Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 21:15   #81
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
"Normalne" osobe, bili konzumenti ili ne, mogu se savršeno slagati skupa. Problem je u slučaju da jedna ili obje strane nisu normalne, e onda teško da će išta funkcionirati :
problem je jedino u tome da ti dugoročno konzumiranje trave mijenja način poimanja svijeta oko tebe i funkcioniranja mozga (ovdje ne mislim na jedan joint mjesečno), koliko god neki filozofirali i ne htjeli to priznati... sumnjam da bi kao par mogli funkcionirati osoba koja puši redovito i kroz dulje vrijeme i osoba koja ne konzumira...


Quote:
Ovisan si od onog momenta kada kreneš stavljati Kanabis (ili bilo koju drugu supstancu) ispred nekih stvari ili osoba i kada te počne ometati u normalnom životu.
lijepo ti je modro-zeleni napisao da mu je trava no. 1 u životu...
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:08   #82
dobro kažeš dinko, trava je postala nekvalitetna, već je godinama čisto sranje. smračilo se otkad je skoro svatko naučio sadit bosiljak.

nemam najčešće ništa protiv upotrebe ali zloupotreba me nervira- ekipa mog bivšeg dečka se tako nije znala drogirat bilo kojom drogom, da su recimo travu pušili dok naočigled ne bi postali glupi. to je baš zlostavljanje, i trave i samih sebe.

ima svakavih djelovanja na svakakve ljude, pa i negativna, i ne razumijem zašto netko ima potrebu to nijekati ili obezvrijeđivati. nije sve za svakoga.
mizantrop1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 00:46   #83
Post

@PhotoMaster
Dapače čak i kratkoročno konzumiranje Kanabisa mijenja način na koji gledaš svijet a
krajnji rezultat i utjecaj ovise ponajviše o samoj osobi i njenom stavu prema svemu tom.
Kanabis je biljka čiji se efekti uvelike povećavaju ovisno o pristupu, stanju svijesti u trenutku
konzumiranja (a i općenito), okolini i društvu u kojem se osoba nalazi, vanjskim podražajima, placebo efektu itd.
A to da li će novonastala percepcija svijeta i samog sebe biti loša ili dobra te kako ćeš se ti prema svemu tome odnositi
ovisi samo i jedino o tebi samom.

Jedini problem s Kanabisom je to da može potencirati razvoj psihičkih oboljenja u osoba koje imaju predispozicije
za oboljevanje od istih, a to se dešava jer je Kanabis odličan stimulans da vam otvori vrata vlastite podsvijesti.
I onda kada nekog preplavi bujica nepoželjnih emocija, informacija, strahova, trauma i sveg ostalog što je tamo potisnuto,
to može biti dovoljan okidač za razvoj neke psihičke bolesti koja se do tada skrivala u tami.
Ako vam je savjest i podsvijest čista onda nemate frke

Začudila bi se kako osoba koja skoro svakodnevno već više od 13 godina konzumira Kanabis*
može savršeno funkcionirati u društvu i životu općenito a da velika većina njegovih prijatelja
uopće nije toga svijesna jer čovjek niti puši niti pije a izgleda i ponaša se "normalnije" od neke ekipe s kojom se druži.
*(u medicinske svrhe)

...

A mislim da problem kod modro-zelenog i nije toliko što je on stavljao travu na prvo mjesto
već što mu je njegova draga djevojka zadavala ultimatume, a to baš i nije odlika zdrave veze.
Osim ako on ne dimi po čitave dane pa tako trava ima direktan utjecaj na vezu, a nekako mi se čini da u tom grmu ne leži zec
jer koliko vidim čovjek ima fakultet i posao, i čini se dovoljno "normalan" da složi suvisao post.
Što dosta osoba na ovom forumu i bez "pomoći" trave nije u stanju napraviti.

Quote:
fra_dinko kaže: Pogledaj post
KAd dođe do zasićenja i nekvalitete bolje je pušit duhan.
peace
Ili još bolje, ne pušiti ništa dok ne naraste nova biljčica taman da se malo tolerancija vrati na normalu
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:42   #84
Sama trava ne može upravljati nečijim životom. Sad zavisi kakva je osoba i koliko puši i jeli samo travu puši.
Imam frendicu koja se nije zadržala samo na travi nego na punk urac droga :/
I nije vezana za jako puno ljudi, samo za neke. Ja ju iskreno jako volim i želim joj sve najbolje, tj da se makne od svega, što nedavno i je učinila, ali na jedan jako...grub..način. I jednostavno ne mari za tuđe osijećaje, znam da joj je do mene stalo, ali ne tolko kolko je meni do nje i na taj način upravlja njenim životom.

Ali sama trava to ne može. Pogotovo ako si pametan i to ne dozvoliš.
__________________
Što imaš više sira, imaš više rupa, a što imaš više rupa, imaš manje sira.
bitanga. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:48   #85
ovako: podjela
1)STIMULANSI
a)psihostimulatorni-kokain,efedrin,amfetamin
b)metilksantini-kofein
c)kolinergetik-nikotin
d)psihodelik-metamfetamin
2)HIPNOTICI(SEDATIVI)
-ghb,barbiturati,alkohol
3)HALUCINOGENI
-lsd,pcp,meskalin,psilocibin(gljive)
4)ANALGETICI(OPIJATI)
a)morfin-heroin
b)kodein
c)metadon(heptanon)
5)KANABINOIDI
a)indijska konoplja-cannabis sativa,indica i hibridi
b)hašiš
6)INHALATI
-ljepilo,aerosol,benzin

stoga:
gradski konju-ne lupaj bezveze,trava nije psihostimulans
van4halen-nije ni opijat
a kaj se tiče elite i jack danielsa o čemu priča life bitch,slažem se -
znaš kaj se veli razlika između pijanaca i alkoholičara(a pritom mislim na tu "elitu")je ta da alkoholičari idu na sastanke...
misica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 20:46   #86
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Onaj koji je ovisan o marihuani,postao bi ovisan o bilo čemu.To je jednostavno takav karakter.Tip koji po cijele dane ne radi ništa drugo osim motanja,ima zapravo puno većeh problema u životu,trava je tu samo posljedica.
Nije da pušim , ali znam sresti ljude koji sasvim normalno funkcioniraju ako im je život posložen. Završili fakultete, imaju svoj posao itd. Znam mnoge tate iz parkića koji uredno svake večeri zapale...tako da su mi razbili mit iz mladosti, kako marihuana ima negativno djelovanje na život pojedinca. Problem je samo što je nelegalna pa si u stalnom kršenju zakona.
Bilo bi veće sreće kada bi svi alkoholičari zamijenili alkohol THC-om....koliko bi ljudi preživjelo na cesti, koliko brakova bi bilo spašeno, koliko djece bi imale manje traume....

Jedinu mana koju bi istaknuo je da kod nekih osoba postoji povećanje paranoje tokom pušenja, kako sam saznao tijekom razgovora sa njima. Moje mišljenje je da trava potencira potisnute negativne misli i paranoje, što osobi ako je vođena ili dovoljno sklona samoanalizi može ukazati na probleme koje svijest ne opaža ali radi po njihovom nalogu.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:03   #87
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
Dapače čak i kratkoročno konzumiranje Kanabisa mijenja način na koji gledaš svijet ...

Kanabis je biljka čiji se efekti uvelike povećavaju ovisno o ...

Jedini problem s Kanabisom je to da može potencirati razvoj psihičkih oboljenja u osoba koje imaju predispozicije za oboljevanje od istih
namam više što dodati

Quote:
Začudila bi se kako osoba koja skoro svakodnevno već više od 13 godina konzumira Kanabis...
da se razumijemo, konzumaciju kanabisa u medicinske svrhe potpuno opravdavam, u suprotnom - ne.


Quote:
A mislim da problem kod modro-zelenog i nije toliko što je on stavljao travu na prvo mjesto već što mu je njegova draga djevojka zadavala ultimatume, a to baš i nije odlika zdrave veze.
očito je ona jedini krivac za raspad veze

Quote:
Graham kaže:
Bilo bi veće sreće kada bi svi alkoholičari zamijenili alkohol THC-om....koliko bi ljudi preživjelo na cesti, koliko brakova bi bilo spašeno, koliko djece bi imale manje traume....
čekaj, o čemu mi ovdje pričamo? zamjena jednog poroka drugim? mislim da bi bilo najbolje da ljudi uopće ne piju i da rade na sebi i razmišljaju prije nego što idu raditi djecu o kojoj im se ne da brinuti...
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:20   #88
vidila sam samo naslov

iz mog iskustva mogu reci,einmal gepoppt,nie mehr gestoppt.
tako je sa mnom i marihuanom.kad imam sta kuci,dok kesa nije prazna.i onda kad dodje vrijeme gdje moram da odustajem.,deset dana kataklizma,znoj,a psiha da ne govorim.ali ipah,holland,thank you for all good shit.pozz.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:37   #89
ja ne razumijem te ljude koji lupetaju bezveze,a da nemaju pojma ni o čem
nemožeš razviti neko posebno mišljenje o nečem ako to nisi probao
ljudi općenito imaju vrlo loše mišljenje o travi samo zato jer nisu nikad probali i još je jedan vrlo bitan razlog tome-taj što nije legalizirana,pa se odma jave sve babe ovog svijeta i seru
ljudi dragi alkohol je ovdje puno veći problem,a pogotovo zato jer je dostupan svima i jer uništava puno više organa u tijelu... a što ne znači da trava isto tako nebi postala problem da je legalna
nadalje,trava ne izaziva fizičku ovisnost,već samo BLAGU psihičku što je i potvrđeno,kao i to da izaziva psihoze,naravno to ovisi od osobe do osobe i količini konzumacije.
ja sam apsolutno za rekreativno konzumiranje droga(gore sam navela što sve spada u droge,a to su i kava,cigarete,alkohol i tablete...)
sve dok se konzumira u nekim normalnim količinama je potpuno u redu
naravno nisam baš zagovornik konzumacije teških droga,kao npr.heroin,al opet ko voli,nek izvoli,nije da bum s takvim na kafi sedila
misica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:01   #90
Arrow

Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
namam više što dodati
Pretpostavljam da je ovaj vaš odgovor šaljive prirode, u suprotnom
Ako nešto u mom postu nije jasno slobodno pitajte pa ću pokušati objasniti.
Ovako izvlačenje određenih dijelova teksta ispada djetinjasto.

Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
da se razumijemo, konzumaciju kanabisa u medicinske svrhe potpuno opravdavam, u suprotnom - ne.
Zašto ne ?
; nije da vas žarko želim preobratiti na rastafarijanstvo već me čisto znatiželje radi zanima razlog.
A tko zna možda i naučimo nešto novo.

Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
očito je ona jedini krivac za raspad veze
Ja sam nabacio pretpostavku isto kao i što je ta da je trava krivac za raspad veze.
Premalo informacija je on dao da bi se mogao izvući neki konkretan zaključak.

A odgovor na topic i pitanje, Može li marihuana upravljati nečijim životom?
Jednostavno rečeno: Nemože! osim ako joj vi sami to ne dopustite.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:02   #91
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je ovaj vaš odgovor šaljive prirode, u suprotnom Ako nešto u mom postu nije jasno slobodno pitajte pa ću pokušati objasniti.
nije. ja doista nemam što dodati, osim da pod utjecajem trave nisi sposoban niti upravljati mislima u glavi a kamoli nešto drugo. nije potrebno da mi dodatno pojašnjavaš.

Quote:
Zašto ne?
to je moje mišljenje. ne bih djelovanje trave izjednačavala ni sa kakvom kavom čak je ne bih izjednačavala ni s alkoholom jer po mojem mišljenju ona brže i intenzivnije utječe na osobnost konzumenta. iako, opet moram napomenuti, svačiji život je njegov slobodan izbor, pa neka ga živi kako želi. ja nakon što sam isprobala biti u vezi s nekim kome je trava bila od životne važnosti, ne bih više to ponovila. ljudi većinom nisu stabilni koliko bi željeli, pa rekreativna konzumacija trave često preraste u nešto drugo...


Quote:
Ja sam nabacio pretpostavku isto kao i što je ta da je trava krivac za raspad veze.
ti si rekao: "A mislim da problem kod modro-zelenog i nije toliko što je on stavljao travu na prvo mjesto već što mu je njegova draga djevojka zadavala ultimatume, a to baš i nije odlika zdrave veze."
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:20   #92
Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
nije. ja doista nemam što dodati, osim da pod utjecajem trave nisi sposoban niti upravljati mislima u glavi a kamoli nešto drugo. nije potrebno da mi dodatno pojašnjavaš.
Zanimljivo.
Ja sam u potpunosti sposoban upravljati i mislima i akcijama. Ovisi o pojedincu.

Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
to je moje mišljenje. ne bih djelovanje trave izjednačavala ni sa kakvom kavom čak je ne bih izjednačavala ni s alkoholom jer po mojem mišljenju ona brže i intenzivnije utječe na osobnost konzumenta. iako, opet moram napomenuti, svačiji život je njegov slobodan izbor, pa neka ga živi kako želi. ja nakon što sam isprobala biti u vezi s nekim kome je trava bila od životne važnosti, ne bih više to ponovila. ljudi većinom nisu stabilni koliko bi željeli, pa rekreativna konzumacija trave često preraste u nešto drugo...
Slažem se. Trava ne djeluje na kolesterol, ni na jetru, ni na bubrege, niti je kalorična kao alkohol. Znam ljude kojima se tresu ruke ako ne konzumiraju svoju dnevnu dozu kofeina. Alkohol neću ni spominjati...
E vidiš, u tome je najveći problem - psihička stabilnost. Osoba kojoj to fali, će puknut neovisno o tome konzumira li travu ili ne. Trava može jedino biti katalizator za to. S naglaskom na može. Ako si dovoljno stabilan, služi ti samo kao sredstvo opuštanja i zabave. Trava ne vodi težim drogama, karakter vodi


Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
ti si rekao: "A mislim da problem kod modro-zelenog i nije toliko što je on stavljao travu na prvo mjesto već što mu je njegova draga djevojka zadavala ultimatume, a to baš i nije odlika zdrave veze."
Ultimatumi
Ja sam bivšoj rekao da više volim Iron Maiden od nje. I nema šanse da bi joj rekao drugačije, kad ne mislim tako. Samo nisam ziher jel me doslovno shvatila.

Usput, onako informativno... jesi li ikad pušila?
__________________
Pazi na svoje misli... one postaju tvoje riječi. Pazi na riječi... one postaju tvoja djela. Pazi na djela... ona postaju tvojim navikama. Pazi na svoje navike... one postaju tvojim značajem. Pazi na svoj značaj... on postaje tvojom sudbinom
cloud333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:40   #93
Ako stvara ovisnost, može, sve što stvara ovisnost može.
Pošto je opće poznato da marihuana stvara ovisnost sve dalje je logično.

Pitanje je kako upravlja i kojim intenzitetom?
__________________
Ne treba mi potpis
Wannda is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:48   #94
Quote:
cloud333 kaže: Pogledaj post
Znam ljude kojima se tresu ruke ako ne konzumiraju svoju dnevnu dozu kofeina. Alkohol neću ni spominjati...
poznajem ljude kojima je sve bezveze ako nisu u mogućnosti zapaliti... poznajem ljude koji nesvjesno razmišljaju i planiraju sve aktivnosti vezane uz pušenje trave.
nisam proučavala tresu li im se ruke



Quote:
Usput, onako informativno... jesi li ikad pušila?
jesam ne govorim napamet ako si na to mislio... i postoje stvari koje su puno bolje od trave... naravno, travu je lakše nabaviti...
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:57   #95
Jel ovo možda jedna od onih tema koju je otvorio netko tko se želi samozavaravat pa traži ekipu da se međusobno uvjeravaju da nisu ovisnici i da je marihuana ljekovita i super prirodna iii.... sve ostale klišejaste đanki-fraze?

Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
poznajem ljude kojima je sve bezveze ako nisu u mogućnosti zapaliti... poznajem ljude koji nesvjesno razmišljaju i planiraju sve aktivnosti vezane uz pušenje trave.
nisam proučavala tresu li im se ruke
Pa ja sam bila pola godine ovisna o Cedeviti, kako tek nebi ljudi bili ovisni o cigaretama, kavi...?
__________________
Ne treba mi potpis
Wannda is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 00:01   #96
svakako da moze...! upravlja 100%
Kate :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 00:24   #97
Quote:
Wannda kaže: Pogledaj post
Jel ovo možda jedna od onih tema koju je otvorio netko tko se želi samozavaravat pa traži ekipu da se međusobno uvjeravaju da nisu ovisnici i da je marihuana ljekovita i super prirodna iii.... sve ostale klišejaste đanki-fraze?
baš sam htjela reći da je zanimljivo kako travu hvale isključivo osobe koje ju konzumiraju meni ne paše. također mi ne pašu ljudi koji je konzumiraju. moram napomenuti da se smatram vrlo uviđavnom i fleksibilnom osobom (u većini slučajeva)
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 01:56   #98
Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
poznajem ljude kojima je sve bezveze ako nisu u mogućnosti zapaliti... poznajem ljude koji nesvjesno razmišljaju i planiraju sve aktivnosti vezane uz pušenje trave.
nisam proučavala tresu li im se ruke
Srećom još nisam upoznao takvu osobu, a družim se s puno ljudi koji konzumiraju. No da, to je jadno. Užasno. Ali, to samo govori koliko su ljudi slabi kad im to postaje od životne važnosti. Ja mogu slobodno reći da volim marihuanu i uživam u njoj. No znači li to da mi dan propadne ako ne pušim? Ne. Znači li to da ću odjebati faks, treninge, dogovore ili nekakve druge obveze? Rijetko. Bitno je samo posložiti si prioritete.

Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
jesam ne govorim napamet ako si na to mislio... i postoje stvari koje su puno bolje od trave... naravno, travu je lakše nabaviti...
Onda dobro
Vjerujem da postoje. No, ja sam zadovoljan i samom travom ^^
Na što točno misliš, da vidim jesam li konzumirao išta od toga. Mada sumnjam.

Quote:
Kate :) kaže: Pogledaj post
svakako da moze...! upravlja 100%
Argumenti? Osobna iskustva?

Quote:
Wannda kaže: Pogledaj post
Jel ovo možda jedna od onih tema koju je otvorio netko tko se želi samozavaravat pa traži ekipu da se međusobno uvjeravaju da nisu ovisnici i da je marihuana ljekovita i super prirodna iii.... sve ostale klišejaste đanki-fraze?
Kako volim čitati postove ovakvih anti-marihuana nadobudnih osoba
Jesi ti možda još jedna od onih osoba koja vutru poistovjećuje sa sotonom, tvrdi da je ona glavni uzrok razvoda, abortusa, prirodnih katastrofa i općenito svih zla na svijetu?
Imaš istraživanja, imaš dokumentarce, imaš činjenice. Naravno, ne znaš čemu od toga možeš vjerovati, no budi sigurna da možeš vjerovati vlastitom iskustvu. Pod pretpostavkom da si dovoljno upoznata s vlastitim tijelom i umom i možeš razmišljati svojom glavom.
Vjerujem da možeš


Dakle... ja ne kažem da je trava nešto super, da nema nikakvih negativnih posljedica. Ima, kao i sve što se konzumira u prevelikim količinama. Može li upravljati nečijim životom? Naravno da može. Ali, isto tako može i internet, klađenje, ljubav... well, pretty much everything.
Generalizirati i reći da trava svima koji je konzumiraju u jednom trenutku počne upravljati životom je čisti bullshit.

Ljudi, molim vas informirajte se malo više
__________________
Pazi na svoje misli... one postaju tvoje riječi. Pazi na riječi... one postaju tvoja djela. Pazi na djela... ona postaju tvojim navikama. Pazi na svoje navike... one postaju tvojim značajem. Pazi na svoj značaj... on postaje tvojom sudbinom
cloud333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 21:37   #99
Quote:
cloud333 kaže: Pogledaj post
Argumenti? Osobna iskustva?
nisu osobna iskustava...obiteljska su vise...1. brat-zbog toga je izgubio prvo skolu, posao a kasnije jos zenu i dijete...jos se nije skinuo a na tome je od neke 17 (sada ima 36)..2. onda drugi brat takoder ista situacija samo sto ovaj je mladi (25)...Ne prode dan da ne zapale...ako se to desi su ludi i sve im ovisi o tome...3. Onda jos prijatelj...(18) tek je poceo prije koju godinu i zeznuo si je skroz zivot sa tim...oni svi su potpuno drugacijega ponasanja kada su napuseni i kada su cisti...znaju radit svakakve gluposti i upadaju u razne probleme i dugove zbog toga...naravno svatko od njih je probao i ostale lake droge i neke od onih tezih...ali su samo na travi...nisam sigurna dali sam ti dala odgovor kakav si trazio...ako nisam slobodno pitaj.. (ima jos puno takvih osoba ali sam izdvojila te 3 jer su mi najblizi a i ovi ostali vec lagano idu na druge stvari)
Kate :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 00:03   #100
Napokon glasovi razuma da malo prizemlje ove đaner-bajke
Naravno da marihuana nije heroin ali nije baš ni cedevita. Ipak se radi o drogi.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.