Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2014., 15:20   #1601
Evo i mi u procesu odvikavanja od cikice. Počela sam kada je imao 16 mj. ali bez uspjeha jer su se zaredale viroze, rota virus i svakakva čudesa tako da sam jedno vrijeme odustala jer u tim situacijama cica je bila spas budući da ništa nije htio jesti a ionako je bio jako mršav (sada ima 20 mjeseci i jedva 10 kg).
Međutim, kako putujem krajem 4 mjeseca na tjedan dana odlučila sam to riješiti do tada. Frendica mi je preporučila da stavim flastere na bradavice i tako sam ja lijepila svoje bradavice i rekla mu da mamu bubaju cikice i da nema mlijeka. Jadniček u početku je bio jako tužan i dugo bi plako i vikao "ciki buba". Baš mi je bilo teško ga takvoga gledati ali znala sam da nemam izbora. Tako smo izbacili cicanje kada bi se vratila sa posla i cicanje za uspavljivanje što sam mislila da neće biti moguće. Sada više i ne traži po danu i zaspi bez plakanja nakon jedne priče i pjesmice. Mislila sam da to nikada neću doživjeti jer u životu nisam vidjela takvog cicoljubca.
No, još uvijek imamo jedno cicanje po noći. Problem je što on ide rano spavati (oko 20 h) i kako inaće po danu jede malo ali često on jednostavno ne može izdržati cijelu noć bez da jede. Jedno vrijeme sam se dizala oko 3:30 h ujutro i davala mu jesti (čokolino, neki namaz i što god već), ali brzo sam odustala jer jednostavno ne mogu funkcionirati ujutro i puno mi je jednostavnije dati cicu i on nastavi spavati.

Ali morat ću ubrzo i to noćno cicanje izbaciti. Sigurna sam da će biti problema ali jednostavno ne mogu više. Dosta mi je i želim svoje cice natrag. A osim toga i kile su se zacementirale i neće dolje. Curku sam dojila 3, 5 mjeseci i čim sam prestala dojiti kile otišle same od sebe.


Uglavno nastavljamo dalje.

Sorry na podužem postu.
__________________
26.02.2010. E i 27.07.2012. J. dvije ljubavi.
mikica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:43   #1602
Evo mene ovdje i prije nego što sam mislila . Mi se riješili cikice. Ne cica već 12 dana. U početku se malo bunio i plakao i obavezno se budio i tražio da ga hranimo u pola četri ujutro, ali evo zadnja dva dana spava do jutra.
Sa cicom prestalo i nočno buđenje. Moram priznati da sam se preporodila.
__________________
26.02.2010. E i 27.07.2012. J. dvije ljubavi.
mikica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:08   #1603
Thumbs up

Nisam pisala ni citala vec sto godina, ali sad se moram pohvaliti da sam svog cicoljupca konacno skinula s cice. 3 g i 4 mj hvala na pitanju.

Jel se sad osjecate bolje vi koje skidate klince od 2 g?
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:16   #1604
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
Nisam pisala ni citala vec sto godina, ali sad se moram pohvaliti da sam svog cicoljupca konacno skinula s cice. 3 g i 4 mj hvala na pitanju.

Jel se sad osjecate bolje vi koje skidate klince od 2 g?
Pobijedili ste.
Mi smo prestali s tocno 3 g.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:21   #1605
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Pobijedili ste.
Mi smo prestali s tocno 3 g.


sa sljedecim nema ni dana nakon drugog rodjendana.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:33   #1606
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post


sa sljedecim nema ni dana nakon drugog rodjendana.
A ja bas opet razmisljam o 3 godine.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:46   #1607
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A ja bas opet razmisljam o 3 godine.
znaci da si prekinula u pravo vrijeme
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:48   #1608
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
znaci da si prekinula u pravo vrijeme
Nadam se. I jedva cekam opet.
Samo da me beba ne zezne - valjda ce biti cicoljubac kao i braco.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:30   #1609
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nadam se. I jedva cekam opet.
Samo da me beba ne zezne - valjda ce biti cicoljubac kao i braco.
Oo pa kod tebe je ovo "sljedece" konkretno?!? Stvarno me (pre)dugo nije bilo. Pa cestitam!
Kod mene je jos apstraktno ne znam kako bi i bilo drugacije - mm je opet na nekom beskonacnom terenu...
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 09:51   #1610
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
Oo pa kod tebe je ovo "sljedece" konkretno?!? Stvarno me (pre)dugo nije bilo. Pa cestitam!
Kod mene je jos apstraktno ne znam kako bi i bilo drugacije - mm je opet na nekom beskonacnom terenu...
Hvala.
Daleko smo jos od dojenja, ali razmisljam intenzivno o tome.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 13:15   #1611
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Hvala.
Daleko smo jos od dojenja, ali razmisljam intenzivno o tome.
milsim da sa svojim stazem ne moras brinut
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 13:27   #1612
Frupy cestitam na trudnoci
Ja jos uvijek nisam rascistila sa dojenjem,moj ce sad 26 mj.i poceli smo razgovarati o tome da bi mogao prestat jer je vec velik decko,a on mi kaze -sutra mama,sutra. Ili mi kaze da nece jos jer mu je lijepo
Frupyn staz mi je izgledao taaakooo dallleeekooo ali evo i mi smo presli 2god.a jos ne vidim kraj

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 10:30   #1613
Ajme... 3 godine...
Prvog sam dojila do 13 mjeseci i prestali bez problema. Ali navukao se na bočicu. Koje se još ne možemo riješiti, s 4 godine.
Zato drugi nije bočicu ni vidio. Pije iz kljunašice od početka. A nema ni varalicu. I sad s 10 mjeseci sisa intenzivnije nego kad je bio beba. 3 puta po noći i sto puta po danu. Dopuže do mene, makne majicu i posluži se. Planirala sam tu negdje oko godinu dana prestati, ali ne vidim načina kako... On je sve strastveniji po tom pitanju.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:02   #1614
stariju sam "skinula" negdje s 23 mjeseca. do tad je dojila po minimalno 2-3 puta na dan i svaki put konkretno.

mladja je oko prvog rodjendana bila toliki sisoljubac da sam mislila da nema sanse skinuti je ikad. i jos je tad pocela inzistirati na obim cicama pri svakom podoju, izludjivala me.. sad, tri mjeseca kasnije, tom djetetu je sasvim svejedno dal ce dobiti cicu ili ne, preko dana je cak i ne trazi (nece odbiti ako joj ponudim, ali malo pocucla i ode dalje), stvarno doji samo jos navecer prije prebacivanja u kindi.
i sad nisam pametna dal da je skidam ili ne, idealna je prilika. a opet, zadnja dva puta sto je bila bolesna nam je dobro doslo jer nije htjela nista osim cice... tako da se ja trenutno ne pitam kako prestati, nego da li prestati
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:36   #1615
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Pobijedili ste.
Mi smo prestali s tocno 3 g.
Otvorih ovu temu baš da vidim jel još dojiš! Čestitke i sreto s trudnoćom!

Vauuu, 3 godine mi se čini...

Moj je prestao sa 13 mjeseci i sad mi se to čini kao neka davna prošlost. Sad čekam drugog cicoljupca i osjećam se kao da nikad dojila nisam.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 19:35   #1616
Quote:
pupi pu kaže: Pogledaj post
Frupy cestitam na trudnoci
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Otvorih ovu temu baš da vidim jel još dojiš! Čestitke i sreto s trudnoćom!

Vauuu, 3 godine mi se čini...

Moj je prestao sa 13 mjeseci i sad mi se to čini kao neka davna prošlost. Sad čekam drugog cicoljupca i osjećam se kao da nikad dojila nisam.
Hvala, cure!

Znas sta, kad kazem 3 godine, i meni zvuci duuuugo, ali zapravo mi je to tako proletjelo...
Imat cu pauzu od tocno 9 mj. nedojenja i nadam se da ce i drugi put biti na obostrano zadovoljstvo, sto duze, to bolje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 21:09   #1617
18 mjeseci staza, jos se ne nazire kraj. Osim nekoliko mojih kriza kad sam razmisljala o prekidu dojenja, lijepo je to iskustvo. I pojednostavljuje zivot. Nekako sam si zadala da do drugog rodjendana prestanemo, mozda preko ljeta. Da istovremeno probamo odvikavanje od cica i pelena
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:21   #1618
16 mjeseci i mislim da smo pri kraju

cica mu vise nije interesantna, cica samo po noci (u prosjeku dva puta) i to je to
iz desne vise nista ni ne moze navuci, lijeva se jos drzi

falit ce mi
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 10:37   #1619
Prije nekoliko tjedana sam se htjela javiti na ovu temu i tražiti savjet al nekako sam bila lijena i nespremna, a i bojala sam se koliko će to sve skupa biti komplicirano. Ali imam dobre vijesti za sve koje se spremaju na taj korak. Naime, prestali smo ovaj vikend bez gotovo ikakvih problema. (A on je dijete koje nikad nije imalo dudu i pio je iz boce možda 2 puta u životu!) Malac je jučer napunio 23 mjeseca . Moj cilj je bio 12-18 mj. S 13,5 sam počela raditi pa tada nije dolazilo u obzir, s 15 je krenuo u jaslice pa ni tada, s 18 je bila zima i sisa je bila spas za virozice i sl što bi pokupio. Pomakla sam rok na 2 rođendan. Neki dan pokušala namazati sisu maslinovim uljem, al to mu je bilo fino . Ljepljene flastera sam odbacila kao ideju jer em sam mislila da ne bi razumio koncept em bi bez problema odlijepio.
Plan je bio prvi tjedan ukinuti dnevnu (kad dođem s posla) tako da mu odvučem pažnju, izbjegavam kauč i sl. Od odov ponedjeljka sam trebala ukinuti za uspavljivanje, al kod nas ne bi palilo da ga tata uspava jer ga on može bez beda uspavati ali kad sam ja blizu samo sisas dolazi u obzir. a od sljed pon izbaciti noćnu (u zadnje vrijeme se jednom pred jutro budi - zato mi nije ni bilo prenapeto ukidat, jer sam dobro spavala).
Ali u sub za dnevno spavanje sam otišla s njim a nisam dala sisu pa je vrištao, mm me potjerao i on ga uspavao. Onda je mm otišao i ja odlučila navečer ne dati za uspavljivanje. Malko je plakao al sam mu odvukla pažnju pričom gdje smo bili taj dan, tko će mu sutra doći i sl, onda je on pričao neš svoje i zaspao za sat vremena. Probudio se malo prije 5 i uzela sam ga k sebi u krevet i tražio je sisu i ja sam rekla da je sisa za bebe (to je zapravo glavna mantra otkad smo počeli odvikavanje!) i tko će mu sutra doću, o nje rekao deda (obožava ga), okrenuo se i zaspao.
Još uvijek ne vjerujem da nije više tražio, tu i tamo kad sjedi na meni kaže da je sisa za bebe.
Mislim da je nama bilo super jer smo skužili trenutak kad smo oboje bili spremni. Da je odbio s 14-15 mj mislim da bih plakala tjednima, ovako sam skroz cool .
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:11   #1620
Ne znam jesam na pravom mjestu, ali probat ću, vidim da imate iskustva sa dojenjem a meni pod hitno treba savjet pa...
Imam bebu od skoro 7 mjeseci, sisa i zasad imamo jedan obrok nadohrane. Od samog početka preko dana sisa svako malo, noći je do nedavno super spavala. E sad, od nedavno se i po noći počela buditi zbog sisanja (svakih cca dva sata,nekad i kraće) pa me strah da joj nije postalo malo. Probala sam joj dati bočicu prije spavanja ali ne zna jadna šta bi s njom pa od toga ništa... Mislim, nije se meni problem buditi ali me strah da nije gladna, da možda nestaje mlijeka ili šta ja znam šta već... Imate kakav savjet što mi je činiti?
miasal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.