Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 11:34   #1
Utjecaj alkohola na psihu

Pozdrav svima!
Postavljam ovu temu, da bi možda razmijenili iskustva svi mi koji imamo isti problem. Iako je, znam, najbolje obratiti se stručnoj osobi.

U ranim sam 20-ima, volim izlaske, alkohol i sve što ide uz "mladost i ludost". Od malena bolujem od anksioznosti i hipersenzibilnosti. Što sam stariji sve više svoje stanje stavljam pod kontrolu (ne pijem lijekove). Problem je što patim od "alkoholne depresije". Svaki put nakon što pijem alkohol, pere me hipohondrija, tjeskoba. To bi bilo ok da traje npr. do 24h nakon konzumiranja alkohola. Kod mene to traje i po nekoliko dana. No i dalje se prilikom izlazaka "dajem" alkoholu. Probao sam izaći u klub trijezan i jednostavno ne mogu.

Kod mene se to stanje "alkoholne depresije" očituje jakom tjeskobom, hipohondrijom, flashbackovima loših trenutaka iz prošlosti. Npr. legnem u krevet i prisjetim se da je tu pored mene ležao moj dečko koji me je psihički maltretirao i stresem se. Često me neke obične životne situacije znaju podsjetiti na loše trenutke i odluke u životu. Možda si još neke stvari nisam oprostio...

Ugl. vi koji ste u sličnoj situaciji, kako se borite s "alkoholnom depresijom", ili samo jednostavno ne konzumirate alkohol? Zahvaljujem
__________________
Protiv svih
noah_fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:41   #2
Ja sam prestao piti alkohol kada sam skužio da moje loše stanje čini još gorim. Inače, kada sam bio ok, alkohol mi je u stvari pomogao da se osjećam još više ok i svojevremeno me izvukao čak iz stanja teških napadaja panike.
Ako ti alkohol tako loše djeluje, postoje velike šanse da već imaš nekih problema koji te svjesno ili podsvjesno muče. Rješenje ti je prekinuti uzimati alkohol i poraditi na problemu.
Preporučam izbjegavati psihotropne otrove koje prepisuju psihijatri i nadobudno ih nazivaju "lijekovima", no i to je na kraju krajeva tvoja odluka. Ja sam naučio na teži način.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:30   #3
Ja ne kužim ljude koji se ne mogu zabaviti bez alkohola. Ok je popiti malo do 0,5 promila, ali naliti se.... može samo dovesti u probleme. Razmisli malo o tome.
Zar sex nije najbolja zabava'?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:01   #4
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim ljude koji se ne mogu zabaviti bez alkohola. Ok je popiti malo do 0,5 promila, ali naliti se.... može samo dovesti u probleme. Razmisli malo o tome.
Zar sex nije najbolja zabava'?
Ja se nažalost ne mogu zabaviti bez alkohola. Mislim, u slučaju da idem u noćni klub, trebam biti pod gasom.

Što se tiče seksa, to je jako teško naći u ovom mom svijetu. No, i trenutno nisam odveć seksualan.
__________________
Protiv svih
noah_fox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.