Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 10:29   #61
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa da, da mu objasniš. nisi sigurna da će upaliti, a imaš li što drugo na repretoaru? ako djetetu pristupiš s razumjevanjem i kao osobi, a ne svisoka, poput aždaje majke zaštitnice sigurno ćeš postići. možda ne iz prve, ali vrlo brzo hoćeš. ako vidiš da ne možeš razgovarati s babom ili roditeljima, niti nemoj. razgovaraj s djetetom, često su puno razumnija od odraslih. a kažeš još mali otrčao. pa zovni ga, reci mu dođi nešto te trebam. ako baš na pali, a ti nosi bombone u torbi dok ga ne namamiš. isplati se posvetiti takvom djetetu, ako en zbog viših ciljeva, a ono poradi tvog djeteta.

a imam 2 cure i dva dečka za sada

a za vrtić, pa dijete ti ispriča što je bilo. pa ti malo proučiš to, pa vidiš hoćeš li tog malenog pozvati na igru s tvojim, hoćeš li razgovarati s tetom, s djetetom ili s roditeljima.
za sad?? ...

ma sve stoji, pricam ti pricu.. ja kazem svom , malom, drugom malom.. ali taj drugi mali je recimo sjeban psihicki.. tata mu je agresvac, mama uvucena u sebe i on maltretira svu djecu koju moze, koja mu ne vrate, oko sebe. i ima 3 prijatelja i sad su oni kao neka ekipa koja gnjavi one koji im se ne odupru. jer mogu.

a ja zelim da moji decki nisu u toj ekipi, ali nit zelim da su uvuceni i boje se ista napraviti. zelim da im kazu "odjebite!"
tako nekako.. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 10:31   #62
moj nećak je takav... ima 6 godina i njega tuku djeca od 3-4 godine!!! nedavno ga je jedan stariji dečko na igralištu gurnuo iz čista mira i on je pao i razbio glvu - 5 šavova... poludila sam!!!! kada mi je to tata ispričao htjela sam ići tražiti roditelje od tog dečka da ih opalim u nos... on sa svima lijepo "ajde sada se ti spusti po toboganu, pa ću onda ja, pa ti pa ja", ili "mogu se sada ja igrati sa kamionom a ti ćeš poslije?" itd. ali nakon ovog slučaja moj brat ga je počeo učiti da se obrani. i dovoljno je velik da zna što je obrana a što napad...

s druge strane, neznam zašto ga tvoji kumovi nakon što ih mali ne posluša ne pošalju u sobu za kaznu tipa sada se nećeš igrati jer si zločest? ne vidim rješenje u tome što ga lupi po guzici... tako ga zapravo uči batinama i ponižava ga pa se ovaj iskaljava na tvom malom tipa "ti si kriv što me mama lupila po guzi sada ću ja tebe opaliti"... neznam, neiskusna sam mama ali to mi se čini boljim rješenjem od lupanja po guzici nakon par opomena...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 10:35   #63
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

uglavnom, htjela sam reći da kad bi svi roditelji znali da je fizičko obračunavanje djece normalno, jer je agresija urođena i da je ispravnim odgojem i dobrim primjerom jako lako ispravljiva, sva bi djeca prestala tući druge oko sebe najkasnije do 4 godine.

kada roditelji ne bi batinama pojašnjavali da se ne tuče, kada djeca ne bi imala pozitivno prikazane modele koji lupaju druge oko sebe, kada bi ih se učilo da je osjećaj ljutnje sasvim u redu i sasvim legitiman, ali da svaka reakcija nije, da postoje određene reakcije koje jesu društveno prihvaćene, da verbaliziraju svoju ljutnju ili frustraciju, kada bi ih se poticalo da razvijaju empatiju - bilo bi mnogo manje okršaja između roditelja.

i kako se obraniti od nasilne djece onda koju roditelji ne odgajaju ispravno? pa poučiti ih, pokazati im kako treba. poučiti ih da neće dobiti ono što žele nasiljem, razvijati im empatiju, pokazati im razumijevanje, prihvaćanje i toplinu. tako sam poučila najstariju i ti mali nasilnici prema njoj nisu više bili nasilni.
ovo sve ja više-manje radim
al svejedno moja završi nalupana, naljućena i rasplakana često

je ne očekujem da se ne pomlate nikad, znam da je to često njima prvi nagon kako da riješe konflikt. ne očekujem to jer ni moja nije mimozica i lupi i ona ponekad (a imali smo prošle godine period u vrtiću kad je ona bila ta koja je grizla i tukla)
ja ju učim baš ovo što si ti rekla - da izrazi emocije. kažem joj da može vikati ako je ljuta. da kaže, pa i viče - ja sam jako ljuta.
govorim to i nećaku, ali ne provodim s njim dovoljno vremena niti imam dovoljno utjecaja da bi imalo efekta.
nekad vidim da on tuče zato što kuži da to privlači pažnju, da se svi oko njega uskomešamo, počnemo propovijedati kako se to ne smije bla bla bla...

učim i ovu svoju da ne plače do besvijesti (primjetila sam da zna teatralno otplakat, nekad i smulja da ju je lupio), da izrazi osjećaje, da mu kaže ako je tužna, ako je ljuta, ako ju boli što ju je udario...

ja sam sigurna da ju neću učiti da vrati udarac. uopće ne želim da se uči s negativnom emocijama nositi agresijom.
samo ne znam jel mogu još nešto napraviti jer mi se čini da ovo što si ti navela daje polovične rezultate.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 10:59   #64
u principu primjećujem ejdan obrazac - svi klincima govore kako se ne smiju tući, kako to nije lijepo i neka ne udaraju, a nitko im ne govori što da naprave umjesto toga.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:00   #65
dugo sam bila protiv, nedavno mi je prekipilo pa ju učim da vrati
vikala je i ona kad bi ju netko udario, ali kaj joj to znači kad ju nitko ne razumije, onda su klinci skužili da ne priča njemački pa su bili još brutalniji. onda smo mm i ja okrenuli ploču i od tad je mir
i iskreno, da, kad joj se netko obrati i kaže nešto u stilu "ti ne govoriš njemački" i udari ju, a ona mu pošteno vrati, likujem u sebi. jbg, jače je od mene
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:19   #66
JA sam kao mala stalno dobivala batine od jednog susjeda, bas zbog toga; Nije se lijepo tuci, pa on je mladi, pa ti si curica... Dok mom starom jednom nije dop... i rekao mi da mu ne dolazim doma vise plakati i da cu jos od njega dobiti po guzici ako se ne budem branila. I drugi puta kada me je mali lupi ja sam ga opalila sakom po nosu. I od onda je bio mir...

Ja svojim klincima stalno govorim da nikada ne smiju prvi nikoga lupiti, ali da se smiju i MORAJU braniti. I sebe i bracu/sestru. I da ako neko njih lupi, da mu vrate. Bilo to djecak ili curica. Imali smo slucajeva da moje decke lupi neka curica iz parka i da se oni ne usude vratiti jer je ona cura. E pa sine, ako se ona usudi udariti decka samo ti opali... I moje su dosta tukli i cesto sam ja morala reagirati, ali su polako naucili kako i kada se treba braniti.
Mala ponekad vrati, ponekad ne, ovisi. Ponekad je iznenadena udarcem, pa se niti ne snade, a ponekad vrati u mikrosekundi.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:20   #67
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a kako dečkić to doživljava? je li on tužan? kako točno reagira? stigneš li ti koji put ga obraniti na način da preduhitriš i zaustaviš to drugo dijete i kažeš mu da to ne čini?
Naravno da zaustavim... ali on kad mu dođe mlađe dijete jednostavno neželi ništa ni gurnut ga ni odmaknut od sebe nego mene gleda da mu maknem to dijete koje ga gnjavi.

Sa starijom dijecom se odlično druži i igra.. pa i pogura se (rijetko ali da).
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:26   #68
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
u tunguziji.

kaj bi trebala vezati mu ruke na leđima za nedajbože da nekog ne dodirne? ili da ko kobac stalno budem nad njim i preduhitrim svaki njegov pokret. ponekad moram ić srat, pišat, popit vode, udahnut zrak.

mislim, nisam sveta majka da svaki moj pokret traje pola sekunde i bude uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme spriječiti nešto.

tebi se nikad nije desilo da ti dijete recimo padne jer taj tren nisi reagirala sekundu prije?
ma neee ispalo je tako da ti stajala pokraj i samo pričala i pričala, a bez ikakvih drugih reakcija.
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post

ma sve stoji, pricam ti pricu.. ja kazem svom , malom, drugom malom.. ali taj drugi mali je recimo sjeban psihicki.. tata mu je agresvac, mama uvucena u sebe i on maltretira svu djecu koju moze, koja mu ne vrate, oko sebe. i ima 3 prijatelja i sad su oni kao neka ekipa koja gnjavi one koji im se ne odupru. jer mogu.

a ja zelim da moji decki nisu u toj ekipi, ali nit zelim da su uvuceni i boje se ista napraviti. zelim da im kazu "odjebite!"
tako nekako.. ..
a ja želim da imam krila pa da letim uokolo sad bi ti instant rješenje u pet minuta. i to je tako, mali je zlostavljač i sad šamara sve redom. etiketirati ćemo ga, izolirati, bojati ga se ili pobjeći. ili pak pokazati mu zube.

to dijete treba spasiti i preodgojiti. što prije to bolje. neće mali samo nestati iz kvarta.

dokle god imamo u glavi taj obrazac zlostavljač - žrtva nema pomaka naprijed. treba izgraditi odnos ja sam ok - ti si ok.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam sigurna da ju neću učiti da vrati udarac. uopće ne želim da se uči s negativnom emocijama nositi agresijom.
samo ne znam jel mogu još nešto napraviti jer mi se čini da ovo što si ti navela daje polovične rezultate.
ma kakvi polovični rezultati. pa tvoja je još premalena za ikakve rezultate, samo nastavi tako pa ćeš vidjeti kako ćeš biti ponosna majka
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:34   #69
Quote:
agata kaže: Pogledaj post
Naravno da zaustavim... ali on kad mu dođe mlađe dijete jednostavno neželi ništa ni gurnut ga ni odmaknut od sebe nego mene gleda da mu maknem to dijete koje ga gnjavi.

Sa starijom dijecom se odlično druži i igra.. pa i pogura se (rijetko ali da).
ček, mlađi od dvije godine? pa to su baš male bebe. i on im neće ništa nego čeka tebe? ajme koje pametno i divno dijete imaš

evo, recimo neki dan moje pile od godinu i nešto sitno udarala u hodu malena starija od nje kojih pola godine. moja nije ni skužila da je ova udara, ali su joj braća od tri godine skužila i stala u obranu. pa stali ''zlostavljačicu'' dragati i govoriti joj: ''ne tako. draga seka, draga seka'' onda je palo kolektivno grljenje
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:37   #70
Mene živcira šogoricina balavica. 4 godine je starija od moje (moja je 5,5) i ponaša se k'o da je najbolja, najpametnija, najsve - mamica je tako uči.

A moja klinka je obožava. Nije ni čudo, deda i baka je šopaju kako je to "obitelj" (nabijem ti ja takvu obitelj ), kako je ona njena, kako se mora voliti sestrična i sl. kenjaže. A nećakinja je mala prefriganka, pred roditeljima i bakom glumata slatkicu, sve skače oko moje Mišice, a čim vidi da nema nikoga od njih, okreće drugu ploču. Meni u lice ide reći da joj moja mala ide na živce što stalno trči za njom (što baš i nije istina, ona je pred odraslima sama vrbuje), nedavno joj se otvoreno rugala kako se "bebasto" igra preda mnom i sl. Pokušam ja s malom razgovarati lijepo, ali ova samo zafrkne nosom. Inače je Mišica znala i sama često reći kako se sestrična ružno ponaša, kako je nepristojna, drska je prema baki i djedu, s njom se svađa i sl.

Pa mi je neki dan dopizdilo, moja mala se rasplakala što ide doma, a ova mala joj se taman prije toga izrugivala. Pa sam posve nepedagoški lijepo rekla Mišici da što plače za ovom, ona joj se i u lice i iza leđa ruga, a u lice joj glumi finoću. U klinac više korektnost i pedagogija, neki klinci su sjebani od roditelja, a ja ne mogu ispravljati krive drine cijelog svijeta. A i nek' mi djete nauči da postoje dvolični ljudi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:42   #71
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ček, mlađi od dvije godine? pa to su baš male bebe. i on im neće ništa nego čeka tebe? ajme koje pametno i divno dijete imaš

evo, recimo neki dan moje pile od godinu i nešto sitno udarala u hodu malena starija od nje kojih pola godine. moja nije ni skužila da je ova udara, ali su joj braća od tri godine skužila i stala u obranu. pa stali ''zlostavljačicu'' dragati i govoriti joj: ''ne tako. draga seka, draga seka'' onda je palo kolektivno grljenje
On ima točno 2 god.
A znam da bi to kao trebalo biti dobro da ne tuče mlađu dijecu. Ali on je doslovno stajao ko ukopan kad mu je došla curica i ugrizla ga za obraz svom snagom. I onda je počeo plakat. Mislim, nemora ju gurnut, ali čovječe makni se od nje...
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:43   #72
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma kakvi polovični rezultati. pa tvoja je još premalena za ikakve rezultate, samo nastavi tako pa ćeš vidjeti kako ćeš biti ponosna majka
ma ja već jesam ponosna majka. nemam ja problema s njom. ali stvarno stvarno stvarno sam ponosna kad joj bratić otme, a ona se na njega zadere 'nemoj mi uzimati, ja sam jako ljuta'. ili kad on nju odgurne, a ona ne plače nego dođe do mene i kaže - mama, t. me je uplašio.

samo što mislim da su polovični rezultati kod njega
mene zanima što mogu s njim napraviti. jer, imaš pravo, sklona sam etiketirati ga kao onog koji tuče moje dijete. i sama kužim da mu stalno popujemo, svi skupa i da on dobrim dijelom tako privlači pažnju. ALI, nije da samo popujemo, učimo ih, kao što sam rekla, i konceptu posudi, zamijeni, daj da pogleda pa će ti vratiti...
i znam da je normalno da se pomlate, pa lupi i moja nekad njega
al svejedno mi se čini da prečesto dobije po nosu

kako reagirati kad dijete dobije od nekog batina? ja svoju zagrlim, potješim, ponudim da ću obrisati suzice, pitam ju što je bilo, gdje boli, dam pusu. onda joj kažem neka ne plače, neka kaže da ju boli, da je ljuta, kakoseveć osjeća.
što još?
pokušavam ne ocrniti onog koji ju je udario, ali kažem da mi se ne sviđa to što radi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:55   #73
MI imamo isti problem..nije baš ni sitan al djeca skuže koga mogu dirat, tko se neće braniti...

Miha je oduvijek takav da ako mu netko nešto uzme.... nema veze,netko ga lupi...ništa, neće čak ni doći tužiti.

AKo ga netko lupa (rukom, igračkom) on samo stoji i eventualno viče (ne pretjerano glasno) nemoj...

Ja stalno govorim ako te netko lupi vrati...a on meni na to kaže "ja neću biti takav, ja neću tući djecu"...I objašnjavam mu da nije ljepo ni dobro tući nekoga bezveze i da nikad ne lupi prvi ali ako njega netko gnjavi neka vrati istom mjerom jer nije ljepo ni da njega netko tuče bezveze.

Od roditelja nema koristi...ili ne ragiraju ili ih uopće nema blizu pa ni neznaju što djeca rade..
Ja pokušam sa klincima al ne ide kad imaju podršku roditelja za takvo ponašanje..
Npr...susjedin klinac mlađi od Mihe 6 mj, dođe i počne ga lupat autićem po glavi...njegova mama 3 puta kaže nemoj (normalnim glasom) a on ne prestaje Mihu udarat ..i ona sad njemu govori dalje, al on i dalje lupa i gleda mamu..mama ne ragira njemu je to dopuštenje za dalje..
Prestane tek kad ja dignem glas jer ne dopuštam da ga tuče...nije potrebno derat se iz petnih žila al kad već neće poslušat ako mu se objašjava mrinim, molećim glasom...


Inače kad sam prvi put rekla da vrati pitao me što da vrati

Na prste ruke mogu nabrojat situacije da se zauzeo za sebe (uzeo igračku natrag ili nekako reagirao)
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 11.10.2010. at 12:02.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:01   #74
Quote:
agata kaže: Pogledaj post
On ima točno 2 god.
A znam da bi to kao trebalo biti dobro da ne tuče mlađu dijecu. Ali on je doslovno stajao ko ukopan kad mu je došla curica i ugrizla ga za obraz svom snagom. I onda je počeo plakat. Mislim, nemora ju gurnut, ali čovječe makni se od nje...
ovaj, jel' ono tebi ispod nicka piše suffer in silence?

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako reagirati kad dijete dobije od nekog batina? ja svoju zagrlim, potješim, ponudim da ću obrisati suzice, pitam ju što je bilo, gdje boli, dam pusu. onda joj kažem neka ne plače, neka kaže da ju boli, da je ljuta, kakoseveć osjeća.
što još?
pokušavam ne ocrniti onog koji ju je udario, ali kažem da mi se ne sviđa to što radi.
pa vjerojatno si u pravu da malom treba pažnje. savjetuje onda kćeri da ga ignorira i makne se od njega, a vi se ne obazirite koliko god možete. ono po principu - dobro ponašanje nagrađujemo, negativno ignoriramo.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:21   #75
Ne znam,al znam da ovaj klinjo sto je davio mog i tukao znam 100% da ga kod kuce ne tuku
Uopce nedobije ni samar ni po guzi...ma nista....
On dobije sve sto pozeli i to svaki put kad idu u ducan on ce dobit nesto krupno ne sad bombone,zvakice i tak neg bas krupnu stvar....Ako danas odu 20 puta u ducan on ce 20 puta dobit nesto....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:28   #76
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ovaj, jel' ono tebi ispod nicka piše suffer in silence?


pa vjerojatno si u pravu da malom treba pažnje. savjetuje onda kćeri da ga ignorira i makne se od njega, a vi se ne obazirite koliko god možete. ono po principu - dobro ponašanje nagrađujemo, negativno ignoriramo.
Nekad je nemoguće ignorirati pogotovo kad smo kod nekoga doma ili kod nas doma a dijete koje tuče ne prestaje.....
A i ne želim ignorirati iživljavanje na svom djetetu jer se on sam ne želi obraniti..

I ja svog utješim, ljubim, ne govorim ništa protiv drugog djeteta...al nije mi u redu da se ignorira takvo ponašanje....time mu i ja šalem poruku da neću regairati i da je takvo ponašanje u redu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:33   #77
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a vi se ne obazirite koliko god možete. ono po principu - dobro ponašanje nagrađujemo, negativno ignoriramo.
a, jebemu, glora nemrem ignorirat situacija tipe - moje dijete sjedi i obuva cipele, a on stoji kraj nje i udara nogom u leđa


što se tiče ovog dobivanja sve što želi - bila bi, naravno, blesava kad bi tako pojednostavila stvar. bilo je kasno pa nisam sve natipkala, ali ne mislim da klinci koji dobivaju puno toga nužno tuku druge niti da je jedini razlog agresije da dijete dobiva sve što hoće.
ali sigurna sam da agresija i nereagiranje na roditeljsko 'nemoj tući, to je ružno' dolazi iz sveukupnog odnosa roditelja prema djetetu
što vrijedi što će majka reć triput 'nemoj tući', ako ju dijete ionako ne ferma, ako mu nije nikakav autoritet i ako njezine riječi ne doživljava ozbiljno

kod nas zna biti ovako:
on lupi. mama mu kaže - nemoj tući, reci oprosti, podragaj, poljubi bla blabla. on lupi opet. mama mu kaže - jesam ti rekla da ne tučeš, to je ružno blablabla, sad se više nećete igrati, idemo doma.
on brizne u plač da neće doma. ona održi bukvicu o nelupanju i na kraju ga pita - nećeš ju više tući? ona kaže da neće.
lupi opet. ona opet drži bukvicu o nelupanju i prijeti da će ići doma ako se nastavi tući.
(a njega boli džon tad već za tu prijetnju jer je vidio da ju nije ostvarila)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:37   #78
Ja sam mojoj rekla neka na sav glas kaže: "Ne S. tući, draga S."
I ona se sad svaki put dernja "ne S tući..." i još doda glasno "batina" i namrgođeno pogleda u stilu "dobit ćeš TI batina".
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:39   #79
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Nekad je nemoguće ignorirati pogotovo kad smo kod nekoga doma ili kod nas doma a dijete koje tuče ne prestaje.....
A i ne želim ignorirati iživljavanje na svom djetetu jer se on sam ne želi obraniti..

I ja svog utješim, ljubim, ne govorim ništa protiv drugog djeteta...al nije mi u redu da se ignorira takvo ponašanje....time mu i ja šalem poruku da neću regairati i da je takvo ponašanje u redu
dijete kojemu treba pažnja nekad je i kazna nagrada. ja nisam govorila o toleriranju udaraca već o ignoriranju djeteta kojem je to tada najveća kazna.

npr, ti sjediš s gostima i pijete kavu, i mali Đuro udari tvog Peru tako da se svi okrenete prema njemu i date mu malo pažnje. ikakve. vi to i napravite. pa nemoj, to je ružno, ajde ovako, vidi ovo.... i opet se vratite svojoj kavi i razgovoru, gdje ste ono stali,... kad ono za kratko vrijeme opet Đuro udara Peru. e pa Đuro, ne može to tako. Peru to jako boli, drugi put mu nećeš doći, ajde se lijepo igrajte... bla bla umjesto da se Peru makne od Đure pa da Đuro ostane malo sam i bez pažnje.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:45   #80
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a, jebemu, glora nemrem ignorirat situacija tipe - moje dijete sjedi i obuva cipele, a on stoji kraj nje i udara nogom u leđa
pa naravno da ne možeš. ne pali uvijek ignoriranje.

Quote:
kod nas zna biti ovako:
on lupi. mama mu kaže - nemoj tući, reci oprosti, podragaj, poljubi bla blabla. on lupi opet. mama mu kaže - jesam ti rekla da ne tučeš, to je ružno blablabla, sad se više nećete igrati, idemo doma.
on brizne u plač da neće doma. ona održi bukvicu o nelupanju i na kraju ga pita - nećeš ju više tući? ona kaže da neće.
lupi opet. ona opet drži bukvicu o nelupanju i prijeti da će ići doma ako se nastavi tući.
(a njega boli džon tad već za tu prijetnju jer je vidio da ju nije ostvarila)
a ja bih onda ovako. prvo bih probala malko roditelje poučiti kako to ide. ako ne kuže i nastave po starome, onda bih se obratila mališi i rekla mu da su pravila u tvojoj kući takva i da udaranja nema. tko udara ne može se igrati kod tebe. jednom do dva puta bi ga upozorila, a onda mu rekla neka ide sada lijepo kući i da je slobodan doći drugi put ako će se lijepo igrati. pa nek si mama i mali misle.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.