Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2009., 21:16   #661
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
tnx unspeakable, ali urednistvo ne misli tako...
ah, pa ne bi ih objavljivali i dalje da misle

al odbijam vjerovati da jedan Bago ne bi mogao podariti neku sočniju priču od stajanja u koloni za neEU na Slovenskoj granici!
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:48   #662
Quote:
unspeakable kaže: Pogledaj post
ah, pa ne bi ih objavljivali i dalje da misle

al odbijam vjerovati da jedan Bago ne bi mogao podariti neku sočniju priču od stajanja u koloni za neEU na Slovenskoj granici!
pa stajanje u koloni je samo početak, pročitaj do kraja, pojavi se kasnije lik s motorkom koji pobije pola ovih u non eu redu, krv kapa sa stranice lagano... što misliš pod sočnije? da si urednica, sto bi ti bagi rekla da napiše?
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:02   #663
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
prvi post, pa o planu b tnx na komentaru...
Nisam mislio ništa zlonamjerno, to su moje sugestije i zapažanja kao čitatelja Plana B. Mislim da se ponavljate iz broja u broj. Prošle godine je časopis bio baš dobar, zadnja 3-4 broja nisu na toj razini. Postao je dizajnerski performans. Ne postoji relevantno obrađeno ni jedno domaće književno djelo, razgovor s piscem, domaći album, domaći web...

Prežvakavaju se teme iz svakodnevice na blogerski način, plitko brate. Jedinu, ali vrijednu, poantu koju sam vidio u ovom časopisu je domaća kulturna alternativa koja je uz rame svijetskoj - ako bi to mogao pretočiti u osobu to bi bio - Mirko Ilić. Časopis i jeste dalje na tom tragu, jedino što se prošle godine čitao desetak dana, a sada 2-3 sata.
zograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:20   #664
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
pa stajanje u koloni je samo početak, pročitaj do kraja, pojavi se kasnije lik s motorkom koji pobije pola ovih u non eu redu, krv kapa sa stranice lagano... što misliš pod sočnije? da si urednica, sto bi ti bagi rekla da napiše?
pa, mogao je napisati zašto je išao u Sloveniju i kaj je tamo radio ozbiljnije, voljela bih recimo pročitati od njega nešto osobnije i životnije. nek nam dočara kako je biti politički novinar, ispriča nešto kaj ne znamo, ubaci neku anegdotu. u Otvorenom je pokazao da zna biti dobar moderator na bilo koju temu, ali ja bih da u PlanuB pokaže da i sam ima nešto za reći. jer za sad se uglavnom bavi nabrajanjem i pisanjem sažetaka stanja. ne znam, jednostavno imam osjećaj da piše za časopis u kojem bi si mogao dozvoliti više slobode i kreativnosti u obradi političkih tema, a da to ne iskorištava.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:22   #665
Quote:
zograf kaže: Pogledaj post
Nisam mislio ništa zlonamjerno, to su moje sugestije i zapažanja kao čitatelja Plana B.
ma nisam ni mislio da jesi slusamo mi nase citatelje i naravno da imaju pravo kritizirati nas, mislim ne bunimo se kad nas hvale...

Quote:
zograf kaže: Pogledaj post
Mislim da se ponavljate iz broja u broj. Prošle godine je časopis bio baš dobar, zadnja 3-4 broja nisu na toj razini. Postao je dizajnerski performans. Ne postoji relevantno obrađeno ni jedno domaće književno djelo, razgovor s piscem, domaći album, domaći web...
sto se dizajna tice, ovaj broj je malo smireniji. dizajerski performans nije, vjerojatno posvecujemo vise paznje dizajnu od ostalih magazina pa se tako cini. za razgovore s piscima, bilo ih je u prosloj sezoni dosta, a jos uvijek ima i knjizevnih djela, albuma tu i tamo, fokusirali malo na bendove koji se tek trebaju probiti, pokusavamo cijelo vrijeme naci te neke ljude koji dolaze...

Quote:
zograf kaže: Pogledaj post
Prežvakavaju se teme iz svakodnevice na blogerski način, plitko brate. Jedinu, ali vrijednu, poantu koju sam vidio u ovom časopisu je domaća kulturna alternativa koja je uz rame svijetskoj - ako bi to mogao pretočiti u osobu to bi bio - Mirko Ilić. Časopis i jeste dalje na tom tragu, jedino što se prošle godine čitao desetak dana, a sada 2-3 sata.
ja mislim da je to od broja do broja drugacije. dosta mi je ljudi za aktualni broj reklo da im je super, ali to je zato sto ima malo vise tehnologije, a geekovi su u sljedecem ce biti vise kulture, pa tko zna..
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:29   #666
Quote:
unspeakable kaže: Pogledaj post
pa, mogao je napisati zašto je išao u Sloveniju i kaj je tamo radio ozbiljnije, voljela bih recimo pročitati od njega nešto osobnije i životnije. nek nam dočara kako je biti politički novinar, ispriča nešto kaj ne znamo, ubaci neku anegdotu. u Otvorenom je pokazao da zna biti dobar moderator na bilo koju temu, ali ja bih da u PlanuB pokaže da i sam ima nešto za reći. jer za sad se uglavnom bavi nabrajanjem i pisanjem sažetaka stanja. ne znam, jednostavno imam osjećaj da piše za časopis u kojem bi si mogao dozvoliti više slobode i kreativnosti u obradi političkih tema, a da to ne iskorištava.
forvardirat cu mu tvoj zahtjev
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:33   #667
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
forvardirat cu mu tvoj zahtjev
uzalud vam trud svirači. on jednostavno ne zna zanimljivo pisati. on je poznata faca s tv-a, ali je brate loš pisac.
giovanni_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 00:38   #668
Quote:
zograf kaže: Pogledaj post
Ne postoji relevantno obrađeno ni jedno domaće književno djelo
što se mene tiče, ja čitam dosta onako stihijski, po četiri-pet knjiga odjednom, uglavnom ono što mi padne pod ruku. ali trudim se čitati ono što me zanima pa da o tome mogu s guštom pisati. u svakom slučaju prihvaćam prijedloge knjiga, dapače čak i štoviše, rekao bi moj srednjoškolski profesor iz latinskog

irena
__________________
N O S F
SF portal
Cairenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:29   #669
Quote:
Cairenn kaže: Pogledaj post
što se mene tiče, ja čitam dosta onako stihijski, po četiri-pet knjiga odjednom, uglavnom ono što mi padne pod ruku. ali trudim se čitati ono što me zanima pa da o tome mogu s guštom pisati. u svakom slučaju prihvaćam prijedloge knjiga, dapače čak i štoviše, rekao bi moj srednjoškolski profesor iz latinskog

irena

Ja bih odmah mogao predložiti par knjiga i internet portala koji su ugodno iznenadili mene i moje frendove. Ali kad bi napisao ove naslove knjiga ili URL-e portala, administratori foruma će ih odmah izbrisati jer je po njihovom to `oglas`. I tako, kod nas više nema istraživačkog novinarstva, samo plaćenih oglasa. Velikih, malih, PR-a,...
zograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:40   #670
pa pošalji na PM
__________________
N O S F
SF portal
Cairenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:45   #671
Quote:
zograf kaže: Pogledaj post
Ja bih odmah mogao predložiti par knjiga i internet portala koji su ugodno iznenadili mene i moje frendove. Ali kad bi napisao ove naslove knjiga ili URL-e portala, administratori foruma će ih odmah izbrisati jer je po njihovom to `oglas`. I tako, kod nas više nema istraživačkog novinarstva, samo plaćenih oglasa. Velikih, malih, PR-a,...
mozes i na nas sluzbeni mail...
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 18:45   #672
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
mozes i na nas sluzbeni mail...
U pravu si, nije mi palo na pamet Šaljem odmah borji nekoliko prijedloga.
zograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:35   #673
prošli broj super, ovaj tak, osrednji...kupila novi broj, proslijedila ga boljoj polovici nakon listanja, a ja sad iščitavam sve ono što mi se na prvu nije dalo iz prošlog broja (balerine i sl.)

prvo sam imala osjećaj da se ponavljate, onda sam se sjetila da to nije osjećaj nego da doista čitam potpuno iste rečenice o društvu znanja iz nekog prošlog plana b

i dalje mi ne sjedaju ove najave događanja od 1. u mjesecu u magazinu koji izlazi 25....dajte onda bar pregled događanja od 20. do 20.

i nisam nikad zahvalila što me citirate, kaže moja sestra 'ako ći ikad pisat neku primjedbu planu b, potpisat ću se kao sestra od lali pune'

ja bagu i lejo više ne čitam. nema smisla.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:59   #674
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
prošli broj super, ovaj tak, osrednji...kupila novi broj, proslijedila ga boljoj polovici nakon listanja, a ja sad iščitavam sve ono što mi se na prvu nije dalo iz prošlog broja (balerine i sl.)
ovaj je za geekove

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
prvo sam imala osjećaj da se ponavljate, onda sam se sjetila da to nije osjećaj nego da doista čitam potpuno iste rečenice o društvu znanja iz nekog prošlog plana b
istina je, podsjetili smo se na definiciju drustva znanja, nije bilo potrebe mijenjati

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i dalje mi ne sjedaju ove najave događanja od 1. u mjesecu u magazinu koji izlazi 25....dajte onda bar pregled događanja od 20. do 20.
najave su od 17. u tekucem mjesecu do 14. u sljedecem...

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i nisam nikad zahvalila što me citirate, kaže moja sestra 'ako ći ikad pisat neku primjedbu planu b, potpisat ću se kao sestra od lali pune'
lol to je definitivno garancija da cemo objaviti

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja bagu i lejo više ne čitam. nema smisla.
prenijet cu im, tnx
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:38   #675
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
ovaj je za geekove
pa i ja sam geek, kakva je to diskriminacija

Quote:



prenijet cu im, tnx
zašto? pa valjda oni pišu kako pišu, za svoju publiku. meni se ne sviđa i nikom ništa.

kako polako iščitavam broj tako imam još komentara..intervju s psihijatrom je jako zanimljiv, a bio bi još zanimljiviji da se ne sastoji od 5 pitanja i 5 odgovora veličine kartice teksta nego da je preglednij, čitljiviji, pitanja razlomljena...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:50   #676
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa i ja sam geek, kakva je to diskriminacija
lol a ima malo vise tech tema, pa sam mislio zato. vidis kako se zografu to ne svidja, ali je na pm dao par dobrih prijedloga...razmisljam da napravimo jedan broj samo od tema koje su predlozili citatelji, to bi bilo zanimljivo vidjeti. skupimo prijedloge i odaberemo. ne bi bas sve moglo ici ali...

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zašto? pa valjda oni pišu kako pišu, za svoju publiku. meni se ne sviđa i nikom ništa.
nema veze, da cuju sto misle ljudi, ako im mogu poslati pohvale, mogu i kritike

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako polako iščitavam broj tako imam još komentara..intervju s psihijatrom je jako zanimljiv, a bio bi još zanimljiviji da se ne sastoji od 5 pitanja i 5 odgovora veličine kartice teksta nego da je preglednij, čitljiviji, pitanja razlomljena...
psihijatar je zakon, svasta pametno je rekao
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:17   #677
[QUOTE=borja;19653848]lol a ima malo vise tech tema, pa sam mislio zato. vidis kako se zografu to ne svidja, ali je na pm dao par dobrih prijedloga...razmisljam da napravimo jedan broj samo od tema koje su predlozili citatelji, to bi bilo zanimljivo vidjeti. skupimo prijedloge i odaberemo. ne bi bas sve moglo ici ali...

Pomenut sam, replika! Da me se pogrešno ne shvati, koncept časopisa i jeste mix on-line tema i tema iz kulture, pa tu ne bi trebalo puno dirati. Samo mu treba dati malo mesa, kosti su na broju.
zograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:11   #678
Quote:
zograf kaže: Pogledaj post
Pomenut sam, replika! Da me se pogrešno ne shvati, koncept časopisa i jeste mix on-line tema i tema iz kulture, pa tu ne bi trebalo puno dirati. Samo mu treba dati malo mesa, kosti su na broju.
bas pisem kratku recenziju jednog weba koji si mi spomenuo. Bio si u pravu, dosta je dobar i totalno praktičan ali pisao sam i twitter, to ce te veseliti sigurno
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 11:33   #679
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
bas pisem kratku recenziju jednog weba koji si mi spomenuo. Bio si u pravu, dosta je dobar i totalno praktičan
Vrijedna stvar

Quote:
borja kaže: Pogledaj post
ali pisao sam i twitter, to ce te veseliti sigurno
Pretpostavljam da će te to držati još neko vrijeme. Ali stalno ponavljaj: Yes I can!
zograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 12:20   #680
Meni u Planu B fali tekstova o filmu. Onak, analize filmskih trendova, fenomena...
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.