog pressurea u timu. Mislim da to niti jedan čovjek ne može trpiti konstantno.

Jedan od znakova tog pressurea bila bi izjava - "strogo formalna komunikacija".



Pa vidiš da je čovjek izgubio autoritet u poslu nad žernskim timom. To nije za zajebanciju

Vrijedan, jako angažiran muškarac može se ozbiljno iscrpiti u svom poslu i projektu i ignorirati kontrolu nad ženskim timom.. može djelovati premoreno i slabo, (ili se može zaljubit) i trebat će mu autosugestivan return. Tada, muško mora stat po strani, odmorit se i sabrat, i raspalit po njima dok se stabilnost u poslu ne vrati na zadovoljavajuće. Jednostavno je to modus operandi kad radiš s ženama.

No znaš ti kaj... OK u pravu si bravo, pljes pljes, čestitam, sve si iščitala, čestitam. Sad je vrijeme da postam s nekim malo više fokusiranim na temu umjesto da se prepucavam sa tvojim suptilnim bijesom na sve oko sebe što mi se baš i neda
Tko te tjera da se prepucavaš? Razgovaramo, iznosimo svoja iskustva (i pokoju mizoginu generalizaciju, ofkors )

Svatko se može iscrpiti prekomjernim angažmanom u poslu, nakon čega sinergija tima opada, pa je nužno ponekad se povući iz takve sredine i napuniti baterije da bi se stroj i dalje mogao vrtiti. Zato su izmišljeni godišnji odmori, a ne zato da bi radnici uživali na plavom Jadranu.

I, onak, jadno mi je vidjeti kad se netko loži na "kontrolu", a zapravo je poslušni psić (najčešće stranog) vlasnika firme. Mizerna je to naknada za utrošeno vrijeme. S takvima kojima su ego-poeni važniji od radničkih prava najgore je surađivati, bez obzira na to kojeg spola bili.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:29   #47
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Moguće, ako ga ti istresaš na njih. Korak koji slijedi iza toga svakako jest sanjarenje o autoritetu, kontroli, nadvladavanjima i slično.

Uvijek ista priča po forumu.
O muškom (ne poslovnom već muškom) autoritetu nad ženama.. sanjaju žene Hazen. To je dream of a women's affection, not mine

No, da, u pravu si možda bi bilo zabavnije na forumu da jednostavno počnem(o) lagati i to će bit najvažnije u ovoj temi. Kad bolje razmislim, maybe I shall.


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I, onak, jadno mi je vidjeti kad se netko loži na "kontrolu", a zapravo je poslušni psić (najčešće stranog) vlasnika firme. Mizerna je to naknada za utrošeno vrijeme. S takvima kojima su ego-poeni važniji od radničkih prava najgore je surađivati, bez obzira na to kojeg spola bili.
Muški autoritet nije nekakav grubijan, derekalo, hipotetski mačo, hard-to-get glumac i/li vikalo sa bičem po firmi kako ga vi žene čini mi se "zamišljate", već sasvim drugačija (u biti smirena i sabrana) persona koja može iščitati donekle ženu, osjetiti je i znati kad i što reći, kad i zašto pristupiti ženi.

To je nešto što bi nažalost danas svaki drugi dečko/muškarac (ponavljam nažalost) izgleda trebao naučiti (na nekom tečaju valjda kak si rekla), jednako onako kako je stekao upitne spoznaje o svojim slabostima.

Ženi je u prirodi da je muškarac vodi. Ženski tim treba takvo muško. Kako u vezi tako i u poslu. I to je sve kaj oćem (tj. kaj valjda treba autoru) reć.

Zadnje uređivanje Sexbot : 09.07.2017. at 21:44.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:37   #48
Ako radis ono kaj volis, onda si sretnik ko da si dobio na lotu, realno draze mi je radit u zenskom okruzenju, tim vise kaj sam kroz takva radna iskustva poceo drugacije gledat na neke stvari, i sto sam se i djelomicno uozbiljio plus to kaj nisam onako ful zeljan fizicke bliskosti sa zenama ko prije
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:56   #49
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ako radis ono kaj volis, onda si sretnik ko da si dobio na lotu, realno draze mi je radit u zenskom okruzenju, tim vise kaj sam kroz takva radna iskustva poceo drugacije gledat na neke stvari, i sto sam se i djelomicno uozbiljio plus to kaj nisam onako ful zeljan fizicke bliskosti sa zenama ko prije

U muško ženskim odnosima jako je teško izbjeći erotizaciju. Ona postoji naravno i u poslovnog okruženju. A postoji i još nešto a to je ženska manipulativnost i simpatičnost kojoj većina muškaraca nije ni do koljena. Primjera ima jako mnogo a prvenstveno u komunikaciju sa nekom drugom firmom. Muškarci jednostavno nisu imuni na žensku slatkorječivost i manipulativnost u tom smislu. Do nedavno sam se čudo jednoj tvrtci koja je ženama opremila kompletan tehnički odjel, da bi mi u direktnoj komunikaciji zaista bila jasna prednost jednog takvog sistema. Mi muškarci smo često skloni žene u tehničkim sektorima gledati pomalo podcjenjivači no istina je pak da su jako slatkorječive, principijelne, odgovorne, striktno se drže dogovorenog i koriste se manipulacijom da dođu do cilja, pa nam se često taj podcjenjivači pogled na stvari obije o glavu.

Inače u poslovnom okruženju tvrtke ženama je jako bitno postavljati granice. Muškarci to moraju i trebaju, ne samo u poslovnom već i u privatnom okruženju.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:04   #50
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
O muškom (ne poslovnom već muškom) autoritetu nad ženama.. sanjaju žene Hazen. To je dream of a women's affection, not mine

No, da, u pravu si možda bi bilo zabavnije na forumu da jednostavno počnem(o) lagati i to će bit najvažnije u ovoj temi. Kad bolje razmislim, maybe I shall.




Muški autoritet nije nekakav grubijan, derekalo, hipotetski mačo, hard-to-get glumac i/li vikalo sa bičem po firmi kako ga vi žene čini mi se "zamišljate", već sasvim drugačija (u biti smirena i sabrana) persona koja može iščitati donekle ženu, osjetiti je i znati kad i što reći, kad i zašto pristupiti ženi.

To je nešto što bi nažalost danas svaki drugi dečko/muškarac (ponavljam nažalost) izgleda trebao naučiti (na nekom tečaju valjda kak si rekla), jednako onako kako je stekao upitne spoznaje o svojim slabostima.

Ženi je u prirodi da je muškarac vodi. Ženski tim treba takvo muško. Kako u vezi tako i u poslu. I to je sve kaj oćem (tj. kaj valjda treba autoru) reć.
ženi u prirodi da ju netko vodi? glupost.
homo sapiens je biće čopora, i postoje alfe, pojedinici rodjeni vođe, i večina njih sljedi, voli sljediti. ali to nikako nije spolom određeno, postoje žene koje su odlični vođe, alfe, ali odgojem je to u tradicionalnim društvima uništavano. al ima toga sve više, i to je oke.
govorim o pravim vođama, ne nesigurnim histericima već pravim vođama, autoritetima.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:13   #51
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post




Muški autoritet nije nekakav grubijan, derekalo, hipotetski mačo, hard-to-get glumac i/li vikalo sa bičem po firmi kako ga vi žene čini mi se "zamišljate", već sasvim drugačija (u biti smirena i sabrana) persona koja može iščitati donekle ženu, osjetiti je i znati kad i što reći, kad i zašto pristupiti ženi.

To je nešto što bi nažalost danas svaki drugi dečko/muškarac (ponavljam nažalost) izgleda trebao naučiti (na nekom tečaju valjda kak si rekla), jednako onako kako je stekao upitne spoznaje o svojim slabostima.

Ženi je u prirodi da je muškarac vodi. Ženski tim treba takvo muško. Kako u vezi tako i u poslu. I to je sve kaj oćem (tj. kaj valjda treba autoru) reć.
Nakon prvog pasusa napisao si drugi da bi tvrdnju pobio trećim.
Naime ženi nije u prirodi da ju muškarac vodi, osim možda u tijesnim intimnim odnosima, gdje zapravo žena danas postaju sve samosvjesnije i samostalnije pa je i to upitno. Čak bih rekao da žene postaju predominantne i presnažne pa muški autoritet sve manje dolazi do izražaja, jaka žena naprosto proguta nekog prosječnog muškarca. Sljedom tvoje tvrdnje postavlja se pitanja što ako timom upravlja jedan dominantan i poželjan muškarac pa postoji erotizacija u grupi? Žene će se naravno nesvjesno boriti za nakonost muškarca i odnos će iz poslovnog skrenuti u neki podsvjesni erotizirani odnos i borbu prema naklonosti. Htjeli mi to ili ne mi poslovne odnose ne možemo i ne smijemo miješati s privatnim odnosima, pa granice moraju biti jasno i nedvosmisleno izražene. U mnogim kolektivima to nije slučaj, odnosi bivaju neformalni, kompleksni i samim time poprilično neprofesionalni...Ja se striktno držim principa da erotizaciji nema mjesta u radnom kolektivu, da ukolika ista postoji trebamo ju posvjestiti, a kamoli da se upuštamo u dublje emocionalno/sexualne odnose. Ili prosto seljački treba izbjeći situaciju gdje šef želi kresnuti članicu tima, ili da se članica tima loži na šefa.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:25   #52
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
O muškom (ne poslovnom već muškom) autoritetu nad ženama.. sanjaju žene Hazen. To je dream of a women's affection, not mine

No, da, u pravu si možda bi bilo zabavnije na forumu da jednostavno počnem(o) lagati i to će bit najvažnije u ovoj temi. Kad bolje razmislim, maybe I shall.




Muški autoritet nije nekakav grubijan, derekalo, hipotetski mačo, hard-to-get glumac i/li vikalo sa bičem po firmi kako ga vi žene čini mi se "zamišljate", već sasvim drugačija (u biti smirena i sabrana) persona koja može iščitati donekle ženu, osjetiti je i znati kad i što reći, kad i zašto pristupiti ženi.

To je nešto što bi nažalost danas svaki drugi dečko/muškarac (ponavljam nažalost) izgleda trebao naučiti (na nekom tečaju valjda kak si rekla), jednako onako kako je stekao upitne spoznaje o svojim slabostima.

Ženi je u prirodi da je muškarac vodi. Ženski tim treba takvo muško. Kako u vezi tako i u poslu. I to je sve kaj oćem (tj. kaj valjda treba autoru) reć.
Gle, da me netko u firmi pokuša osjetiti, podnijela bih prijavu.

Ne znam odakle crpiš te svoje "spoznaje" o ženskoj prirodi, ali očigledno je da to nije iz iskustva. Ovaj tip muškog "autoriteta" koji opisuješ, već sam pokrila terminom "ljigavac" - dakle, onaj tko misli da zna kako pristupiti drugoj osobi i ostaviti dojam da je ono što nije.

Najveći autoritet u poslu mi je bio tip koji je izgledao kao kurac u sladoledu, bio je paranoik i kronični alkos s karizmom nula. Nije mi bio nadređen, ni voditelj tima, ali je sotonski dobro obavljao svoj posao. Cijenila sam ga više od svih ostalih i bio je jedini čije sam sugestije uvažavala. Autoritet se gradi na stručnosti i profesionalnosti, a ne tim ciganskim lideršip forama i fazonima.

Ponavljam, manipulacija nije autoritet. I ne, žene ne sanjaju o tome da im netko nameće svoju volju. O tome ne sanja nitko normalan (ako izuzmemo igrice u krevetu, jer to nije ovdje tema). Žene sanjaju o odnosima utemeljenim na međusobnom poštovanju, uvažavanju i empatiji. I, da, traži onog tko ti je prodao tečaj da ti vrati novce (ako nije već istekao onaj rok od 90 dana) jer dojam pouzdane i suvisle osobe nisi u stanju ostaviti ni preko ekrana i čisto me strah pomisliti kako djeluješ u RL.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:42   #53
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
O muškom (ne poslovnom već muškom) autoritetu nad ženama.. sanjaju žene Hazen. To je dream of a women's affection, not mine

No, da, u pravu si možda bi bilo zabavnije na forumu da jednostavno počnem(o) lagati i to će bit najvažnije u ovoj temi. Kad bolje razmislim, maybe I shall.


...
Joj što volim ovakve bahate prodavatelje istine. Još mi onako pokroviteljski spomeneš i nick.
Čovjek je otvorio temu o komunikaciji sa ženama, i nije prošla stranica da se nije pojavio netko s pričama o ni više ni manje nego autoritetu. Ovo je valjda milijunti put da se na forumu teme o problemima sa ženama svode na sanjarije o vladanju, kontroli, alfama i sličnom bullshitu. Uglavnom dolaze od muškaraca. Meni prilično indikativno.
Radim s ljudima godinama, u miješanim društvima, sa muškarcima kolegama svakakvih osobnosti, i evo ne primjećujem da je rješenje problema sa ženskim suradnicima - autoritet.

Da ne govorim da ti na temi prema ženama iskazuješ - omalovažavanje i prezir. To nije autoritet, to su kompleksi.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:09   #54
Pitajte Lidiju Bacic {il Bruneka}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:52   #55
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I, da, traži onog tko ti je prodao tečaj da ti vrati novce (ako nije već istekao onaj rok od 90 dana) jer dojam pouzdane i suvisle osobe nisi u stanju ostaviti ni preko ekrana i čisto me strah pomisliti kako djeluješ u RL.
U pravu si. Ne želiš me upoznati. Dobro bar ne previše


Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Čovjek je otvorio temu o komunikaciji sa ženama, i nije prošla stranica da se nije pojavio netko s pričama o ni više ni manje nego autoritetu. Ovo je valjda milijunti put da se na forumu teme o problemima sa ženama svode na sanjarije o vladanju, kontroli, alfama i sličnom bullshitu. Uglavnom dolaze od muškaraca. Meni prilično indikativno.
Obrazložio bih ovo ali ne želim te davit. Ali ako sam ja taj milijunti.. ne misliš li da u tome ima nešto?

Autoritet zahtjevaju i muški i ženski u nekom problemu. Zašto misliš da je autoritet.. loš? Ili je samo loš autoritet onaj usmjeren prema ženi? Ili je autoritativna osoba loša, neljudska?

Stvarno, molim te, odgovori na ovo. Zašto je reći "žene, ako će itko još od vas ovdje kvalificirati našeg djelatnika Ivana u obavljanju svog posla, imat će ozbiljan poslovni problem?" npr loša izjava?


Quote:
Radim s ljudima godinama, u miješanim društvima, sa muškarcima kolegama svakakvih osobnosti, i evo ne primjećujem da je rješenje problema sa ženskim suradnicima - autoritet.
Možda da počneš raditi probleme.. možda nebi tvrdila tako. A možda nekakakvi drugi pristupi, koje je "Leteća" upravo popljuvala imaju nekog smisla?


Quote:
Da ne govorim da ti na temi prema ženama iskazuješ - omalovažavanje i prezir. To nije autoritet, to su kompleksi.
Danas žene slobodno omalovažavaju i preziru sve oko sebe.. ne znam zašto bi mi ovdje (+ tih milijun muškaraca na forumu koji možda to nastoje suspendirati) bili suzdržani.

Ne lažem ti. Kvazi-prijatelj sam mnogim ženama, pljuje se i omalovažava na sve strane. Ne ovako preko ekrana.. već za stolom.

Its not my school Hazen.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:34   #56
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Gle, da me netko u firmi pokuša osjetiti, podnijela bih prijavu.
A zamisli ovo, kao početnik, s malo iskustva, dođem u kolektiv od stotinjak ljudi i moram biti autoritet. Šefica koja nije u direktnom kontaktu toliko s zaposlenicima već daje svoje zadatke, uz još one koje ja moram s ostalima izvršiti. I onda svatko ima svoje želje i probleme za koje misle da ih ti možeš i moraš riješiti. I onda te svi gledaju pomalo s ogorčenjem jer su već u starijim godinama, a ti, mlada i neiskusna moraš njima biti vođa i autoritet. A ti želiš da svatko bude zadovoljan i da svakome riješiš njegov problem, a onda skužiš koliko je to naivno i da se moraš znati distancirati, ali nemaš se pravo distancirati jer se puno očekuje od tebe i nemaš 20 godina iskustva gdje si se već dokazala. A tek vanjske stranke sa svojim sasvim drugačijim percepcijama i željama. I onda se dogodi situacija da dođeš u kolektiv kao zamjena za porodiljni i naravno, nova si, ne znaš ništa tamo, kako funkcioniraju odnosi i sl., ali se očekuje da to pohvataš odmah. I onda saznaš da muški zaposlenik seksualno uznemirava ženu zaposlenicu. I šefica samo odmahuje rukom, a ti si tik do šefice i hoćeš reagirati na to, ali ne smiješ jer si nitko i ništa. Ali fascinantno kako se svi nadaju promjeni, ali nitko nema muda nešto poduzeti.

Što se tiče muško-ženskih odnosa na poslu, žene su sklonije kokodakanju, a muški su jednostavniji i konkretniji. S muškarcima mi je zato bilo draže raditi. A uz to, imali su i bolji smisao za humor. S druge strane, bio je i dio muškaraca koji su malo socijalno zakržljali, što kod žena nije bila nikad situacija. Žene su uz to bile sklonije stvaranju klanova i ogovaranju i onda očekuju da ćeš ti s njima ogovarati, što ja nisam radila, pa bi se onda neke ženske naljutile. Nikada, s nijednim muškim kolegom nisam imala prisnije odnose, niti sam takve stvari primjećivala, bila sam mrtva hladna u tom pogledu. Nikad nisam zavodila, niti manipulirala. Čak su mi ženske znale reći da moram biti ženstvenija više i manje ozbiljnija. Onaj seksualni predator me se bojao, svaki put kad sam ga pozvala u ured izgledao je preplašeno i pokušavao naći pozu u kojoj bi djelovao flegma i nije znao se izraziti kak spada. I skužila sam da ima strahopoštovanje prema meni, ali mi se nije usudio ništa reći, jer je znao da neću nasjest pa je išao šefici za koju je znao da će sve zataškati. Koji plačipičkec
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:38   #57
I meni je lakše surađivati s nekim muškarcima nego s većinom žena. Kažem, nekim zato jer ima i muških pizda.
Nedavno sam imala prilike ukazati na greške u poslu koje je muškarac napravio. Jednostavno sam mu rekla, to i to i to su greške, možeš li ih otkloniti, on je rekao da može, dogovorili smo rok i čiča miča gotova je priča.

Dok sa ženama to ne ide niti izravno niti jednostavno. Isto tako nedavno sam odlučila da ću sudjelovati na projektu s kolegom, a ne s kolegicom. Ona je to primila uz dramatični izraz lica, kolutajući očima, hipervenitilirajući. Nepotrebno.
Istina je, neke žene lojalnost instituciji ili tvrtki tumače na način da s njima moraš ogovarati, obavezno sudjelovati na poslovnim večerama i ručkovima, ići redovito na pogrebe ukućana iz firme, sudjelovati u promocijama, rođendanima, lažno se smješkati. Klanovi su sine qua non, sastanci koji imaju svoj dnevni red pretvaraju se u grupne psiho terapije i emocionalna čišćenja s produžetkom trajanja od 300% ( i to doživjela nedavno).

Sve u svemu, gubljenje tona vremena i energije zbog krivih percepcija, nerazriješenih emocija, pms-a, osjetljivosti, nemogućnosti da se odijeli profesionalno od privatnog.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:21   #58
Poslovne sredine su umjetno stvoreni uvjeti koji su sami po sebi neprirodni i u kojima se najlakše snalaze mediokriteti koji su zdušno popušili sve konvencije i "vrijednosti" ovog "poslovnog i modernog svijeta".
Autoriteti, čopor, dokazivanje, ego, kompleksi, mobing, neiskrenost, zabijanje noževa u leđa - sve to definira mnoge poslovne sredine u kojima do izražaja dođu oni ljudi kojima takav niski nivo međuljudskih odnosa odgovara jer ne znaju za bolje. Hrpa različitih ljudi koji se u startu ne podnose zbog iluzije svojih "uloga" u tom neprirodnom mikro sustavu.
Ako uspijem, neću više nikada raditi u velikim firmama... osim ako je ja neću stvoriti.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:03   #59
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Ne lažem ti. Kvazi-prijatelj sam mnogim ženama, pljuje se i omalovažava na sve strane. Ne ovako preko ekrana.. već za stolom.
Mislila sam da su kvazi-prijateljstva ženska domena, pa mi je ovo vrlo interesantno. Koji su tvoji motivi za ulazak u interakciju s takvim osobama?

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Onaj seksualni predator me se bojao, svaki put kad sam ga pozvala u ured izgledao je preplašeno i pokušavao naći pozu u kojoj bi djelovao flegma i nije znao se izraziti kak spada. I skužila sam da ima strahopoštovanje prema meni, ali mi se nije usudio ništa reći, jer je znao da neću nasjest pa je išao šefici za koju je znao da će sve zataškati. Koji plačipičkec


Da, njih treba prepast da budu pristojni. Ko djeca su.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:24   #60
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
.... Zašto misliš da je autoritet.. loš? Ili je samo loš autoritet onaj usmjeren prema ženi? Ili je autoritativna osoba loša, neljudska?

.....
Niti mislim da je autoritet po defaultu los, niti da je los neki autoritet zato sto je usmjeren prema zeni, niti da je autoritativna osoba losa i neljudska. Niti sam ista takvo igdje napisala. Nista sto sam pisala veze nema s ovim sto si ti iscitao iz mojih rijeci. Ne znam za zene iz tvog iskustva ali rekla bih da si ti taj s kojim ne vrijedi ulaziti u dublju diskusiju. Podmeces.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.