Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 15:16   #2121
Quote:
zlatna ivkica kaže: Pogledaj post
imam pitanje. jel koja od vas imala sve simptome trudnoće- bolne grudi, jajnici, umor a kasnije nema nista nod toga? inace, trudna sam 6 tjedana pa mi je sad bezveze kako nista od tog svega vise ne osjetim..
I ja sam trudna 6 tjedana, meni smetaju mirisi, imam bolne grudi i mogla bih spavati cijeli dan. Je li ti to prva trudnoća?
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:49   #2122
da, to mi je prva trudnoća, zato se valjda toliko i brinem.. ali unazad 2,3 dana nemam vise nista od tih simptoma. osim ajde umora.. još imam i virozu, tako da bože sacuvaj..
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:57   #2123
Ja sam skužila nakon dva tjedna od oplodnje.
Bolne grudi, ogromne.
Napravila test - pozitivan.
Moja curička se tada još nije ni vidjela.
Zatim mi počeli smetati mirisi, joj, grozno, kada se samo sjetim.
Sve mi je smrdilo
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 11:02   #2124
moji simptomi-užasna nesvjestica, vrtilo mi se u glavi i stalno sam bila pospana i iscrpljena. Probudila bih se i nakon sat-dva opet otisla spavati. Grudi su me uzasno boljele (iako me i inace bole prije menge ali sada je bilo jace).
Da se razumijemo inace sam uvijek isla spavati oko 2-3 ujutro (ili kasnije) bila sam nocna ptica,a kad sam zatrudnila bez problema bi zaspala oko 10 navece sto mi je bilo jako cudno. Ne sjecam se je li bilo jos kakvih simptoma..
Test sam napravila dan nakon ocekivane M i to navece (dakle nije bio jutarnji urin) i jedva sam ga uspjela popiskit vec je bio plus.sutra ujutro smo napravili novi jeftiniji, i odmah su se pojavile dvije crtice. sad sam trudna 9tjedana
Suzy Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:40   #2125
Quote:
zlatna ivkica kaže: Pogledaj post
da, to mi je prva trudnoća, zato se valjda toliko i brinem.. ali unazad 2,3 dana nemam vise nista od tih simptoma. osim ajde umora.. još imam i virozu, tako da bože sacuvaj..
simptomi ti mogu jako varirati, meni variraju od dana do dana...i da, ima čak dana kad ih i nemam...i onda se opet pojave.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:57   #2126
vec sam se uplašila, hvala ti lotus..
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:44   #2127
Quote:
zlatna ivkica kaže: Pogledaj post
vec sam se uplašila, hvala ti lotus..
ja se iskreno isparanoiziram i da 'prostiš userem svaki put
prvo sam imala snažne simptome već od same ovulacije i onda, nekih 5 dana prije pregleda, odjednom se ujutro probudim i nema ništa
svakakve misli su mi prolazile, najgori strahovi...na kraju sve bilo ok na pregledu, vidjela sam srce kako lijepo kuca, ma sve 5 osim jednog manjeg hematoma no to nije razlog nestajanju simptoma. jednostavno ne reagiramo svaki dan isto na povišene razine bete u organizmu
evo i u četvrtak mi je isto bilo - prvo sam dva dana umirala od mučnine i bolova u grudima, i onda najednom - ništa
opet panika, jedva sam se smirila, a do pregleda imam još 2 tjedna...no evo opet ponosno prijavljujem žgaravicu i bol u grudima...
za početak se skini s neta, barem ovaj prvi period trudnoće, jer ćeš samo svašta pročitati...ima kasnije vremena da sve nađeš i da se informiraš
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 08:29   #2128
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Ja sam skužila nakon dva tjedna od oplodnje.
Bolne grudi, ogromne.
Napravila test - pozitivan.
Moja curička se tada još nije ni vidjela.
Zatim mi počeli smetati mirisi, joj, grozno, kada se samo sjetim.
Sve mi je smrdilo
Meni u prvoj trudnoći nije baš puno toga smetalo, rodila sina, druga trudnoća katastrofa, sve mi smrdilo, kavu nisam mogla piti, i kažu sigurno je curica i stvarno bila, sad mi opet sve smrdi, možda opet bude curica
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 20:07   #2129
izostanak menge i jedina probavljiva stvar je bio dvopek
__________________
24+ stiže nam Marko
♥ 01.10.2005 ♥ srećica
marinče. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 14:39   #2130
i ja sam trudna 6 tjedana (treći put) ovaj put mi je menga kasnila, ali su mi prsa bolna, žgaravica, bol u križima i kava mi ne paše. Tako je bilo i prvi put, a drugi put mi je kasnila pa sam bila trudna 9 tjedana.
A ako se sekirate da više nemate te neke "bolne radosti" sve je to ok. Neki ima neki ne.. Neki povraćaju prvo 3-mjesečje, ja nisam nikad. Jedino sam prva dva puta proslavila ulazak u 3 mjesec sa rigoletom..
Ma glavno da smo mi trudne.... e...
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 14:50   #2131
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
ovaj put mi je menga kasnila, ali su mi prsa bolna, žgaravica, bol u križima i kava mi ne paše.
tak je i meni, plus još povremena bol u trbuhu. nije mi zlo ni niš (za sad)
noćas nisam mogla spavat na trbuhu kolko su me cicke bolile
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 20:52   #2132
Bok cure! -Mali sam vas milijon puta pročitala tražeći odgovore.
E da i ja kažem; na samom početku trudnoće sam 2 tjedna imala temperaturu 37-37.3 i to je sve. Danas nam je 12+5 i apsolutno nikakvih dr. simptoma nema...
to_the_point is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 16:40   #2133
ja sam ocekivala trudnocu jer smo "radili" bebu pa mi je bilo lako uociti simptome ali i da nisam bili su jako ociti.
1. nakon malo vremena su me pocele jako boljeti grudi i bile su stalno napete
2. mirisi sve mi je toliko mirisalo/smrdilo da se muz divio i smisljao raznao razne superherojske nazive jer sam mogla namirisati jabuku u drugoj prostoriji
3. naglo sam usla u fazu u kojoj sam bila stalno umorna, pospana, tlak mi je nenormalno pao
4. imala sam jake i nagle promjene raspolozenja (i sad nekada imam) koje su unatoc svim mojim naporima da ih zatomim i ignoriram bile i vise nego ocite. znala sam sta mi je i da sam potpuno nerazumna, da se bezveze ljutim i placem ali nije bilo bas previse pomoci. trudila sam se ne derati se na nikoga i zabavit se s necim kad bi me tako uhvatilo. a muzeku na srecu nije smetalo...jednom mi nije dao slamku u sok (ja volim slamke) pa sam se naljutila i rasplakala a on se, umisto da me posalje di mi je bilo misto, cili raspekmezio i reka: "a lipo moje malo, trudno, ludo"
a sreca moja...idem ga ljubit...
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 08:26   #2134
cice ogromne i bolne, kava mi nije pasala, podrigivalo mi se kao da sam kamiondžija, nakon čega sam napravila test i eto +
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:52   #2135
ja sam sada na pocetku 7. tjedna. dan nakon sto smo 'napravili bebu', nazvala sam frendicu i rekla da se osjecam trudno, da znam da je glupo ali ako slucajno jesam, hocu imat dokaz da sam se tako osjecala. cijeli tjedan nakon toga mi se uzasno spavalo i trbuh mi je bio grozno napet, na kraju tjedna sam napravila test (nisam jos znala da je prerano), i bila jako zbunjena kad je bio negativan. potom su mi grudi narasle cijeli broj (morala kupit novi grudnjak) i postale jako bolne. nakon toga mi je menga zakasnila pa sam opet napravila test - ovaj puta pozitivan to je bilo u subotu - u srijedu sam otisla dr-ici i vec se vidjelo srce na uzv! (5 tjedan i 1 dan)
u 2 tjedna nakon pozitivnog testa mi se dizao zeludac tu i tamo, uglavnom na vece kolicine hrane pa sam smanjila obroke i vrijeme izmedju njih. nisam uopce povracala i vise mi nije zlo (moja mama je rodila 4 djece i nikada nije povracala). sada me jako bole kriza iako pazljivo vjezbam. takodjer, povremeno imam bolove u donjem dijelu trbuha, pomalo kao da cu dobiti mengu, ali ne tako snazne. i to je otprilike sve, zasad

e da, apropos clearblue i ostalih testova - to da je najbolji je diskutabilno - po cemu? testovi rade na principu otkrivanja hormona trudnoce i apsolutno nema veze kolko kostaju nego kolka je koncentracija tog hormona u urinu. ja se testirala s nekom jeftinjavom od 21 kn i isto sam trudna ko i da sam koristila clearblue
to je neki njemacki test, a isto je kartonska trakica sa reagensom kao i gravignost. i sve je to isto - popiskis se na trakicu i cekas. uglavnom ako si trudna dobijes vrlo vrlo brzo rezultat - 10-20 sekundi na jutarnju mokracu, ali nije lose ni pricekati koliko pise da bus ziher ako je jos jako rano. ono kaj je bitno je da ti test NECE POKAZATI pozitivan rezultat (iako je jajasce uspjesno oplodjeno) nego tek 3-5 dana prije nego menga zakasni, jer tada jos nemas dovoljnu razinu hormona za indikaciju u urinu. to je zbog toga sto se zametak jos nije ugnijezdio u maternicu.
pricekaj da zakasni, simptomi su jako slicni ko da trebas dobit mengu.

Zadnje uređivanje Tashi : 28.08.2012. at 17:08.
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:10   #2136
5 dana prije očekivane menge zasmrdila mi filovana paprika koju je mm jeo


sve mi bilo jasno
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 23:31   #2137
...evo da i ova trudnjača napiše svoje simptome...bolne i napete cice su sve otkrile...znale su me boliti uvijek prije menge i bol bi prestajala odmah nakon...međutim zadnji put kad su me zabolile, do dan danas nikad nisu ni prestale...pa kad malo razmislim, imam osjećaj da sam zatrudnila netom prije posljednje menge....sad sam 7+4, nemam prave mucnine, ne povracam, malo mi se gade pojedini mirisi hrane - vecinom kuhana hrana, jela bi samo sendvice, al nazalost to ne smijem....vrtoglvice nemam, samo bi se izlezavala, spavala...kad sve zbrojim i oduzmem, i slušajući simptome drugih trudnica, ja sam sa svojima zadovoljna, nek tako ostane i do kraja
sanja982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 09:09   #2138
Obzirom da sam tek jučer saznala da sam trudna imam par pitanja po pitanju ove teme...

Dakle, moji simptomi su identični stanju kad si u PMS-u.
Bolne i otečene grudi, promjene raspoloženja + strašan umor.

Ono što me malo brine jest to da već nekoliko dana imam lagane grčeve.
Čitala sam i raspitala se i koliko sam shvatila to je relativno normalno, ali svejedno ma malo strah, cijelo vrijeme imam osjećaj da ću dobiti menstruaciju.
Da ne čitam cijelu temu bila bih zahvalna ukoliko bi me netko utješio i potvrdio da je to uistinu normalno.

Osim toga nemam nikakve mučnine, žgaravice, ne smetaju mi mirisi i okusi... Nije da se žalim.
Atlantida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 09:31   #2139
Quote:
Atlantida kaže: Pogledaj post
Obzirom da sam tek jučer saznala da sam trudna imam par pitanja po pitanju ove teme...

Dakle, moji simptomi su identični stanju kad si u PMS-u.
Bolne i otečene grudi, promjene raspoloženja + strašan umor.

Ono što me malo brine jest to da već nekoliko dana imam lagane grčeve.
Čitala sam i raspitala se i koliko sam shvatila to je relativno normalno, ali svejedno ma malo strah, cijelo vrijeme imam osjećaj da ću dobiti menstruaciju.
Da ne čitam cijelu temu bila bih zahvalna ukoliko bi me netko utješio i potvrdio da je to uistinu normalno.

Osim toga nemam nikakve mučnine, žgaravice, ne smetaju mi mirisi i okusi... Nije da se žalim.
Ma ne brini, to su ti sve normalni simptomi, ja sam čak u drugoj trudnoći osim simptoma kao pred m, imala i par smeđkastih kapljica ono kao da ću dobit svaki tren i sve je bilo OK. Normalno ti je imati i ne imati mučnine, mene je npr. u periodu kad sam trebla dobit bolio želudac, mučnine su doške kasnije , a sad sam 13 tj i još uvijek mi se povraća od kaladonta, pranje zubi mi dođe kao horor, a još gori horor mi je što sam navikla na često pranje koje sam sad reducirala.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:42   #2140
Prvi simptom: živčanost, kao za vrijeme pms-a samo što ne prestaje... u prvoj trudnoći je trajala 6 mjeseci. jadan mm
Ostali simptomi: lagana mučnina kroz cijeli dan i osjećaj u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju (samo prvih par tjedana)
Sad sam drugi put trudna i simptomi su identični, zbog njih sam i posumnjala.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.