Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 11:42   #1
Kako i čime najlakše raščešljati dugu kosu?

Drage moje,

evo o čemu se radi, moja mala ima dugu, gustu ali prilično tanku kosu koja joj se spetlja na sve moguče načine pa ju čupa kad ju češljam i naravno da mi ju je žao i dođe mi da je ošišam, ali opet ne mogu, prekrasna joj pristaje duga kosica i ne želim je ošišat, (ne želi ni ona da se šiša) a s druge strane znam da je mučim kad je češljam.
Probala sam raznim četkama, raznim preparatima ali još uvijek nisam naišla na nešto čime bi bila zadovoljna.
Molim Vas za savjet. Koja bi joj četka bila najbolja i što bi mi preporučili od preparata da je ne čupam?
Hvala.
__________________
AlbOOm

Zadnje uređivanje mura : 16.12.2009. at 12:47. Reason: Zbog savjeta koje nisam tražila dodala sam ovo boldano!
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:44   #2
najbolja četka... ona široka plosnata sa dlakama, ne zubcima..
ja kupila u Billi za nekih 40 kn
žužika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:55   #3
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Drage moje,

evo o čemu se radi, moja mala ima dugu, gustu ali prilično tanku kosu koja joj se spetlja na sve moguče načine pa ju čupa kad ju češljam i naravno da mi ju je žao i dođe mi da je ošišam, ali opet ne mogu, prekrasna joj pristaje duga kosica i ne želim je ošišat, a s druge strane znam da je mučim kad je češljam.
Probala sam raznim četkama, raznim preparatima ali još uvijek nisam naišla na nešto čime bi bila zadovoljna.
Molim Vas za savjet. Koja bi joj četka bila najbolja i što bi mi preporučili od preparata da je ne čupam?
Hvala.
Pa, zar nije najjednostavnije rješenje ošišati djetetu kosu na neku normalnu dužinu?
Zbog estetike treba čerupati dijete svakodnevno?

Uz najbolji trud ne razumijem.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:15   #4
Pozdrav!
I ja imam curu od 9.g. duge kose do struka i svakodnevno češljanje je donekle problem. Kažem donekle jer kad je kupam obavezno nanesemo gomilu regeneratora jer je bez toga nebi nikako mogla raščešljati, a inače mi je spas super četka koju sam kupila u dm-a sa prirodnom dlakom i još drugu šta se ono kao jastučić duši (neznam kako se zove).
Na ovu primjedbu da što je ne ošišaš ja odgovaram da ona neda jer želi dugu kosu i sama je spremna malo pretrpjeti da ju ima, a meni su cure najljepše s dugom kosom (možda lijećim svoje komplekse iz djetinjstva jer su me uvijek šišali na kratku "mušku" frizuru pa se sada ja grozim na isto).
arsarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:23   #5
e ofak..moj dragi ima dugu gustu kosu pa sam ja ekspert za raščešljavanje

plosnata dlakava četka neće to raščešljat, ona češlja samo površinski, "zaglađuje"

ako joj se jako zamsri kosa ti trebaš 2 stvari-češljić za raščešljavanje čvorića i gnjezda i običnu četku, meni su najbolje one uske.

ja mu ponekad našpricam onaj regenerator u spreju od schwarzkopfa prije nego počnem

prvo malim češljićem rješavaš dio po dio kose čvoriče. moraš čvrsto uhvatit njenu kosu jednom rukom da je ne čupa, ja obično malo ispod korijena namotam oko jednog prsta lijeve ruke pa uhvatim, tako je sigurno neće boljet. drugom rukom polako izčetkavaš pramen dok čvorić ne nestane(ili ostane na češljiću,jbg i to se događa )

to će potrajat, al neće je boljet, a na kraju će kosa biti cijela raščešljana

i da, bilo bi pametno da se češlja 2put dnevnoujutro i prije spavanja, tak joj se kosa neće stić jako zamrsit, al nekima se to neda

dežurnim dušebrižnicima poručujem da smo i sestra i ja imale ko klinke jako duge kose i da nas taj horor raščešljavanja nije pretvorio niti u psihopate niti nas ostavio s ikakvim trajnim poslijedicama, osim što smo bile hepi što imamo tako lijepe kose
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:25   #6
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Pa, zar nije najjednostavnije rješenje ošišati djetetu kosu na neku normalnu dužinu?
Zbog estetike treba čerupati dijete svakodnevno?

Uz najbolji trud ne razumijem.
Koja je to normalna dužina za tebe? I još nešto, ja ne mislim da je čerupam, jer to niti ne činim. A što se estetike tiće činjenica je da i ona voli svoju dugu kosu i ponosna je na nju te voli da joj radim razne frizurice, repiće, pletenice... Djevojčica ima 6 i pol godina i mislim da zna da li želi dugu kosu ili pak bi rađe da se ošiša.

Ne mislim ovdje obrazlagat zašto je ne želim ošišati jer to nije tema, molila sam savjet oko češljanja, a ne oko toga da li da je ošišam ili ne.

Hvala na razumijevanju!!!
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:31   #7
Black Lotus...

hvala na korisnim info., češljam je ujutro prije vrtića i navečer prije spavanja i nikad joj se nije dogodilo da joj se napravi ono kao što ti zoveš "gnijezdo" , ali da se spetlja, jbg spetlja se.

Iskoristit ću tvoje savjete i javim rezultate.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:42   #8
Quote:
arsarita kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
I ja imam curu od 9.g. duge kose do struka i svakodnevno češljanje je donekle problem. Kažem donekle jer kad je kupam obavezno nanesemo gomilu regeneratora jer je bez toga nebi nikako mogla raščešljati, a inače mi je spas super četka koju sam kupila u dm-a sa prirodnom dlakom i još drugu šta se ono kao jastučić duši (neznam kako se zove).
Na ovu primjedbu da što je ne ošišaš ja odgovaram da ona neda jer želi dugu kosu i sama je spremna malo pretrpjeti da ju ima, a meni su cure najljepše s dugom kosom (možda lijećim svoje komplekse iz djetinjstva jer su me uvijek šišali na kratku "mušku" frizuru pa se sada ja grozim na isto).
Ne kužim ovo boldano... ali hvala ti za savjet.

Što se tiće dušebrižnika oko šišanja, ne zanima me ničije mišljenje,jer ja nikad nikome nisam rekla zašto ne ošišaš ili pak ne pustiš kosu djetetu, mislim da me se to ne tiće.

Hvala još jednom i šaljem jedan
__________________
AlbOOm

Zadnje uređivanje mura : 16.12.2009. at 12:49.
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:48   #9
Quote:
žužika kaže: Pogledaj post
najbolja četka... ona široka plosnata sa dlakama, ne zubcima..
ja kupila u Billi za nekih 40 kn
Hvala...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:53   #10
regenerator koji se ne ispire i stepenasto šišanje da se smanji količina kose na istom mjestu.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:54   #11
http://i47.tinypic.com/ta1zjm.jpg
http://i48.tinypic.com/335blow.jpg
http://i50.tinypic.com/34j3rd5.jpg

Baš sam zločesta, ali jel još uvijek netko misli da je najbolje rješenje ošišat?

Naravno da nije...
__________________
AlbOOm

Zadnje uređivanje mura : 16.12.2009. at 13:00.
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:58   #12
i kraca se kosa moze mrsiti. mladja mi curica ima kosu do ramena i jako joj se mrsi, tako da je uvijek problem rascesljati je. kupila sam u dm-u, sprej od lilly fee, u roza flasici koji je namjenjen bas za to i kad joj po suhoj kosi naspricam malo je lakse rascesljati je. plus sto kosica poslije lijepo mirise.pokusaj. uhvatim joj pramen po pramen, sto blize tjemenu/vlasistu i cvrsto drzim, pa je onda manje boli kad je cesljam.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:04   #13
Hvala curke na korisnim savjetima... svakako ću isprobat neke od vaših savjeta, pa ću Vam javit što najbolje djeluje.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:16   #14
Prije spavanja joj spleti pletenicu, labavo da joj se ne zamrsi puno kosica, a i da joj ne smeta. Ovaj sprej iz dm-a što je netko spomenuo je dobar, bar nama.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:18   #15
Quote:
mura kaže: Pogledaj post

Baš sam zločesta, ali jel još uvijek netko misli da je najbolje rješenje ošišat?

Naravno da nije...
da, ja mislim da je, na jedan moderni bob.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:23   #16
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
da, ja mislim da je, na jedan moderni bob.
Hvala na savjetu, ali bob već odavno nije u modi, a i meni nije bitno da je po modi, važno mi je da se njoj sviđa ...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:24   #17
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali bob već odavno nije u modi, a i meni nije bitno da je po modi, važno mi je da se njoj sviđa ...
kako ne, postoje nove verzije...

a jel' se malena voli češljati? mirno i strpljivo sjedi ili što?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:42   #18
probaj promijeniti šampon..
meni je od fructisa kosa letila metar oko mene koliko je bila naelektrizirana..
i dosta regeneratora staviti, naravno

možeš joj i nakon pranja, kad je već polusuha kosica, proći s malo (par kapi na dlan) maslinovog ili nekog drugog ulja, čisto da kosica malo "legne" i ne budu suhe vlasi.

meni su se čvorovi radili ako bih nosila majice koje imaju sintetike ili su vunene ili imaju veći rolo oko vrata


mala je bombončić
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:54   #19
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Koja je to normalna dužina za tebe? I još nešto, ja ne mislim da je čerupam, jer to niti ne činim. A što se estetike tiće činjenica je da i ona voli svoju dugu kosu i ponosna je na nju te voli da joj radim razne frizurice, repiće, pletenice... Djevojčica ima 6 i pol godina i mislim da zna da li želi dugu kosu ili pak bi rađe da se ošiša.

Ne mislim ovdje obrazlagat zašto je ne želim ošišati jer to nije tema, molila sam savjet oko češljanja, a ne oko toga da li da je ošišam ili ne.

Hvala na razumijevanju!!!
Joj, sad si me vratila u djetinjstvo!
Isti problem sam imala, i mrzila sam se cesljati iz dubine duse. Jedini nacin da me mama poceslja je bilo da uzme skare i kaze da ce me sisati ako joj nedam da me poceslja.

I danas imam problema s rascesljavanjem ukoliko ne operem kosu duze od dva dana. Imam dugu kosu jos uvijek i moram se bar dva puta dnevno pocesljati.
Ja bi na tvom mjestu pocela malickoj stavljati regenerator, meni on spasava zivot. I cetka, ona okrugla, dlakava ali sa malo zubaca.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:54   #20
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
kako ne, postoje nove verzije...

a jel' se malena voli češljati? mirno i strpljivo sjedi ili što?
pa baš da se voli češljat ne mogu reči, ali mislim da se većina djece ne voli češljati, ali ona zna da će si tad biti lijepa i lijepo mirno stoji.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.