Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 21:10   #241
Quote:
sophieee kaže: Pogledaj post
pa to je katastrofa ubit ću se vjerojatno prije nego dočekam taj imaginarni kraj

Ne znam u što da vjerujem pa ne mogu ni obojati nikako samo ako vjerujem u astrolgiju onda po automatizmu moram vjerovat da to sve ima nekog smisla iako ga ja ne vidim i da sve ide po planu iako ne po mom očito i da je to sve zapravo super i za moje dobro i da će završiti i da ću dobiti neki poklon onda na kraju ak sam bila dobra.

A kolko god da to retardirano zvuči bolje mi je vraćat se toj ideji nego onoj da je život jednostavno ono...ne znam besmislena hrpa gluposti...kak mu prdne tak bude
Pa što nemaš nikakav cilj,nešto uzvišenije-nešto što te drži.Nešto za što si uvjerena da se vrijedi boriti?
Meni je saturn unio kompletnu pomutnju zadnje četiri godine jer mi je spletom okolnosti nagazio sve bitne stavke-tijela(vener,mjesec i sunce)i to sve u negativnim aspektima.
Pored svega čekam i taj saturnov povratak.Netko kaže da je on benefičan(da mu je donio sve najbolje)a netko da ga je dobrano osakatio.
Ja vjerujem da saturn kao veliki malefik nemože donesti ništa dobro.

No sa obzirom da mi se saturnov povratak odvija u 5.kući(pod krinkom dispozitora JU visoko u karti) koja je uklještena i da sam tu cijeli svoj život poradi vlastitih principa najviše zakočen vjerujem da će prokletnik dati to što želim te da je prepoznao moj trud i muku u zadnjih 5 godina.
Isto tako vjerujem da će mi se riješiti ili barem otvoriti pitanje rješenja statusa(nešto čime intuitivno čeznem od kada znam za sebe) a imam i natalno SA120MC0JU kod povratka te 60 na mjesec.

http://m.youtube.com/watch?v=GtmlAaybIEs
Imam i stvar kojom ću ovjekovječiti "taj"trenutak...iako je stvar trash plaće mi se na vrhunac.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 21:28   #242
Čemu bi pojedinac "trebao" (u razvojnom smislu) stremiti prije Saturnovog povratka? Postoji li neki checklist?

Svaki Saturnov povratak je individualan, a opet ima neka svima zajednička obilježja. Zanima me, mogu li "predvidjeti" na temelju moje natalne, koje će teme biti ključne u vrijeme mog Saturovog povratka?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:42   #243
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Čemu bi pojedinac "trebao" (u razvojnom smislu) stremiti prije Saturnovog povratka? Postoji li neki checklist?

Svaki Saturnov povratak je individualan, a opet ima neka svima zajednička obilježja. Zanima me, mogu li "predvidjeti" na temelju moje natalne, koje će teme biti ključne u vrijeme mog Saturovog povratka?
Buduci da je kod tebe Saturn naglasen - vladar karte, konjukcija ASC, mislim da ti Saturnov povratak nece biti traumatican. Teme ce se odnositi na 1.kucu - pristup zivotu, pogled na zivot, self-image, kako te drugi dozivljavaju, vjerojatno ces se kriticki osvrnuti na svoj dosadasnji zivot i objektivno pogledati kakva je situacija i kako dalje. A buduci da Saturn radi opoziciju na Jupiter u 7. kuci, sigurno ce biti naglasen i odnos s drugima.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 19:03   #244
Saturn je učitelj... meni se nalazi u 2.kući i Saturnov povratak me doslovno "naučio upravljati i raspolagati novcem i štedjeti"... i općenito, nakon Saturnovog povratka financijska situacija mi se baš počela popravljati...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:50   #245
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Buduci da je kod tebe Saturn naglasen - vladar karte, konjukcija ASC, mislim da ti Saturnov povratak nece biti traumatican. Teme ce se odnositi na 1.kucu - pristup zivotu, pogled na zivot, self-image, kako te drugi dozivljavaju, vjerojatno ces se kriticki osvrnuti na svoj dosadasnji zivot i objektivno pogledati kakva je situacija i kako dalje. A buduci da Saturn radi opoziciju na Jupiter u 7. kuci, sigurno ce biti naglasen i odnos s drugima.
Hvala ti na osvrtu.

Postavila sam pitanje u kontekstu toga što pojedinac općenito može učiniti za sebe prije Saturnovog povratka. Ako uzmemo da je to razdoblje ispit koji trebamo položiti, a želimo ga ne samo proći, nego i briljirati u njemu, kako se možemo uspješno pripremiti na njega?

@lilarose001
Jesi li novcem naučila bolje raspolagati prije, poslije ili za vrijeme Saturnovog povratka? Pitam, zato što kada se općenito opisuje Saturn u 2., stavlja se naglasak na materijalnu štednju. Dakle, bila si štedljiva i prije Saturnovog povratka pa je taj tranzit samo učvrstio i osvjestio postojeću osobinu ili se tek ona sa Saturnovim povratkom počela formirati?
Da pojednostavim pitanje, koja je razlika bila prije i poslije Saturnovog povratka u kontekstu štedljivosti Saturna u 2. kući?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 13:31   #246
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturnov povratak je vrijeme kada Saturn prvi put obiđe sve znakove i dotakne Saturna u natalnoj poziciji. To se događa približno oko 29 godine života. To je važno vrijeme u životu koje korelira s određenom vrstom zrelosti i potrebom da se preuzme odgovornost za vlastiti život na jednoj materijalnijoj razini budući da je Saturn - karmički učitelj obišao potpuni krug čime je ostvario cjelovito iskustvo.

Dakle, što se Amy tiče njen Saturn još nije dosegnuo Saturnov povratak. Natalno je njen Saturn u znaku škorpiona na samom početku znaka. No ovo što reče tvoja prijateljica vjerojatno je proisteklo iz medija jer se u medijima nakon njene smrti jako naglašavao tkz. klub 27. Tj. ta "sudbonosnost" 27-me godine života kod glazbenika pa se tako navode primjeri Morrisona, Cobaina, Janis Joplin, Hendrixa, Brian Jonesa...



No, ta 27-ma godina astrološki kolerira s lunarnim progresivnim povratkom tj. vremenskim periodom kada progresivni Mjesec napravi puni krug što se događa neposredno prije Saturnova povratka. U nekom simboličkom smislu to je vrijeme kada na jednom privatnoj, osobnoj i emocionalnoj razini sazrijevamo. Kada moramo otpustiti "djetinje nesigurnosti" i na tom nekom svom unutrašnjem i subjektivnom nivou prihvatiti sebe i svoje unutrašnje potrebe onakvima kakve jesu ne bi li se osjećali ugodno sami s sobom...to je vrijeme samoprihvaćanja.


Amy Winehouse - natalna karta
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne nipošto, naravno da aspekti koje Saturn pravi u natalnoj karti djeluju cijeli život - i prije i poslije Saturnova povratka.

Radi se o tome da je s Saturnom potrebna određena količina vremena, iskustva i zrelosti da bi osoba pronašla svoj modus u životu i prilagodila vlastitu osobnost realitetu ilitiga praktičnim zahtjevima života (Saturn). U vrijeme prvog Saturnova povratka individua postraje svjesna svoje "bazične strukture" i "okvira u životu" unutra kojih se ona kao individua može dokazati i realizirati. Ti okviri naravno ovise o tome kako je ona prije Saturnova povratka živjela tj. koje je izbore napravila. Saturnov povratak zapravo je vrijeme sazrijevanja kada na osobnom nivou odbacujemo mladalačke i djetinjaste snove i postajemo spremni da preuzmemo mjesto koje nam pripada kao odrasloj osobi.
jako si to lijepo objasnila..

Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Hvala ti na osvrtu.

Postavila sam pitanje u kontekstu toga što pojedinac općenito može učiniti za sebe prije Saturnovog povratka. Ako uzmemo da je to razdoblje ispit koji trebamo položiti, a želimo ga ne samo proći, nego i briljirati u njemu, kako se možemo uspješno pripremiti na njega?

@lilarose001i mene ovo zanima..
Jesi li novcem naučila bolje raspolagati prije, poslije ili za vrijeme Saturnovog povratka? Pitam, zato što kada se općenito opisuje Saturn u 2., stavlja se naglasak na materijalnu štednju. Dakle, bila si štedljiva i prije Saturnovog povratka pa je taj tranzit samo učvrstio i osvjestio postojeću osobinu ili se tek ona sa Saturnovim povratkom počela formirati?
Da pojednostavim pitanje, koja je razlika bila prije i poslije Saturnovog povratka u kontekstu štedljivosti Saturna u 2. kući?
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 11:22   #247
Da li bi molim vas netko mogao napisati malo o drugom Saturnovom povratku.
Prvi je sazrjijevanje i prihvaćanje odgovornosti.
A sta znači drugi?hvala
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 13:34   #248
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Pa što nemaš nikakav cilj,nešto uzvišenije-nešto što te drži.Nešto za što si uvjerena da se vrijedi boriti?
Meni je saturn unio kompletnu pomutnju zadnje četiri godine jer mi je spletom okolnosti nagazio sve bitne stavke-tijela(vener,mjesec i sunce)i to sve u negativnim aspektima.
Pored svega čekam i taj saturnov povratak.Netko kaže da je on benefičan(da mu je donio sve najbolje)a netko da ga je dobrano osakatio.
Ja vjerujem da saturn kao veliki malefik nemože donesti ništa dobro.

No sa obzirom da mi se saturnov povratak odvija u 5.kući(pod krinkom dispozitora JU visoko u karti) koja je uklještena i da sam tu cijeli svoj život poradi vlastitih principa najviše zakočen vjerujem da će prokletnik dati to što želim te da je prepoznao moj trud i muku u zadnjih 5 godina.
Isto tako vjerujem da će mi se riješiti ili barem otvoriti pitanje rješenja statusa(nešto čime intuitivno čeznem od kada znam za sebe) a imam i natalno SA120MC0JU kod povratka te 60 na mjesec.

http://m.youtube.com/watch?v=GtmlAaybIEs
Imam i stvar kojom ću ovjekovječiti "taj"trenutak...iako je stvar trash plaće mi se na vrhunac.
I meni ušao Saturn u 5. polje, inače mi vlada 6. i 7. poljem. Po tome bi značilo ili da ću se zaozbiljno morati uhvatiti posla ili brak ????
A dispozotor, jupiter mi inače u natalu u 8. polju ???
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 09:49   #249
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ljudi naime obično negdje u tridesetim godinama prestanu tražiti nova iskustva. Da li je to zbog toga što osjećaju da su se na nekim ključnim životnim poljima ostvarili, da li je to zato jer su se razočarali u ljude, da li je to zato jer su se potrošili pa ih strah od neugodnih emocija ili zato što su dobili osjećaj da su više manje naučili ono što ih je zanimalo ili miks svega toga...u svakom slučaju to je i ono vrijeme koje se u astrološkim terminima naziva vrijeme Saturnova povratka. I nema u njemu ništa "loše", ono je naprosto došlo s iskustvom i godinama, a jedini problem s njim je taj što ljudi tada osvještavajući vlastite greške, propuste ili općenito krive izbore koje su načinili u svom ranijem životu počmu "venuti". Počmu "živjeti u prošlosti" i prepuštati se tapijanju.

No svako vrijeme nosi nešto drugo s sobom pa to znači i da je istovremeno važno da osoba pronađe svoj mir i ne dopusti da ju preuzme sivilo (Saturn) tj. da se ne sprema u penziju prerano. Život je tako lijep i pun boja, ugasiti iskru tako rano gubeći se u vlastitim greškama iz prošlosti je krivi put.


Dakle ..."sada je kasno da se kajemo, to ne možemo više promijeniti" – to Saturn poručuje svojim povratkom. Pa je zato kudikamo konstruktivnije nositi se s Saturnovim povratkom na način da se pokuša sagledati dobre strane pozicije u kojoj se osoba nalazi tada, a iz ovih prošlih iskustava koje ionako ne mogu više promijeniti izvući dobre stvari i neke životno važne pouke.
Pa ja sam baš tek sad počela tražiti nova iskustva haha ali mi se sva vrata zatvaraju pred nosom. Prvo se pojavi mamac i onda kad se dovoljno približim se sve raspline. Već sam oguglala i jedino što mogu reći je da je ovo razdoblje izgladnilo sanjara u meni. Prije sam maštala ono 24 sata na dan sad jednostavno ne mogu jer kao da je nestala ta nada u mogućnost ostvarenja snova...Iako ne mogu odustati jer je odustajanje za mene ravno smrti. Život za mene nije ništa ako ne možeš vijati svoje snove. Ali sada tome prilazim sa manje užitka jer se ne mogu nadati pozitivnom ishodu više dok sam prije uvijek bila gotovo uvjerena da će sve ispasti savršeno.
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:40   #250
Quote:
sophieee kaže: Pogledaj post
Pa ja sam baš tek sad počela tražiti nova iskustva haha ali mi se sva vrata zatvaraju pred nosom. Prvo se pojavi mamac i onda kad se dovoljno približim se sve raspline. Već sam oguglala i jedino što mogu reći je da je ovo razdoblje izgladnilo sanjara u meni. Prije sam maštala ono 24 sata na dan sad jednostavno ne mogu jer kao da je nestala ta nada u mogućnost ostvarenja snova...Iako ne mogu odustati jer je odustajanje za mene ravno smrti. Život za mene nije ništa ako ne možeš vijati svoje snove. Ali sada tome prilazim sa manje užitka jer se ne mogu nadati pozitivnom ishodu više dok sam prije uvijek bila gotovo uvjerena da će sve ispasti savršeno.
To što si baš sada počela tražiti nova iskustva nije zbog Saturnova povratka već zbog drugih tranzita, primjerice tranzita Urana ili Jupitera. Saturnov upliv je ovaj drugi, Saturn je onaj koji nas blokira i ograničava na neki način ili kako veliš "zatvara pred nosom".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:23   #251
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To što si baš sada počela tražiti nova iskustva nije zbog Saturnova povratka već zbog drugih tranzita, primjerice tranzita Urana ili Jupitera. Saturnov upliv je ovaj drugi, Saturn je onaj koji nas blokira i ograničava na neki način ili kako veliš "zatvara pred nosom".
Sad mi kao jupiter treba počet raditi svašta od kraja ove godine do polovine sljedeće pa se trudim vjerovat u astrologiju :P
Imat ću duže periode i to skoro paralelne kao jupiter konjukcija prog. mars, jupiter konjukcija sunce, jupiter konjukcija merkur, jupiter square mc, jupiter konjukcija ascendant haha ne znam na hrv. sve izraze pa ako se ništa konkretno ne izrodi iz svega toga onda službeno odbacujem astrologiju.

A jedna stvar koju sam kao aj prepoznala je saturn square mars. Iako ja imam dojam da to i duže traje nego što se navodi al deff. su sva vrata zatvorena, a ja sam se manje više iscrpila od ideja i pokušaja. Tak da se nadam ako je bilo "istine" u negativnim predviđanjima valjda će je biti i u "pozitivnim" .
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:44   #252
Quote:
sophieee kaže: Pogledaj post
Sad mi kao jupiter treba počet raditi svašta od kraja ove godine do polovine sljedeće pa se trudim vjerovat u astrologiju :P
Imat ću duže periode i to skoro paralelne kao jupiter konjukcija prog. mars, jupiter konjukcija sunce, jupiter konjukcija merkur, jupiter square mc, jupiter konjukcija ascendant haha ne znam na hrv. sve izraze pa ako se ništa konkretno ne izrodi iz svega toga onda službeno odbacujem astrologiju.
Jupiterovi tranziti često odražavaju jedan povećani optimizam koji osobu u periodu njegova tranzita "nosi u životu" pa joj se sve čini lakšim. Ona naprosto pristupa stvarima otvorenije nego do tada. Javljaju se želje za širenjem iskustava, želje za isprobavanjem nečeg drugačijeg, Jupiter nosi neku vrstu novog žara...ali njegov tranzit sam po sebi nije toliko okrenut materijalizaciji. Posebno kod individua koje su same po sebi jako zatvorene. Najočitije se materijalizira kod ljudi koji su mu prirodno otvoreni, dakle imaju snažan upliv znaka strijelca/Jupitera u natalnoj karti.
Quote:
A jedna stvar koju sam kao aj prepoznala je saturn square mars. Iako ja imam dojam da to i duže traje nego što se navodi al deff. su sva vrata zatvorena, a ja sam se manje više iscrpila od ideja i pokušaja. Tak da se nadam ako je bilo "istine" u negativnim predviđanjima valjda će je biti i u "pozitivnim" .
Svaki Saturnov kvadrat na neku planetu je specifičan ovisno o tome koja planeta je uključena. Npr. za tranzit Saturna na Mars je baš karakterističan taj sukob u kojem jedan dio osobe nešto želi silno i jako se trudi pa čak ide i glavom kroz zid (Mars) a drugi ga istovremeno ograničava (Saturn) a ako ne ide drugačije onda često fizički tj. milom ili silom.

No opet posve je drugačije kada se taj kvadrat doživljava prije Saturnova povratka od onog koji se događa poslije Saturnova povratka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:10   #253
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jupiterovi tranziti često odražavaju jedan povećani optimizam koji osobu u periodu njegova tranzita "nosi u životu" pa joj se sve čini lakšim. Ona naprosto pristupa stvarima otvorenije nego do tada. Javljaju se želje za širenjem iskustava, želje za isprobavanjem nečeg drugačijeg, Jupiter nosi neku vrstu novog žara...ali njegov tranzit sam po sebi nije toliko okrenut materijalizaciji. Posebno kod individua koje su same po sebi jako zatvorene. Najočitije se materijalizira kod ljudi koji su mu prirodno otvoreni, dakle imaju snažan upliv znaka strijelca/Jupitera u natalnoj karti.
Hahh ovo je dobar primjer samozavaravanja kod astrologa iliti kako se astrolozi vole ograditi od možebitnog dokaza o nepostojanju astrologije hahaha!!
Znači unatoč svemu što se obećava tranzitima, uvije malim slovima piše jedno debelo MOŽDA, za svaki slučaj ako ispadne da ti tranziti nemaju veze ni sa čime hahaha da vi ipak znate da to ne znači da je astrologija samo još jedna u nizu religija koje zahtjevaju vjeru, a ne daju zapravo ništa od onog što obećavaju!!

Ako ću biti optimistična to se sigurno neće desiti jer mi je tak došlo nego zato jer mi se nešto super doogodilo što je potaknulo to raspoloženje. Dakle ako se ništa ne dogodi, ja neću imat razloga za pozitivom i to je to. A bio jupiter tu ili tamo neće značiti u tom slučaju ama baš ništa!

Al dobro uvijek se zapletem u to.

Nije mi namjera dokazivati išta...
sama sam kriva!! Odo!
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:33   #254
Quote:
sophieee kaže: Pogledaj post
Hahh ovo je dobar primjer samozavaravanja kod astrologa iliti kako se astrolozi vole ograditi od možebitnog dokaza o nepostojanju astrologije hahaha!!

Znači unatoč svemu što se obećava tranzitima, uvije malim slovima piše jedno debelo MOŽDA, za svaki slučaj ako ispadne da ti tranziti nemaju veze ni sa čime hahaha da vi ipak znate da to ne znači da je astrologija samo još jedna u nizu religija koje zahtjevaju vjeru, a ne daju zapravo ništa od onog što obećavaju!!

Ako ću biti optimistična to se sigurno neće desiti jer mi je tak došlo nego zato jer mi se nešto super doogodilo što je potaknulo to raspoloženje. Dakle ako se ništa ne dogodi, ja neću imat razloga za pozitivom i to je to. A bio jupiter tu ili tamo neće značiti u tom slučaju ama baš ništa!

Al dobro uvijek se zapletem u to.

Nije mi namjera dokazivati išta...
sama sam kriva!! Odo!
Ovo što si napisla em nema veze s temom, em pokazuje da na astrologiju gledaš usko i linearno što ona zasigurno nije. Ako hoćeš dalje o tome možeš na ovoj temi.



Astrologija ništa "ne obećava" nije ona djed mraz, niti natalna karta pokazuje događaje, ona pokazuje i opisuje potencijale koje svatko od nas nosi u sebi. Tranziti odnosno ciklusi kroz koje osoba prolazi formiraju neku vrstu "mreže vanjskih utjecaja" koji osobu (dakle te urođene potencijale) guraju u određenom smjeru. I to proizvodi događaje (naravno opet u vezi s sredinom u kojoj osoba obitava).

Ukoliko je osoba svjesna što joj se događa (dakle razumije cikluse kroz koje prolazi) ona će kroz to iskustvo sreći važne lekcije i osvijestiti vlastita ograničenja. Time otvara put svom rastu. Ako osoba nije svjesna što joj se događa (dakle ne razumije cikluse kroz koje prolazi) ona će biti na "udaru sudbe", život će za nju ići nepredviđenim smjerovima i život će ju "ograničavati". Dakle, poanta astrologije generalno nije određivanje događaja (makar može i za to poslužiti) već osvještavanje kako ne bi stalno ponavljali vlastite greške i vrtili se u krugu, već usmjeravali vlastiti život prema što većem stupnju ispunjenosti vlastitih ptencijala.


Također nije svaka planeta primarno okrenuta fizičkom, tj. neke su planete "fizičkije" od drugih. Primjerice Mars ili Saturn dosta fizičkog produciraju pa se češće očituju kroz vidljive događaje dok npr. Jupiter širi postupno a to širenje može biti unutrašnje i vanjsko a često jedno prati drugo. Tj. mi u svoj život privlačimo ono što nosimo u sebi bili toga svjesni ili ne.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:15   #255
Saturn (R) u 6. kuci u strijelcu

Hello,

imam pitanje za poznavatelje astrologije . Trenutno je Saturn u strijelcu od 18.09.2015 pa sve do kraja 2017. Naime bas sad je moj retrogradni saturn u 6. kuci i u strijelcu. Kako sam citao po netu ovo je moj prvi Saturnov povratak koji se dogadja oko 29. godine zivota.

Jel mo moze netko objasniti sta to znaci i kako ce se to odnositi na mene.

Hvala
__________________
Life is a lesson, you learn it when you're through!
Eroe popolare is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:16   #256
Gdje na forumu pise nesto o drugom Saturnovvom povratku?
Da li netko zna?
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:34   #257
Quote:
opal7 kaže: Pogledaj post
Gdje na forumu pise nesto o drugom Saturnovvom povratku?
Da li netko zna?
Nešto vrlo malo smo pisali, ali što te konkretno zanima?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:37   #258
mogu napisati svoje iskustvo povezano sa prvim saturnovim povratkom, moj saturn je u znaku škorpiona u osmoj kući zajedno sa venerom, oba kvadrat mjesec

bila sam nesretno i opsesivno zaljubljena u muškarca koji je imao curu i o kojem sam razmišljala non-stop, svaki dan sam se osjećala manje vrijedno, zaštopano i odvratno i kad god bih ga vidjela osjećala sam kao da ništa ne vrijedim kao ženska osoba - s jedne strane nisam mogla uopće izrazit svoje osječaje (znači potpuna zaštopanost i emocionalna inhibiranost), a s druge sam od njega očekivala da me primjeti, iako je čovjek velim bio zauzet

nalazila sam se u takvoj čudnoj, mračnoj poziciji, zaglavljeno i zatočeno kao u nekoj gustoj močvari - nisam imala nikakvu kontrolu nad svojim emocijama, nisam ih mogla potisnuti nego sam se vrtila u vječnoj petlji

profesionalno sam isto bila nigdje, pala sam stručni ispit, pa opet uči neke odvratne zakone, pa položi, posla i novaca je bilo malo

općenito sam imala osjećaj da ništa ne valjam, niti na jednom polju, i imala sam snažnu depresiju i vrlo često suicidalne misli

saturn mi je pokazao koliko se malo volim i držim do sebe, a koliko puno trebam raditi na samoprihvaćanju, shvatila sam i koliko emocionalno ovisim o mišljenjima i osjećajima drugih - tog lika koji je zapravo samo iluzija (mislim da imam ogroman kapacitet za ljubavlju i da sam samo tražila kontejner na koji ću ju preliti), svojih roditelja, prijatelja itd...

u tom periodu mi je puklo jedno desetogodišnje prijateljstvo u kojem sam se neprestano osjećala inferiorno, trulo, osuđivano i neadekvatno - ovo ljeto (kad je saturn ponovno bio u škorpionu), samo sam rekla "dosta bi bilo"

sve u svemu - najgori period života ( koji je meni nekako počeo od 27 godine, kad mi je umrla baka), ali zahvalna sam što sam ga preživjela i zaista se osjećam odraslije, starije

i mene zanima drugi saturnov povratak - je li nešto lakši od prvog?
jane123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:51   #259
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nešto vrlo malo smo pisali, ali što te konkretno zanima?
Pa recimo,sjećam se prvog Saturnovog povratka,gdje sam potpuno osvijestila
zakon uzroka i posljedice.Po principa kako vičeš tako ti se jeka vrača.
Da li prilikom 2.povratka čistimo karmu koju
smo nakupili izmedu dva Saturnova ciklusa?
Valjda sam dobro objasnila,thanks
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:02   #260
Unhappy

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Saturnov povratak je događaj koji je normalna faza u životu svakog čovjeka i dolazi sazrijevanjem. Ljudi su ti koji tu fazu učine teškom.

Ljudi naime obično negdje u tridesetim godinama prestanu tražiti nova iskustva. Da li je to zbog toga što osjećaju da su se na nekim ključnim životnim poljima ostvarili, da li je to zato jer su se razočarali u ljude, da li je to zato jer su se potrošili pa ih strah od neugodnih emocija ili zato što su dobili osjećaj da su više manje naučili ono što ih je zanimalo ili miks svega toga...u svakom slučaju to je i ono vrijeme koje se u astrološkim terminima naziva vrijeme Saturnova povratka. I nema u njemu ništa "loše", ono je naprosto došlo s iskustvom i godinama, a jedini problem s njim je taj što ljudi tada osvještavajući vlastite greške, propuste ili općenito krive izbore koje su načinili u svom ranijem životu počmu "venuti". Počmu "živjeti u prošlosti" i prepuštati se tapijanju.

No svako vrijeme nosi nešto drugo s sobom pa to znači i da je istovremeno važno da osoba pronađe svoj mir i ne dopusti da ju preuzme sivilo (Saturn) tj. da se ne sprema u penziju prerano. Život je tako lijep i pun boja, ugasiti iskru tako rano gubeći se u vlastitim greškama iz prošlosti je krivi put.


Dakle ..."sada je kasno da se kajemo, to ne možemo više promijeniti" – to Saturn poručuje svojim povratkom. Pa je zato kudikamo konstruktivnije nositi se s Saturnovim povratkom na način da se pokuša sagledati dobre strane pozicije u kojoj se osoba nalazi tada, a iz ovih prošlih iskustava koje ionako ne mogu više promijeniti izvući dobre stvari i neke životno važne pouke.
Fish 1968, htjela bih Vas pitati, budući da se za vrijeme saturnovog povratka u život vraćaju osobe i bivše ljubavi koje su navodno razriješene ali ostavljaju velik osjećaj kivnje i zbunjenosti, da li je moguće s njima ponovno započeti vezu ili je bolje ostaviti to u prošlosti? Jer pretpostavljam kada mi tako vrati veliku bivšu ljubav da to nije razjašnjeno i sva se unervozim i postanem zbunjena

Hvala Vam
Valentinas987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.