Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2014., 20:46   #161
nemam iskustva, ali trenutno je to prva skola po rezultatima ucenika na natjecanjima u gradu Zagrebu
noovember is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:06   #162
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja sam u oš dugave polagala stručni ispit, i imam lijepa iskustva.

mi smo isto na prekretnici, harambašićeva ili nazor?
vidim ovdje dosta postova u kojima se hvali harambašić, a nazor se niti ne spominje baš, osim u pitanjima
Ja sam dijete Nazora, a sada profesionalno surađujem s tom školom. Da moram birati moje dijete ne bi išlo u V. Nazor.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:07   #163
OŠ Ksaver Šandor Gjalski? iskustva? pohvale? pokude? Čujem da su neki profesori očajni i da i dalje rade u toj školi, no mene najviše zanimaju trenutno učitelji....
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 14:57   #164
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
OŠ Ksaver Šandor Gjalski? iskustva? pohvale? pokude? Čujem da su neki profesori očajni i da i dalje rade u toj školi, no mene najviše zanimaju trenutno učitelji....
O toj školi znam samo dobro. Imaju dobre rezultate i zanimljive projekte. (To ti govorim iz perspektive osobe koja s tom školom ponekad surađuje.) Ne znam o tome kakva je koja učiteljica u nižim razredima (što ti je ustvari presudno ako dijete upisuješ u 1. razred), stoga pokušaj saznati od onih koji sad imaju dijete u 4. razredu kakve su učiteljice.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 23:38   #165
Quote:
noovember kaže: Pogledaj post
nemam iskustva, ali trenutno je to prva skola po rezultatima ucenika na natjecanjima u gradu Zagrebu
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
. Imaju dobre rezultate i zanimljive projekte.
ovo se vise puta spominje, i ljudima cesto bude vazno i presudno
mene zanima, po cemu bi cinjenica da je neka skola uspjesna na natjecanjima bilo vazno za moje dijete? ono, od 800 ucenika nasla su se tri koja su talenat za matematiku, fiziku i likovno izrazavanje, pa su osvojila prva tri mjesta u zagrebu iz tih predmeta (lupam)
da li to smatrate da je skola otkrila talente i potakla ih, ili se u skoli opcenito potice na natjecanja?
a sto je sa ostalom "nedarovitom" djecom i kako se to na njih odrazava?

ne znam, uzasno me bodu za oci ti rezlutati.
a jos vise me smeta postotak ucenika koji su se upisali u zeljenu skolu, jer su, ocito imalo dobre ocjene (za koje ne znamo dal su rezultat znanja ili navlacenja)
ionak su te ocjene i natjecanja zapravo tek za 4 godine, za koje se moze x nastvnika promijeniti, ravnatelj vjerojatno itd.

ne znam, mislim da je za nize razrede presudna mogucnost imanja dnevnog boravka sto duze, da je djetetu skola blizu, eventualno mogucnost ucenja dodatnog jezika...., meni bi osobno bilo vazno kako je rijesen problem vjeronauka (odn da nije usred nastave jer ona nece ici itd)

opcenito neke dodatne aktivnosti, postojanje dvorane za tjelesni i iskoristavanje iste, dobra strucna sluzba (kako rjesavaju nasilje, kako se nose sa ucenicima sa poteskocama u ucenju/asistenti u nastavi itd), kakav je ravnatelj-ica (treba li donositi svako malo kojekakve potrepstine i sl.)
a dal su osvojili medalju ili ne, mi je totalno nevazno.
jer ju je osvojio pero, a ne nastavnik i skola.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:41   #166
potpisujem nosorog, od A do Ž.
Briga me za projekte i natjecanja, mojem djetetu samo želim normalno školovanje bez pretjeranih nervoza učitelja i profesora i njihove potrebe za iživljavanjem jer takvih ima u svakoj školi i dodatno, želim što manje problematične djece u kolektivu.

Užasno mi je bitna učiteljica koju će moje dijete jako pamtiti i čiji rad je temelj za daljnje školovanje svakog djeteta... Ak učiteljica ne štima, niš ne bu štimalo...
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:58   #167
nosorog ja sam isto tu statistiku gledala.
Moj je dojam da te škole nude više djeci, da su učitelji angažiraniji..
Na popisima svih škola koje sudjeluju nekih škola uopće nema.

Možda se varam

Nije da želim da moje dijete ide na natjecanja, niti da ga guram na nešto, ali želim da ako pokaže zanimanje za nešto da iskoristi to što bolje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:37   #168
ma da, ali recimo ja sam išla u V. Nazor. Profesorica hrvatskog jezika je i dan danas tamo i žena je stvarno odurna. I neki idu na natjecanja, ona je svoj predmet digla u nebesa na način da ako nisi naj, nisi niš. Danas ako hoćeš da ti se dijete normalno školuje i da doista ima nešto od svega upišeš ga ak imaš para u privatnu školu. I ne može me baš nitko uvjeriti u suprotno. Sve drugo su katastrofe. Od nasilja do nemogućnosti njegovog rješavanja, od učenika sa kojima se profesor bavi cijeli sat jer je čudom čudnim dospjelo u redovnu školu iako to po svim svojim dijagnozama nikako ne bi mogao i tako dalje i tako dalje... Idem sad tražiti nekog da doznam kakvi su to učitelji u našoj novoj školi.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 21:05   #169
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
ma da, ali recimo ja sam išla u V. Nazor. Profesorica hrvatskog jezika je i dan danas tamo i žena je stvarno odurna. I neki idu na natjecanja, ona je svoj predmet digla u nebesa na način da ako nisi naj, nisi niš. Danas ako hoćeš da ti se dijete normalno školuje i da doista ima nešto od svega upišeš ga ak imaš para u privatnu školu. I ne može me baš nitko uvjeriti u suprotno. Sve drugo su katastrofe. Od nasilja do nemogućnosti njegovog rješavanja, od učenika sa kojima se profesor bavi cijeli sat jer je čudom čudnim dospjelo u redovnu školu iako to po svim svojim dijagnozama nikako ne bi mogao i tako dalje i tako dalje... Idem sad tražiti nekog da doznam kakvi su to učitelji u našoj novoj školi.
Ja sam završila Nazor prije 7 godina, meni je škola bila više nego dobra. Ne znam koliko se garnitura profesora promijenila, ali bilo je jako kvalitetnih profesora koji su bili spremni voditi djecu na natjecanja i dodatno se truditi.
Profesorica hrvatskog koju sam imala je svoj posao obavljala fantastično. Možeš mi molim te poslati na pp ime profesorice o kojoj govoriš.
fer instrukcije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 21:13   #170
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ovo se vise puta spominje, i ljudima cesto bude vazno i presudno
mene zanima, po cemu bi cinjenica da je neka skola uspjesna na natjecanjima bilo vazno za moje dijete? ono, od 800 ucenika nasla su se tri koja su talenat za matematiku, fiziku i likovno izrazavanje, pa su osvojila prva tri mjesta u zagrebu iz tih predmeta (lupam)
da li to smatrate da je skola otkrila talente i potakla ih, ili se u skoli opcenito potice na natjecanja?
a sto je sa ostalom "nedarovitom" djecom i kako se to na njih odrazava?

ne znam, uzasno me bodu za oci ti rezlutati.
a jos vise me smeta postotak ucenika koji su se upisali u zeljenu skolu, jer su, ocito imalo dobre ocjene (za koje ne znamo dal su rezultat znanja ili navlacenja)
ionak su te ocjene i natjecanja zapravo tek za 4 godine, za koje se moze x nastvnika promijeniti, ravnatelj vjerojatno itd.

ne znam, mislim da je za nize razrede presudna mogucnost imanja dnevnog boravka sto duze, da je djetetu skola blizu, eventualno mogucnost ucenja dodatnog jezika...., meni bi osobno bilo vazno kako je rijesen problem vjeronauka (odn da nije usred nastave jer ona nece ici itd)

opcenito neke dodatne aktivnosti, postojanje dvorane za tjelesni i iskoristavanje iste, dobra strucna sluzba (kako rjesavaju nasilje, kako se nose sa ucenicima sa poteskocama u ucenju/asistenti u nastavi itd), kakav je ravnatelj-ica (treba li donositi svako malo kojekakve potrepstine i sl.)
a dal su osvojili medalju ili ne, mi je totalno nevazno.
jer ju je osvojio pero, a ne nastavnik i skola.
Naravno da bi bilo pogrešno školu prosuđivati samo po natjecanjima, no ako iz godine u godinu učenici iz neke škole dođu od školskoga preko općinskoga do županijskoga natjecanja iz svih ili većine predmeta, ako, primjerice, iz 7-9 predmeta na županijskom natjecanju bude godišnje od 15 do 40 učenika, to ne govori samo o dobrom dodatnom radu nego i o dobrom radu u redovnoj nastavi.
Primjećuješ da ne govorim o državnim natjecanjima i o dva genijalca iz neke škole.
Kad nemam u zaduženju dodatnu nastavu (i održim pet-šest sati te nastave, iako mi to nije obavezno, radi onih koji to jako žele), a na županijsko natjecanje prođe 6 učenika iz jednoga razreda (pa među njima i oni koji nisu nikad došli ni na jedan dodatni sat), tada vjerujem, ako je jedan daroviti učenik i pet prosječnih uspjelo dosegnuti izvrsne rezultate, da sam prilično dobro radila u razredu i da su i ostali mogli da su htjeli ostvariti jednake rezultate bez drila.
Ako učenici neke škole gotovo nikada ne uspiju proći ni na općinsko natjecanje, a kamoli na županijsko, tada bih se pitala zašto je to tako.

I meni su važne stvari koje navodiš. Ove godine upisujemo svoju mlađu kćer u prvi razred i gledam i ja, koliko mi je dostupno, upravo to što navodiš.
Nažalost, dostupne su informacije o školama samo na osnovi podataka o natjecanjima, projektima, o onome o čemu sami pišu na svojim web stranicama i zato sam napisala o tome o OŠ Gjalskoga.

Evo onoga što je meni važno (kad bi sve činjenice o tome bile dostupne i mjerljive):
- vedre i ugodne, tople osobe i okružje, opuštena i prijateljska atmosfera u razredu
- humanost, ljubaznost, spremnost učitelja i stručnih suradnika za suradnju, pomoć, individualni pristup, pristupačnost
- učiteljica u nižim razredima s kojom će moje dijete moći uspostaviti dobar kontakt, uz koju će se osjećati sigurno
- nenasilno ponašanje učenika, odsutnost droge, alkohola i cigareta te čvrst stav o pristojnom ponašanju i osnovnim moralnim vrijednostima (a ako se iznimno pojavi, brza i odlučna reakcija učitelja i stručne službe)
- higijena (sanitarni čvorovi, kuhinja, svlačionice, učionice...)
- jaka stručna služba (pedagog, psiholog, logoped, knjižničar)
- uspješnost učenika u SŠ na kraju prvoga razreda
- opći uspjeh svih učenika u višim razredima (u prosjeku ni najstrože ocijenjeni ni najblaže u RH)
- izvanučionička nastava, projekti, suradnja s društvenom zajednicom, dodatna, dopunska nastava te izvannastavne aktivnosti
- stručnost učitelja i stručnih suradnika i rezultati, mentori, savjetnici, natjecanja, vanjsko vrednovanje
- kuhinja (ukusna i zdrava hrana)
- nastavna sredstva i opremljenost prostora (funkcionalno, estetski, primjereno dobi).

Boravak nam ne treba, no kad bismo ga trebali, bilo bi važno da u vrijeme produženoga boravka kvalitetno rade (uključujući i razvoj funkcionalnih sposobnosti) i ostatak vremena provode u ravnoteži između organizirane igre i slobodno biranih (a ponuđenih) aktivnosti.

Sve to može se saznati jedino usmenom predajom (a ne bi tako trebalo biti) ili, dijelom, osobnim dolaskom u školu.

Svaki roditelj može doći u školu koja ga zanima i ogledati se, promotriti prostor, upoznati ravnatelja, stručne suradnike, učiteljice (koje su sad u 4. razredu pa će preuzeti sljedeće godine prvašiće), raspitati se o uvjetima, aktivnostima, rezultatima...
Neće, naravno, dobiti baš sve, jer nema službenih mjerenja, ali znat će ipak više nego od kuće i putem foruma.

Čudni su mi roditelji koji to ne učine. Možda gledam previše iz kuta učitelja, jer znam čega sve ima u školama... Nekim svojim kolegicama povjerila bih dijete kao da je dajem baki ili sestri na čuvanje, nekima ne bih dala ni da je gledaju, a kamoli da mora s njima biti četiri godine, svaki radni dan.

Moram, znam da je sve predugo, ali oprostite jer je stvarno dobronamjerno, ispričati anegdotu. Moj je šogor inženjer informatike. Njegov je šef jednom rekao, jako nezadovoljan silnom glupošću jednog zaposlenika: "Kad znam kakvi su dobili inženjerske diplome, strah me ići doktoru."
Slično vrijedi i za učitelje.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:07   #171
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ne znam o tome kakva je koja učiteljica u nižim razredima (što ti je ustvari presudno ako dijete upisuješ u 1. razred), stoga pokušaj saznati od onih koji sad imaju dijete u 4. razredu kakve su učiteljice.
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Naravno da bi bilo pogrešno školu prosuđivati samo po natjecanjima, no ako iz godine u godinu učenici iz neke škole dođu od školskoga preko općinskoga do županijskoga natjecanja iz svih ili većine predmeta, ako, primjerice, iz 7-9 predmeta na županijskom natjecanju bude godišnje od 15 do 40 učenika, to ne govori samo o dobrom dodatnom radu nego i o dobrom radu u redovnoj nastavi.
.......
vjerujem, ako je jedan daroviti učenik i pet prosječnih uspjelo dosegnuti izvrsne rezultate, da sam prilično dobro radila u razredu

.. Nekim svojim kolegicama povjerila bih dijete kao da je dajem baki ili sestri na čuvanje, nekima ne bih dala ni da je gledaju, a kamoli da mora s njima biti četiri godine, svaki radni dan.
lijepo je ptočitati (nakon žustre rasprave na jednoj drugoj temi, je li ) kako su ipak i sami učitelji svjesni da uspjeh učenika velikim dijelom ovisi o tome kako učitelj radi (a ne odrađuje) svoj posao.
pogotovo kad se radi o njihovom vlastitom djetetu
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:13   #172
Quote:
fer instrukcije kaže: Pogledaj post
Ja sam završila Nazor prije 7 godina, meni je škola bila više nego dobra. Ne znam koliko se garnitura profesora promijenila, ali bilo je jako kvalitetnih profesora koji su bili spremni voditi djecu na natjecanja i dodatno se truditi.
Profesorica hrvatskog koju sam imala je svoj posao obavljala fantastično. Možeš mi molim te poslati na pp ime profesorice o kojoj govoriš.
vjerojatno se promijenila SVA garnitura profesora jer sam ja tu školu završila 1992
Histerična likovnjača koja je po svemu sudeći iz današnje perspektive imala i psihičkih tegoba, zatim draga profa iz glazbenog, ako si išao u zbor ili u muzičku imao si po defaultu 5, svi drugi su morali imati sluha, nedaj Bože da nisu. Za mene to nije dobar pristup. Zavolila sam u školi i zemljopis i povijest, al samo zbog pristupa profesora i njihove želje da doista nauče djecu gradivu. Matematika i gospođa koja je izbjegla onomad iz rata pa je silno željela u osnovnu školu ugurati zadatke za srednju i tako svima naglo srozala ocjene, za mene to tada nije bila dobra škola. A danas, Maksimir je vrlo specifičan kvart. S puno patologije. I danas imamo predozirane klince po igralištima. Možda ih ima svugdje, ali vidim kako rješavaju međuvršnjačko nasilje. A na cijelom Maksimiru ga ima više nego po drugim kvartovima, to tvrdim vrlo odgovorno.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:04   #173
Ima li tko u zadnje vrijeme iskustva sa školama J.J Strossmayer i I. Gundulić ? Ne znamo u koju se upisati...
flekica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 22:07   #174
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
lijepo je ptočitati (nakon žustre rasprave na jednoj drugoj temi, je li ) kako su ipak i sami učitelji svjesni da uspjeh učenika velikim dijelom ovisi o tome kako učitelj radi (a ne odrađuje) svoj posao.
pogotovo kad se radi o njihovom vlastitom djetetu
O čemu se radi? Možeš i na pp ako želiš, ako se mene tiče.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 14:08   #175
Slažem se da rezultati sa natjecanja nisu baš bitni svoj djeci, ali su kroz niz godina ipak pokazatelji da se sa tom djecom nekako više radi i da im se omogućuje više i potiču nekakva dodatna znanja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 15:00   #176
Quote:
flekica86 kaže: Pogledaj post
Ima li tko u zadnje vrijeme iskustva sa školama J.J Strossmayer i I. Gundulić ? Ne znamo u koju se upisati...
Za drugu školu imam samo riječi pohvale (nemam dijete tamo, od bratića mali ide u tu školu, voze ga iz Sesveta, a još par frendova ima djecu tamo. Jedni voze dijete iz Retkovca).

Prema nihovim riječima manji su razredi, sa djecom se puno radi, sve im je dobro organizirano, roditelji su uključeni.
Maleni od bratića je dobio nagradu jer su njegov logo izabrali za Comenius projekta "HEALTHY PICNIC".
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 01:10   #177
Natjecanja mogu biti pokazatelj da se s djecom dobro radi, ali važni su i drugi elementi. Ima li netko čije dijete pohađa OŠ Izidora Kršnjavog pa da podijeli utiske? Razmišljam da tamo upišemo dijete, iako nam nije najbliža škola, pa ne znam da li nam se isplati trošiti više vremena na dolaske i odlaske iz škole.
Zna li netko kakve su učiteljice koje sad predaju u 4.r. i kakvi su inače nastavnici općenito?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 10:31   #178
Natjecanja su po meni pokazatelj da u školi ima nastavnika koji su više angažirani.
Osobno mi je prioritet da škola ima jednu smjenu i da mi dijete ima učiteljicu koja zahtijeva red i disciplinu.

Što se tiče rezultata natjecanja na županijskoj razini-ne znam baš koliko je stanje u zg školama realno jer znam da je neko prešutno "pravilo" da na državne razine mora ići 75% djece iz zagrebačkih škola, što ponekad nije moguće ostvariti jer nemaju dovoljan broj bodova, nego se onda djeci iz drugih krajeva hrvatske bodovi nepotrebno skidaju da bi se broj zagrebačke djece zadovoljio.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 22:24   #179
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Natjecanja su po meni pokazatelj da u školi ima nastavnika koji su više angažirani.
Osobno mi je prioritet da škola ima jednu smjenu i da mi dijete ima učiteljicu koja zahtijeva red i disciplinu.

Što se tiče rezultata natjecanja na županijskoj razini-ne znam baš koliko je stanje u zg školama realno jer znam da je neko prešutno "pravilo" da na državne razine mora ići 75% djece iz zagrebačkih škola, što ponekad nije moguće ostvariti jer nemaju dovoljan broj bodova, nego se onda djeci iz drugih krajeva hrvatske bodovi nepotrebno skidaju da bi se broj zagrebačke djece zadovoljio.
To zaista nije istina. Moj učenik, iz Zagreba smo, ove godine ima više bodova od pozvanih na državno natjecanje, a ipak nije pozvan, jer je opet "ključ" prva tri iz svake županije. (On ima 76, a zadnjih troje pozvanih na državno imaju po 73 boda.)
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 23:09   #180
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Evo onoga što je meni važno (kad bi sve činjenice o tome bile dostupne i mjerljive):

- jaka stručna služba (pedagog, psiholog, logoped, knjižničar)
- uspješnost učenika u SŠ na kraju prvoga razreda
Ima li ikoja skola logopeda?
Zar se takvi problemi ne rjesavaju prije skole i zar stvarno postoji potreba za logopedom u svakoj skoli? Nisu li problemi takve vrste u skolskoj dobi sporadicni i nije li dovoljan angazman roditelja? (ne mislim u radu s djetetom, nego za odlazak logopedu izvan nastave)
Obzirom na mnogobrojne probleme u ponasanju koji su vidljivi i kod puckoskolske djece mislim da bi u strucnu sluzbu bilo dobro uvrstiti socijalnog pedagoga koji bi s problematicnom djecom (i onima koji tek pokazuju naznake) i/ili onima koji doma imaju problema radio od trenutka uocavanja bilo kakvog problema.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.