Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2008., 17:56   #21
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Nadam se da imaš pravo i da će je jednom proći. U biti, ta nada me održava na životu. Samo, da traje dugo, traje... Nikad kraja. Dođe naglo, skoro preko noći. Navečer legne tvoje milo djete, a ujutro se probudi mali mrzovoljni monstrum. Počnu laži, a do jučer nikad slagalo nije i ti ne možeš sam sebi vjerovati da te tvoje pošteno dijete laže. Prije nego se snađeš, imaš ludnicu u kući ( naročito sa ženskom dijecom). Dečki odu na sport pa se ispušu i izbace višak energije iz sebe. Cure imaju raspone raspoloženja u tri sekunde od euforije do dubokog očaja. Sad se smije, pa te ljubi, za tri sekunde ima obješen nos kao da ju je grom opalio, pa te mrzi, lupa vratima, histerzira. Urednost postane misaona imenica, učenje naučna fantastika, obveze mrski teret nametnuti od roditelja - tiranina. Pa kad si još samohrani roditelj kao ja, onda je sav naboj usmjeren ka tebi, za sve si kriv što god napravio. Groza, užasavam se puberteta !
Na žalost, svi samo viču : djeci je teško u pubertetu! Nitko ne pita roditelje kako je njima i kako se oni nose sa tim ludilom? Nitko te ne pripremi za ono što trebaš očekivati i nitko ti ne kaže šta ti je raditi. Možeš samo moliti Boga da ti dijete ne bude kao moje ili da ode u suprotan smjer ka nekakvoj suicidalnosti ili nešto slično.
u potpunosti se slažem sa tobom,sori što se nisam prije javljala upravo sam izašla iz bolnice,nitko ne pita kako je roditeljima,svi govore jadni klinci u pubertetu su.a di smo mi?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:52   #22
Moram se nadovezati na temu iako moji još nisu u pubertetu, (dečko 11, cura 8,5) već sad sam očajan ...

U Školi su dobri, bar po ocjenama, ali doma blagi užas, samo osnovno, kako dođu iz škole strgaju sa sebe torbe i odjeću i doslovce sve onako zgužvano na hrpi ostave na hodniku... stalno se svađaju i tuku, a ako ne onda se igraju na nemoguće načine, urlaju i skaču po kući, ili se gnjave jedan po drugome na kauču ili na podu i urlaju ... neće poslušati ništa ... mali je miran kad je sam, ali neće učiti nego samo visi na kompu ili ispred TV-a, neće ni na kakav sport, samo jede i deblja se, mala je bolja što se toga tiče, voli i ide na razne aktivnosti, ali nikako ne slušaju ... ni na lijep ni na ružan način, sve smo probali i kazne i nagrade, ništa ne pali ... kad ih natjeraš da pokupe stvari poslije škole, učine to na jedvite jade, a sutra opet isto ...
Osim toga soba im je ko' svinjac, gdje god se igraju stvari ostave iza sebe, stalno otvaraju frižider, i što god se nađe unutra pojedu/popiju, ne smijem imati nikakvu zalihu itd,itd ...

Šta će tek biti u pubertetu ? Zanimala bi me iskustva drugih roditelja tog uzrasta ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:57   #23
sve što je nabrojeno je isto samo su djeca starija-cura 12,dečko 17.ali ako ih zamoliš,pospremiće uz negodovanje,zar baš sad,a mogu li sutra,zašto baš ja....,ako ih pošalješ u dućan onda ti odgovore nisam ja na redu,ili se dure,ja ih pustim do određene granice,ali ako mi stvarno treba pomoć,malo vike i pomažu.znam da smo mi živčani,imamo svoje probleme,ali mislim da treba naći kompromis
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 02:22   #24
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Moram se nadovezati na temu iako moji još nisu u pubertetu, (dečko 11, cura 8,5) već sad sam očajan ...

U Školi su dobri, bar po ocjenama, ali doma blagi užas, samo osnovno, kako dođu iz škole strgaju sa sebe torbe i odjeću i doslovce sve onako zgužvano na hrpi ostave na hodniku... stalno se svađaju i tuku, a ako ne onda se igraju na nemoguće načine, urlaju i skaču po kući, ili se gnjave jedan po drugome na kauču ili na podu i urlaju ... neće poslušati ništa ... mali je miran kad je sam, ali neće učiti nego samo visi na kompu ili ispred TV-a, neće ni na kakav sport, samo jede i deblja se, mala je bolja što se toga tiče, voli i ide na razne aktivnosti, ali nikako ne slušaju ... ni na lijep ni na ružan način, sve smo probali i kazne i nagrade, ništa ne pali ... kad ih natjeraš da pokupe stvari poslije škole, učine to na jedvite jade, a sutra opet isto ...
Osim toga soba im je ko' svinjac, gdje god se igraju stvari ostave iza sebe, stalno otvaraju frižider, i što god se nađe unutra pojedu/popiju, ne smijem imati nikakvu zalihu itd,itd ...

Šta će tek biti u pubertetu ? Zanimala bi me iskustva drugih roditelja tog uzrasta ...
Čitam ovaj užas i pitam se kad sam ovo napisala
da kao da sam ja pisala s razlikom da ja imam jedno - dečka 11.g
lagana koma,šizim
počeo ga drapat pubertet i jezik (kojeg je doduše imao uvijek ogromnog)dela 100 na sat
ljubav razgovori toplina - sve pada u vodu ako nešto nije po njegovom,nos do poda,durenje,mrštenje,cendranje gore nego kad je bio beba
a bio je divne vječno nasmijana beba,otkud ovaj mrgud kod nas - često se pitam
čitam gomilu knjiga,struka mi pedagoška ali često ne pomaže ništa ni lijep način a ni deračina

malo mi je lakše,doći ću ja opet tu malo cviliti
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 05:07   #25
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Čitam ovaj užas i pitam se kad sam ovo napisala
da kao da sam ja pisala s razlikom da ja imam jedno - dečka 11.g
lagana koma,šizim
počeo ga drapat pubertet i jezik (kojeg je doduše imao uvijek ogromnog)dela 100 na sat
ljubav razgovori toplina - sve pada u vodu ako nešto nije po njegovom,nos do poda,durenje,mrštenje,cendranje gore nego kad je bio beba
a bio je divne vječno nasmijana beba,otkud ovaj mrgud kod nas - često se pitam
čitam gomilu knjiga,struka mi pedagoška ali često ne pomaže ništa ni lijep način a ni deračina

malo mi je lakše,doći ću ja opet tu malo cviliti
da te utješim držat će ga do 15g onda će se smiriti,tako je bar bilo sa našim
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 06:51   #26
Moja cura 11 godina i pocinjem viditi promjene na njoj. U skoli je odlicna, 2 razreda ispred svojih vrsnjaka, nemam problema bar sto se toga tice, za sada!
E sad doma i kod mene svakim danom sve gore, iz skole se dolazi u 16:00, u 16:03 frendice pocinju zvati na telefon, uvijek u pitanju ucenje, aktivnosti, ovo ili ono, ali ona nas ne primjecuje jer "mora" biti na fonu, a kad zabranim, plac oko domaceg, oko ovog ili onog.Postaje ljena, nista joj se ne da, ne moze ni odjecu pospremiti po sobi, soba je urednija bila kad joj je bilo 5 godina nego sada. Kupa se 2 puta dnevno, non stop je u kupaoni, ne izlazi iz njeIma mladju sestru od 5 godina, non stop je lupa, vristi na nju, nema razumijevanje za nista, a pravi pubertet jos nije ni poceoPitam se sto mi se dogodi sa dijetetom i sto ce se tek dogoditi?
Jos uvijek poslusa, pristojnost joj je ponekad na granici, ali vidim ide sve gore i goreMM i ja provodimo puno vremena pricajuci sa njom, slusa nas, za 20 minuta kao da se nije nista reklo.Volila bih cuti sto i kako s njima, sto su mame radile, da li ih kaznjavati? Kad se ona dere i vristi da uzvratim isto?
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 09:18   #27
Nisam dakle jedini ... ne mogu reći da mi je drago, ali sad mi je malo lakše ...

Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
kao da sam ja pisala s razlikom da ja imam jedno - dečka 11.g
Ovo baš ne kužim, kad je samo jedno od ovih mojih dvoje doma onda je milina ... mir i tišina, kad su zajedno onda je pakao ... ovo mi je isto zanimljiva tema, jedno dijete-dvoje djece ... i žena i ja smo jedinci i puno toga ne kužimo u odnosu brat-sestra ... kad mi je žena bila trudna sa mlađim djetetom jedna mi je žena, majka dvaju cura iste dobne razlike (2,5 god.) rekla doslovce ovako : "imati dvoje djece nije ona količina sranja kao sa jednim X 2, nego puuuuno, puuuuno više ..." i to je živa istina, kad sam imao samo jedno, to nije bilo ništa, to jedno dijete koliko god da zajebava ipak mora odspavati, ili kad je majka s njim ti si na miru, a kad su dvoje, uvijek neko zajebava, majka s jednim, ti moraš s drugim, jedno spava, drugo se dere itd ... (ovo zadnje kad su bili maleni, naravno).... uffff !
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 10:11   #28
Ja imam 14-ogodisnjaka i fakat je
Moram priznat da se sada vec malo smirio, nije vise toliko prkosan i "sveznajuci", al ima tu jos puuuuuuunooooo hormona u suvisku.
Al ja se vec sada bojim navale zenskih hormona, za koju godinu...sad ima 6,5
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:00   #29
Ja sam isto mislio neko vrijeme da se sin smirio,ajde velim si,jedno smo pregurali-ali,vraga,sad će 18 i opet...,ali taj je lakši slučaj,zver luduje od 6.razreda,sada ide u 2. srednje,nisam mislio da djevojke u pubertetu mogu biti tako nenormalne.Ja sam bio težak,ali na koga se ova uvrgla...Ponekad izgubim živce i računam kada će imati 18 da joj spakiram stvari.Pa onda čovjek pokušava sa razgovorom,razumijevanjem,dogovorom,sankcijama,pa bez obzira na metode sve završi urlanjem,vrijeđanjem ili durenjem i suzama.Pa onda dva dana OK,pa dva tjedna pakao,pa pol plaće dam za tel/mob račun,pa sve ukinem,pa nestanu novci iz novčanika,pa nije bila u školi,pa svaki dan pred nju u školu,iscrpi to čovjeka,upravo kad pomislim da sam predvidio sve ona smisli neki novi potez.

Ali tješi me što znam da to sve uglavnom završi dobro.
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:11   #30
tješite se da smo i mi bili takvi
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 06:03   #31
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
tješite se da smo i mi bili takvi
istina ali mi nismo imali interneta i sve sto dolazi s njim, nije bilo toliko kriminala, nismo se susretali sa 15-16-godisnjacima koji slobodno nose oruzje, drogom...nije da nije bilo, ali ne kao danas
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 09:36   #32
bilo je svega toga,samo ne u tolikoj mjeri,i nije se davalo na sva zvona,kao danas.nažalost danas je takav tempo života kada smo premalo doma sa njima,a i ono vrijeme kada smo sa njima ,potrošimo u nastojanjima da komuniciraš uspješno.hvala bogu za sada nemam takve probleme sa njima osim što me ljuti da je soba kao da je bomba eksplodirala,pola stvari iz ormara je izvučeno van,ostatak je negdje u kutu,itd.za sada još ne izlaze van,da bih morala glavu razbijati gdje je i kada če doći nazad.kćer ima izlaz do 9h-po ljeti duže,sva sreća pa su to igre sa kolegicama vani,a 17-togodišnjak,još uvijek je doma,slobodno vrijeme na igricama.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:28   #33
Question

Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
Moja cura 11 godina i pocinjem viditi promjene na njoj. U skoli je odlicna, 2 razreda ispred svojih vrsnjaka, nemam problema bar sto se toga tice, za sada!
E sad doma i kod mene svakim danom sve gore, iz skole se dolazi u 16:00, u 16:03 frendice pocinju zvati na telefon, uvijek u pitanju ucenje, aktivnosti, ovo ili ono, ali ona nas ne primjecuje jer "mora" biti na fonu, a kad zabranim, plac oko domaceg, oko ovog ili onog.Postaje ljena, nista joj se ne da, ne moze ni odjecu pospremiti po sobi, soba je urednija bila kad joj je bilo 5 godina nego sada. Kupa se 2 puta dnevno, non stop je u kupaoni, ne izlazi iz njeIma mladju sestru od 5 godina, non stop je lupa, vristi na nju, nema razumijevanje za nista, a pravi pubertet jos nije ni poceoPitam se sto mi se dogodi sa dijetetom i sto ce se tek dogoditi?
Jos uvijek poslusa, pristojnost joj je ponekad na granici, ali vidim ide sve gore i goreMM i ja provodimo puno vremena pricajuci sa njom, slusa nas, za 20 minuta kao da se nije nista reklo.Volila bih cuti sto i kako s njima, sto su mame radile, da li ih kaznjavati? Kad se ona dere i vristi da uzvratim isto?
Dva teenagera u srednjoj i klinac koji ih oponaša. Totalna ludnica! U školi su još uvijek solidni i relativno pristojni, ali doma sam ja vreća za boksanje. Sva nezadovoljstva su na meni. Još uvijek ne znam je li mi teže ovo ili kad su bili sasvim mali pa nisam mogla ni na WC bez njih.
Netko reće jedno dijete, nekako, dvoje ludnica. Zamislite tek troje ili više. Ako preživim do njihove 20. idem na put oko svijeta jer me onda više ništa ne može iznenaditi.
Još sam sretna što ne frentaju. Ali su beskonačne svakodnevne svađe.
Dođe dome jedan i veli da je dobio 5 i str, jezika. Trebalo je reći zašto su sretni,a on kao 1. rekao zbog obitelji. U obitelji mu je lijepo , a ja frustrirana i često nemoćna u suzama.
dugokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:44   #34
Do sad sam na ovaj ili onaj način prošla pubertet više djece. Najprije je tu bio moj bivši šogor ( kad sam mu se udala za brata imao je 10 godina), a živili smo u istoj kući. Poslije je uslijedio razvod, i nakon koje godine udala sam se za predivnog, strpljivog čovjeka sa tri sina iz prvog braka. Daklem, njegova tri koja prolaze pubertet , ( a on se jedini bavio njihovim pubertetom - mama ih je otkačila) i moja kćer koja je vršnjakinja njegovu najmlađem. Djeca od prijatelja su isto te neke dobi - sve uglavnom dečki. Ovog čuda koje priređuje moja princeza, toga nisam nigdje vidjela ni čula. Sve ovo gore napisano, pa pomnoženo sa 1000 najmanje. Na neurednost više ni ne trzam, na bezobraštinu sam skoro pa oguglala ( ljudi me znaju pitati: Pa šta ti nisi čula šta ti je rekla?) , pokušavam je izbiti ali sam na rubu snage. Ubija me njezin prkos, šizevi, histerije, mržnja koju sipa. Ponekad se pitam da li se neki ljudi rađaju zločesti? Ljudi kažu da djeca sve što znaju su naučila od roditelja. Ne bih se s tim složila, jer ovo čudo koje nam ona priređuje , to sigurno nije naučila u roditeljskoj kući. Niti je u njoj vidila drogu, niti cigarete, niti alkohol, niti promiskuitet, kao što nije vidila ni ljenost ni prljavštinu, a živi u svemu tome.
Ono šta me izbezumljuje je to što to traje tako beskrajno dugo! Nikad kraja, stalno se nadaš da će sutra biti bolje, a svaki dan je sve gore. Za poluditi!
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:59   #35
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Do sad sam na ovaj ili onaj način prošla pubertet više djece. Najprije je tu bio moj bivši šogor ( kad sam mu se udala za brata imao je 10 godina), a živili smo u istoj kući. Poslije je uslijedio razvod, i nakon koje godine udala sam se za predivnog, strpljivog čovjeka sa tri sina iz prvog braka. Daklem, njegova tri koja prolaze pubertet , ( a on se jedini bavio njihovim pubertetom - mama ih je otkačila) i moja kćer koja je vršnjakinja njegovu najmlađem. Djeca od prijatelja su isto te neke dobi - sve uglavnom dečki. Ovog čuda koje priređuje moja princeza, toga nisam nigdje vidjela ni čula. Sve ovo gore napisano, pa pomnoženo sa 1000 najmanje. Na neurednost više ni ne trzam, na bezobraštinu sam skoro pa oguglala ( ljudi me znaju pitati: Pa šta ti nisi čula šta ti je rekla?) , pokušavam je izbiti ali sam na rubu snage. Ubija me njezin prkos, šizevi, histerije, mržnja koju sipa. Ponekad se pitam da li se neki ljudi rađaju zločesti? Ljudi kažu da djeca sve što znaju su naučila od roditelja. Ne bih se s tim složila, jer ovo čudo koje nam ona priređuje , to sigurno nije naučila u roditeljskoj kući. Niti je u njoj vidila drogu, niti cigarete, niti alkohol, niti promiskuitet, kao što nije vidila ni ljenost ni prljavštinu, a živi u svemu tome.
Ono šta me izbezumljuje je to što to traje tako beskrajno dugo! Nikad kraja, stalno se nadaš da će sutra biti bolje, a svaki dan je sve gore. Za poluditi!
možda da je pokušaš maknuti iz društva u kojem se kreće,naši frendovi su imali problem sa kćeri u toj dobi-loše društvo,droga,izlasci do jutra,prvo su je dobro izlemali,3mj.nije izlazila nikud van,poslije je upisala drugu školu,zaposlila se sve 5,sad se udala,i super,kao da to nije ista osoba
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:42   #36
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
... Sve ovo gore napisano, pa pomnoženo sa 1000 najmanje....a poluditi!
Nisi vidjela moju,ali strpljenja,proći će,odrastaju,bitno je da si zbog ovoga danas zauvijek ne narušimo odnose.
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:20   #37
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Ljudi kažu da djeca sve što znaju su naučila od roditelja. Ne bih se s tim složila, jer ovo čudo koje nam ona priređuje , to sigurno nije naučila u roditeljskoj kući. Niti je u njoj vidila drogu, niti cigarete, niti alkohol, niti promiskuitet, kao što nije vidila ni ljenost ni prljavštinu, a živi u svemu tome.
Ovo zvuči zbilja strašno ...prestrašno ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:47   #38
Uz malu bebu, doma imam sina od 14 godina (čitaj PUBERTET U PUNOM ZAMAHU) i sina od 10 godina( čitaj NADOLAZEĆI PUBERTET).
Isuse dragi i Bože....čujem samo ove riječi: neću, bljak, fuj, dosadno, neznam, užas, glupi ste svi, Isuse kak ste zatucani, itd. itd. itd......Probali smo pušit (sva sreća zgadilo mu se), probali smo pivu (za sada je bljak gorka...hm?!)...e CUREEEEE!!! To ti je zakon, nikaj drugo sada nije važno!!

Eto...
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:30   #39
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Uz malu bebu, doma imam sina od 14 godina (čitaj PUBERTET U PUNOM ZAMAHU) i sina od 10 godina( čitaj NADOLAZEĆI PUBERTET).
Isuse dragi i Bože....čujem samo ove riječi: neću, bljak, fuj, dosadno, neznam, užas, glupi ste svi, Isuse kak ste zatucani, itd. itd. itd......Probali smo pušit (sva sreća zgadilo mu se), probali smo pivu (za sada je bljak gorka...hm?!)...e CUREEEEE!!! To ti je zakon, nikaj drugo sada nije važno!!

Eto...
moj je pokušao pušiti sa 14,i onda je bilo odvratno,sad puši od 16g,ali ne skriva se,pivu voli popiti,rakiju probao,vino,ali pomaže u svemu uz komentar opet si histerična imaš pms
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:25   #40
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
možda da je pokušaš maknuti iz društva u kojem se kreće,naši frendovi su imali problem sa kćeri u toj dobi-loše društvo,droga,izlasci do jutra,prvo su je dobro izlemali,3mj.nije izlazila nikud van,poslije je upisala drugu školu,zaposlila se sve 5,sad se udala,i super,kao da to nije ista osoba
Kako?Kako ih maknuti iz društva koje vjerojatno loše utječe na njih?
Moj se druži isto sa ne sjajnim društvom,ali nemam nekih velikih primjedbi na njega....niti se opija...niti se drogira...(koliko znam...)...dok pojedinci u njegovom društvu to rade.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.