Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 22:28   #61
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
je, općepoznato je da se sva braća i sestre na svijetu neizmjerno voooooooooole.


... .
gledaš i za zagreb? ( nhf!! )
mislim, ako gledaš (sad za ozbač) reci i meni kaj se događa, možda se negdje i sretnemo

btw zapravo sam samo htjela potvrditi da se braća i sestre uvijek beeeeeskrajno vole
i u mojoj je obitelji to slučaj, tak da sam si bliža sa prvim susjedom nego sa rođenim siblingom
__________________
B612

Zadnje uređivanje Tashi : 06.02.2012. at 14:08. Reason: predug quote
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:55   #62
Dobra tema
Ne mislim da djeca trebaju dobiti sve što si zamisle, niti mislim da trebaju dobiti najbolje (govoreći o materijalnom, jasno). I to startajući od malih nogu
Previše stvari kvari djecu, a "pedobre" (ne znam kako da ih drukčije nazovem) čini ih oholima danas-sutra. U svemu treba mjera.
Nema mi goreg nego vidjeti dječju sobu krcatu igračkama, a dijete se uopće ne igra s njima. A što je? Roditelji baš svaku pizdariju koju vide kupuju, i djetetu je to zanimljivo jedan dan, nakon čega stvar pada u zaborav. Takav je slučaj kod moje sestre, gdje nećak i nećakinja nema čega nemaju . Da li se doista i igraju? Da li ja kao njihova teta mogu kupiti nešto što će ih oduševiti? Ne, jer već sve imaju. A zato se više i ne oduševljavaju.
Kod nas je slučaj da mala od 3 godine nema krcatu sobu igračkama. Uglavnom improviziramo. Ali moja se razveseli novim bojicama ili prstenčiću. Čak sam i višak igračaka spremila na tavan da joj nakon nekog vremena podvalim staro pod novo Ne pada mi na pamet svako malo kupovati djetetu novu igračku, jer sam svjesna da se nakon nekog vremena više neće veseliti.
Nadalje, doma imamo i curke od 11 i 14 godina. One imaju druge interese...obleka, kozmetika, mobitelji, mp4 playeri...I odavno je pravilo kako ćemo ih kao roditelji opskrbiti svime što im je potrebno. Dakle, ako je ormar pun odjeće a kokica si želi neku fensi šmensi - kupit će je od svog novca. Radit će neke poslove koje ćemo mi honorirati (a ne spadaju u redovne svakodnevne kućanske), pa će si realizirati svoje zamisli. Naravno da su uvidjele da im treba vremena i truda da zarade novac, a to nam je i bio cilj. Dakle, može - ali se trebaju pomućiti. U suprotnom bi se ponašale k'o pijani bogataši.
S druge strane, svaka od njih ima otvorenu štednju i lijepe svotice. Da smo k'o kruške padali na svako njihovo nja-nja, štednje ne bi bilo. A lova je svakoj za školovanje
Najbolji mi je primjer moj rođak. Otkada znam za sebe, taj je prilično imućan i uspješan. Ima tri sina. Sva trojica su trebala raditi kod njega za plaću kao i svaki drugi zaposlenik da bi si kupili motor, bicikl, što li već. I danas kad su odrasli ljudi, isto tako rade i odavno su svjesni da ništa ne pada s neba, unatoč odličnim financijskim prilikama u kojima su odrastali.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 23:19   #63
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Nema mi goreg nego vidjeti dječju sobu krcatu igračkama, a dijete se uopće ne igra s njima.
e, to je to. a takvih sam se soba bome nagledala čak i ja koja ne poznajem baš puno ljudi koji imaju djecu. soba krcata igračkama, a klinci pomalo obijesni i ni sa čim se ne igraju.

Quote:
A što je? Roditelji baš svaku pizdariju koju vide kupuju, i djetetu je to zanimljivo jedan dan, nakon čega stvar pada u zaborav. Takav je slučaj kod moje sestre, gdje nećak i nećakinja nema čega nemaju . Da li se doista i igraju? Da li ja kao njihova teta mogu kupiti nešto što će ih oduševiti? Ne, jer već sve imaju. A zato se više i ne oduševljavaju.
da, i onda stalno trebaju samo novi i veći podražaji

Quote:
Ali moja se razveseli novim bojicama ili prstenčiću.
ovo je i meni cilj - ne navikavati ju na velike darove, poklanjat joj sitnice.
zasad mi ide, jučer se oduševila jer sam joj kupila zeleni med za imunitet veeeeliku piksu
jednom ju je baka pitala što hoće da joj kupi u dućanu, a ona će - vodu, pa je i baka komentirala - kako si ti skromno dijete.
al, dobro, mala je još, stigne se još pokvarit
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 23:28   #64
Gledam da mu priuštim najbolje od sebe...ne kupujemo igračke, robicu... jer su krasne, imamo/nemamo novaca, ideja, nemamo vremena, rođendan je ili ne znam šta. Kupujemo ih samo onda kad procijenimo da je zrel za nešto novo i da će mu proraditi mašta...na sve ostalo sam hladna nemjaka

Imala sam puno više od vršnjaka...hvala Bogu danas stvari gledm realno i ne dam se navući na spiku - Za moje malo samo naj

Prioritet nam je da kad krene u život zdravo razmišlja. Gledam da mu ne stavim sve na pladanj ali u svim ciljevima i željama biti ću mu vjetar u leđa...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 23:53   #65
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
...ne kupujemo igračke, robicu... jer su krasne
da, to se često čuje - kupila sam mu/joj to jer mi je prekrasno, jer nisam mogla odoljeti
ne kužim što to znači, kupim djetetu nešto jer se meni jako sviđa

inače, sviđa mi se kako razmišljaš, svaštamorac
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 07:26   #66
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
al, dobro, mala je još, stigne se još pokvarit
Roditelji upadaju u vlastitu zamku kada pažnju počnu brkati sa materijalnim. Tada dijete umjesto interakcije s roditeljem počne dobivati čitavo čudo igračaka. Kao znak pažnje

Evo, ja smatram da mojoj djeci ništa ne nedostaje. Od stvari imaju sve što im treba. Sve više od toga bila bi obijest. I kao što rekoh, ako me zasvrbe kune u džepu, rađe ih uplatim na njihovu štednju
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:13   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
da, to se često čuje - kupila sam mu/joj to jer mi je prekrasno, jer nisam mogla odoljeti
ne kužim što to znači, kupim djetetu nešto jer se meni jako sviđa

inače, sviđa mi se kako razmišljaš, svaštamorac
Ma to su samo opravdanja...isto kao što ja kažem - mislim da je previše dati 23 kn za nešto što će ga prestati zanimati u roku pola sata....to su jednostavno stavovi, razmišljanja, način življenja...meni je to prepuno naovaca za utišati dijete

Puno ljudi poklekne u trgovačkim centrima jer klinci naprave scenu....samo ga lijepo pogladim po glavi i nastavimo dalje...dok osatli mene to ne tangira...još
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:19   #68
ja smatram da djeca moraju imati sve sto im covjek moze priustiti u smislu najbolje skrbi ( lijecnik , fizo , bolnica) , najboljih skola , vrtica , profesora , ...a to koju marku odjece nosi ili da li bicikl kosta 1000 ili 500 kn je tako manje bitno...dapace uopce nije vazno jer te nebitne stvari tako brzo prerastu..ili strgaju....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:55   #69
Mi imamo sljedeću prioriteta:

(i) Zdravlje;
(ii) Obrazovanje;
(iii) Putovanja;
(iv) sve ostalo.

Krenimo od stavke (i). U okviru naših mogućnosti, dijete će dobiti SVE, i NAJBOLJE, po pitanju zdravstvene usluge. Tu dakle dolaze eventualni aparatići, leće, zdravstvena osiguranja, ako se ne daj Bože nešto dogodi (ne želim ni misliti) najbolja liječenja, specijalisti, klinike. U zdravlje također ubrajam solidnu prehranu kod kuće, anatomski kvalitetnije papuče i te neke manje stvari, ali koje su nam bitne. Zdravlje je najvažnije i to je primarna stavka za koju se uvijek mora naći novaca, izdvojiti više.

Stavka (ii) podrazumijeva da će dijete dobiti najbolje alate za život koje mi možemo priuštiti. Ići će u najbolje škole koje su nam pri ruci, kad završi osnovnu moći će birati hoće li ostati s nama ili želi u internat u inozemstvo; odvajamo za jezike, glazbu, eventualne kasnije sportske želje, školarine, knjige, klavire, koncerte, profesore ovog ili onog, općenito ulaganje u djetetov mozak i dušu.

Stavka (iii) je u neku ruku produžetak stavke (ii). Ne planiramo štedjeti na ljetovanjima, zimovanjima, učenjima jezika u inozemstvu, razmjenama, putovanja s prijateljima jednog dana i sl., a do tad upoznavanju svijeta s nama - u okviru naših mogućnosti, na to planiramo trošiti, čak i uz nešto luksuza (nešto bolji hotel, business umjesto economy i sl.).

Odjeća, igračke? Ne, ne odgajamo dijete u stilu "ako si možeš priuštiti, a ti si priušti". Nikada joj ne kupujemo odjeću ili igračke samo zato jer si, eto, to možemo priuštiti. Ti mali troškovi za dodatne gluposti su NAJVEĆI problem većine ljudi koja ne zna s novcima, jer se vrlo lako pogubiš kupujući sitnice (žvake tu, DVD tamo, itd.), budući da se te sitnice s vremenom nagomilaju. Mi maloj uopće ne kupujemo igračke osim za neke povremene prigode, odjeću dobiva sezonski i vrlo rijetko ćemo je odvesti u kupovinu s ciljem kupovanja odjeće. Gadgete i ino si može kupovati od svog džeparca kad malo poodraste, ne pada mi na pamet na to bacati lovu.
U našoj kući, nagrada je najčešće u obliku kvalitetne knjige ili putovanja, a ne potrošnih "stvari". I NIKAD joj ne kupujem usputne gluposti u dućanima, uključujući slatkiše.

Mislim da ima debelo ispodprosječnu količinu "stvari" (od igračaka do odjeće i sl.) u odnosu na svoje vršnjake, i to me ne uopće ne brine. S druge pak strane, provodi praznike po raznim Toscanama i New Yorkovima, ima štednju od rođenja i vjerojatno će moći birati gdje će se školovati. Nadamo se da će s vremenom naučiti cijeniti zašto smo se odlučili postaviti prioritete onako kako smo ih postavili.
Esperanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:29   #70
Quote:
Esperanza kaže: Pogledaj post
Mi imamo sljedeću prioriteta:

(i) Zdravlje;
(ii) Obrazovanje;
(iii) Putovanja;
(iv) sve ostalo.....
Nadamo se da će s vremenom naučiti cijeniti zašto smo se odlučili postaviti prioritete onako kako smo ih postavili.
dobar post i mislim da nas se većina slaže s tobom, samo se neki malo pogube u tom putu.
I ja imam takve prioritete za svoje dijete i nadam se da ću ih doslijedno pratiti

Zadnje uređivanje Tashi : 06.02.2012. at 14:09. Reason: predug quote
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:46   #71
danas smo svi bili u pješčaniku..
imala sam priliku vidjeti sve klince na istom mjestu u dvorištu..
Pažnju mi je privukla curica cca 3 godine koja je bila obučena ali tako dobro, tako skupo...ono fenomenalno (od savršeno složene kombinacije do tako lijepe odjeće.. )
Imala je kačketić na glavi od Pampoline, sunčane naočale Ray Ban, jaknu od baby GAP-a, hello kitty iz H&m-a majicu, takve iste i hlače i tako dobre Puma tene (koje ja ne vidjeh u prodaji u Hrvatskoj)

Mala je izgledala kao da je sad izašla sa modne piste..
Gledam ostalu djecu, obučena slično ili isto, jednostavno, pamučno, nešto firmica ali ništa wow
Gledam svoju koja je isto bila obučena u skromnu odjeću (ja sam joj za vrtić nakupovala sve najobičnije stvari jer želim da uživa u igri, da ih fleka, da ih dere i da me briga boli za to)

I gledam tu curicu.. ma ista je ona kao i svi ali odskače... baš jebeno odskače...
i znaš lali.. ma imaš ti pravo.... baš sam te se sjetila...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:46   #72
Quote:
Esperanza kaže: Pogledaj post
...
Stavka (ii) podrazumijeva da će dijete dobiti najbolje alate za život koje mi možemo priuštiti. Ići će u najbolje škole koje su nam pri ruci, kad završi osnovnu moći će birati hoće li ostati s nama ili želi u internat u inozemstvo; odvajamo za jezike, glazbu, eventualne kasnije sportske želje, školarine, knjige, klavire, koncerte, profesore ovog ili onog, općenito ulaganje u djetetov mozak i dušu.

ako ovaj post nije provokacija ili se moze iza tvog nicka ne krije todoricka, seres li ga seres
za dobrobit djeteta je da s 14 ode od roditelja? pa jos u internat? nisi gledala britanske filmove?

ako ista mrzim , to je intelektualni snobizam.
k'o i onaj post gdje je dijete od godinu i pol islo na koncerte i predstave, majko mila, jos mu se ni vid nije formirao kak treba..
i apropos kupovine knjiga i uzdizanja istog, to je cisti sebicni konzumerizam uz odlicnu gradsku knjiznicu kakvu zg ima- zasto kupovati ako se moze posuditi? jedno drvo manje za srusit!
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:53   #73
Quote:
Esperanza kaže: Pogledaj post
Mi imamo sljedeću prioriteta:

(i) Zdravlje;
(ii) Obrazovanje;
(iii) Putovanja;
(iv) sve ostalo.

Krenimo od stavke (i). U okviru naših mogućnosti, dijete će dobiti SVE, i NAJBOLJE, po pitanju zdravstvene usluge. Tu dakle dolaze eventualni aparatići, leće, zdravstvena osiguranja, ako se ne daj Bože nešto dogodi (ne želim ni misliti) najbolja liječenja, specijalisti, klinike. U zdravlje također ubrajam solidnu prehranu kod kuće, anatomski kvalitetnije papuče i te neke manje stvari, ali koje su nam bitne. Zdravlje je najvažnije i to je primarna stavka za koju se uvijek mora naći novaca, izdvojiti više.

Stavka (ii) podrazumijeva da će dijete dobiti najbolje alate za život koje mi možemo priuštiti. Ići će u najbolje škole koje su nam pri ruci, kad završi osnovnu moći će birati hoće li ostati s nama ili želi u internat u inozemstvo; odvajamo za jezike, glazbu, eventualne kasnije sportske želje, školarine, knjige, klavire, koncerte, profesore ovog ili onog, općenito ulaganje u djetetov mozak i dušu.

Stavka (iii) je u neku ruku produžetak stavke (ii). Ne planiramo štedjeti na ljetovanjima, zimovanjima, učenjima jezika u inozemstvu, razmjenama, putovanja s prijateljima jednog dana i sl., a do tad upoznavanju svijeta s nama - u okviru naših mogućnosti, na to planiramo trošiti, čak i uz nešto luksuza (nešto bolji hotel, business umjesto economy i sl.).

Odjeća, igračke? Ne, ne odgajamo dijete u stilu "ako si možeš priuštiti, a ti si priušti". Nikada joj ne kupujemo odjeću ili igračke samo zato jer si, eto, to možemo priuštiti. Ti mali troškovi za dodatne gluposti su NAJVEĆI problem većine ljudi koja ne zna s novcima, jer se vrlo lako pogubiš kupujući sitnice (žvake tu, DVD tamo, itd.), budući da se te sitnice s vremenom nagomilaju. Mi maloj uopće ne kupujemo igračke osim za neke povremene prigode, odjeću dobiva sezonski i vrlo rijetko ćemo je odvesti u kupovinu s ciljem kupovanja odjeće. Gadgete i ino si može kupovati od svog džeparca kad malo poodraste, ne pada mi na pamet na to bacati lovu.
U našoj kući, nagrada je najčešće u obliku kvalitetne knjige ili putovanja, a ne potrošnih "stvari". I NIKAD joj ne kupujem usputne gluposti u dućanima, uključujući slatkiše.

Mislim da ima debelo ispodprosječnu količinu "stvari" (od igračaka do odjeće i sl.) u odnosu na svoje vršnjake, i to me ne uopće ne brine. S druge pak strane, provodi praznike po raznim Toscanama i New Yorkovima, ima štednju od rođenja i vjerojatno će moći birati gdje će se školovati. Nadamo se da će s vremenom naučiti cijeniti zašto smo se odlučili postaviti prioritete onako kako smo ih postavili.
ovo što si navela je trošak... a igračke na koje si se osvrnula su pizdin dim spram svega ovog nabrojanog...i imam ideju...
kada toliko briješ po školovanjima vani po internatima.. ajd budi bar u stilu ekipe koja se tamo školuje.. ma ko je vidio... štednju od rođenja... sukladno tome osnuj zakladu... pa nek ju zaklada financira.. kao i Kenedijeve.. a tko su se školovali i Grimaldijevi a takav stav zastupa i Buchingamska palača (da oslobodi porezne obveznike troška)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 15.09.2010. at 16:01.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:58   #74
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
ako ovaj post nije provokacija ili se moze iza tvog nicka ne krije todoricka, seres li ga seres
za dobrobit djeteta je da s 14 ode od roditelja? pa jos u internat? nisi gledala britanske filmove?

ako ista mrzim , to je intelektualni snobizam.
k'o i onaj post gdje je dijete od godinu i pol islo na koncerte i predstave, majko mila, jos mu se ni vid nije formirao kak treba..
i apropos kupovine knjiga i uzdizanja istog, to je cisti sebicni konzumerizam uz odlicnu gradsku knjiznicu kakvu zg ima- zasto kupovati ako se moze posuditi? jedno drvo manje za srusit!
kaj napadaš ženu bez veze?
meni je to ok, ako dijete želi (a ona sama najbolje poznaje svoje dijete) . i ok mi je i odlazak na konceerte i na izlžbe i predstave i slično.
da, idemo i mi u knjižnicu, ali volimo joj kupit slikovnicu i za doma. i ja više volim kupit dobru knjigu nego posudit.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:01   #75
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovo što si navela je trošak... a igračke na koje si se osvrnula su pizdin dim spram svega ovog nabrojanog...
jbg, žena ima prioritete. i meni je bolje uložit u npr. razmjenu učenika/studenata/učenje stranog jezika, nego, kaj ja znam, igračku od soma kuna. ili iphone i slično.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:04   #76
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
jbg, žena ima prioritete. i meni je bolje uložit u npr. razmjenu učenika/studenata/učenje stranog jezika, nego, kaj ja znam, igračku od soma kuna. ili iphone i slično.
ej razmjena studenata je jedno.. a odlazak u internat po meni je drugo...

ali imaš pravo.... svatko ima svoje prioritete...
Možda je dobro mislila ali je snobovski izrazila svoju misao...

baš intelektualni snobizam...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:12   #77
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ej razmjena studenata je jedno.. a odlazak u internat po meni je drugo...

ali imaš pravo.... svatko ima svoje prioritete...
Možda je dobro mislila ali je snobovski izrazila svoju misao...

baš intelektualni snobizam...
ne znam, meni to nije snobizam, žena ima mogućnosti i može si to priuštit. a ne ulaže u glupost.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:15   #78
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post

ako ista mrzim , to je intelektualni snobizam.
k'o i onaj post gdje je dijete od godinu i pol islo na koncerte i predstave, majko mila, jos mu se ni vid nije formirao kak treba..
i apropos kupovine knjiga i uzdizanja istog, to je cisti sebicni konzumerizam uz odlicnu gradsku knjiznicu kakvu zg ima- zasto kupovati ako se moze posuditi? jedno drvo manje za srusit!


potpis
s tim da je isticanje obrazovanja kao apsoutnog prioriteta i izjave da će se bezrezervno izdvajati za učenja jezika u inozemstvu, pribatne škole, tečajeve, radionice, instrukcije..blabla bla..kako bi se ostavio dojam vel'kih intelektualaca je baš snobizam
i dijete se nimalo ne uči skromnosti ako mu se omogući sve, pa makar i u pogledu obrazovanja

moje dijete sigurno neće 'dobit' sva putovanja koja može smisliti niti će ići u privatne škole (ovo sam sto posto sigurna da neće)

kad djetetu plaćamo najbolje moguće obrazovanje tanka je granica između toga radimo li to zbog djeteta ili zapravo zbog sebe
kao što zbog sebe kupujemo još jednu u nizu preslatkih haljinica kojoj ne možemo odoljeti, a djetetu šaljemo krivu poruku

ovo s djetetom od godinu i pol na koncertima, predstavama i izložbama je stvarno snobizam, da ne kažem neku bezobrazniju riječ
dijete od 1,5 na takvih događanjima ih može samo - ometati
nema dovoljno pažnje da prati, nema od toga ništa, prerano je čak i za usađivanje navike odlaska u kazalište/na koncert/izložbu jer ni to neće zamaptiti
(ok, bila je i moja na kojoj izložbi, al samo zato jer ju uglavnom moramo svugdje vodit sa sobom. na jednoj je krmila u kolicima )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:17   #79
meni su njeni prioriteti ok...i nemam nishta protiv internata....samo zato sto oni ne postoje ili se ne prakticiraju u rh, ne znachi da drugi to ne rade...zapravo vrlo rashirena pojava.Ne znam zbog chega je to snobizam.

postoje bolje skole, dobre i one manje dobre.

Ne kuzim zbog chega takvi ispadi po postovima...ne jedanput je napisano kako se stedi klincima ili otvara stednja, manje vishe svi idete na godisnje odmore ili shaljete klince sa bakama i djedovima na odmore.Traze se mjesta na bazenima za klince, igaronice i slichno.

Netko bira tjedan dane toskane, netko tjedan dalmacije.

I shaljete ih na izvan nastavne aktivnosti, sportove ili jezike.Zena manje vishe radi isto.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:20   #80
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post



ovo s djetetom od godinu i pol na koncertima, predstavama i izložbama je stvarno snobizam, da ne kažem neku bezobrazniju riječ
dijete od 1,5 na takvih događanjima ih može samo - ometati
nema dovoljno pažnje da prati, nema od toga ništa, prerano je čak i za usađivanje navike odlaska u kazalište/na koncert/izložbu jer ni to neće zamaptiti
(ok, bila je i moja na kojoj izložbi, al samo zato jer ju uglavnom moramo svugdje vodit sa sobom. na jednoj je krmila u kolicima )
ne znam kak vi, kod nas u kvartovskom parku organiziraju lutkarske predstave svako malo. moja bez problema odsjedi 15 minuta i zabavno joj je.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.