Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 19:34   #8501
Mi smo naše kupili kod Kocija, Frankopanska i koštali su oko 4 i pol tisuće kuna, s tim da na mom ima sitnih dijamantića.

Sve ovisi o cijeni - debljina prstenja, materijali, ako imaš kamenčiće velika je razlika u cijeni ako imaš dijamante ili cirkone.

Osim kod Kocija gledali smo i u zlatarni Dodić, ali nam se nije ništa svidjelo pa niti nismo pitali za cijene.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:48   #8502
Frendovi su uzeli u Lewiku i imaju sasvim razlicite prstene. Ne znam zasto ne bi mogli biti razliciti?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:50   #8503
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ako neko ima više iskustva.
Htjeli smo uzeti mat burme ali smo čuli da se vremenom izgrebu i onda se ne mogu polirati.Zna li neko koliko je to baš osjetljivo i koja je vjerovatnoća da se to baš puno izgrebe da je baš baš primjetno?
Nama su rekli istu stvar, ali kasnije sam ipak usla u malo opsirniji razgovor sa zlatarima i shvatila da nema previse smisla. Nasi su bili pola sjajni, pola mat. Brzo su se uglancali, nakon mjesec-dva, i izgledaju fino, necu ih matirati neko vrijeme jer se sa svakom obradom (matiranje/poliranje) skida nesto malo zlata pa nema potrebe za tim. Nama ne smeta 😊



Ovako to izgleda nakon 6mj nosenja 😊

A evo ih i prije nosenja:





Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:21   #8504
Briljanti

Imam 8 briljanata sa svog vjenčanog prstena (3 mm)... Ako kome treba, dogovorimo se...
slavonka2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:52   #8505
Ima netko iskustva sa srebrnim prstenjem?

Dragi uopće ne nosi nakit, a ja ću zbog posla ionak više skidati prsten nego ga nositi pa nam je glupo ulupati pare u zlato. Al me opet strah da će srebrno brzo oksidirati i propasti...
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 07:43   #8506
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa srebrnim prstenjem?

Dragi uopće ne nosi nakit, a ja ću zbog posla ionak više skidati prsten nego ga nositi pa nam je glupo ulupati pare u zlato. Al me opet strah da će srebrno brzo oksidirati i propasti...
moj zarucnicki je srebrni, jer isto tako nakit uopce ne nosim. Nosim ga godinu dana i izgleda isto ko prvi dan
A mislim da taj srebrni kaj malo oksidira stavis u limun i sodu i opet su sjajni, znam da sam tak mamino srebro cetkala
Mi smo isto planirali radit srebrne bas zbog tog kaj velis da ne trosimo novce bezveze. Ali ipak smo se odlucili za drvene
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:04   #8507
Srebrno vjenčano prstenje

Drage cure, pomagajte!
Vjenčali smo se 1.4. i uzeli smo si srebrno prstenje, prekrasno i jednostavno, sjajna verzija sa crtom u sredini.
Znači prsten od muža 10 DANA nakon svadbe izgleda očajno!! Izgreban nenormalno, potamnio full, ma užas... a čak nije ni radio taj tjedan, nego smo bili na godišnjem!! Danas ujutro je otišao reklamirati, gospon u zlatarni je imao stav " a to je srebro, kaj ste očekivali", njegova kolegica je bila malo pristojnija, uzeli su prstenje i rekli da će se javiti kroz par dana.
Zanimaju me iskustva ljudi koji imaju srebrno vjenčano prstenje: ok, očekivala sam da će potamnit, ali da se baš svaki put kad primim nešto u ruku napravi nova crtica ili ogrebotina na prstenu, to fakat nisam očekivala!!
Šta preporučate: da napravimo nove srebrne u drugoj zlatarni (jer nekako sumnjam da će ovi puno napraviti) ili da radimo od bijelog zlata?
Hvala puno za savjete i mišljenja!
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:14   #8508
po meni ti to nije normalno
ko kaj sam napisala moj zarucnicki je srebrni, ne skidam ga nikad i dalje izgleda isto
Iskreno mislim da su ti duzni napraviti nove, pa nije srebro bizuterija da mjenja boju iz dana u dan
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:32   #8509
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Mi smo naše kupili kod Kocija, Frankopanska i koštali su oko 4 i pol tisuće kuna, s tim da na mom ima sitnih dijamantića.

Sve ovisi o cijeni - debljina prstenja, materijali, ako imaš kamenčiće velika je razlika u cijeni ako imaš dijamante ili cirkone.

Osim kod Kocija gledali smo i u zlatarni Dodić, ali nam se nije ništa svidjelo pa niti nismo pitali za cijene.

I mi smo svoje uzeli kod Kocija, evo sad će 3 godišnjica braka i prezadovoljni smo. Moj je isto sa sitnim briljantima i stalno ga gledam kolko mi je lijep
divacroatia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:08   #8510
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
po meni ti to nije normalno

ko kaj sam napisala moj zarucnicki je srebrni, ne skidam ga nikad i dalje izgleda isto

Iskreno mislim da su ti duzni napraviti nove, pa nije srebro bizuterija da mjenja boju iz dana u dan


Pa da, tak i mi razmisljamo. A iz koje zlatarne je tvoj zarucnicki? Cisto ako cemo morati negdje drugdje da znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:09   #8511
Quote:
divacroatia1 kaže: Pogledaj post
I mi smo svoje uzeli kod Kocija, evo sad će 3 godišnjica braka i prezadovoljni smo. Moj je isto sa sitnim briljantima i stalno ga gledam kolko mi je lijep


Uzimali ste bijelo zlato?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:43   #8512
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Pa da, tak i mi razmisljamo. A iz koje zlatarne je tvoj zarucnicki? Cisto ako cemo morati negdje drugdje da znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja volim prstenje, ali radije nosim srebro nego zlato.
Kupovala sam ih posvuda, maltene di sam stigla, od nekih za 70 kn, pa da skupljih, i svi su se dobro držali barem par godina. Ustvari su "propali" kad bi ih stavila u kutijicu i spremila.

Stvarno nije normalno to što se dogodilo, pogotovo tako brzo i ako čovjek nije radije ne znam ni ja što s njim.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 07:51   #8513
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Pa da, tak i mi razmisljamo. A iz koje zlatarne je tvoj zarucnicki? Cisto ako cemo morati negdje drugdje da znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zlatarna Kačinari

Raden je po mojoj zelji i starno bolji nije mogao biti, napravili su identican onome sa slike joju sam im pokazala, i jos se sjaji
fakat ne nosim nis od nakita, al njega ne skidam
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:10   #8514
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Zlatarna Kačinari

Raden je po mojoj zelji i starno bolji nije mogao biti, napravili su identican onome sa slike joju sam im pokazala, i jos se sjaji
fakat ne nosim nis od nakita, al njega ne skidam
Aaaawww, baš lijepo! Nadam se da ću tako i ja, kad riješimo ovo!
A zapamtit ću zlatarnu, čisto u slučaju da moramo negdje drugdje po prsten.
Hvala na pomoći.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:25   #8515
drzim fige da sve ispadne kak ste si htjeli :klap:

Zadnje uređivanje Tram11 : 13.04.2017. at 12:45.
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:01   #8516
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
drzim fige da sve ispadne kak ste si htjeli :klap:
Evo jučer sam ih pokupila od zlatara i malo popričala s njim. E sad... ne znam jel me mulja, ali on kaže ovako: da se to na kraju svodi na onu staru "koliko para, toliko muzike". Da se srebro uglavnom rodinira (mislim da je tako rekao), jer svi žele da što više liči na bijelo zlato, jer im samo srebro nije dovoljno svijetlo ili sjajno ili što već. I da će se, nažalost, ponavljati takve stvari, da uvijek možemo donijeti da nam ih ispoliraju (besplatno, naravno), ali da to nije neka kvaliteta srebra kao prije. A isti takvi od bijelog zlata koštaju barem 3000 kn, dakle 6 puta više nego što smo mi platili ove srebrne. Eto.
Mislim, prstenje sad izgleda novo i sjajno kao i prije, ali koliko dugo.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:16   #8517
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Evo jučer sam ih pokupila od zlatara i malo popričala s njim. E sad... ne znam jel me mulja, ali on kaže ovako: da se to na kraju svodi na onu staru "koliko para, toliko muzike". Da se srebro uglavnom rodinira (mislim da je tako rekao), jer svi žele da što više liči na bijelo zlato, jer im samo srebro nije dovoljno svijetlo ili sjajno ili što već. I da će se, nažalost, ponavljati takve stvari, da uvijek možemo donijeti da nam ih ispoliraju (besplatno, naravno), ali da to nije neka kvaliteta srebra kao prije. A isti takvi od bijelog zlata koštaju barem 3000 kn, dakle 6 puta više nego što smo mi platili ove srebrne. Eto.
Mislim, prstenje sad izgleda novo i sjajno kao i prije, ali koliko dugo.
ne znam što je tu igralu ulogu, al po meni nije smijelo tako brzo izgubit boju..mi smo si za prvu godišnjicu kupili srebrne lančiće s privjescima, nosimo ih non stop već 5 godina i nikad nisu vidno potamnjeli. vidno, velim, mi smo znali samo skužit po rubovima na privjesku.

ako ti malo potamni, možeš mu i sama vratit sjaj. malo sode i vode i iščetkaj starom četkicom za zube.
tashee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:33   #8518
Sovica neznam kaj bi ti rekla. Ljepo od njih kaj su ti ispolirali i ponudili besplatno za ubuduce i nadam se da cece brzo potamnit, a i ako potamne probaj prvo ovako ko kaj je Tashee rekla sode (ja stavim malo limunovog soka umjesto vode) i ribat, mozda nema potrebe da ga oni stalno poliraju
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:47   #8519
Općenito, srebro je metal koji nakon nekog vremena oksidira - nahuče se i potamni. Također, on reagira sa kiselinama, a znoj je "kao kiselina" pa moguće da ako se znoji da mu malo potamni (to možete rješiti da ostavite prsten u čaši coca cole, limuna+soda ili octa). Jednako tako, čisto srebro nije neke tvrdoće stoga se legira sa ostalim metalima da bi dobio na jačini (isto se radi i s zlatnom btw). Ovo govorim s mineraloške strane profesionalna deformacija

Anyways, i mi imamo srebrne. Izgrebani su da, moj više nego njegov, a radimo uredske poslove i ja i on Nisu za sada potamnili, ali nisu ni sjajni kao ni prije. (u godinu dana sam ga dva puta doma čistila). Mi smo svjesno išli u to jer ja iz principa nisam dala 5k+ za prstenje, ali on je rekao da ćemo vjerojatno za neku tipa petu godišnjicu si ipak napraviti zlatne burme. Eto.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:58   #8520
mi za par sati idemo po naše jedva čekam
pleter i na završetcima maslina i pšenica naš dizajn
jedva čekam
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.