Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 07:59   #21
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ja sam isto iz jako malog mjesta, i to još jako izoliranog. Bilo nas je samo šestero u razredu, a cijelo mjesto ima oko 300 stanovnika tako da mi je bilo jako teško jer se nisam imala kome okrenuti.
Ali okrenula sam se pisanju i sviranju i recimo da me to izvuklo.

Znam na što misliš, ja se isto povučem kad vidim da je netko "zapišao teritorij" tj da je neka jako ekstrovertna osoba već u prvom planu i zabavlja ekipu i skuplja svoje obožavatelje. Nemam se želju nametati ni natjecati za nečiju pozornost. A ljudi su baš čopor i vole te vođe, vole ljude koji su glasni i nametljivi.

U tim novim situacijama se ljudi prvo ponjuše ko psi
Ovo sa zapišavanjem je prava poredba. Mi jesmo dio životinjskog svijeta samo nam je način komunikacije "malo" sofisticiraniji, ali korjeni su isti.
Obzirom da mi funkcioniramo u krdu/čoporu, tako se i ponašamo.

@Diego, ne moraš se na silu nametati kao alfa čopora, ali ako ti se čopor sviđa, uvijek možeš biti dio čopora.
A znaš kakva su pravila, kad si u čoporu ponašaš se po pravilima čopora
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:30   #22
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Stvar je što imam 'bolje' i 'lošije' dane, omjer je možda 60-40 u korist lošijih dana. Shizofrenija je po karakteru slična bipolarnom poremećaju, odnosno stanja prelaze iz jednog u drugo bez nekog posebnog vanjskog razloga. Hoću reći, situacija se ne mijenja, ali moje stanje je unatoč tome promjenjivo. Pa ti je sada možda jasnije kako funkcionira moje raspoloženje i općenito funkcioniranje.
A očito društvo sa posla upamti tvoje bolje lošije dane pa stvore takav dojam o tebi. I tako te percipira, da je tako zastalno. Gle, ima gro njih kojima fakat puca kuki za tebe, to je loše, nemoš se s tim boriti, to su takvi ljudi, ne samo prema tebi, nego i inače. Ali sigurno ima ljudi koji su dobri, ali nesigurni oko prvog koraka, kao i ti, to ide back and forth.
Nemoj situaciju na poslu doživljavati kao ogledao sebe u kompletu, da ono što si ti na poslu, i kako se ljudi odnose, da je to ogledalo i inače tvoje stvarnosti. Možda si zapao u loše okruženje koje fakat nije empatično. Znači razvijaj se društveno na svim poljima, društvo s posla će onda doći kad tad. Nekad trebamo inpute s drugih polja da se otvorimo i na preostalim. Idi korak po korak.
Npr. učiš za ispit, i imaš 5 poglavlja, 2 ne znaš i tu staneš, ne, učiš ova 3, ova dva ćeš naučiti s vremenom.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 19:37   #23
sve 5, samo jedna stvar - njemu stranci ništa nisu dužni. njima i treba pucati kuki za njega, imao on probleme ili ne. sad, ili si se malo nespretno izrazio ili sam ja taj koji je krivo protumačio napisano, nije čak toliko ni važno, ali ovo "to su takvi ljudi" i "ima ljudi koji su dobri" pomalo zvuči kao da su ti s kojima se Rivera nije skompao učinili nešto loše. ako je tako, s time se baš i ne bih složio.

mislim da mu je bolje da mentalno očvrsne i pripremi se za mnogo otrovnija radna okruženja u budućnosti jer od ovog što je on opisao itekako može biti gore. empatija, nesebičnost i općenito sve te pizdarije koje se na papiru mogu pripisati čovjekovim najvećim vrlinama ipak nisu toliko često zastupljene kod ljudi da bismo ih mogli tretirati kao nešto što se podrazumijeva - osobito ne u relativno neukom i siromašnom (u duhovnom smislu) društvu kakvo je naše. jbg.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:14   #24
Definitivno je dan kad sam otvorio temu bio jedan od gorih. Mozda i najgori. Toliko los da sutradan nisam otisao na posao. Nasrecu nekih posljedica nije bilo osim sto nisam zaradio tih 8 sati. Jbg imam i takvih dana, samo bih se trebao suzdrzati mozda od Foruma tada. Ali ne mogu. Forum mi je ispusni ventil, gdje iznosim svoje osjecaje, misli i dogadjaje. Izmedju ostaloga. Imam ja i vedrijih tema postova. P.s. danas Sam dobro, zelim uzivati u tome. Ovaj posao je iza mene, ako I sljedece ljeto budem tamo radio, uvjeren Sam da ce biti bolje. Eto, to je moj svojevrsni zakljucak na sve ovo...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:04   #25
svoje si odradio i plaću dobio. U čemu je problem? Je li te netko silio na komunikaciju? Nije? Vjeruj mi ako nije, sve super. I na kraju zlatni savjet, ako imaš bilo kakve psihičke smetnje nemoj previše komunicirati s ljudima. Takva stigma ti netreba.
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.