Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 13:41   #1
Saturnov povratak

... evo jedno pitanjce, a tiče se Saturnovog povratka.
Naime, nakon što tranzitni Saturn napravi poslijednji prijelaz preko natalnog Saturna, koliko on još treba odmaknuti da bi se ono zrelije stanje svijesti koje on donosi " konsolidiralo " odnosno koliko još ( mjereno stupnjevma ) nakon prelaza tranzitnog Saturna preko natalnog traje preispitivanje i čišćenje osobnosti kako bi se započeo novi ciklus?
Je li dovoljno da Saturn odmakne stupanj, dva ili tri ili, s obzirom da je riječ o Saturnu, taj proces završava nešto kasnije?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:25   #2
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo jedno pitanjce, a tiče se Saturnovog povratka.
Naime, nakon što tranzitni Saturn napravi poslijednji prijelaz preko natalnog Saturna, koliko on još treba odmaknuti da bi se ono zrelije stanje svijesti koje on donosi " konsolidiralo " odnosno koliko još ( mjereno stupnjevma ) nakon prelaza tranzitnog Saturna preko natalnog traje preispitivanje i čišćenje osobnosti kako bi se započeo novi ciklus?
Je li dovoljno da Saturn odmakne stupanj, dva ili tri ili, s obzirom da je riječ o Saturnu, taj proces završava nešto kasnije?
Do 9 mjeseci nakon aspekta, a može i duže, jer je slijedeći termin nakon 9 mjeseci 2,5 godine

Znači, prati 2 ili 6 ili 9 mjeseci nakon aspekta... to su prvi slijedeći termini nakon aspekta...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:07   #3
... uh, prema tomu se Saturnov povratak baš oduži. Kroz otprilike godinu dana je bio egzaktno na natalnom Saturnu, potom retrogradan, zatim ponovno direktan i egzaktno na natalnom, sada ga je konačno " prešao " i da pratim " zbivanja " vezana za njega još kroz narednih 9 mjeseci? Na to si mislio?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 12:56   #4
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... uh, prema tomu se Saturnov povratak baš oduži. Kroz otprilike godinu dana je bio egzaktno na natalnom Saturnu, potom retrogradan, zatim ponovno direktan i egzaktno na natalnom, sada ga je konačno " prešao " i da pratim " zbivanja " vezana za njega još kroz narednih 9 mjeseci? Na to si mislio?
istina, bome kod mene je Saturn prelazio uzduz i poprijeko 2008. i dobar dio 2009. po natalnom i znam da mi je 2009. bila uzasna ali su se tek sad znacajnije promjene pocele dogadjat znaci vise od godinu dana je proslo od povratka
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:08   #5
Povratak Saturna

Vezano uz smrt Amy Winehouse, prijateljica reče da joj se Saturn vratio


Nemam blage o astrologiji, ako sam profulala, uputite me gdje da idem, a pitanje je: što je to povratak Saturna?!
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 18:09   #6
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
Vezano uz smrt Amy Winehouse, prijateljica reče da joj se Saturn vratio


Nemam blage o astrologiji, ako sam profulala, uputite me gdje da idem, a pitanje je: što je to povratak Saturna?!
Saturnov povratak je vrijeme kada Saturn prvi put obiđe sve znakove i dotakne Saturna u natalnoj poziciji. To se događa približno oko 29 godine života. To je važno vrijeme u životu koje korelira s određenom vrstom zrelosti i potrebom da se preuzme odgovornost za vlastiti život na jednoj materijalnijoj razini budući da je Saturn - karmički učitelj obišao potpuni krug čime je ostvario cjelovito iskustvo.

Dakle, što se Amy tiče njen Saturn još nije dosegnuo Saturnov povratak. Natalno je njen Saturn u znaku škorpiona na samom početku znaka. No ovo što reče tvoja prijateljica vjerojatno je proisteklo iz medija jer se u medijima nakon njene smrti jako naglašavao tkz. klub 27. Tj. ta "sudbonosnost" 27-me godine života kod glazbenika pa se tako navode primjeri Morrisona, Cobaina, Janis Joplin, Hendrixa, Brian Jonesa...



No, ta 27-ma godina astrološki kolerira s lunarnim progresivnim povratkom tj. vremenskim periodom kada progresivni Mjesec napravi puni krug što se događa neposredno prije Saturnova povratka. U nekom simboličkom smislu to je vrijeme kada na jednom privatnoj, osobnoj i emocionalnoj razini sazrijevamo. Kada moramo otpustiti "djetinje nesigurnosti" i na tom nekom svom unutrašnjem i subjektivnom nivou prihvatiti sebe i svoje unutrašnje potrebe onakvima kakve jesu ne bi li se osjećali ugodno sami s sobom...to je vrijeme samoprihvaćanja.


Amy Winehouse - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 08:11   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturnov povratak je vrijeme kada Saturn prvi put obiđe sve znakove i dotakne Saturna u natalnoj poziciji. To se događa približno oko 29 godine života. To je važno vrijeme u životu koje korelira s određenom vrstom zrelosti i potrebom da se preuzme odgovornost za vlastiti život na jednoj materijalnijoj razini budući da je Saturn - karmički učitelj obišao potpuni krug čime je ostvario cjelovito iskustvo.

Dakle, što se Amy tiče njen Saturn još nije dosegnuo Saturnov povratak. Natalno je njen Saturn u znaku škorpiona na samom početku znaka. No ovo što reče tvoja prijateljica vjerojatno je proisteklo iz medija jer se u medijima nakon njene smrti jako naglašavao tkz. klub 27. Tj. ta "sudbonosnost" 27-me godine života kod glazbenika pa se tako navode primjeri Morrisona, Cobaina, Janis Joplin, Hendrixa, Brian Jonesa...



No, ta 27-ma godina astrološki kolerira s lunarnim progresivnim povratkom tj. vremenskim periodom kada progresivni Mjesec napravi puni krug što se događa neposredno prije Saturnova povratka. U nekom simboličkom smislu to je vrijeme kada na jednom privatnoj, osobnoj i emocionalnoj razini sazrijevamo. Kada moramo otpustiti "djetinje nesigurnosti" i na tom nekom svom unutrašnjem i subjektivnom nivou prihvatiti sebe i svoje unutrašnje potrebe onakvima kakve jesu ne bi li se osjećali ugodno sami s sobom...to je vrijeme samoprihvaćanja.


Amy Winehouse - natalna karta
hvala!
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 00:24   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Mladenački propusti, mladenačke greške jest termin koji se koristi za nazrelost i sve one postupke koje ljudi urade usljed mladosti tj. nezrelosti. U astrološkom smislu to znači sve ono čega postajemo jako svjesni nakon Saturnova povratka.
A koje bi to bile mladenačke greške ili propusti? Stvarno ne znam, zato pitam .Moguće da mladi ljudi ne mogu razaznati moral od lažnog i iskrivljenog morala koji je raširen na ovim prostorima, a još i više stariji žive po tim 'pseudomoralima'. Po pravom moralu bi se te 'greške' odnosile na to ako osoba našteti i ugrozi vrijednosti drugih oko sebe ili ako ugrozi sama sebe na bilo koji način. A što bi bili onda propusti? Ja vjerujem da svatko živi onako da se osjeća dobro i da mu je lijepo i ako se ta osoba odrekne nečega onda je to zato jer joj to ne treba, da joj treba težila bi tome, a onda to i nije odricanje . A sada hipotetski pitam, evo banalni primjer...recimo djevojka koja je odgojena u strogom vjerskom duhu, u konzervativnoj obitelji i cijeli svoj život živi po pravilima te vjere i osjeća se zadovoljno jer misli da služi 'nekom višem cilju', a u isto vrijeme zbog takvog režima propušta 'blagodati' svoje mladosti i mladenačkog života, pa joj nedostaju seksualna iskustva, okus jeftinog alkohola u ustima, kakvog može samo okusiti u srednjoj školi i izlasci sa svojim vršnjacima? Da li je ta djevojka na saturnov povratak potratila svoje vrijeme, bez obzira što je bila zadovoljna svojim životom kako ga je do tad proživjela?
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 01:03   #9
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
A koje bi to bile mladenačke greške ili propusti? Stvarno ne znam, zato pitam .Moguće da mladi ljudi ne mogu razaznati moral od lažnog i iskrivljenog morala koji je raširen na ovim prostorima, a još i više stariji žive po tim 'pseudomoralima'. Po pravom moralu bi se te 'greške' odnosile na to ako osoba našteti i ugrozi vrijednosti drugih oko sebe ili ako ugrozi sama sebe na bilo koji način. A što bi bili onda propusti? Ja vjerujem da svatko živi onako da se osjeća dobro i da mu je lijepo i ako se ta osoba odrekne nečega onda je to zato jer joj to ne treba, da joj treba težila bi tome, a onda to i nije odricanje . A sada hipotetski pitam, evo banalni primjer...recimo djevojka koja je odgojena u strogom vjerskom duhu, u konzervativnoj obitelji i cijeli svoj život živi po pravilima te vjere i osjeća se zadovoljno jer misli da služi 'nekom višem cilju', a u isto vrijeme zbog takvog režima propušta 'blagodati' svoje mladosti i mladenačkog života, pa joj nedostaju seksualna iskustva, okus jeftinog alkohola u ustima, kakvog može samo okusiti u srednjoj školi i izlasci sa svojim vršnjacima? Da li je ta djevojka na saturnov povratak potratila svoje vrijeme, bez obzira što je bila zadovoljna svojim životom kako ga je do tad proživjela?
ja mislim da se kod Saturnovog povratka radi o "vracanju ulozenog truda" u svoj samorazvitak
onaj ko je isao niz vodu i nikad se nije iscimao ni za sta moze period doziveti kao mnogo tezi nego onaj ko je malo "patio" i "zrtvovao se" za nesto
to je i nevezano za astrologiju period kad bi neka polja"trebalo" da se zaokruze- pitanja nalazenja stalnog posla, ozbiljnijih ljubavnih veza, nekome i porodice
Onda onaj ko na sebi nije radio u bilo kom smislu moze da ostane zatecen ovim tranzitom jer pocinje da mu se razilaze zelje i mogucnosti
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 21:33   #10
Zasto se kaze da Sa djeluje tek poslije Sa povratka? Da li to znaci da aspekti koje pravi nemaju nikakav uticaj prije njegovog povratka, odn. aktiviraju se tek nakon povratka?
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 15:43   #11
Quote:
mirnabr kaže: Pogledaj post
Zasto se kaze da Sa djeluje tek poslije Sa povratka? Da li to znaci da aspekti koje pravi nemaju nikakav uticaj prije njegovog povratka, odn. aktiviraju se tek nakon povratka?
Ne nipošto, naravno da aspekti koje Saturn pravi u natalnoj karti djeluju cijeli život - i prije i poslije Saturnova povratka.

Radi se o tome da je s Saturnom potrebna određena količina vremena, iskustva i zrelosti da bi osoba pronašla svoj modus u životu i prilagodila vlastitu osobnost realitetu ilitiga praktičnim zahtjevima života (Saturn). U vrijeme prvog Saturnova povratka individua postraje svjesna svoje "bazične strukture" i "okvira u životu" unutra kojih se ona kao individua može dokazati i realizirati. Ti okviri naravno ovise o tome kako je ona prije Saturnova povratka živjela tj. koje je izbore napravila. Saturnov povratak zapravo je vrijeme sazrijevanja kada na osobnom nivou odbacujemo mladalačke i djetinjaste snove i postajemo spremni da preuzmemo mjesto koje nam pripada kao odrasloj osobi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:29   #12
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne nipošto, naravno da aspekti koje Saturn pravi u natalnoj karti djeluju cijeli život - i prije i poslije Saturnova povratka.

Radi se o tome da je s Saturnom potrebna određena količina vremena, iskustva i zrelosti da bi osoba pronašla svoj modus u životu i prilagodila vlastitu osobnost realitetu ilitiga praktičnim zahtjevima života (Saturn). U vrijeme prvog Saturnova povratka individua postraje svjesna svoje "bazične strukture" i "okvira u životu" unutra kojih se ona kao individua može dokazati i realizirati. Ti okviri naravno ovise o tome kako je ona prije Saturnova povratka živjela tj. koje je izbore napravila. Saturnov povratak zapravo je vrijeme sazrijevanja kada na osobnom nivou odbacujemo mladalačke i djetinjaste snove i postajemo spremni da preuzmemo mjesto koje nam pripada kao odrasloj osobi.
Fish, hvala.
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 20:42   #13
meni dolazi u 12 kuci saturnolv povratak na nulti stupnja skorpiona, jako sam depresivna ovih dana
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:17   #14
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
meni dolazi u 12 kuci saturnolv povratak na nulti stupnja skorpiona, jako sam depresivna ovih dana
A jel to u pitanju? Ja sam isto depresivna zadnjih dana, počeo mi se Saturn šetati 9. kućom...Osjećam veliko unutarnje nezadovoljstvo, kao da su mi se svi horizonti suzili.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:44   #15
moguce i tebi al mislim da ces se jos nacekat da se osjecas kao ja Haha i ja se tako osjecam. Ja bi povezala ljubav s tim?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 08:27   #16
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
moguce i tebi al mislim da ces se jos nacekat da se osjecas kao ja Haha i ja se tako osjecam. Ja bi povezala ljubav s tim?
Hmm pa mislim da nije stvar u tome, osim toga, 9. kuća se više bavi širenjima osobnih horizonata u svim smislovima, a ne baš ljubavlju...Mene muče osobni horizonti, nezadovoljna sam jer tražim neko osobno ispunjenje, svrhu u životu i tome slično.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 16:20   #17
razumijem tebe, recimo stavljat granicu na zabavu. Recimo nesto drugo moras radit sto ti nije zabavno , a ono sto bi tila je ograniceno il minimalno. Recimo zelja za inozemstvom , stranim jezicima, filozofija. Posto recimo saturn vlada jarcem i vodenjakom gledajuci tako ljubav za ono sto nam je uvijek nabacano da moramo znat, dok recimo ti zelis pokazat ono sto je tebi najvaznije treba bit u prvom redu.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:30   #18
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Posto recimo saturn vlada jarcem i vodenjakom gledajuci tako ljubav za ono sto nam je uvijek nabacano da moramo znat, dok recimo ti zelis pokazat ono sto je tebi najvaznije treba bit u prvom redu.
ubij me ako kontam smisao ove rečenice... daj molim te pojasni malo tu rečenicu, zanima me što si htio reći time, a ne kontam bit nikako.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:32   #19
kao prvo ja nisam musko, drugo tko si ti da ti nesto objasnim? Koja djevica
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 19:07   #20
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
kao prvo ja nisam musko, drugo tko si ti da ti nesto objasnim? Koja djevica
ok, ispričavam se, nisam znao da si žensko. nije mi bila namjera uvrijediti. stvarno me zanima što si htjela time reći, zanima me tema, a nisam shvatio poantu te rečenice pa sam se nadao pojašnjenju malo jasnijem, ako je to problem onda ništa, ispričavam se što sam išta rekao.

edit: moj prijašnji post je poprilično nekulturno ispao, vidim to sad kad ga pročitam, malo sam nervozan bio kad sam ga pisao pa tako ispao. Taj post nije odraz tipične djevice, pa bi bilo lijepo da se i ne asocira sa djevicama. Bio je običan frustrirani i brzo natipkani post. A da pojasnim, tema me zanima jer mi se bliži taj period povratka saturna pa mi je interesantna tema.

Zadnje uređivanje Marcus Antonius : 25.09.2012. at 19:17.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.