Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2003., 22:26   #1
prijava djeteta na poreznu karticu, savjet molim

priča ide ovako:

cijelo vrijeme malac je bio na mojoj poreznoj kartici, jer jedino sam ja i bila zvanično zaposlena u tadašnjoj "familiji".

nakon razvoda, malac ostaje na mojoj poreznoj kartici.

prije nepunih godinu dana, moj bivši muž moli me da malca prijavimo na njegovu poreznu karticu, jer iz toga, slijedom i nekih drugih stvari, dobiva veću poreznu olakšicu, odnosno "seli" u niži porezni razred.

pristajem uz dva uvjeta:
- da mi svakog mjeseca, do 15. u mjesecu, nadoknadi razliku koja nastaje na svakoju mojoj plaći, prebacivanjem malca na njegovu poreznu karticu
- da iz bilo kojeg razloga, samo meni poznatog i bez objašnjavanja, mogu tražiti vraćanje malca na moju poreznu karticu.

štimalo par mjeseci, pa je počeo kasniti, pa sad sve više kasni.
na moje pitanje, postavljeno večeras, kad će mi izvrštit uplatu, odgovara sa: ne znam, uskoro.

pristojno odgovaram da to "uskoro" meni stvara problem koji se očituje nemogučnošću potrošnje tog istog novca, bilo keša, bilo čekom, na koji računam da je do dogovorenog datuma na mom računu, tim više što ne primam nikakav novac od njega za malca.

zamolim ga da u naredna dva dana, dajući mu mogućnost da si posloži termin kako mu paše, u uredovno vrijeme poreznog ureda, prebacimo malca ponovno na moju karticu, jer eto, ne drži se dogovora.

odgovor stiže: slagao sam te kad sam se dogovarao sa tobom. ne želim da prebacuješ malca ponovno na sebe. novac ćeš dobiti uskoro.

pitam sad ja vas, na koji način, zakonski, ako postoji, da ponovo prebacim malca na svoju poreznu?
ljuta sam k'o pas!

a naviše na sebe jer sam dopustila, dala prostora, da ispadnem budala, prevarena i oštetim i sebe i klinca za svotu od oko 400 kn svaki mjesec. meni je to puno novaca, računam na njih, odnosno itekako mi nedostaju.

što sad? pomagajte savjetom ako znate, molim vas.
sutra ujutro zvati ću porezni odjel, odnosno svoju kadrovsku, odnosno njegovu kadrovsku/računovodstvo, raspitati se.

ako netko zna, ima ideju, bit ću zahvalna.

dea
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 01:49   #2
Otkidas svom djetetu od usta prakticki(zvuci grubo ali ),prvo on ti nista ne placa alimentacije i jos se das navuc na takvu prevaru.Fakat ne znam sta da ti kazem na to,ali nisam mogla odoljet da ne komentiram.Volim mame koje se kurce,ne treba meni alimentacija.PA nije to za tebe,to je za tvoje djete ai stvar je principa,ak je vec napravio djete nek bar malo osjeti da ima to djete.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 08:08   #3
...tužbom i kasnije sudskim nalogom... i moji su klinci do prije mjesec dana bili na njegovoj poreznoj kartici i on ih nakon razvoda nije htio prebaciti jer bi mu se plaća odnosno porezna olakšica smanjila... i meni i socijalnoj radnici je rekao da će to napraviti... i to je trajalo cca 3 godine... i evo riješila ja to konačno... ne vjeruj obećanjima, savjetuj se sa socijalnom radnicom i izbori se za svoja i prava svoje djece...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 09:36   #4
Rita,
U tvom odgovoru stoji da ne znaš što da mi kažeš na moje pitanje kako da dijete ponovno prebacim na moju PK, ali i da ne možeš odoljeti da mi ne kažeš: da otkidam svome djetetu iz usta nemarno se ponašajući spram njegovih prava i očevih obveza, te da "voliš" mame (aludiarjući na mene) koje se kurče kako njima ne treba alimentacija.

Vidiš, što se mene tiče, bolje je da si mogla "odoljeti" jer te tvrdnje nisu istinite, osim one da ne znaš odgovor na moje postavljeno pitanje.
Hvala na konstruktivnoj suradnji.



Duda,
Znači da počnem od socijalne službe? Porazno je to što je proces kod tebe trajao 3 godine.
Hvala ti na odgovoru.

Zna li još netko nešto o toj tematici?
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 10:16   #5
...to što je kod mene trajalo 3 godine, sama sam si kriva jer sam stalno odgađala tužbu na osnovu njegovih obečanja da će to napraviti sljedeći mjesec... i tako u nedogled... kad sam se pokrenula sve je bilo gotovo za nepunih 2 mjeseca... tako da ti savjetujem da počneš što prije...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 11:25   #6
duda,

ponovno, hvala
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 11:39   #7
Dea, smijem li ti malo uzurpirati topik? Nadam se da se necesh ljutiti na sister in pain

Pazite sad moju situaciju.

Razvedena 9 godina, bivshi nikad dao ni kune za nasheg sina. Ne radi nigdje sluzhbeno. Nema nikakvog vlasnishtva.

Nikad nisam pokretala nishta da dijete doshlo do SVOGA novca..

Ali pazite sad!

Po Zakonu o socijalnoj skrbi, ukoliko su poduzete sve mjere, dakle i sudska tuzhba, a nije se uspjela naplatiti alimentacija, nju bi moje dijete primalo od drzhave.

Dakle - ja svog bivsheg ne bih nichime oshtetila jer on navodno ne radi i nije vlasnik nichega na chemu bi se izvrshila ovrha.

E, sad...osjecam se k'o govno kad pomislim da pokrecem tuzhbu protiv svog bivsheg, a s druge strane to je jedini nachin da moje dijete dodje do novca.

U biti najvishe me kosnulo kad mi je gospodja u Centru rekla da nemam pravo zbog svojih principa uskratiti djetetu ono shto je njegovo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 14:11   #8
...djeca su jedino zbog čega bih se i ja mogla odreći nekih principa u životu...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 14:23   #9
kad se male ruke slože :)

Magična, nisam znala da po Zakonu o socijalnoj skrbi, u nemogućnosti naplate potraživane alimentacije, kad se iscrpe sve zakonske mogućnosti, dijete ima pravo na alimentaciju od države. Zvuči odlično i ja bih se osobno vrlo rado pozvala na taj paragraf, samo što kod mene, u mome slučaju, "ne drži vodu".

U tvome slučaju, ako bivši muž ne radi (nije prijavljen da radi), odnosno ako nema nekretninu na koju mu mogu sjesti ovrhom, slijedom tog Zakona, očito možeš potraživati alimentaciju.

Joj, sjetih se nešto...zar ti bivši nije kupio (na svoje ime) onu kućicu u cvijeću, nedavno?
Ako je, ondak ima imovinu, pa pozivanje na Zakon/država će platiti aimentaciju - otpada, zar ne???

Znam (čitam) da imaš odličan odnos sa juniorom, otvoren i bez mistifikacije. Možda da njega pitaš, za njegov stav, o utužbi oca za alimentacije? Ili je ipak u preosjetljivom dobu za takvo veliko pitanje (jer pitanje stvarno i je veliko-tužba oca).

Odnosno, ako možeš razgovarati, a junior pristane, da sjednete s ocem i porazgovarate i sa njime? U smislu: postoji način da se tebe (oca) ne uvali u još goru financijsku situaciju od ove u kojoj jesi, a da Junior redovno dobiva iznos xy. Ili je ovaj dodatak utopija???

Prijedlozi cure, pa gdje su prijedlozi???
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 14:23   #10
".....a nije se uspjela naplatiti alimentacija, nju bi moje dijete primalo od drzhave..."

u slobodnom prijevodu alimentaciju tebi daje država, pa onda država od tvog bivšeg naplaćuje tu akimentaciju + troškove..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 16:35   #11
Odnosno, ako možeš razgovarati, a junior pristane, da sjednete s ocem i porazgovarate i sa njime? U smislu: postoji način da se tebe (oca) ne uvali u još goru financijsku situaciju od ove u kojoj jesi, a da Junior redovno dobiva iznos xy. Ili je ovaj dodatak utopija???


Mislim ,fakat te ne kuzim,Da ga ne uvalis u jos goru financijsku situaciju?Ovaj tvoj te prevari i otme ti mjesecno 400kn,ne daje nis za djete i ti se brines da ga ne uvalis u jos vece govno.Odnosno pitala bi djete da odluci.Ti si fakat pukla.
Ups,sorry pak nisam mogla odoljet
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 18:51   #12
Quote:
nn-st1 kaže:
".....a nije se uspjela naplatiti alimentacija, nju bi moje dijete primalo od drzhave..."

u slobodnom prijevodu alimentaciju tebi daje država, pa onda država od tvog bivšeg naplaćuje tu akimentaciju + troškove..
Ne chitash dovoljno pazhljivo. to je moguce ISKLJUCHIVO u sluchaju kad se ni dijete ni drzhava nemaju na chemu naplatiti.

Shto je sluchaj mog bivsheg muzha.

Ne radi, nema nikakve prihode i nije vlasnik nichega.

Zapravo, na taj nachin moje dijete dobiva novce iz fondova u koje ja ionako mjesechno ulijevam sredstva, kao i svi zaposleni u Republici Hrvatskoj. Jasnije?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 18:54   #13
Quote:
Rita kaže:


Mislim ,fakat te ne kuzim,Da ga ne uvalis u jos goru financijsku situaciju?Ovaj tvoj te prevari i otme ti mjesecno 400kn,ne daje nis za djete i ti se brines da ga ne uvalis u jos vece govno.Odnosno pitala bi djete da odluci.Ti si fakat pukla.
Ups,sorry pak nisam mogla odoljet
Teshko je razumijeti onome tko nije u takvoj situaciji.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 18:58   #14
Re: kad se male ruke slože :)

Quote:
deatwin kaže:

Joj, sjetih se nešto...zar ti bivši nije kupio (na svoje ime) onu kućicu u cvijeću, nedavno?
Ako je, ondak ima imovinu, pa pozivanje na Zakon/država će platiti aimentaciju - otpada, zar ne???

Dea, hvala shto chitash moje postove...i ja tvoje stavove cijenim

To je jedino shto me sad zbunjuje. Medjutim, ako je nekretnina doista kupljena na NJEGOVOVO IME, odvjetnik mi je savjetovao da mu se ponudi nagodba - on odmah prepishe kucu na sinovo ime i nitko nikoga ne tuzhi.

Nazhalost, svjesni smo i Junior i ja da - ukoliko je kuca zaista njegova, dijete nece nishta od toga imati...kao i sve u zhivotu i to ce razjebati...dakle to bi bio jedini nachin da Junior bar neshto ima.

Napominjem da je kuca starina u vrlo loshem stanju te dug alimentacije vec sad prelazi njenu vrijednost.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 19:38   #15
Sorry, ali magic ni ja te ne kuzim. Zasto bi se ti osjecala kao govno, zasto? Cime te je tako lijepim zaduzio u zivotu, osim sto je provajdao spermica koji je napravio tvog sina? I sad bi mu ti trebala na konto toga oprostiti sve i svasta?
Ako mozes dobiti alimentaciju od drzave, go for it. Pa nije Junior bedast da ne kuzi da to sve radis za njega a ne iz neke glupe osvete. Ako ner mozes dobiti alimentaciju, uzmi za sina kucu, kakva je da je.

Deatwin, sorry, nemam ja nista prakticno za reci, samo smatram da ne trebate nista oprastati nikome. Dosta vam je svima tesko i ovako .

Znate kako kaze Ivana Trump zenama koje se razvode: don't get mad, get everything .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 20:32   #16
Ma znam da je tesko ali imam i u svojoj obitelji zenu sa dvoje djece koje je bas zbog toga odgojila"sama"na racun cijele obitelji,racunajuci i mene.A njen princ na bjelom konju ju je izbacio iz zajednicke kuce(koju su i njeni starci financirali) sa dvoje male djecice na ulicu,bez osobnih stvari i otisla je svojim starcima i iz nekog glupog inata(koji smo svi placali) nije htjela trazit nista od onog sto joj pripada.Ne samo njoj nego i djeci.Nikad nije platio ni kune,niti dosao vidjet djecu.To me ljuti,zasto smo mi zene takve.Ja bi ga uh,unistila do daske.Znam da nije na meni da sudim ali stvarno mislim da zene zasluzuju bolje i da bi se trebale izborit protih takvih kretena.A ne da oni izadju iz veze,bez ikakvih obaveza.Jos bi htjeli i zaradjivat na racun svoje djece,koju nit ne vide.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 23:21   #17
Re: kad se male ruke slože :)

Quote:
deatwin kaže:

Prijedlozi cure, pa gdje su prijedlozi???
sori srce, al ne znam cro porezni zakon i kartice
al zar nije logicno da je djete na toj "kartici" onog kod kog je prijavljeno prebivaliste???
ili to nema nikave veze???
ovdje je to tako sa npr. djecijim doplatkom
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 08:13   #18
...pretpostavljam da je i svrha te porezne olakšice za djecu da onome tko se brine o djeci malo smanji troškove... a to je u slućaju razvedenih roditelja onaj tko ima skrbništvo nad djecom...
...u mom slućaju on još uvijek ne plaća alimentaciju (ali i tome će uskoro doći kraj) ali zato je sve ove godine koristio poreznu olakšicu na djecu.... tako da ne da je klincima davao nego je uzimao i ono što im država daje...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 08:39   #19
Nemam pojma kako je to s poreznim karticama...kod mene u firmi to rjeshavaju na nachin da je dijete prijavljeno na onoga preko kojega ostvaruje zdravstveno osiguranje.

Ja nisam imala nikakvih dilema....moj bivshi suprug je ionako i u braku uglavnom bio nezaposlen
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 08:47   #20
mozda samo malo off topic, a možda i nije :)

Magična plan imam! Paz vamo!

Da je bar nekretnina na imenu bivšega. I da bar upali odličan prijedlog odvjetnika. Bez suda, lijepo se izravnom pogodbom, u ime svih davanja koja nije izvršavao, kućica/potleušica prepiše na juniorovo ime. Na taj način bar nešto, jednog dana, bit će od juniora, jer rasipni japa neće i to moći proćerdati.

I sad, priča ide dalje

Jest da je kuća stara, ali koliko znam, ti si negdje uz more, pa samim time i kućica je negdje gdje dopire miris mora i šum valova.
I onda, u maniri "kad se male ruke slože", lijepo pomognu ti svi kojih se sjetiš, jedno ljeto, urediti taj kućerak. Svatko ponešto zna, netko cigle preslagivati, netko farbati, netko sa drvetom zna. Ja slabo stojim sa zidanjem, ali sam maher u farbanju, gletanju, štemanju (naručito kad sam ljuta, razjebeš me nekaj i pol zida ti srušim), znam se koristiti i šlajf mašinom i ubodnom pilom, pa se i ponešto u obradu drveta razumijem. A takvih, kao ja, koje je sila natjerala da znaju sami, ima i ima i ima

I eto sređene kućice, idila!

Kad vas je volja, boravite vi u kućici, a kad vas nije - rentate.
Pogleč samo po netu koliko stoji najam kućica, osamljenih, u nedođiji! Još ak nemaš struju, tim bolje Vjeruj mi, te su još skuplje, ekskluziva je danas robinzovanje i snađi se kako znaš

Tak!

I molim te, nemoj se samo bahatiti i ne dozvoliti da ti u ime tvog ponosa junior ostane bez kapitala, nemoj slučajno tražiti pomoć od staraca kad ćeš uređivati kućicu, ak imaš daljnju rodbinu niti slučajno ih žicati kantu farbe, jer Rita bu se ljutila

A sad zaozbač.
Ako je kućica na ime bivšeg muža, alimentacija od države otpada, slijedom izrijeka Zakona, ali ideja o pogodbi i prenosa nekretnine na juniora je odlična! Bar nešto. Možeš, možda, u vašem područnom uredu za katastar provjeriti na koga je upisana ta zemljišna čestica?
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.