Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 17:05   #1
Volim te

Koliko puta dnevno svojoj djeci kažete "Volim te" ?

Što mislite koliko konstruktivno ta izreka koristi u emocionalnom razvoju djeteta?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:12   #2
puno puta.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:52   #3
Ja svojoj kćeri i ne bih to često govorila, ali ona to meni kaže tijekom popodneva (nakon vrtića) pa do spavanja jedno 5 puta. Ima 5 godina. To je počela raditi prije godinu dana, otkud joj to, ne znam. Zezam se da se trebala roditi u Americi, oni se tamo tim izrazom jako razbacuju. Slatko je to meni, ali nekad joj moram uzvratiti, a taman smo se posvađale i potom pomirile, i nije mi do toga. Uz to "volim te", ona jako često dođe dati pusu i zagrliti me. "Volim te" govori često tati, baki i teti, ostalima ne.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 00:03   #4
ne brojim koliko cesto kazem, ali nikad van koteksta. "volim te" je rezervirano za trenutke njeznosti, mazenja i nekih dubokih razgovora.. kolko duboki mogu biti s trogodisnjim djetetom

djeci u vrticu isto kazem da ih volim, minimalno nekoliko puta tjedno.. sve je krenulo s objasnjavanjima da su svi oni moji *ime grupe* i da ih ja sve jednako volim, cak i kad se naljutimo.
puno je djece iz kojekakvih obiteljskih i zivotnih situacija, i bome sam primjetila da im to dosta znaci, taj cesto olako shvacen i povrsno izrecen izraz ljubavi i prihvacanja njima, eto, zbilja puno, puno znaci.

nisam osoba koja, bi, onako, po "americanski" utrpavala "ajlavju" usputno, onako, pri odlasku od kuce npr, kuzite kaj hocu rec'? nije da cu rec' "laku noc, volim te" jer nam je to navika, ali kad se zagrlimo, poljubimo, mazimo; da, kazem joj da je volim. najvise na svijetu
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 01:08   #5
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ne brojim koliko cesto kazem, ali nikad van koteksta. "volim te" je rezervirano za trenutke njeznosti, mazenja i nekih dubokih razgovora.. kolko duboki mogu biti s trogodisnjim djetetom
upravo to. a mi se puno mazimo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 01:10   #6
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Slatko je to meni, ali nekad joj moram uzvratiti, a taman smo se posvađale i potom pomirile, i nije mi do toga.
Ajoj, kako je ovo tužno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 01:35   #7
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ajoj, kako je ovo tužno.
Baš to i ja pomislih kad sam pročitala.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 09:02   #8
je govorim cesto. cmoknem ju u prolazu i kazem da ju volim. moze zvucat ko obezvriedjivanje rijeci ali nekako ipak nije.
nekad joj i kazem: znas kaj? ona veli znam, volis me
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 09:18   #9
svaki ama baš svaki dan... i jednoj i drugoj.... dijeljenjem se ljubav množi!!!

i pritom ih zagrlim kada im to govorim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 09:26   #10
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Koliko puta dnevno svojoj djeci kažete "Volim te" ?

Što mislite koliko konstruktivno ta izreka koristi u emocionalnom razvoju djeteta?
awwww

svaki dan joj govorim, milion puta 'ljubavi' 'ljepotice' 'savrsena si' i cmakam ju non stop mislim da joj idem na zivce ,
nekad ne stignem ni izgovorit pa se netko drugi ubaci s onim sto sam ja htjela rec--po trilionti put''-kako si lijepa ''
svima vec idem na zivce

i Volim te, naravno
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 09:36   #11
joooj ja od ranog jutra dok ne ode na spavanje milijun puta kažem koliko ga volim, koliko sam sretna šta sam baš njemu mama, zlato, sunce, mjesec, zvijezda, mamin cvijetić.... mi smo takvi...non stop se ulizujemo jedni drugima, nas troje...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 09:37   #12
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Ja svojoj kćeri i ne bih to često govorila, ali ona to meni kaže tijekom popodneva (nakon vrtića) pa do spavanja jedno 5 puta. Ima 5 godina. To je počela raditi prije godinu dana, otkud joj to, ne znam. Zezam se da se trebala roditi u Americi, oni se tamo tim izrazom jako razbacuju. Slatko je to meni, ali nekad joj moram uzvratiti, a taman smo se posvađale i potom pomirile, i nije mi do toga. Uz to "volim te", ona jako često dođe dati pusu i zagrliti me. "Volim te" govori često tati, baki i teti, ostalima ne.
Ja mislim da dijete to radi baš zato što želi ćut te riječi....nije sigurna
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:04   #13
Moj nije baš neka maza ali kažem mu isto bar minimalno 2 puta dnevno, kad dođem s posla pa ga cmačem i obavezno navečer dok se mazimo prije spavanja
A nekad i više puta

Al najjači mi je kad mu kažem: Ti si moja mrkvica - srećica - ljubica - neki drugi smješni nadimak a on kaže: ne, nisam, samo Fan (Fran)
Neće biti mamina mrkvica
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:15   #14
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post

Al najjači mi je kad mu kažem: Ti si moja mrkvica - srećica - ljubica - neki drugi smješni nadimak a on kaže: ne, nisam, samo Fan (Fran)
to i moj veli.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:30   #15
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moj nije baš neka maza ali kažem mu isto bar minimalno 2 puta dnevno, kad dođem s posla pa ga cmačem i obavezno navečer dok se mazimo prije spavanja
A nekad i više puta

Al najjači mi je kad mu kažem: Ti si moja mrkvica - srećica - ljubica - neki drugi smješni nadimak a on kaže: ne, nisam, samo Fan (Fran)
Neće biti mamina mrkvica
Tako i moj sin. Kad mu kažem ljepotane moj, ili mišiću moj, on se pobuni i kaže nisam miš, ja sam Adi (od Adrian).
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:43   #16
Baš sad razmišljam i mislim da nisam baš "darežljiva" što se tog volim te tiče .

Obavezno je "volim te" navečer kad se mazimo prije spavanja, tijekom dana tu i tamo. Ono što je obavezno je da joj "volim te" kažem kad je zavežem u autosjedalicu pa je pusnem, pomazim i kažem volim te (taman nam glave dođu blizu da se pomazimo malo . Razmišljala sam i o tome zašto baš tada i shvatila da imam morbidan strah da ako nam se nešto dogodi u autu da si ne bi oprostila da joj nisam prije rekla da je volim .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 14:04   #17
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Ja svojoj kćeri i ne bih to često govorila, ali ona to meni kaže tijekom popodneva (nakon vrtića) pa do spavanja jedno 5 puta. Ima 5 godina. To je počela raditi prije godinu dana, otkud joj to, ne znam. Zezam se da se trebala roditi u Americi, oni se tamo tim izrazom jako razbacuju. Slatko je to meni, ali nekad joj moram uzvratiti, a taman smo se posvađale i potom pomirile, i nije mi do toga. Uz to "volim te", ona jako često dođe dati pusu i zagrliti me. "Volim te" govori često tati, baki i teti, ostalima ne.
Zašto?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:22   #18
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Zašto?
Evo ja jako rijetko pišem na forumu, a sad i vidim zašto. Svaka riječ se secira i analizira i sad ste me praktički popljuvali kao da ne volim dijete. Nisam tip osobe koji sto puta na dan kaže volim te, pogotovo kad dijete to kaže u situaciji kad nije primjereno jer je napravila neku svinjariju. Onda mi s etime zapravo ulizuje. Svoju djecu volim i ne trebam se nikom dokazivati.
Starija me pita koga više volim, nju ili bracu i super joj je kad joj kažem da nju volim 5 godina više od njega.
I neću više ništa reći na tu temu.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 23:33   #19
Prije spavanja obavezno, tokom dana ponekad. Ne govorim to usput, nego baš u trenutcima kad se mazimo i razgovaramo. I tak. Kad bih baš morala staviti broj bilo bi dva puta. Ili tri.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 07:48   #20
Uz dodatak tvom prvom postu

Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Evo ja jako rijetko pišem na forumu, a sad i vidim zašto. Svaka riječ se secira i analizira i sad ste me praktički popljuvali kao da ne volim dijete. Nisam tip osobe koji sto puta na dan kaže volim te, pogotovo kad dijete to kaže u situaciji kad nije primjereno jer je napravila neku svinjariju. Onda mi s etime zapravo ulizuje. Svoju djecu volim i ne trebam se nikom dokazivati.
Starija me pita koga više volim, nju ili bracu i super joj je kad joj kažem da nju volim 5 godina više od njega.
I neću više ništa reći na tu temu.
Pristaje ti nadimak

Ja svojoj kćerkici to govorim 100 puta dnevno.
Ne zato što mi je to poštapalica, ili sam amerikaniziran , već zato što ju toliko volim da joj imam potrebu to toliko puta reći. Kada sam ljut na nju zbog sitnih dječjih nepodopština i kada nisam. Najradije bih joj to rekao svake sekunde svakog dana, ali nažalost dan je previše kratak.
__________________
[…] as bad as you may think I am, as far as you think I am willing to go, to protect that which I hold most dear, you can’t possibly fathom how deep that well of mine truly goes.
Saeraph is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.